USS Phoenix
Logo
USS Phoenix forum / Star Trek / W kwestii formalnej - dlaczego Łosiu to Łosiu?
 Strona:  ««  1  2 
Autor Wiadomość
Seybr
Użytkownik
#31 - Wysłana: 27 Lut 2018 11:51:51
Odpowiedz 
Q__:
(trudno zaprzeczyć jego podobieństwom do TNG, choć stanowczo nie jest plagiatem).

Fakt, choć ja będę sobie tłumaczył. Lucas to nie Łosiu. Lata temu oglądałem SQ i pamiętam serial przez mgłę.
Q__
Moderator
#32 - Wysłana: 27 Lut 2018 12:01:53
Odpowiedz 
Seybr

Seybr:
Fakt, choć ja będę sobie tłumaczył. Lucas to nie Łosiu.

W dawnych latach kanna by pewnie coś o mechanizmach wyparcia odpowiedziała
Seybr
Użytkownik
#33 - Wysłana: 27 Lut 2018 12:11:52
Odpowiedz 
Q__:
W dawnych latach kanna by pewnie coś o mechanizmach wyparcia odpowiedziała

Hahaha. Wiesz jakiś czas temu przeglądałem sobie kino akcji z lat 80 tych. Przeglądam film Amerykański Ninja. Za dziecka było wow, obecnie mogę powiedzieć co za cramp.
Elaan
Użytkownik
#34 - Wysłana: 28 Lut 2018 16:03:23 - Edytowany przez: Elaan
Odpowiedz 
Seybr:
Wiesz jakiś czas temu przeglądałem sobie kino akcji z lat 80 tych. Przeglądam film Amerykański Ninja.

Ten z Michaelem Dudikoffem? IMVHO, szkoda czasu.
Ja zawsze wolałam zrealizowany dwa lata wcześniej [1983 r.] film "Ostatni ninja" z Michaelem Beckiem w roli Kena Sakury.
Tak naprawdę to jemu, a nie Dudikoffowi należy się przydomek "pierwszego białego ninja" w amerykańskim kinie.
Ale "Ostatni ninja" to film bardziej stylowy niż kopany i mniej tam efekciarskiego mordobicia, toteż mało kto o nim pamięta, a i w necie trudno go obejrzeć.
Q__
Moderator
#35 - Wysłana: 28 Mar 2018 18:08:50
Odpowiedz 
Wil Wheaton nagrany gdy przekradł się z planu TNG na plan ST V poznać Williama Shatnera:
http://www.youtube.com/watch?v=vnXoDD2_clA
Q__
Moderator
#36 - Wysłana: 27 Maj 2019 08:46:03
Odpowiedz 
Q__
Moderator
#37 - Wysłana: 17 Sty 2020 12:39:12 - Edytowany przez: Q__
Odpowiedz 
W obronie Łosia po raz kolejny:
https://www.youtube.com/watch?v=I2E-RAivFb8
Q__
Moderator
#38 - Wysłana: 4 Lut 2020 18:25:09 - Edytowany przez: Q__
Odpowiedz 
Tak się zastanawiam dlaczego seaquestowy Lucas Wolenczak (i grający go Jonathan Brandis) był bodaj najmocniej fanowanym bohaterem owej serii, a Wes - jak wiemy... Potrafi ktoś wyjaśnić tę różnicę?
Seybr
Użytkownik
#39 - Wysłana: 4 Lut 2020 19:06:08
Odpowiedz 
Q__

W skrócie Łoś to Łoś, wystarczy popatrzeć i stwierdzić że to Łoś.

Tak serio, cholera go wie. Może dla tego że Łoś był wychowywany przez matkę, która zbytnio trzymała go pod skrzydełkami. Pchała na mostek, kierowała nim. Może dla tego, że Łoś nie był aż tak zdolny w porównaniu do Lucasa ? Z tego co pamiętam Lucas był geniuszem, matka pociągała za sznurki i tak znalazł się na statku. Żył tam bez rodziców a jedynym przybranym był kapitan statku. Łoś był większość czasu pod kopułą mamusi.
Q__
Moderator
#40 - Wysłana: 4 Lut 2020 19:27:17 - Edytowany przez: Q__
Odpowiedz 
Seybr

Seybr:
W skrócie Łoś to Łoś, wystarczy popatrzeć i stwierdzić że to Łoś.

Że niby sztywniak w niemodnym swetrze zawsze przegra z luzakiem z modną fryzurką?

Seybr:
Łoś nie był aż tak zdolny w porównaniu do Lucasa

Czy ja wiem? Traveller powiedział o nim Picardowi:

"Such musical genius I saw in one of your ship's libraries. One called Mozart, who as a small child wrote astonishing symphonies. A genius who made music not only to be heard, but seen and felt beyond the understanding, the ability of others. Wesley is such a person. Not with music, but with the equally lovely intricacies of time, energy, propulsion. and the instruments of this vessel which allow all that to be played."

Seybr:
matka pociągała za sznurki i tak znalazł się na statku

Ojciec.
Seybr
Użytkownik
#41 - Wysłana: 4 Lut 2020 21:16:09
Odpowiedz 
Q__:
Że niby sztywniak w niemodnym swetrze zawsze przegra z luzakiem z modną fryzurką?

Sweterek miał w fasonie nie literę P.

Q__:
Ojciec.

Lata temu oglądałem, pamięć zawodzi. Wiesz wydaje mi się, że Lucas był bardziej naturalny. Stworzył koder do gadania z delfinem. Wykorzystywał super komputer nie tylko do pracy, ale zabawy. Potrafił się postawić. Był genialnym nastolatkiem, który przebywał w wojskowej ekipie. Wykorzystywali jego geniusz a bunt nastolatka też się przysłużył. Łoś nie miał takiego buntu. Starał się dostosować do zasad. Przypomina mi się jego jedyne przewinienie, jak rozbił jakąś szybę i chcieli go za to zabić (jakaś tam planeta). Ty na pewno będziesz wiedział o jaki odcinek mi chodzi.
Lucas był bardziej naturalny i dostosowany do ówczesnego widza. Łoś to taka ciapa (delikatne słowo).
Q__
Moderator
#42 - Wysłana: 4 Lut 2020 21:24:39 - Edytowany przez: Q__
Odpowiedz 
Seybr

Seybr:
Lucas był bardziej naturalny. Stworzył koder do gadania z delfinem. Wykorzystywał super komputer nie tylko do pracy, ale zabawy.

Prawda, były też jego zdolności naturalniej wpisane w fabułę, tj. lepiej w niej wykorzystywane. Nie sprawiało ich użycie wrażenia ciala obcego, ani deus ex machina.

Seybr:
bunt nastolatka też się przysłużył. Łoś nie miał takiego buntu. Starał się dostosować do zasad.

Jednym słowem nie lubi się zbyt grzecznych chłopców.

Seybr:
Przypomina mi się jego jedyne przewinienie, jak rozbił jakąś szybę i chcieli go za to zabić (jakaś tam planeta). Ty na pewno będziesz wiedział o jaki odcinek mi chodzi.

Nawet mniej - trawnik zdeptał (z lekka). Epizod "Justice".

ps. Skoro mowa o Lucasie, oto wybór scen z jego udziałem:
https://www.youtube.com/watch?v=wXwdiOh3P6o
https://www.youtube.com/watch?v=MDtzwx6EHIw
https://www.youtube.com/watch?v=3roC6aZOwzU
(Poczytajcie komentarze, to one natchnęły mnie do postawienia porównawczego pytania.)
Seybr
Użytkownik
#43 - Wysłana: 4 Lut 2020 22:01:13
Odpowiedz 
Q__:
Jednym słowem nie lubi się zbyt grzecznych chłopców.

Coś w tym jest. Nie lubi się chłopców którzy są jak flaki z olejem.

Q__:
Nawet mniej - trawnik zdeptał (z lekka). Epizod "Justice".

Jak by się napił piwa w wiejskim sklepie, to było by szaleństwo ?

Q__:
Skoro mowa o Lucasie, oto wybór scen z jego udziałem:

Wcześniej zerkałem na YT.
Q__
Moderator
#44 - Wysłana: 4 Lut 2020 22:06:29 - Edytowany przez: Q__
Odpowiedz 
Seybr

Seybr:
Wcześniej zerkałem na YT.

Stąd pamiętałeś o grach?

ps. Przypomnijmy sobie jeszcze:
Seybr:
bunt nastolatka

https://www.youtube.com/watch?v=8ym65YCWhA0
Seybr
Użytkownik
#45 - Wysłana: 5 Lut 2020 16:23:35
Odpowiedz 
Q__:
Stąd pamiętałeś o grach?

Przed twoim linkowaniem. Kilka minut przed tym jak napisałeś post.
 Strona:  ««  1  2 
USS Phoenix forum / Star Trek / W kwestii formalnej - dlaczego Łosiu to Łosiu?

Twoja wypowiedź
Styl pogrubiony  Styl pochylony  Obraz Łącza  URL Łącza  :) ;) :-p :-( Więcej emotikon...  Wyłącz emotikony

» Login  » Hasło 
Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą tutaj pisać. Zaloguj się przed napisaniem wiadomości albo zarejstruj najpierw.

Wygenerowane przez miniBB®

© Copyright 2001-2009 by USS Phoenix Team.   Dołącz sidebar Mozilli.   Konfiguruj wygląd.
Część materiałów na tej stronie pochodzi z oryginalnego serwisu USS Solaris za wiedzą i zgodą autorów.
Star Trek, Star Trek The Next Generation, Deep Space Nine, Voyager oraz Enterprise to zastrzeżone znaki towarowe Paramount Pictures.

Pobierz Firefoksa!