USS Phoenix
Logo
USS Phoenix forum / Star Trek / star HOMOtrek
 Strona:  1  2  3  4  5  ...  14  15  16  17  18  »» 
Autor Wiadomość
mr homn
Użytkownik
#1 - Wysłana: 4 Sier 2007 13:54:14
Odpowiedz 
Brak wątków homoseksualnych był juz gdzieniegdzie wspominany na tym forum ale chyba nigdy nie był poświęcony mu osobny wątek... a uważam że warto. Dlaczego waszym zdaniem w Treku nigdy nie było bohatera/rki homoseksualisty/tki, dla którego/rej zbudowano by osobny wątek. Nie mówię że miałby być homo i tylko to... mogłaby zostac pociągnięta jakaś dłuższa historia... miłosna? (przecież miłosne historie w treku nie są tak rzedkie). W końcu geje i lesbijki to zawsze jakies 5% społeczeństwa... podejrzewam, że nawet w XXIII, XXIV i XXV wieku są oni też tak reprezentowani w społeczeństwie

Z tego co wygrzebałem z netu wątki homo pojawiają się w fan filmach, fanfictionach i ksiązkach... (nigdy w serialu/filmie) oto przykłady, niektóre z nich były wspominane przy okazji innych rozmów:

Przydatne linki

Wikipedia:
http://en.wikipedia.org/wiki/LGBT_characters_in_th e_Star_Trek_universe

http://www.webpan.com/dsinclair/trek.html - Gay, Lesbian & Bisexual Characters on Star Trek - a 12-year saga of deceit, lies, excuses and broken promises

http://hubpages.com/hub/Gay_Characters_and_Star_Tr ek - Gay Characters in Star Trek

http://archive.salon.com/ent/feature/2001/06/30/ga y_trek/?x - After three decades and four series, the Starship Enterprise has never seen a gay ensign. Will "Star Trek" ever cross the final frontier?

http://www.startrek.pl/forum/index.php?action=vthr ead&forum=6&topic=636&page=1#1 - GEORGE TAKEI GEJEM - jeden z topików na forum

STNV:

http://www.startrek.pl/forum/index.php?action=vthr ead&forum=6&topic=1068&page=0#7
http://trekmovie.com/2007/03/30/star-trek-new-voya ges-james-cawley-talks-to-trekmoviecom/#more-592

ST TNG: Section 31: Rougue:

http://www.startrek.pl/forum/index.php?action=vthr ead&forum=6&topic=138&page=0#15
http://www.webpan.com/dsinclair/trek2.html

Wiele tych linków... myślę że starczy

Na Koniec jeszcze tylko nadmienię, że pomysł "openly" geja/lesbijki (pozostającego/pozostającej poza sfera domysłów - co ważne), w Star Treku popierali: Patrick Stewart, Scott Bakula, Jonathan Frakes i Kate Mulgrew - która otwarcie wspominała jeszcze o tym na SF Ball w 2006 roku... niestety video zostało niedawno usunięte z YouYuba

Oto stenopis http://www.totallykate.com/sfball/sfball4.html

Q 22: I read a while back you threw your support behind the campaign for a gay character in Star Trek.
Kate Mulgrew: Yes.
Q 22: Do you think, if ever the series is resurrected in any form, that we’ll ever get a strong, stable gay character?
Kate Mulgrew: I don’t think there’s any question about it. Come on. Awake and sing. It’s time. This does not reflect well on our culture.
Q 22: No, I know it doesn’t but…
Kate Mulgrew: The next series of its kind will have to have a gay character. Absolutely.
Q 22: I agree.
Kate Mulgrew: The changes that are being made and the voice of the gay community is now absolutely crucial to our growth. So if I had my druthers and I could go back, I’d put my foot down about that. You know, I would. So forward and onward, right?
Q 22: Thank you for your support on that.
Kate Mulgrew: I thank you.

Jeśli się z czymkolwiek powtórzyłem... wybaczcie
mr homn
Użytkownik
#2 - Wysłana: 4 Sier 2007 14:01:10
Odpowiedz 
Acha i żeby nie było wątpliwości popieram w tej sprawie Pani KM... choć gejem nie jestem (kwoli przyszłych o to pytań...)
Q__
Moderator
#3 - Wysłana: 4 Sier 2007 14:13:27 - Edytowany przez: Q__
Odpowiedz 
mr homn

Zdarzyło mi się poruszyć ten temat (acz osobnego topicu nie miał):
http://www.startrek.pl/forum/index.php?action=vthr ead&forum=6&topic=1068&page=0#7

(Acha, i zgadzam się, że zgodnie z tolerancyjnymi ideałami Treka taki wątek pownien sie tam zjawić, tyle, że Paramount boi się kontrowersji. Nie do końca słusznie zresztą, bo Straczynski w B5 pokazał biseksualną Ivanovą i sprzeciwów to nie wywołało...)

ps. ten (też już linkowany na Forum) artykuł w "Nowej Fantastyce" także poruszał wątekl gejowski (a reczej jego brak) w ST:
http://portalwiedzy.onet.pl/,8348,1354586,czasopis ma.html
dokładnie od tego momentu:
http://portalwiedzy.onet.pl/4868,8348,1354586,3,cz asopisma.html
Pah Wraith
Użytkownik
#4 - Wysłana: 4 Sier 2007 14:46:34
Odpowiedz 
Straczynski w B5 pokazał biseksualną Ivanovą i sprzeciwów to nie wywołało

Ja tam bym nie protestował, byle tylko odpowiednio wykorzystano ten wątek
Q__
Moderator
#5 - Wysłana: 4 Sier 2007 15:22:13
Odpowiedz 
Pah Wraith

Ja tam bym nie protestował, byle tylko odpowiednio wykorzystano ten wątek

Masz na myśli np. wątek mirror Kiry?
Pah Wraith
Użytkownik
#6 - Wysłana: 4 Sier 2007 15:24:01
Odpowiedz 
Q__
Moderator
#7 - Wysłana: 4 Sier 2007 15:49:22
Odpowiedz 
Z drugiej strony jednak przyznać trzeba, że wątki lesbijskie budzą u męskiej widowni znacznie mniej sprzeciwu (eufemistycznie mówiąc), niż wątki męskiego homo...
mr homn
Użytkownik
#8 - Wysłana: 4 Sier 2007 16:14:15
Odpowiedz 
Q__
Z drugiej strony jednak przyznać trzeba, że wątki lesbijskie budzą u męskiej widowni znacznie mniej sprzeciwu (eufemistycznie mówiąc), niż wątki męskiego homo...

Czy sugerujesz ze widownia ST to w przeważającej mierze mężczyźni...? To ciekawe co myślą na ten temat dziewczyny? Analogicznie rzecz ujmując wątki gejowskie powinny im się bardziej podobać? Nie ma jak dwóch całujących się umięśnionych facetów

Zdarzyło mi się poruszyć ten temat (acz osobnego topicu nie miał):

Widziałem, umieściłem ten link wyżej.

Zgadzam się z tym że skoro uniwersum ST ma być tolerancyjne to wątki homo powinny być jak najbardziej w nim umieszczone!
Z resztą arena ST stawała się juz wielokrotnie "lekcją tolerancji" i "lekcją otwartości" dla społeczeństwa...
- pierwszy openly kiss Kirka w TV
- zróżnicowanie etniczne załogi TOS
- kpt. Janeway jako pierwsza kobieta dowodząca USS w całej serii
- dlaczegóżby nie np. następny serial po st XI (jeśli miałby powstać) nie miałby mieć w obsadzie np. kmdr. geja/lesbijkę po comming oucie? Tak w ramach chociażby "lekcji otwartości i tolerancji" Czy producenci w USA na to by przystali?
Pah Wraith
Użytkownik
#9 - Wysłana: 4 Sier 2007 16:17:37
Odpowiedz 
A ja mam takie niejasne przeczucie, że w ramach ST nie musimy zaglądać nikomu do łóżka...
Q__
Moderator
#10 - Wysłana: 4 Sier 2007 16:34:39 - Edytowany przez: Q__
Odpowiedz 
mr homn

Czy sugerujesz ze widownia ST to w przeważającej mierze mężczyźni...?

Wydaje mi sie, że faceci w ogóle przeważają ilościowo wśród fanów SF...

To ciekawe co myślą na ten temat dziewczyny? Analogicznie rzecz ujmując wątki gejowskie powinny im się bardziej podobać? Nie ma jak dwóch całujących się umięśnionych facetów

Cóż, sądząc po reakcjach znanych mi kobiet na film "Brokeback Mountain" nie jest to wykluczone. (BTW: przyznaję bez bicia, że choć jestem człowiekiem tolerancyjnym, widok dwóch całujących sie mężczyzn jest dla mnie - na poziomie podświadomych reakcji - raczej dziwny, zaś widok całujących sie kobiet przeciwnie budzi miłe skojarzenia...)

Z resztą arena ST stawała się juz wielokrotnie "lekcją tolerancji" i "lekcją otwartości" dla społeczeństwa...
- pierwszy openly kiss Kirka w TV
- zróżnicowanie etniczne załogi TOS
- kpt. Janeway jako pierwsza kobieta dowodząca USS w całej serii

Owszem, Trek dawał takie lekcje społeczeństwu i to od dawna (vide choćby wspomniany artykuł). (Choć akurat cpt. Janeway nie była tu wielkim przełomem - przedtem dostaliśmy już np. postać Ripley, czy - w literaturze - Honor Harrington).

dlaczegóżby nie np. następny serial po st XI (jeśli miałby powstać) nie miałby mieć w obsadzie np. kmdr. geja/lesbijkę po comming oucie? Tak w ramach chociażby "lekcji otwartości i tolerancji" Czy producenci w USA na to by przystali?

Teoretycznie nie mam nic przeciwko, tyle, że patrząc na narastajacą "infantylizację" Treka ostatnimi czasy cokolwiek w to powątpiewam...

Pah Wraith

A ja mam takie niejasne przeczucie, że w ramach ST nie musimy zaglądać nikomu do łóżka...

Trochę racji masz... Nie powinno być tak by jedynym "wyznacznikiem" danej postaci był jej homoseksualizm. Niech będzie to pełnowymiarowa postać nie zredukowana wyłacznie do jej seksualnej orientacji (a więc oczekuję, jęsli już, postaci równie ciekawej co np. Ron i Erik w serialu "Przystanek Alaska" czy kowboje z w/w filmu).
4_z_Szesciopaka
Użytkownik
#11 - Wysłana: 4 Sier 2007 16:50:25 - Edytowany przez: 4_z_Szesciopaka
Odpowiedz 
hmm czytałem kiedys bodajże w Ś.P. "Feniksie" opowiadanie, w którym ludzkośc w przyszłości jak to ma w zwyczaju napiernicza się w wojenkach , ale w tejże przyszłości heteroseksualizm jest zboczeniem, perwresją i to taką o której nawet prostytutki mówią z szerokorozwartymi szokiem oczętami .

Niby sf, ale raczej chyba moherowy horror (tym bardziej ,że zgrozo nikt tam nie odmawia różańca
Q__
Moderator
#12 - Wysłana: 4 Sier 2007 16:59:20 - Edytowany przez: Q__
Odpowiedz 
4_z_Szesciopaka

opowiadanie, w którym ludzkośc w przyszłości jak to ma w zwyczaju napiernicza się w wojenkach , ale w tejże przyszłości heteroseksualizm jest zboczeniem, perwresją i to taką o której nawet prostytutki mówią z szerokorozwartymi szokiem oczętami .

Jest to fragment (złożonej z rozdziałów dających sie czytać jak samodzielne opowiadania) słynnej powieści "Wieczna wojna" J. Haldemana (o której wspominałem zresztą b. pochlebnie w jednym z "książkowych" topiców).

Niby sf, ale raczej chyba moherowy horror

"Moherowy horror" to pewnie jest, ale powieść ta jest przede wszystkim znakomitą powieścią antywojenną i porządną hard SF.

ps. homoseksualizm traktowany jako norma, na równi z heteroseksualizmem pojawia się z kolei m.in. w tle zasadniczej fabuły "Gateway" Pohla i "Lotniarzy" Kołodziejczaka, a także w kiedyś budzącej b duże kontrowersje "Eutopii" P. Andersona. No i oczywiście w "Aristoi" W.J. Williamsa (znakomitej skadinąd i zaliczającej sie do moich ulubionych) powieści, z któej gejowscy fani SF na Zachodzie zrobili swoją "biblię" (choć główny bohater jest raczej biseksualistą). Z kolei główna bohaterka "Opowiadania świata" U.K. LeGuin jest lesbijką.

Trochę przykładów podobnych wątków w SF:
http://en.wikipedia.org/wiki/Gay_science_fiction#B ibliography
http://en.wikipedia.org/wiki/Lesbian_science_ficti on
4_z_Szesciopaka
Użytkownik
#13 - Wysłana: 4 Sier 2007 17:06:09
Odpowiedz 
yep Q autor mi nic nie mówi, ale tytuł i owszem.

Ale ty poczekaj, Już ja przeczytam jakąś książke o której ty nie słyszałeśnawet. Q czy nie Q
Q__
Moderator
#14 - Wysłana: 4 Sier 2007 17:37:22
Odpowiedz 
4_z_Szesciopaka

autor mi nic nie mówi, ale tytuł i owszem.

Bo poza tym opublikowano u nas chyba tylko ze dwa przyzwoite (nie jakieś genialne) opowiadania Haldemana i jedną słabą młodzieńczą powieść tegoż autora.

Ale ty poczekaj, Już ja przeczytam jakąś książke o której ty nie słyszałeśnawet.

Mogę Ci jakiś tytuł którego nie znam podpowiedzieć?
4_z_Szesciopaka
Użytkownik
#15 - Wysłana: 4 Sier 2007 17:46:08
Odpowiedz 
"Niedzielni goście" Waleriana Trepki czytał ?
Q__
Moderator
#16 - Wysłana: 4 Sier 2007 17:58:12 - Edytowany przez: Q__
Odpowiedz 
4_z_Szesciopaka

"Niedzielni goście" Waleriana Trepki czytał

Hmm, "Niedzielnych gości" to Andrzej Trepka napisał... Walerian to ten od "Liber chamorum... Ale przyznaję, nie czytałem (choć autor, jedyny pozostały przy życiu z nestorów polskiej SF, nie jest mi nieznany)...

ps. a wracajac do tematu: przecież wszyscy wiedzą, że Spock "leci" na Kirka tylko z wolkańskiej powściagliwości tego nie okazuje ,,,
mr homn
Użytkownik
#17 - Wysłana: 4 Sier 2007 18:42:12
Odpowiedz 
A Pickard na Rikera

Ciekawe, jakby to się oglądało, gdyby to była prawda...?
4_z_Szesciopaka
Użytkownik
#18 - Wysłana: 4 Sier 2007 18:56:35
Odpowiedz 
Q__
Hmm, "Niedzielnych gości" to Andrzej Trepka napisał... Walerian to ten od "Liber chamorum...

Ups.. I stand corrected. Ty niemniej - ha!

No i nie da się zapomnieć że Kira leci na samą siebie - taki trochę nowy wymiar autoerotyzmu...
Hazral
Użytkownik
#19 - Wysłana: 4 Sier 2007 19:05:56 - Edytowany przez: Hazral
Odpowiedz 
To ja wykaże się nietolerancją Mnie brak geja czy lesbijki lub bi w treku wcale nie martwi.

Dlaczego nie uświadczymy Homo w treku:?
Geje nie potrafili sie rozmnażać (zgadnijcie czemu, a manipulacje genetyczne zostały zabronione), więc wyginęli
A poważnie, może w XXIV w. wynaleziono jakąś kuracje na zmianę orientacji (bo homo zostało uznane za nielogiczne i nieefektywne )? A może w tym "świecie" nigdy homo nie istnieli? Czy wiemy coś o orientacji innych ras?
Q__
Moderator
#20 - Wysłana: 4 Sier 2007 19:06:36
Odpowiedz 
4_z_Szesciopaka

No i nie da się zapomnieć że Kira leci na samą siebie

Nie zauważyłem...
4_z_Szesciopaka
Użytkownik
#21 - Wysłana: 4 Sier 2007 19:09:53
Odpowiedz 
Mirror Kira z nadpobudliwą Kirą? W końcu to jedna osoba!
Q__
Moderator
#22 - Wysłana: 4 Sier 2007 19:42:02 - Edytowany przez: Q__
Odpowiedz 
Hazral

Dlaczego nie uświadczymy Homo w treku:?
Geje nie potrafili sie rozmnażać (zgadnijcie czemu, a manipulacje genetyczne zostały zabronione), więc wyginęli
A poważnie, może w XXIV w. wynaleziono jakąś kuracje na zmianę orientacji (bo homo zostało uznane za nielogiczne i nieefektywne

Wszystko fajnie, tylko Roddenberry miał, o ile wiadomo, inne plany...

4_z_Szesciopaka

W końcu to jedna osoba!

Powiedzmy dokładniej: dwie wersje tej samej osoby... (Czyli coś jak bliźnięta.)
Pah Wraith
Użytkownik
#23 - Wysłana: 4 Sier 2007 21:07:45 - Edytowany przez: Pah Wraith
Odpowiedz 
Mirror Kira z nadpobudliwą Kirą? W końcu to jedna osoba!

To byłaby masturbacja

Powiedzmy dokładniej: dwie wersje tej samej osoby... (Czyli coś jak bliźnięta.)

Tylko bez polityki ;]
4_z_Szesciopaka
Użytkownik
#24 - Wysłana: 4 Sier 2007 21:12:31
Odpowiedz 
Hazral
To ja wykaże się nietolerancją Mnie brak geja czy lesbijki lub bi w treku wcale nie martwi.

To chyba troche insza kwestia- A skąd wiadomo, że w treku nie ma/nie było gejów/lesbijek? Co to info o orientacji seksualnej trzeba mieć wypisane na czole?
Pah Wraith
Użytkownik
#25 - Wysłana: 4 Sier 2007 21:23:28
Odpowiedz 
Co to info o orientacji seksualnej trzeba mieć wypisane na czole?

Najgłośniejsi krzykacze z obu stron barykady na froncie walki o tzw. "tolerancję" najwyraźniej tak własnie pojmują życie w społeczeństwie... Chodzi o to chyba żeby łątwo było zaszufladkować człowieka - nadać mu etykietkę. By łatwo było rozpoznać kto jest swój a kto wróg. IMO to jest prymitywizm intelektualny. Ale cóż zrobić...
mr homn
Użytkownik
#26 - Wysłana: 4 Sier 2007 21:58:34
Odpowiedz 
4_z_Szesciopaka
A skąd wiadomo, że w treku nie ma/nie było gejów/lesbijek?

Społęczność LGBT oczywiscie szukała swoich przedstawicieli w ST. Poczytaj link jaki umiescilem w pierwszym poscie: http://en.wikipedia.org/wiki/LGBT_characters_in_th e_Star_Trek_universe .

Co to info o orientacji seksualnej trzeba mieć wypisane na czole?

Oczywiście że nie trzeba, ale nikt tutaj tego nie mówi. Nikt nie ma wypisane na czole czy jest homo czy hetero. I nie dobrze byłoby żeby pierwszą kwestią takiego bohatera ST było "Hello, I'm Gay/Les". Można się złapać za ręcę z chłopakiem/dziewczyną. A potem profesjonalnie latać tymi statkami w gwiezdnej flocie... Nie trzeba byłoby się z tym wielce obnosić!

Q__
Janeway nie była tu wielkim przełomem - przedtem dostaliśmy już np. postać Ripley, czy - w literaturze - Honor Harrington).

Janeway było przełomem, przynajmniej na pokłądzie ST. Do tej pory kobiety było lekarkami, psycholożkami, specjalistakimi od komunikacji... daleko od tego do dowodzenia statkiem i estymą z tym związaną! Pamiętam taki odcinek TNG, kiedy w jakiejś krytycznej sytuacji okazało się że TROI jest osobą o najwyższym stopniu znajdująca się obecnie na mostku. Bodajże lt. cmdr. Pamiętam jak nie umiała sobie z tym poradzić. Jak postać kobieca utworzona przez Roddenberrego nie mogła sobie z dowodzeniem poradzić!!! U janeway to było nie do pomyślenia. Ona była dowódczynią z krwi i kości. I dobrze że nią była. Może kobiety-fanki SF, mimo że są w mniejszosci, jak twierdzisz Q mogły sie z kimś utożsamić.

Oczywiście w swiecie st były komandorki, admirałki, kapitanki, ale nigdy nie był im poświęcony cały sezon, jak w przypadku VOY. Dobrze ze taki przełom nastąpił (jak i inne wczęśniej).
Q__
Moderator
#27 - Wysłana: 4 Sier 2007 22:13:34
Odpowiedz 
Pah Wraith

To byłaby masturbacja

No nie do końca jednak

4_z_Szesciopaka

A skąd wiadomo, że w treku nie ma/nie było gejów/lesbijek? Co to info o orientacji seksualnej trzeba mieć wypisane na czole?

A to prawda. Może co drugi redshirt którego widzimy ginącego na ekranie to gej? (Co by zresztą homofobów ucieszyło)

mr homn

Można się złapać za ręcę z chłopakiem/dziewczyną. A potem profesjonalnie latać tymi statkami w gwiezdnej flocie... Nie trzeba byłoby się z tym wielce obnosić!

I za takim ujęciem tematu jestem. Inne bowiem byłoby sproawdzaniem człowieka (Klingona, Wolkana, Betazoida...) do jego seksualności...

U janeway to było nie do pomyślenia. Ona była dowódczynią z krwi i kości. I dobrze że nią była. Może kobiety-fanki SF, mimo że są w mniejszosci, jak twierdzisz Q mogły sie z kimś utożsamić.

Problem w czym innym. IMHO Janeway jest koszmarnie niekompetentna i jako dowódca robi wrażenie "kobiety za kierownicą" rodem z najbardziej seksistowskich stereotypów, w przeciwieństwie do np. major Kiry, która sprawia wrażenie nieco "narwanego", lecz kompetentnego oficera.

ps. z wątkami GLBT najwięcej wspólnego ma chyba postać Daxa, który bywał zarówno mężczyzną jak i kobietą. Jest to zresztą (w "wersji" zwanej Jadzia Dax) jedna z moich ulubionych postaci (zwłaszcza gdy ma "przebłyski" Curzona)...
4_z_Szesciopaka
Użytkownik
#28 - Wysłana: 5 Sier 2007 00:07:45
Odpowiedz 
Pah Wraith
Najgłośniejsi krzykacze z obu stron barykady na froncie walki o tzw. "tolerancję" najwyraźniej tak własnie pojmują życie w społeczeństwie... Chodzi o to chyba żeby łątwo było zaszufladkować człowieka - nadać mu etykietkę. By łatwo było rozpoznać kto jest swój a kto wróg. IMO to jest prymitywizm intelektualny. Ale cóż zrobić...

Myślę, że pomieszano ogólnie dwie kwestia:

1. Kwestia przynalezności do pewnej grupy społecznej (religijnej, seksualnej, światopoglądowej- egal)- każdy w końcu ma prawo (a przynajmniej powinien mieć) do identyfikowania się z postawami jakie mu się podobają/uznaje za słuszne. Jest to kwestia prywatna każdego człowieka.
2. Kwestia (czy też potrzeba ?) afirmacji, publicznego przyznawania się do swoich postaw- każdy ma prawo o sobie stanowić, ale nikt nie ma obowiązku uznawać, czy mówiąc kolokwialnie każdy ma prawo stwierdzić, że wspomniana afirmacja gu...zik go obchodzi.

Oki- środowiska GLBT twierdzą, że mało jest gejów/les na pokładach

Żydzi moga twierdzić, że żydów mało na pokładach, katolicy, że katolików, muzułmanie, ekolodzy, wegetarianie, buddyści, szlachta, masoni, cykliści to samo.

Czy rozwiazaniem byłby muzułmanin/gej/wegetarianin na jeżdżący na rowerze po mostku?
Q__
Moderator
#29 - Wysłana: 5 Sier 2007 00:15:50 - Edytowany przez: Q__
Odpowiedz 
4_z_Szesciopaka

Kwestia (czy też potrzeba ?) afirmacji, publicznego przyznawania się do swoich postaw- każdy ma prawo o sobie stanowić, ale nikt nie ma obowiązku uznawać, czy mówiąc kolokwialnie każdy ma prawo stwierdzić, że wspomniana afirmacja gu...zik go obchodzi.

Dużo racji, tyle, ze Roddenberry (czy nam się to podoba, czy nie) uczynił z takiej afirmacji motyw przewodni TOSu dobierając załogę celowo zróżnicowana pod względem rasowym i etnicznym. (Fakt, że gdyby teraz schemat ten zastosować "na zywca" wyjdzie nam lekki absurd: mężczyzna hetero, kobieta hetero, gej, lesbijka i ktoś biseksualny jako skład main cast..)

Żydzi moga twierdzić, że żydów mało na pokładac

Były takie głosy o Treku, oj były... Pewnie dlatego zresztą Ivanovej w B5 wymyślono dziadka rabina...

Czy rozwiazaniem byłby muzułmanin/gej/wegetarianin na jeżdżący na rowerze po mostku?

4_z_Szesciopaka
Użytkownik
#30 - Wysłana: 5 Sier 2007 00:29:59 - Edytowany przez: 4_z_Szesciopaka
Odpowiedz 
Q__
Dużo racji, tyle, ze Roddenberry (czy nam się to podoba, czy nie) uczynił z takiej afirmacji motyw przewodni TOSu dobierając załogę celowo zróżnicowana pod względem rasowym i etnicznym. (Fakt, że gdyby teraz schemat ten zastosować "na zywca" wyjdzie nam lekki absurd: mężczyzna hetero, kobieta hetero, gej, lesbijka i ktoś biseksualny jako skład main cast..)

To prawo i przywilej Roddenberrego. Środowiska GLBT nie mają Jego praw i przywilejów.

Polaków tam mało! Dyskryminacja! Żadam Polskiego okrętu złożonwego z samych Polaków katolików słuchających Radia Maryja w moherowych mundurach (dodawać nie muszę, że samych hetero) wyznających za każdymrazem Jedynie SŁuszne Wartości "śmiało nawracających tam gdzie nie nawracał żaden katolik"! Porthos w Entku- jako "kociarz" protestuję!
Dyskryminacja !

Były takie głosy o Treku, oj były... Pewnie dlatego zresztą Ivanovej w B5 wymyślono dziadka rabina...

Tja Żyd, Chekov i jeszcze kobieta w jednym

mr homn

http://en.wikipedia.org/wiki/LGBT_characters_in_th e_Star_Trek_universe .

czytałem i właściwie nie wiem czego GLBT chcą.
 Strona:  1  2  3  4  5  ...  14  15  16  17  18  »» 
USS Phoenix forum / Star Trek / star HOMOtrek

Twoja wypowiedź
Styl pogrubiony  Styl pochylony  Obraz Łącza  URL Łącza  :) ;) :-p :-( Więcej emotikon...  Wyłącz emotikony

» Login  » Hasło 
Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą tutaj pisać. Zaloguj się przed napisaniem wiadomości albo zarejstruj najpierw.

Wygenerowane przez miniBB®

© Copyright 2001-2009 by USS Phoenix Team.   Dołącz sidebar Mozilli.   Konfiguruj wygląd.
Część materiałów na tej stronie pochodzi z oryginalnego serwisu USS Solaris za wiedzą i zgodą autorów.
Star Trek, Star Trek The Next Generation, Deep Space Nine, Voyager oraz Enterprise to zastrzeżone znaki towarowe Paramount Pictures.

Pobierz Firefoksa!