USS Phoenix
Logo
USS Phoenix forum / Star Trek / Czy ktoś mółgby coś dla mnie zrobić?
 Strona:  1  2  »» 
Autor Wiadomość
Alucard87
Użytkownik
#1 - Wysłana: 8 Paź 2007 21:25:02
Odpowiedz 
Sobie tylko znanymi sposobami doszedłem do posiadania archiwów niemalże całej federacji od zarania jej istnienia. Niestety, chcąc zaoszczędzić, w moim okręcie używam części darmowych (niech Prorocy błogosławią Linuxian za ich darmowość), które nie są kompatybilne z hegemonicznym monopolem Federacyjnych kodów zabezpieczających. Owszem, da się je w jakiś okrężny sposób zdekodować, jednak algorytm destabilizuje mi matrycę transferu mocy, a i efekt finalny daleki jest od wygodnego w użyciu. Może mi ktoś pomóc?

Innymi, mniej 'trekkie' słowami: Mam na dysku jakieś 150MB ebooków startrekowych w formacie *.lit. Na linuxa znaleźć czytnika nie można, a konwerter, jak już raczy się uruchomić, zawiesza kompa, albo po skonwertowaniu jest to w ledwie czytelnej formie podane. Czy mógłby ktoś przekonwertować mi to z lit na PDF, lub choćby cokolwiek dającego sie czytać?

BTW, tak mnie naszło, czy Bill Gates nadaje się na Ferengi?
Q__
Moderator
#2 - Wysłana: 8 Paź 2007 21:27:36
Odpowiedz 
Alucard87

tak mnie naszło, czy Bill Gates nadaje się na Ferengi?

Uszy nie te
Jo_anka
Użytkownik
#3 - Wysłana: 8 Paź 2007 21:29:39
Odpowiedz 
I za bardzo owlosiony...
Alucard87
Użytkownik
#4 - Wysłana: 8 Paź 2007 21:33:16 - Edytowany przez: Alucard87
Odpowiedz 
Mój dobry znajomy też nei ma szpiczastych uszu, a Spocka by swoją logicznościa zabił

Ja znowuż wcale nie mam ciapek na skórze i włosów w losowych miejscach na twarzy, a jestem trzepnięty bardziej niż pewien Talaxianin
Jurgen
Moderator
#5 - Wysłana: 8 Paź 2007 21:36:25
Odpowiedz 
czy Bill Gates nadaje się na Ferengi?

Toż to Ferengi po operacji plastycznej.
Q__
Moderator
#6 - Wysłana: 8 Paź 2007 21:41:04
Odpowiedz 
Alucard87

Mój dobry znajomy też nei ma szpiczastych uszu, a Spocka by swoją logicznościa zabił

Dawaj go na Forum.

Jurgen

Toż to Ferengi po operacji plastycznej

Wariant a'la Seska?
Alucard87
Użytkownik
#7 - Wysłana: 8 Paź 2007 22:02:59
Odpowiedz 
Q__
Dawaj go na Forum.

Heh, organicznie nie cierpi treka.

Moglibysmy wrocic do mojej prosby? <ładnie prosi> W miarę mozliwosci odpłacę w Latinum tudzież, jesli ten dobroczynca będzie z moich okolic, być może będzie to romulańskie lub andoriańskie Ale
Delta
Użytkownik
#8 - Wysłana: 8 Paź 2007 22:09:41
Odpowiedz 
Alucard87
Moglibysmy wrocic do mojej prosby? <ładnie prosi>

Nie mogę zagwarantować efektu (dopiero co znalazłem jakiś programik do konwersji z .lit na .pdf i nawet jeszcze nie wiem czy działa), ale mogę spróbować.
twi
Użytkownik
#9 - Wysłana: 8 Paź 2007 22:22:18
Odpowiedz 
Alucard87
Moglibysmy wrocic do mojej prosby? <ładnie prosi> W miarę mozliwosci odpłacę w Latinum tudzież, jesli ten dobroczynca będzie z moich okolic, być może będzie to romulańskie lub andoriańskie Ale

wreszcie zaczynasz mowic jak prawdziwy ferengi, a gdzie jest ta okolica?
Alucard87
Użytkownik
#10 - Wysłana: 8 Paź 2007 22:23:45
Odpowiedz 
Sosnowiec.
Q__
Moderator
#11 - Wysłana: 8 Paź 2007 22:42:06
Odpowiedz 
Alucard87

Heh, organicznie nie cierpi treka.

A to pech...
mr homn
Użytkownik
#12 - Wysłana: 9 Paź 2007 00:24:46
Odpowiedz 
Alucard87
Cóż... a masz jakiś programik, co by pod Windą przerabiał .lit na .pdf...? Jak masz (znajdziesz) takowy to mogę trochę pokonwertować
Domko
Użytkownik
#13 - Wysłana: 9 Paź 2007 09:42:02
Odpowiedz 
Ewentualnie można spróbować go uruchomić pod Wine, czyli emulatorem (złe słowo, ale dla uproszczenia je użyję) Windows dla Linuksa.
Kwapiszon
Użytkownik
#14 - Wysłana: 9 Paź 2007 09:54:07
Odpowiedz 
Jest np
ABC Amber LIT Converter
freeware i nawet jezyk możesz sobie wybrać jaki chcesz
(klingońskiego nie ma)
ale jest nagłówek
że wygenreował to taki a taki tranaslator z takiej a takiej strony
przerabia jeszcze na rtf, doc, pdb czy html i nne
Christof
Użytkownik
#15 - Wysłana: 9 Paź 2007 15:08:42
Odpowiedz 
BTW, tak mnie naszło, czy Bill Gates nadaje się na Ferengi?

Ze swoimi wpychającymi się na wszystkie komputery Windowsami to pasuje bardziej na Borg Borg Gates
Q__
Moderator
#16 - Wysłana: 9 Paź 2007 17:50:18
Odpowiedz 
Christof

Ze swoimi wpychającymi się na wszystkie komputery Windowsami to pasuje bardziej na Borg Borg Gates

Stare hasło: "We're Microsoft of Borg"
Pah Wraith
Użytkownik
#17 - Wysłana: 9 Paź 2007 18:10:24 - Edytowany przez: Pah Wraith
Odpowiedz 
hmmm wystarczyło użyć naszej wyszukiwarki :/ o konwersji litów pisałem, bo sam mam potężną kolekcję ebooków

http://www.startrek.pl/forum/index.php?action=vthr ead&forum=6&topic=138&page=0#12

Nie do pdfów co prawda, ale jak koniecznie chce się pdfy to html do pdf skonwertować to już nie kłopot.
Q__
Moderator
#18 - Wysłana: 9 Paź 2007 18:29:06
Odpowiedz 
Pah Wraith

sam mam potężną kolekcję ebooków

Heh... Będziemy musieli o tym pogadać na gg, bo ja swoją b. chętnie powiększam.
Alucard87
Użytkownik
#19 - Wysłana: 10 Paź 2007 21:35:25
Odpowiedz 
ABC Amber LIT Converter <- ten jest tylko dla Borgdowsa, pod Wine męczy kompa niesamowicie, a po trzech godzinach mielenia dalej nic...

cLIT <- za trudny w obsludze jak dla mnie, poza tym konwertuje to do xhtmlów z malutką czcionką, bezrozdziałowo i inne takie duperele.

i tak moje trudy dekompresyjne sie rozbijają... szczerze, nie uśmiecha mi sie eBayowanie za tymi książkami... niech jakaś dobra duszyczka sie ulituje, ja podeśle te pliki, albo co...
Delta
Użytkownik
#20 - Wysłana: 10 Paź 2007 21:44:16
Odpowiedz 
Alucard87
i tak moje trudy dekompresyjne sie rozbijają... szczerze, nie uśmiecha mi sie eBayowanie za tymi książkami... niech jakaś dobra duszyczka sie ulituje, ja podeśle te pliki, albo co...

Podeślij. Przekonwertuję na pliki formatu .pdf.
Alucard87
Użytkownik
#21 - Wysłana: 11 Paź 2007 21:04:19
Odpowiedz 
A oto i EBooki (~60MB), wybrałem tylko te co ciekawsze dla mnie
PaulAtryda
Użytkownik
#22 - Wysłana: 11 Paź 2007 21:21:28
Odpowiedz 
A propo Ebooków... Może posiadacie jakieś książki o pamięci lub mnemotechnikach i szybkim uczeniu? Jeśli tak to bardzo byłbym wdzięczny jakby ktoś mógł wysłac na przykład na rapidshare.
Delta
Użytkownik
#23 - Wysłana: 12 Paź 2007 19:45:48
Odpowiedz 
Alucard87

Pliki skonwertowane. Tylko podaj gdzie Ci to wysłać.
kanna
Użytkownik
#24 - Wysłana: 12 Paź 2007 21:56:55
Odpowiedz 
Delta
Najlepuiej tu umieśąć, to wszyscy skorzystają... Twoja praca się nie zmarnuje
Alucard87
Użytkownik
#25 - Wysłana: 12 Paź 2007 22:28:38
Odpowiedz 
Wszystkie? Niech cie Prorocy błogosławią, a Ferengi za darmo wszystko ci oddają!
Delta
Użytkownik
#26 - Wysłana: 12 Paź 2007 22:59:49 - Edytowany przez: Delta
Odpowiedz 
kanna
Najlepuiej tu umieśąć, to wszyscy skorzystają... Twoja praca się nie zmarnuje

To nie moja -wszystko robił komputer -tylko otwórz plik zapisz plik.

A co do umieszczenia tego tutaj, to ja mogę to podesłać adminom, ale nie wiem czy to dobry pomysł z umieszczaniem tego na "Phoenixie" -było nie było książki objęte są prawem autorskim. Nie chciałbym by później Kai miał kłopoty.

Dlatego byłbym wdzięczny za sugestię gdzie można to zrzucić tak by sobie zainteresowani pobrali.

Alucard87
Wszystkie?

No niestety nie wszystkie. Niektóre mają chyba jakieś błędy. To lista tych przy których nie dało się nic zrobić, bo albo był komunikat o błędach albo się program wieszał:

Star Trek - Double Helix 1 - Infection
Star Trek - TNG - 17 - Boogeymen
TNG 24b Descent
TNG 036 Into the Nebula
DS9 - 27 book
TNG 058 Gemworld Book 1
Star Trek - TNG - 01 - Ghost Ship
TNG 019 Perchance to Dream
TNG 035 The Romulan Stratagem
Star Trek Deep Space 9 23 The 34th Rule
Star Trek - ENT - Daedalus 02

Reszta plików jest chyba w porządku.

A, i jeszcze jedno. Swego czasu ściągnąłem sobie też taką paczkę książek. Jakby ktoś chciał to mogę podesłać.
Alucard87
Użytkownik
#27 - Wysłana: 13 Paź 2007 01:11:44
Odpowiedz 
www.sendspace.com
www.rapidshare.com
www.wyslijto.pl
www.yousendit.com

jesli z ponad stu ksiazek tylko 12 nie da sie odczytac, to i tak kawal lektury sie szykuje xD
Pah Wraith
Użytkownik
#28 - Wysłana: 13 Paź 2007 15:07:24
Odpowiedz 
A co do umieszczenia tego tutaj, to ja mogę to podesłać adminom, ale nie wiem czy to dobry pomysł z umieszczaniem tego na "Phoenixie" -było nie było książki objęte są prawem autorskim. Nie chciałbym by później Kai miał kłopoty.

możesz chyba umieścić na forum - Kai nie odpowiada za treść postów, na stronie raczej zapomnij...
Delta
Użytkownik
#29 - Wysłana: 13 Paź 2007 15:28:27 - Edytowany przez: Delta
Odpowiedz 
Pah Wraith
możesz chyba umieścić na forum - Kai nie odpowiada za treść postów, na stronie raczej zapomnij...

No właśnie tak sobie myślałem.

W ramach testu, link do Entka:
http://rapidshare.com/files/62260046/ENT.zip

Edycja:
Tu jest DS9, VGR i TNG.
http://rapidshare.com/files/62280754/VGRTNGDS9.zip
kanna
Użytkownik
#30 - Wysłana: 13 Paź 2007 19:12:19 - Edytowany przez: kanna
Odpowiedz 
Delta
Swego czasu ściągnąłem sobie też taką paczkę książek. Jakby ktoś chciał to mogę podesłać.

Ja poprosze, jak jest taka mozliwość.
 Strona:  1  2  »» 
USS Phoenix forum / Star Trek / Czy ktoś mółgby coś dla mnie zrobić?

Twoja wypowiedź
Styl pogrubiony  Styl pochylony  Obraz Łącza  URL Łącza  :) ;) :-p :-( Więcej emotikon...  Wyłącz emotikony

» Login  » Hasło 
Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą tutaj pisać. Zaloguj się przed napisaniem wiadomości albo zarejstruj najpierw.

Wygenerowane przez miniBB®

© Copyright 2001-2009 by USS Phoenix Team.   Dołącz sidebar Mozilli.   Konfiguruj wygląd.
Część materiałów na tej stronie pochodzi z oryginalnego serwisu USS Solaris za wiedzą i zgodą autorów.
Star Trek, Star Trek The Next Generation, Deep Space Nine, Voyager oraz Enterprise to zastrzeżone znaki towarowe Paramount Pictures.

Pobierz Firefoksa!