USS Phoenix
Logo
USS Phoenix forum / Star Trek / CC

Autor Wiadomość
michstach
Użytkownik
#1 - Wysłana: 10 Kwi 2007 13:14:42
Odpowiedz 
Jak w temacie - mógłby mi ktoś wyjaśnić co oznaczają te dwie literki, które pojawiają się w serialach na samym początku? Jeżeli już gdzieś na forum jest na to odpowiedź, to przepraszam, ale się nie doszukałem
Domko
Użytkownik
#2 - Wysłana: 10 Kwi 2007 15:36:16
Odpowiedz 
Bardzo dobre pytanie. Ja też zawsze się nad tym zastanawiałem.

To nic pewnego, ale wydaje mi się, że to jakieś oznaczenie dźwięku - tak jak napis "Dolby Stereo" - pewnie CC też coś w tej kwestii oznacza.
To jednak tylko mój domysł. Może ktoś wie lepiej?
waterhouse
Moderator
#3 - Wysłana: 10 Kwi 2007 15:49:28
Odpowiedz 
Stilleto
Użytkownik
#4 - Wysłana: 10 Kwi 2007 15:51:41
Odpowiedz 
No i wszystko jasne ale z anglika kiepski jestem ;/ i tak nie kumam tej terminologi
Domko
Użytkownik
#5 - Wysłana: 10 Kwi 2007 16:31:07
Odpowiedz 
Czyli wychodzi na to, że są to napisy zakodowane w filmie - coś na wzór kodowania telegazety. Tak przynajmniej to zrozumiałem. Ciekawe...
Q__
Moderator
#6 - Wysłana: 10 Kwi 2007 20:22:42
Odpowiedz 
Zrobię 100% OT i dam link o jeszcze ciekawszej rzeczy oznaczonej identycznym skrótem CC:
http://pl.wikipedia.org/wiki/Creative_Commons
Domko
Użytkownik
#7 - Wysłana: 10 Kwi 2007 20:54:20
Odpowiedz 
To raczej ni to CC, bo Star Trek nie jest na pewno na tej licencji.
Asceta
Użytkownik
#8 - Wysłana: 10 Kwi 2007 21:07:20
Odpowiedz 
Ja zawsze myślalem, że to jakaś stacja telewizyjna "zamieszana" w produkcje/promowanie serialu
szwagier
Użytkownik
#9 - Wysłana: 10 Kwi 2007 21:10:30
Odpowiedz 
Ja nigdy nie widziałem żadnych CC. O co wam chodzi?
Q__
Moderator
#10 - Wysłana: 10 Kwi 2007 21:42:45
Odpowiedz 
Domko

To raczej ni to CC, bo Star Trek nie jest na pewno na tej licencji.

Na 100% nie to, przecież piszę, że przy okazji OT zrobiłem...
Domko
Użytkownik
#11 - Wysłana: 10 Kwi 2007 21:58:27
Odpowiedz 
szwagier
Ja nigdy nie widziałem żadnych CC. O co wam chodzi?

W Star Trekach zgranych z DVD nie ma tych znaczków. Jeżeli jednak oglądniesz Star Treka w telewizji to je zobaczysz podczas czołówki. Na pewno były w TNG przy każdym odcinku.

USS Phoenix forum / Star Trek / CC

Twoja wypowiedź
Styl pogrubiony  Styl pochylony  Obraz Łącza  URL Łącza  :) ;) :-p :-( Więcej emotikon...  Wyłącz emotikony

» Login  » Hasło 
Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą tutaj pisać. Zaloguj się przed napisaniem wiadomości albo zarejstruj najpierw.

Wygenerowane przez miniBB®

© Copyright 2001-2009 by USS Phoenix Team.   Dołącz sidebar Mozilli.   Konfiguruj wygląd.
Część materiałów na tej stronie pochodzi z oryginalnego serwisu USS Solaris za wiedzą i zgodą autorów.
Star Trek, Star Trek The Next Generation, Deep Space Nine, Voyager oraz Enterprise to zastrzeżone znaki towarowe Paramount Pictures.

Pobierz Firefoksa!