USS Phoenix
Logo
USS Phoenix forum / Star Trek / Ostatni odcinek Entka
 Strona:  ««  1  2  3  »» 
Autor Wiadomość
Q__
Moderator
#31 - Wysłana: 12 Maj 2007 14:11:59
Odpowiedz 
Pah Wraith

jakość+satysfakcję+dodatki.

Obawiać się można, że do tej chwili piraci już to wszystko skopiowali...
Pah Wraith
Użytkownik
#32 - Wysłana: 12 Maj 2007 14:14:33
Odpowiedz 
Dla mnie oryginał to jest oryginał. Choćby nie wiem jak pirat się starał to nie będzie to. Poza tym, bądźmy szczerzy. Lepiej zapłacić wytwórni (i nawet tym pieprzonym pośrednikom) niż jakiemuś podrzędnemu złodziejowi...
Q__
Moderator
#33 - Wysłana: 12 Maj 2007 14:31:54
Odpowiedz 
Pah Wraith

Lepiej zapłacić wytwórni (i nawet tym pieprzonym pośrednikom) niż jakiemuś podrzędnemu złodziejowi...

Kłopot w tym, że gdy złodziej proponuje znacznie niższe ceny, a pośrednicy usiłują zdzierać na maxa ludzie często wybieraja złodzieja...
Pah Wraith
Użytkownik
#34 - Wysłana: 28 Lip 2007 17:34:31
Odpowiedz 
http://www.startrek.pl/res/sevtrek/s643_pl.jpg
obrazek jest z 2003 roku, nic dodać nic ująć - wizjonerstwo!
Q__
Moderator
#35 - Wysłana: 28 Lip 2007 17:42:46
Odpowiedz 
Pah Wraith

nic dodać nic ująć - wizjonerstwo!

Genialne

(Choć ta atmosfera nudy i "wyszukiwania tematów na siłę" bardziej do VOY pasuje)
4_z_Szesciopaka
Użytkownik
#36 - Wysłana: 28 Lip 2007 17:45:09
Odpowiedz 
A mi się podobał ostatni odcinek z kilku powodów:

1. Tytuł 'These are the Voyages' wprost zajebisty, zajefajny, zgodny z duchem treka dla mnie niemal rozrzewniający...
2. Śmierć Tripa (97 odcinków na to czekałem i się doczekałem)
3. Ostatnie 20 sekund przed śmiercią Trip (raczej Trup grał fantastycznie no i finał piękny
4. W związku że odcinek bardzo był analny po jego zakończeniu nie było zbyt wielkiego zalu , ze to już koniec.
Q__
Moderator
#37 - Wysłana: 28 Lip 2007 17:55:27
Odpowiedz 
4_z_Szesciopaka

A mi się podobał ostatni odcinek z kilku powodów

Mi tylko z jednego. Z powodu nawiazania do TNG (nieudolnego zresztą).

Tytuł 'These are the Voyages' wprost zajebisty, zajefajny, zgodny z duchem treka dla mnie niemal rozrzewniający...

I świetnie, ale w sumie tylko to (+ wiadoma aluzja) było w nim dobre... Tak więc piękny tytuł został sprofanowany przez całą resztę odcinka...

Śmierć Tripa (97 odcinków na to czekałem i się doczekałem)

No bez przesady. Lepsza by była śmierć Archera...

W związku że odcinek bardzo był analny po jego zakończeniu nie było zbyt wielkiego zalu , ze to już koniec.

To ma być pocieszające?
4_z_Szesciopaka
Użytkownik
#38 - Wysłana: 28 Lip 2007 18:05:47
Odpowiedz 
Q__
No bez przesady. Lepsza by była śmierć Archera...

Trip przynajmniej na sekundy przed smiercią zrobił się jakiś taki żwawy i wygadany - patrzeć na Archera jak przed śmiercią:
a) marrrrszczy brrrrrwi
b) skarmia psa serem
c) dogryza T'Pol (bo co mógłby robić innego?)

byłoby dołujące, nie wesołę
Q__
Moderator
#39 - Wysłana: 28 Lip 2007 18:14:47
Odpowiedz 
4_z_Szesciopaka

patrzeć na Archera jak przed śmiercią:
a) marrrrszczy brrrrrwi
b) skarmia psa serem
c) dogryza T'Pol (bo co mógłby robić innego?)
byłoby dołujące, nie wesołę

Wesołe by było, ze robi to ostatni raz
Delta
Użytkownik
#40 - Wysłana: 28 Lip 2007 19:27:16
Odpowiedz 
These Are the Voyages... podobałoby mi się gdyby nie to, że na siłę uśmiercono Tripa -to była tak wciśnięte na siłę w niezbyt przemyślany scenariusz, że śmierć Tripa była bardziej bezsensowna niż "anonimowych chorążych", zwłaszcza gdy w tylu odcinkach ST bohaterowie wychodzili z różnych opresji. A tu mamy Tripa, który wykazywał się optymizmem w takich sytuacjach (np. ENT: Shuttlepod One), radośnie i bezmyślnie wysadzającego się, gdy jeszcze nie ma ku temu konieczności. Drugą rzeczą jest to, że odcinek nie nadawał się na zakończenie serii (i zaprzestanie produkcji ST) -zamiast postarać się pozostawić po sobie jak najlepsze wrażenie i stworzyć jak najlepszy odcinek, odwalono robotę, dając bardzo przeciętny odcinek nawet jak na Entka. Dlatego zgadzam się z Q__, że "tytuł został sprofanowany przez całą resztę odcinka...". Natomiast nie mogę się z nim zgodzić co do potencjalnej radości z tego, że coś przykrego spotkałoby Archera. Q__, jako jeden z niewielu przyznajesz, że nawet Wesley Crusher Cię nie drażni. Co jest winny Archer? To dobra postać, tylko ma pecha bo scenarzyści robią z niego czasami idiotę. Chyba należałoby mu współczuć.
Q__
Moderator
#41 - Wysłana: 28 Lip 2007 19:31:57 - Edytowany przez: Q__
Odpowiedz 
Delta

zamiast postarać się pozostawić po sobie jak najlepsze wrażenie i stworzyć jak najlepszy odcinek, odwalono robotę, dając bardzo przeciętny odcinek nawet jak na Entka.

Niestety, a przecież (uczciwie mówiąc) i w ENTku trafiały się małe arcydziełka...

jako jeden z niewielu przyznajesz, że nawet Wesley Crusher Cię nie drażni.

Ba, w ogóle nie rozumiem co jest w nim dla Was tak drażniącego...

Za to wkurzaja mnie Neelix, Kes, Ezri, Jar-Jar (przepraszam, nie ta bajka) i właśnie Archer... (A także Seven i Sisko... ale to postacie zdecydowanie z o wiele wyższej półki....)

Co jest winny Archer? To dobra postać, tylko ma pecha bo scenarzyści robią z niego czasami idiotę.

1. Czasami to mało powiedziane...
2. Pana Bakuli nie lubie juz od czasu gdy obejrzałem "Quantum Leap" - IMHO jeden z gorszych seriali pseudo-SF...
Delta
Użytkownik
#42 - Wysłana: 28 Lip 2007 19:44:01
Odpowiedz 
Q__
Ba, w ogóle nie rozumiem co jest w nim dla Was tak drażniącego...

W sumie to mnie nie drażni -ja go toleruję. Ale chyba jest zbyt idealny -to powoduje, że jest bezbarwny nawet na tle nieco "posągowej" załogi TNG (nawet Picard, chociaż w TNG sprawia wrażenie chodzącego ideału taki nie był, zwłaszcza w młodości).

Co do Neelixa i pozostałych postaci. Nie należą do moich ulubionych, ale podobnie jak w przypadku Wesley'a nie przeszkadzają mi. Neelix w zestawieniu z Tuvokiem nawet mnie czasami bawi. Tyle, że moja ocena postaci nie jest obiektywna, bo zdążyłem w mniejszym lub większym stopniu polubić wszystkie (nawet Archera) -gdyby nie to, to pewnie bym ST nie oglądał.
Q__
Moderator
#43 - Wysłana: 28 Lip 2007 19:49:05
Odpowiedz 
Delta

Ale chyba jest zbyt idealny

Zwłąszcza gdy swoimi działąniami wywołuje przykre konsekewncje?

Neelix w zestawieniu z Tuvokiem nawet mnie czasami bawi.

Bo to akurat jest zabawne...

Tyle, że moja ocena postaci nie jest obiektywna, bo zdążyłem w mniejszym lub większym stopniu polubić wszystkie (nawet Archera) -gdyby nie to, to pewnie bym ST nie oglądał.

Mnie jakoś drażniły postacie tylko spoza Roddenberry's Canon... Ciekawe dlaczego?
kanna
Użytkownik
#44 - Wysłana: 30 Lip 2007 18:11:15 - Edytowany przez: kanna
Odpowiedz 
4_z_Szesciopaka

odcinek bardzo był analny

mam tylko nadzieje że chciałeś użyc słowa "banalny", bo analny to całkiem cos innego znaczy i w pierwszej chwili starsznie sie zdziwłam że tak ent określasz... sporo sie na nim psów wiesza, alez zeby az tak?
4_z_Szesciopaka
Użytkownik
#45 - Wysłana: 30 Lip 2007 18:53:26
Odpowiedz 
kanna
mam tylko nadzieje że chciałeś użyc słowa "banalny"

no tak chciałem się popisać nieszablonowym doborem słów i zostałem zbanalizowany totalnie
kanna
Użytkownik
#46 - Wysłana: 30 Lip 2007 19:19:50
Odpowiedz 
4_z_Szesciopaka

nieszablonowym doborem słów

Prwdziwe szczęscie, że chociaż ja jestem na tyle wykształcona, żeby Twoją "nieszablonowośc" zauważyć....

O akcji sie nie wypowiem, ale kawałek z Troi i Rikerem widziałam, i jakoś mało mnie obeszło, że sa starsi. W Nemezis też byli. Wole taką Troi niz tą egzaltowana panienke z I serii tng.
Paradoks
Użytkownik
#47 - Wysłana: 30 Lip 2007 19:23:40
Odpowiedz 
O akcji sie nie wypowiem, ale kawałek z Troi i Rikerem widziałam, i jakoś mało mnie obeszło, że sa starsi. W Nemezis też byli. Wole taką Troi niz tą egzaltowana panienke z I serii tng.

Zgadzam się. Troi w sezonach 1-3 strasznie mnie wkurzała (bardziej niż Łosiu).
Pah Wraith
Użytkownik
#48 - Wysłana: 30 Lip 2007 20:18:04 - Edytowany przez: Pah Wraith
Odpowiedz 
gdyby nie to, że na siłę uśmiercono Tripa

Dokładnie. Po co on ginął? Poza tym, co to za chała?! Gdzie tu nawiązanie do ducha treka, jak ostatni odcinek opowiada w 80% o partykularnej misyjce ratowania córeczki Andorianina?
Q__
Moderator
#49 - Wysłana: 1 Sier 2007 10:35:12
Odpowiedz 
kanna

poro sie na nim psów wiesza, alez zeby az tak?

A, co miał 4_z_Szesciopaka poiwedzieć wprost, że odcinek jest do d***?

Paradoks

Troi w sezonach 1-3 strasznie mnie wkurzała (bardziej niż Łosiu).

No przecie ona takie serce na dłoni miała...

Pah Wraith

Po co on ginął?

Uznali, że ktoś mus, żeby nieszablonowo było i widac wypadł im z losowana, na jakieś 5 min. przed ukończeniem zdjeć do odcinka...

Gdzie tu nawiązanie do ducha treka

Tylko w tytule... I to nie bardzo wiadomo po co, bo do treści mało pasuje...
Q__
Moderator
#50 - Wysłana: 27 Kwi 2013 08:37:11
Odpowiedz 
Lich:
Doszedłem do wniosku że to nie jest nawet odcinek Entka, to bonusowy odcinek TNG z gościnnie występującymi bohaterami z Ent.

Jeśli w Treku zwycięży nurt B&B i JJ'a, a ENT wróci na ekrany (na co jednak - paradoksalnie - po fanowsku liczę), to oby się nie okazało, że będzie to najbardziej pamiętany - z całego ST - występ bohaterów TNG.
Ba... ENT usiłowało się - nieudolnie - podpierać TNG. Oby nie okazało się, ze TNG będzie musiał podpierać się ENTkiem, a n/w fanedycja "Pegasusa" trafi do kanonu:
http://www.youtube.com/watch?v=ggoqMjcIDwA
Eviva
Użytkownik
#51 - Wysłana: 27 Kwi 2013 09:22:02
Odpowiedz 
Q__

Ja też liczę na powrót ENT, choć nie bardzo - już raz fani liczyli na powrót TOS i co? Aż się płakać chce, gdy człowiek o tym pomyśli.
Q__
Moderator
#52 - Wysłana: 27 Kwi 2013 10:01:05
Odpowiedz 
Eviva

Eviva:
już raz fani liczyli na powrót TOS i co?

I TAS, TMP, ST II-VI, NV/P2, XI-XII, teraz STC...
Eviva
Użytkownik
#53 - Wysłana: 27 Kwi 2013 10:20:03
Odpowiedz 
Q__

To nie to samo! Dobrze wiesz, o co mi chodzi.
Choć nie zaprzeczę, ze całkiem nowy serial przyjęłabym również z wdzięcznością (choć może nie z pocałowaniem ręki).
Q__
Moderator
#54 - Wysłana: 27 Kwi 2013 10:43:10
Odpowiedz 
Eviva

Eviva:
To nie to samo!

I tak, i nie... We wszystkich, poza XI-XII i STC, wypadkach masz daleko posuniętą ciągłość ekipy (acz i w tamtych dwu związki personalne się znajdą - Nimoy, Doohan młodszy), wszędzie ciągłość wątków...
Q__
Moderator
#55 - Wysłana: 27 Maj 2013 09:03:32
Odpowiedz 
Eviva

Eviva:
Ja też liczę na powrót ENT, choć nie bardzo

I chyba słusznie. Jak piszą na forum NV/P2:

At the FedCon press conference, Star Trek expert Richard Arnold stated that CBS has no interest in starting a new Star Trek series:
http://www.youtube.com/watch?v=fhmvpQD2xRM&t=48m5s
Eviva
Użytkownik
#56 - Wysłana: 27 Maj 2013 11:15:19
Odpowiedz 
Q__:
CBS has no interest in starting a new Star Trek series

No to leżem i kwiczem - pozostają fanseriale, pod wieloma względami zresztą lepsze od produkcji oficjalnych.
Q__
Moderator
#57 - Wysłana: 27 Maj 2013 12:40:36
Odpowiedz 
Eviva

Eviva:
pod wieloma względami zresztą lepsze od produkcji oficjalnych.

To niech kto w końcu na forum o nich ze mną pogada?

Nawiasem: wiesz, że fan-ENTek też jest, kukiełkowy a'la Thunderbirds? Tylko bez Phloxa...
Eviva
Użytkownik
#58 - Wysłana: 27 Maj 2013 13:34:34
Odpowiedz 
Q__:
Tylko bez Phloxa...

Litości! Bez Phloxa?! Chyba najlepiej pomyślana i zagrana postać z głównej obsady, i nie ma?!
Q__
Moderator
#59 - Wysłana: 27 Maj 2013 14:02:02
Odpowiedz 
Eviva

Eviva:
i nie ma?!

Ponoć stosownej lalki nie dostali... Serio.

Ale sam film mimo typowo fanowskich przegięć całkiem strawny... I nawet Kirka tam masz...
Mav
Użytkownik
#60 - Wysłana: 27 Maj 2013 16:00:19 - Edytowany przez: Mav
Odpowiedz 
Eviva:
Litości! Bez Phloxa?! Chyba najlepiej pomyślana i zagrana postać z głównej obsady, i nie ma?!

Zwykły klon AHM z Voyagera - wesoły doktorek.
 Strona:  ««  1  2  3  »» 
USS Phoenix forum / Star Trek / Ostatni odcinek Entka

Twoja wypowiedź
Styl pogrubiony  Styl pochylony  Obraz Łącza  URL Łącza  :) ;) :-p :-( Więcej emotikon...  Wyłącz emotikony

» Login  » Hasło 
Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą tutaj pisać. Zaloguj się przed napisaniem wiadomości albo zarejstruj najpierw.

Wygenerowane przez miniBB®

© Copyright 2001-2009 by USS Phoenix Team.   Dołącz sidebar Mozilli.   Konfiguruj wygląd.
Część materiałów na tej stronie pochodzi z oryginalnego serwisu USS Solaris za wiedzą i zgodą autorów.
Star Trek, Star Trek The Next Generation, Deep Space Nine, Voyager oraz Enterprise to zastrzeżone znaki towarowe Paramount Pictures.

Pobierz Firefoksa!