USS Phoenix
Logo
USS Phoenix forum / Star Trek / VOYager - wady i zalety?
 Strona:  ««  1  2  3  4  5  ...  22  23  24  25  26  »» 
Autor Wiadomość
Pah Wraith
Użytkownik
#91 - Wysłana: 29 Maj 2007 08:26:10
Odpowiedz 
Q__
Cóż. Roddenberry ludzi (i ludzkość) ewidentnie szanował i cenił, a że nie wszystkie ich zwyzcaje szanował (ba, niektóre uważał za szkodliwe, i dawł temu wyraz mozę w za ostrych słowach) to inna rzecz...

Taaaaaaaak, istny wzór cnót :/
Q__
Moderator
#92 - Wysłana: 29 Maj 2007 14:41:23
Odpowiedz 
Pah Wraith

Taaaaaaaak, istny wzór cnót

Ależ czy ja twierdzę, że Roddenberry był doskonały czy co? Twierdzę po prostu, ze był Twórcią i (że tak powiem) "prawodawcą" Treka...
Jurgen
Moderator
#93 - Wysłana: 29 Maj 2007 16:16:07
Odpowiedz 
Weż pod uwagę, że logika nie była nigdy najmocniejszą strona Klingonów...

No .

Nie jestem pewien czy aby tego zmartwychwstania scenarzyści nie wymyslili już po zakończeniu ST II, gdy Nimoy zmienił zdanie...

Chyba po, ale (to będzie cytat z klasyki forum) "w świecie St nie ma scenarzystów ST".
Pah Wraith
Użytkownik
#94 - Wysłana: 29 Maj 2007 16:29:20 - Edytowany przez: Pah Wraith
Odpowiedz 
Nie jestem pewien czy aby tego zmartwychwstania scenarzyści nie wymyslili już po zakończeniu ST II, gdy Nimoy zmienił zdanie...

Tak było, jako żywo.

http://www.sjtrek.com/trek/humour/KJ-better-than-J LP/
Q__
Moderator
#95 - Wysłana: 29 Maj 2007 19:40:21
Odpowiedz 
Jurgen

w świecie St nie ma scenarzystów ST

mimo wszystko analizujac serial pozwolę sobie siegnąć do wydarzeń spoza swiata ST... Inaczej sporo scen straci urok (np. co za sens ekscytować sie śmiervcią Spocka, skoro ten i tak "zmartwychwstanie"...

Pah Wraith

Tak było, jako żywo.

I choć cieszę sie z powrotu tej postaci uważam ST III za jednego z najgorszych filmowych Treków (porównywalnego głupotą tylko z NEM).

Reasons Why Captain Janeway Is Better Than Captain Picard

Cóz to za herezje...
Jurgen
Moderator
#96 - Wysłana: 29 Maj 2007 20:03:19
Odpowiedz 
co za sens ekscytować sie śmiervcią Spocka, skoro ten i tak "zmartwychwstanie"...

Wtedy jeszcze nie wiedzieliśmy, że zmartwychwstanie.

Cóz to za herezje...

Cóż, niektóre są dość sensowne:

Acknowledges freely when she breaks the Prime Directive instead of trying to weasle her way out of it with philosophical ramblings.

Przypomina mi się dyskusja o idealności Picarda.
Q__
Moderator
#97 - Wysłana: 29 Maj 2007 21:26:32
Odpowiedz 
Jurgen

Wtedy jeszcze nie wiedzieliśmy, że zmartwychwstanie

Scenarzyści też nie wiedzieli...

Cóż, niektóre są dość sensowne

Niektóre sa, ale akurat to co cytujesz do mnie nie przemawia...

Przypomina mi się dyskusja o idealności Picarda

A i owszem...
Stilleto
Użytkownik
#98 - Wysłana: 2 Cze 2007 00:07:22
Odpowiedz 
Co do Voyagera mam do niego sentyment glownie z jednego powodu, byl to jedyny serial jaki lecial na tv4 kiedy ja moglem go ogladac tzn uciekalem z lekcji zeby na 12.00 czy cos kolo tego byc na chacie i ogladnac kolejny odcinek ;ddd po pol roku moja wychowaczyni powiedziala mi: Albo zaczniesz chodzic do szkoly albo sie pozegnamy. Na szczescie skonczyla sie seria na tv4 i tym samym moja frekwencja sie poprawila
Q__
Moderator
#99 - Wysłana: 2 Cze 2007 00:20:13 - Edytowany przez: Q__
Odpowiedz 
Stilleto

Co do Voyagera mam do niego sentyment glownie z jednego powodu, byl to jedyny serial jaki lecial na tv4

Pamiętam, oglądałem. (Wcześniej na Canal+ też zresztą...)

ps, kto by pomyslał, że R. Moore sądzi o VOY to samo co ja:
http://www.lcarscom.net/rdm1000118.htm
(BTW: ENTkowi też się dostało...)
Seybr
Użytkownik
#100 - Wysłana: 3 Cze 2007 16:03:24
Odpowiedz 
Tom Paris jak dla mnie jest mdły. niby taki kobieciarz ;]. Pokazał bym jemu co to znaczy dobry podryw. Do pani Kaski się z biegiem odcinków przyzwyczaiłem, choć jej podejście do walki mnie drażni. Niby trochę cech ma z Picarda ;]. Negocjacje, ale daleko jej do nie go. Trochę z Sisko, ale nie ma tak twardej pięści. Ona jest mega miksem. Dobra mama dla załogi, ale raczej statku badawczego.
Q__
Moderator
#101 - Wysłana: 3 Cze 2007 20:16:46
Odpowiedz 
Seybr

Tom Paris jak dla mnie jest mdły. niby taki kobieciarz

No najlepiej wymyśloną postacia w dziejach Treka to on nie jest, ale jak na VOY to IMHO całkiem udana postać...

Dobra mama dla załogi, ale raczej statku badawczego.

No nie wiem. To pierwszy Trekowy kapitan który prowadzi negocjacje grożąc wszystkim dookoła...
Jurgen
Moderator
#102 - Wysłana: 3 Cze 2007 21:02:21
Odpowiedz 
To pierwszy Trekowy kapitan który prowadzi negocjacje grożąc wszystkim dookoła...

. Może to zmieniona genetycznie Klingonka?
Q__
Moderator
#103 - Wysłana: 3 Cze 2007 21:18:21
Odpowiedz 
Jurgen

Może to zmieniona genetycznie Klingonka

Możliwe. W każdym razie o PD chyba się w Akademii nie douczyła...
Seybr
Użytkownik
#104 - Wysłana: 4 Cze 2007 20:38:15
Odpowiedz 
No nie wiem. To pierwszy Trekowy kapitan który prowadzi negocjacje grożąc wszystkim dookoła...

takie groźby nie robią na mnie wrażenie ;]. Mama zaraz przyłoży ci pasem ;]. Jak by groziła nastolatkowi. Czasem to tak wygląda ;].
Q__
Moderator
#105 - Wysłana: 4 Cze 2007 20:44:03
Odpowiedz 
Seybr

takie groźby nie robią na mnie wrażenie ;]. Mama zaraz przyłoży ci pasem ;]. Jak by groziła nastolatkowi. Czasem to tak wygląda ;].

Poważna czy niepoważna, dysponuje jedną z najpotężniejszych broni w kwadrancie, a to każe brać jednak jej groźby serio...
Kazeite
Użytkownik
#106 - Wysłana: 5 Cze 2007 14:26:33
Odpowiedz 
To pierwszy Trekowy kapitan który prowadzi negocjacje grożąc wszystkim dookoła...
Opinia ta na szczęście nie odpowiada faktom Jakoś trudno bowiem wytłumaczyć, w jaki sposób kapitan Janeway zdołała zostawić w kwadrancie Delta wianuszek przyjaznych jej ras, skoro wszystkim im groziła...
Q__
Moderator
#107 - Wysłana: 5 Cze 2007 15:19:10
Odpowiedz 
Kazeite

Jakoś trudno bowiem wytłumaczyć, w jaki sposób kapitan Janeway zdołała zostawić w kwadrancie Delta wianuszek przyjaznych jej ras, skoro wszystkim im groziła...

A to dlatego, że poza groźbami robiła i inne rzeczy, znacznie dla tych ras milsze... (Zreszta nie oczekujmy op VOYagerze zbytniej konsekwencji...)
Kazeite
Użytkownik
#108 - Wysłana: 5 Cze 2007 16:55:58
Odpowiedz 
Ach, więc jednak nie groziła wszystkim dookoła, tylko robiła też inne rzeczy, tak?
Q__
Moderator
#109 - Wysłana: 5 Cze 2007 17:04:56 - Edytowany przez: Q__
Odpowiedz 
Kazeite

Ach, więc jednak nie groziła wszystkim dookoła, tylko robiła też inne rzeczy, tak?

Ach, najpierw groziła, potem (gdy groźby odniosły skutek) pokazywała lepsze oblicze... Nie twierdzę przecież jakoby była potworem...
Kazeite
Użytkownik
#110 - Wysłana: 6 Cze 2007 14:08:02
Odpowiedz 
Nie, nie masz racji - w wielu odcinkach ten schemat bynajmniej nie jest przestrzegany.
Q__
Moderator
#111 - Wysłana: 6 Cze 2007 16:41:37
Odpowiedz 
Kazeite

w wielu odcinkach ten schemat bynajmniej nie jest przestrzegany.

Ale przyznajesz, że schemat "grożenia wszystkim dookoła" występuje w VOY dość często?
Seybr
Użytkownik
#112 - Wysłana: 6 Cze 2007 20:37:11
Odpowiedz 
Ona jak matka jest. Pokrzyczy, pogroziła na synka, jak trzeba wleje, a potem pocałuje i utuli ;].
Q__
Moderator
#113 - Wysłana: 6 Cze 2007 21:45:34
Odpowiedz 
Seybr

Ona jak matka jest. Pokrzyczy, pogroziła na synka, jak trzeba wleje, a potem pocałuje i utuli

I traktuj ją poważnie jako kapitana GF...
Kazeite
Użytkownik
#114 - Wysłana: 7 Cze 2007 00:29:47
Odpowiedz 
Ale przyznajesz, że schemat "grożenia wszystkim dookoła" występuje w VOY dość często?
Nie
Bashir
Moderator
#115 - Wysłana: 7 Cze 2007 00:53:49 - Edytowany przez: Bashir
Odpowiedz 
http://www.sjtrek.com/trek/humour/KJ-better-than-J ]http://www.sjtrek.com/trek/humour/KJ-better-than- J LP/

najlepsze jest:

Hasn't let an adolescent pilot the Federation flagship -- yet.

Her telepath only lives nine years.

Hugs her Vulcan from time to time.
Q__
Moderator
#116 - Wysłana: 7 Cze 2007 01:31:03
Odpowiedz 
Kazeite

Nie

Jak będę miał więcej czasu listę odcinków ułożę...
Nasty Rudolf
Użytkownik
#117 - Wysłana: 7 Cze 2007 23:13:45
Odpowiedz 
jak trzeba wleje

Tak zadna matka robic nie powinna. :-|
Kazeite
Użytkownik
#118 - Wysłana: 9 Cze 2007 11:44:12
Odpowiedz 
Jak będę miał więcej czasu listę odcinków ułożę
A po co?

Wyrażenie "grozi wszystkim dookoła" jest dość jednoznaczne, prawda? A ja już teraz mógłbym przywołać co najmniej dwa odcinki, gdzie tak nie jest.

Natomiast wyrażenie "ten schemat występuje dość często" ma kłopoty kwatyfikacyjne - zaczęlibyśmy się tutaj kłócić, ile to jest "dość często" i przede wszystkim, czy "dość często" to za dużo w porównaniu z innymi kapitanami.

A moim zdaniem w porównaniu z innymi kapitanami nie można mówić, że Janeway często "grozi wszystkim dookoła".
Pah Wraith
Użytkownik
#119 - Wysłana: 9 Cze 2007 12:52:13
Odpowiedz 
Bez wątpienia żaden kapitan nie przebije pod tym względem Sisko w "For the uniform" gdzie siła usunął Maquis z planety...
Bashir
Moderator
#120 - Wysłana: 9 Cze 2007 13:11:32
Odpowiedz 
hehe Sisko nie groził Sisko obiecał i dotrzymał słowa
 Strona:  ««  1  2  3  4  5  ...  22  23  24  25  26  »» 
USS Phoenix forum / Star Trek / VOYager - wady i zalety?

Twoja wypowiedź
Styl pogrubiony  Styl pochylony  Obraz Łącza  URL Łącza  :) ;) :-p :-( Więcej emotikon...  Wyłącz emotikony

» Login  » Hasło 
Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą tutaj pisać. Zaloguj się przed napisaniem wiadomości albo zarejstruj najpierw.

Wygenerowane przez miniBB®

© Copyright 2001-2009 by USS Phoenix Team.   Dołącz sidebar Mozilli.   Konfiguruj wygląd.
Część materiałów na tej stronie pochodzi z oryginalnego serwisu USS Solaris za wiedzą i zgodą autorów.
Star Trek, Star Trek The Next Generation, Deep Space Nine, Voyager oraz Enterprise to zastrzeżone znaki towarowe Paramount Pictures.

Pobierz Firefoksa!