USS Phoenix
Logo
USS Phoenix forum / Star Trek / Dwóch aktorów zagra Spocka
 Strona:  ««  1  2 
Autor Wiadomość
Bubu koniokrad
Użytkownik
#31 - Wysłana: 29 Lip 2007 21:33:44
Odpowiedz 
Owszem, ale czy Paramount przejmował się tym "wskrzeszając" Spocka? (BTW: nie lekceważ pomysłowosci scenarzystów.)

Ale uzasandienie nie "pogryzlo" sie z kanonem.
Co do pomyslowosci, chcialbym aby wykazali sie nia w calym scenariuszu a nie tracili energie na Shatnera. Nic nie trwa wiecznie, on juz zapisal sie w histori sci-fi wiec niech tego nie psuja.

A gorsze buraki widywałem w FC... I co? I choć nie cenie tego filmu, obejrzeć się (nawet z niejaką przyjemnością) dał.

A jak postanowia przebic FC pod tym wzgledem?
Q__
Moderator
#32 - Wysłana: 29 Lip 2007 21:37:25 - Edytowany przez: Q__
Odpowiedz 
Bubu koniokrad

Ale uzasandienie nie "pogryzlo" sie z kanonem.

Choć dodało do niego dość bzdurne wątki.... Zresztą spokojnie, jakby co będziemy pastwić się nad filmem po premierze...

A jak postanowia przebic FC pod tym wzgledem?

Zdarzało się to już, niestety... Znam gorsze i bardziej "zaburaczone" odsłony Treka... FC (ile bym psów na nim nie powiesił) nie jest taki najgorszy...
Majter
Użytkownik
#33 - Wysłana: 29 Lip 2007 22:08:37
Odpowiedz 
No pewnie, że nie To świetna rozrywka przede wszystkim!
(Ale owszem, takie kombinowanie IMHO jest lekko załosne i swiadczy o tym jak bardzo Trek stał się komercyjny...)
Z tego co mi wiadomo, to taka jest natura seriali... inaczej by na siebie nie zarabiały.
Jeżeli chodzi o powrót Kirka, to problem jawi się następująco. Producenci chcą połączyć widownie nie związanem z trekiem jak i długoletnich fanów. Uważam, że Ci pierwsi pogubiliby się gdyby wspomniano wszystkie okoliczności śmierci kapitana w Nexus. Domniewam, że scenarzyści uzyliby tego zjawiska do wskrzeszenia bohatera, a to by juz była perwa dla laików.
Bubu koniokrad
Użytkownik
#34 - Wysłana: 29 Lip 2007 22:23:09
Odpowiedz 
Z tego co mi wiadomo, to taka jest natura seriali... inaczej by na siebie nie zarabiały

To prawda ale z drugiej strony czesc (i to spora) widowni staje sie coraz bardziej wymagajaca.

Producenci chcą połączyć widownie nie związanem z trekiem jak i długoletnich fanów

Tak samo mialo byc z Nemesis. Kropka w kropke.
Q__
Moderator
#35 - Wysłana: 29 Lip 2007 23:03:11
Odpowiedz 
Majter

Z tego co mi wiadomo, to taka jest natura seriali... inaczej by na siebie nie zarabiały.

Owszem, ale czy Trek musi być "mydlasty"???

Bubu koniokrad

Producenci chcą połączyć widownie nie związanem z trekiem jak i długoletnich fanów

W wypadku TNG też, i wtedy wypaliło...
Bubu koniokrad
Użytkownik
#36 - Wysłana: 29 Lip 2007 23:19:49
Odpowiedz 
Owszem, ale czy Trek musi być "mydlasty"???

Wtedy zniechecilby fanow a i tak przegral rywalizacje o milosnikow lomotu, z racji duzej konkurencji w tej dziedzinie (zwlaszcza w USA) oraz duzego doswiadczenia ludzi tworzacych w tym gatunkiem

W wypadku TNG też, i wtedy wypaliło...

Niezbadane sa sciezki losu...
Tak na powaznie, bo przy Tng pracowal indywidualista i wizjoner, ktory polaczyl swoje marzenia z oczekiwaniami widzow.
Q__
Moderator
#37 - Wysłana: 29 Lip 2007 23:28:00
Odpowiedz 
Bubu koniokrad

Wtedy zniechecilby fanow a i tak przegral rywalizacje o milosnikow lomotu, z racji duzej konkurencji w tej dziedzinie

IMHO Trek nie powinien umizgac sie ani do miłosników "mydła", ani do miłośników "kosmicznych rozp****", bo w obu kategoriach przegra. Powinien pozostać sobą.

Tak na powaznie, bo przy Tng pracowal indywidualista i wizjoner, ktory polaczyl swoje marzenia z oczekiwaniami widzow.

I to właśnie było przyczyną sukcesu i TOS, i TNG i B5, i nBSG, i (nawet) DS9. Zaś brak "tego" spowodował klęskę ENT, VOY i AND...
Majter
Użytkownik
#38 - Wysłana: 30 Lip 2007 06:39:14
Odpowiedz 

Zdaję sobie sprawę z tego, że to zdanie brzmi jak typowa ściema ze strony producentów. Nie ulega jednak wątpliwości, że tym razem MUSZĄ zrealizować tą koncepcje, w przeciwnym wypadku trek przepadnie. Potrzebna jest kasa, kasa i jeszcze raz kasa! Zapewniam Was - ten film będzie tak komercyjny, że aż puścicie pawia.
kanna
Użytkownik
#39 - Wysłana: 30 Lip 2007 11:46:18 - Edytowany przez: kanna
Odpowiedz 
kirk MUSI tam wystapić, jezeli film ma przyciagnąć fanów TOS (oni tez sie starzeją, więc zmiana Kirka ich nie zadziwi). Okrągły, czy nie - wszystko da się obejśc scenariuszem, mam tylko nadzieję, że nie będzie biegał i walczył, raczej statecznie uidzielał wskazówek młodszym. Pojawi sie na 20 s i wystarczy.

Wszyscy sie starzeja, i spokojnie takich starszych da sie pomieścić w scenariuszu. ( Poza Datą, bo on sie nie powinien zmieniać , a w Nemesis wyraźnie było widać, że aktora tez czas nie omija. Ale Date wybuchli, wiec problem odpada.)

Mysle raczej o nowym filmie jako o wariacji nt star trek, z duża iloscia nowych bohaterów, bitew, strzelania i akcji, niestety (komercja, obawiam sie ze masz racje Majter). Film ma przyciagnąc zwykłycgh widzów, niekoniecznie miłośników st. Oryginalni aktorzy jednak musza sie pojawiac na chwilę, żeby zadowolić fanów. Podejrzewam jednak, ze wiekszej roli nie odegrają. Bedzie pewnie kilka nawiazan do seriali, ale film okaże sie odrębna historią.
Q__
Moderator
#40 - Wysłana: 30 Lip 2007 12:37:52
Odpowiedz 
Majter

Zapewniam Was - ten film będzie tak komercyjny, że aż puścicie pawia.

Obyś sie mylił...

kanna

Okrągły, czy nie - wszystko da się obejśc scenariuszem

O czym od dawna wiemy...

Ale Date wybuchli, wiec problem odpada.)

Czy ja wiem czy na pewno go nie "ożywią"?

z duża iloscia nowych bohaterów, bitew, strzelania i akcji, niestety

To by była powtórka z NEM i z najgorszych cech FC...

Oryginalni aktorzy jednak musza sie pojawiac na chwilę, żeby zadowolić fanów. Podejrzewam jednak, ze wiekszej roli nie odegrają. Bedzie pewnie kilka nawiazan do seriali, ale film okaże sie odrębna historią.

Wysoce prawdopodobne.
Majter
Użytkownik
#41 - Wysłana: 30 Lip 2007 15:04:52
Odpowiedz 
Zapewniam Was - ten film będzie tak komercyjny, że aż puścicie pawia.

Obyś sie mylił...

Puścicie pawia jeżeli nastawicie się wlasnie w taki sposób. Komercja to nic złego. Przeciez star trek nie powstal po to zeby zaspokoic nasze potrzeby intelektualne i estetyczne, przynajmniej nie w głownej mierze. A ze otrzymalismy wiele razy komercje jak i dobrą, inteligentną rozrywke to mozemy sie jedynie cieszyć, mając nadzieje, iż podobny zabieg zostanie zastosowany w nowym filmie.
Q__
Moderator
#42 - Wysłana: 30 Lip 2007 15:26:52
Odpowiedz 
Majter

Przeciez star trek nie powstal po to zeby zaspokoic nasze potrzeby intelektualne i estetyczne, przynajmniej nie w głownej mierze.

Polemizował bym z tym i w odniesieniu do TNG i DS9 i nawet (miomo wszystko) do TOSu...

dobrą, inteligentną rozrywke

Problem w tym, że ostatnie Treki nie były ani dobre, ani inteligentne...

mając nadzieje, iż podobny zabieg zostanie zastosowany w nowym filmie.

Ależ nadzieję trzeba mieć zawsze.

ps. zgadzam się z Tobą, że można połączyć element komercyjny z ambitnym, tyle, że trzeba umieć to robić... Oby twórcy ST XI umieli...
Pah Wraith
Użytkownik
#43 - Wysłana: 30 Lip 2007 15:33:54
Odpowiedz 
Majter
Puścicie pawia jeżeli nastawicie się wlasnie w taki sposób. Komercja to nic złego. Przeciez star trek nie powstal po to zeby zaspokoic nasze potrzeby intelektualne i estetyczne, przynajmniej nie w głownej mierze. A ze otrzymalismy wiele razy komercje jak i dobrą, inteligentną rozrywke to mozemy sie jedynie cieszyć, mając nadzieje, iż podobny zabieg zostanie zastosowany w nowym filmie.

Nic dodac nic ująć. Bez komercyjnego sukcesu (a tego bez "klimatu komerchy" nie ma) po "Star Trek"u słuch wszelki przepadnie.
Q__
Moderator
#44 - Wysłana: 30 Lip 2007 16:02:21
Odpowiedz 
Pah Wraith

Bez komercyjnego sukcesu (a tego bez "klimatu komerchy" nie ma) po "Star Trek"u słuch wszelki przepadnie.

Muszę się zgodzić w 100%. (Choć sukces komercyjny powinien IMHO iść w parze z ambitną, godną najlepszych odsłon Treka treścią...)
Pah Wraith
Użytkownik
#45 - Wysłana: 30 Lip 2007 16:31:32
Odpowiedz 
sukces komercyjny powinien IMHO iść w parze z ambitną, godną najlepszych odsłon Treka treścią

Ciekawe czy to jeszcze możliwe.
4_z_Szesciopaka
Użytkownik
#46 - Wysłana: 30 Lip 2007 19:09:35
Odpowiedz 
Pah Wraith

To jest mozliwe, ale rzadkie. I nie da się czegoś takiego zaplanować. ALbo wychodzi to po premierze albo (najczęściej) nie.
Q__
Moderator
#47 - Wysłana: 1 Sier 2007 10:30:28 - Edytowany przez: Q__
Odpowiedz 
Pah Wraith

Nadzieje trza mieć...

4_z_Szesciopaka

To jest mozliwe, ale rzadkie. I nie da się czegoś takiego zaplanować. ALbo wychodzi to po premierze albo (najczęściej) nie.

Racja. Dobrym dowodem tego co "nie wychodzi" są tu FC i INS. Pierwszy uczciwie komercyjny, miły dla oka (choć momentami trzeba je mocno mrużyć), ale bez większych ambicji. Drugi ambitny, ale nie do końca udany. Gdyby jednak udało się połączyć ich najlepsze cechy powstałoby coś wielkiego. A oba miły duży potencjał...
Majter
Użytkownik
#48 - Wysłana: 1 Sier 2007 10:55:04 - Edytowany przez: Majter
Odpowiedz 
Racja. Dobrym dowodem tego co "nie wychodzi" są tu FC i INS
Kurcze, a ja uwazam FC za najlepszy film z załogą Enterprise D. A to dlatego, że stanowi dla mnie znakomitą rozrywkę! Czy mógłbym poznać powody dla których spora liczba userów tego forum nie przepada za tym obrazem? (właciwie to chodzi mi o konkretny link bo nie chcę robic offtopa)
Domko
Użytkownik
#49 - Wysłana: 1 Sier 2007 11:09:01
Odpowiedz 
Mogę mówić za siebie - FC ma liczne buraki, nie ma tak naprawdę przesłania trekowego i raczej sprawia wrażenie sieczki, ponadto zachowania załogi (głównie Picarda) bardzo odstają od tych z serialu, etc.

Natomiast ja uważam Insurrection za najlepszy film z załogą Picarda. Jak widać głównie FC i INS ma swoich zwolenników, co potwierdza stwierdzenie Q__, że oba mają potencjał (czy zmarnowany, to już inna sprawa).
Darklighter
Użytkownik
#50 - Wysłana: 1 Sier 2007 11:09:39 - Edytowany przez: Darklighter
Odpowiedz 
Majter

Czy mógłbym poznać powody dla których spora liczba userów tego forum nie przepada za tym obrazem? (właciwie to chodzi mi o konkretny link bo nie chcę robic offtopa)

Tutaj się zaczęła dyskusja i pojawiła spora część zarzutów:

http://www.startrek.pl/forum/index.php?action=vthr ead&forum=2&topic=1705&page=0
Q__
Moderator
#51 - Wysłana: 1 Sier 2007 12:26:41
Odpowiedz 
Majter

ja uwazam FC za najlepszy film z załogą Enterprise D. A to dlatego, że stanowi dla mnie znakomitą rozrywkę!

Rozrywka owszem jest przednia, ale od ST oczekujemy więcej niż tylko rozrywki. Tymczasem film
1. solidnie spłyca wątek Borg,
2. zawiera rozwiązania co najmniej "pdejrzane" od strony naukowej jeśli chodzi o wątek Phoenixa, jego budowy i lotu...

Domko

Natomiast ja uważam Insurrection za najlepszy film z załogą Picarda.

I tak jest. Jednak wypadł trochę jak "pdwójny odcinek serialu", do klasy TMP trochę mu jednak daleko, a świetne pomysły nie zostały dokońca wykorzystane. (Już FC mimo wszelkich bzdur jest bardziej "epicki".)

Mają za to oba filmy sporą zaletę. Mogą zachęcić widza do sięgnięcia po resztę ST.
Eviva
Użytkownik
#52 - Wysłana: 13 Kwi 2008 13:23:15
Odpowiedz 
Obejrzałam sobie zachary'ego Quinto i czarno to widzę. Nie dorasta Nimoyowi do pięt ani uroda, ani przede wszystkim osobowością. Szkoda, że pan Leo jest już, delikatnie mówiąc, w wieku mocno popoborowym, bo o następcę takiego gościa trudno.
Q__
Moderator
#53 - Wysłana: 2 Wrz 2018 23:05:08
Odpowiedz 
Rozważania o dwu dotychczasowych Spockach i tym trzecim też:
http://www.treknews.net/2018/08/24/recasting-spock /
 Strona:  ««  1  2 
USS Phoenix forum / Star Trek / Dwóch aktorów zagra Spocka

Twoja wypowiedź
Styl pogrubiony  Styl pochylony  Obraz Łącza  URL Łącza  :) ;) :-p :-( Więcej emotikon...  Wyłącz emotikony

» Login  » Hasło 
Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą tutaj pisać. Zaloguj się przed napisaniem wiadomości albo zarejstruj najpierw.

Wygenerowane przez miniBB®

© Copyright 2001-2009 by USS Phoenix Team.   Dołącz sidebar Mozilli.   Konfiguruj wygląd.
Część materiałów na tej stronie pochodzi z oryginalnego serwisu USS Solaris za wiedzą i zgodą autorów.
Star Trek, Star Trek The Next Generation, Deep Space Nine, Voyager oraz Enterprise to zastrzeżone znaki towarowe Paramount Pictures.

Pobierz Firefoksa!