USS Phoenix
Logo
USS Phoenix forum / Star Trek / ST w polskiej TV
 Strona:  1  2  3  4  »» 
Autor Wiadomość
yasql
Anonimowy
#1 - Wysłana: 28 Kwi 2005 14:17:26
Odpowiedz 
jestescie dosc preznym ogniwem w swiecie fanow ST w polsce niestety nie mozna czesto obejrzec ST w naziemnej TV lub pakietach jakiejs wioskowej kablowki a jest wielu ktorzy nie maja cyfry albo cyfrowego polsatu, mam prosbe czy Phoenix moze wspolnie z innymi okretami floty wystosowac oficjalne pismo do stacji TV jak Polsat TVN TV4 moze 1 lub 2 proszac o emisje ? kiedys dzwonilem do TV4 ale jedna osoba nic nie zdziala yasql@op.pl
Anonim
Anonimowy
#2 - Wysłana: 28 Kwi 2005 14:29:40
Odpowiedz 
Chyba jestem fatalistą, ale jakoś nie wyobrażam sobie, żeby taka akcja coś dała...
Suavek
Anonimowy
#3 - Wysłana: 28 Kwi 2005 17:32:08
Odpowiedz 
Temat walkowany dziesiatki razy. Pomysl z gory skazany na niepowodzenie. Dlaczego? Poniewaz stacje pokroju Polsatu czy TVN sa stacjami komercyjnymi, z zalozenia nastawionymi na zysk. A poniewaz Star Trek nie jest w Polsce zbyt popularny, to i zysk z tego nie bylby wystarczajacy. To troche tak, jak z anulowaniem ENT - liczy sie wylacznie ogladalnosc i nic tu nie pomoga listy, akcje i petycje grupki zapalencow.
Moim skromnym zdaniem jedynym sensownym (?) pomyslem jest petycja do TVP, przy spelnieniu ponizszych warunkow:
1) Musialaby to byc akcja naglosniona w mediach (tylko jak to zrobic?), aby opinia publiczna mogla wywrzec jakis nacisk (tylko jaki by wywarla: za, czy przeciw?).
2) Musieliby sie wpisywac ludzie oplacajacy regularnie abonament radiowo-telewizyjny. Musialo by to byc potwierdzane np. podawaniem numeru ksiazeczki abonenckiej. Chodzi mi o zasade: place - wymagam. Poniewaz duza czesc abonamentu idzie na program TVP, to chyba oplacajac ten abonament mamy jakies prawo decydowania o tym programie (a przynajmniej powinnismy miec).
3) Na poczatku petycji nalezaloby zaznaczyc, ze obecnie w TVP nie ma zadnego serialu sci-fi. Jesli TVP, jako telewizja publiczna, ma w zalozeniu spelniac wymaganie roznych grup zainteresowan (tu przydalby sie cytat ze statutu KRRiT, czy cos w tym stylu), to obok wielbicieli telenowel, sensacji, komedii itd., rowniez milosnicy sci-fi maja prawo cos tu ogladnac.
4) Trzeba by pogodzicic sie z tym, ze bylby to jeden odcinek w tygodniu, zapewne znowu w piatki o 10:00, z niekoniecznie poprawnym tlumaczeniem (i zeby bylo az tyle).
5) Nawet przy spelnieniu powyzszych warunkow, szansa na jakis Trek w polskiej TV i tak jest mniejsza, niz na piaty sezon ENT.
Anonim
Anonimowy
#4 - Wysłana: 28 Kwi 2005 17:47:28
Odpowiedz 
Lepiej sciagnac Treka z neta i nikogo o nic nie prosic.
cezary
Użytkownik
#5 - Wysłana: 29 Kwi 2005 00:44:59
Odpowiedz 
Musialaby to byc akcja naglosniona w mediach
Byle nie w necie, bo to nie wystarczy

mamy jakies prawo decydowania o tym programie (a przynajmniej powinnismy miec)
nie ludz sie, oj nie ludz sie. Prawo masz, ale oni maja prawo miec sie w... miec Twoja petycje w koszu

ze obecnie w TVP nie ma zadnego serialu sci-fi
Eno przynajmniej raz w tygodniu leci jakis film sci/fi, chociaz sci/fi to on jest chyba tylko w wybujalej wyobrazni 10-letniego chlopca, ale skoro dobry bohater strzela do zlych na _Saturnie_ to jest juz sci/fi. A tydzien pozniej 2 gangi z _Marsa_ sie bija

Trzeba by pogodzicic sie z tym, ze bylby to jeden odcinek w tygodniu
W polskiej tv raczej nie wystepuje okreslenie 'raz na tydzien' Albo serial leci codziennie pon-pt albo w ogole

chyba jestem pesymista ale w koncu jestesmy w Uni i wszystkim sie zyje lepiej
Suavek
Anonimowy
#6 - Wysłana: 29 Kwi 2005 06:42:52
Odpowiedz 
nie ludz sie, oj nie ludz sie. Prawo masz, ale oni maja prawo miec sie w... miec Twoja petycje w koszu

I wlasnie po to naglosnienie w mediach. Zeby sprawie nie ukrecono bezglosnie lba.

Eno przynajmniej raz w tygodniu leci jakis film sci/fi

Film to jeszcze nie serial.

W polskiej tv raczej nie wystepuje okreslenie 'raz na tydzien' Albo serial leci codziennie pon-pt albo w ogole

Obecnie w piatki o 10:50 na TVP1 jest "J.A.G.", wlasnie raz w tygodniu.
yasql
Anonimowy
#7 - Wysłana: 29 Kwi 2005 12:25:06
Odpowiedz 
no to lezymy i kwiczymy
cezary
Użytkownik
#8 - Wysłana: 29 Kwi 2005 18:35:20
Odpowiedz 
kwi kwi kwi
najlepiej jest zalatwic seriale od znajomych na CD/DVD, bez problemu bez bolu i bez proszenia sie nikogo (oprocz znajomego)
Suavek
Anonimowy
#9 - Wysłana: 29 Kwi 2005 18:51:18
Odpowiedz 
najlepiej jest zalatwic seriale od znajomych na CD/DVD, bez problemu bez bolu i bez proszenia sie nikogo (oprocz znajomego)

Jak to wyglada od strony prawnej?
The_D
Użytkownik
#10 - Wysłana: 29 Kwi 2005 20:37:50
Odpowiedz 
Choć wydawcy robią co mogą by to zmienić, póki co pożyczenie znajomemu legalnie kupionych DVD nie jest przestępstwem :P
Pah Wraith
Użytkownik
#11 - Wysłana: 4 Maj 2005 13:33:12
Odpowiedz 
Tak, owszem, bez bólu, ale i bez nowych fanów.

Niech podniosą rękę Ci, którzy zarazili się Trekiem poprzez TV... dziękuję.
A teraz Ci, którzy po raz pierwszy zobaczyli go na ekranie monitora komputerowego... nie widzę, nie słyszę, dziękuję.

TV = widownia = popularność = nowi fani
Anonim
Anonimowy
#12 - Wysłana: 4 Maj 2005 18:49:36
Odpowiedz 
Jakiś czas temu w TVN były jakieś dwa fimy ( bardzo fajne swoją drogą) , a poza tym NIC. Na telenowele to mają czas antenowy , a star trekowy serial nie. Przecież w Polsce jest dużo fanów ST, którzy na pewno by oglądali (np. ja).
Pah Wraith
Użytkownik
#13 - Wysłana: 7 Maj 2005 14:02:01 - Edytowany przez: Pah Wraith
Odpowiedz 
Założysz się?

W Krakowie montujemy ekipę fanowską. Aktywnych jest powiedzmy 10 osób (zaokrąglona liczba), dodajmy jeszcze powiedzmy 20 osób, które przeglądają startrek.pl i trek.pl, ale się nie udzielają [dalej mam na mysli Kraków]. Ząłóżmy, że to jest tylko 10% fanów z Krakowa, czyli oszcujmy, że fanów w Kraku jest 300. Teraz pomnóżmy to przez 49 (liczba dawnych miast wojewódzkich) i dodajmy drugie tyle spoza tych miast.

Po zaokrągleniu w górę wyjdzie 30 tysięcy potencjalnych widzów. Chyba lepiej kupić "Upadłego Anioła" czy inną szmirę, którą oglądnie 50 lub 100.000 "kur domowych" [bez obrazy]...
malka56
Anonimowy
#14 - Wysłana: 12 Maj 2005 19:38:25
Odpowiedz 
Co do oglądajności to usłyszałam że romantika- Straszna stacja ma dużą ogladajność. ( kur domowych) bez obrazy. Zamiast dać ciekawe i ambitne seriale Jak Star Trek to dają brazylijskie szmiry po 1500 odcinków. Duza oglądalność niedobrze się robi.
Lukaszek
Użytkownik
#15 - Wysłana: 12 Maj 2005 21:29:58
Odpowiedz 
Pah Wraith Mój drogi zabardzo nie polegałbym na Twoich szacunkach.
1. Zakładając, że co do Krakowa się nie mylisz, to proste mnożenie razy 49 nic nie daje, ponieważ: I) liczba fanów w danym mieście jest skorelowana z liczbą mieszkańców [porównaj Kraków i Suwałki]; II) ilość fanów zapewne jest też związana z poziomem wykształcenia - choć tu głowy nie dam; III) mósiałbyś jeszcze wziąć pod uwagę dostępność treka, jak ktoś ma tylko 3 programy, to raczej nie widział nigdy treka więc napewno nie jest fanem, a w różnych regionach z dostępnością jest rozmaicie.

Swoją drogą to bardzo ciekawe ilu "nas" jest.
Tak se myślę, że gdyby odpowiednio się pobawić rachunkiem prawdopodobieństwa i dobrać dobrze próbę, to starczył by 1000 osób by oszacować z dokładnością do 3% ilość trekowców w Pl.

Jestem z Wejherowa (50 tyś mieszkańców), znam 4 osoby lubiące treka, gdybym popytał wszystkich znajomych to myślę, że znalazłoby się z 4, może 6 razy tyle.
szwagier
Użytkownik
#16 - Wysłana: 12 Maj 2005 23:41:56
Odpowiedz 
Jestem z Pabianic (75 tys mieszkańców), znam tylko jedną osobę (i to nie bezpośrednio) lubiącą treka. Oczywiście w Polsce jest trudno ujrzeć gwiezdną wędrówke w telewizji, a mając zwykłą antenę na dachu to prawie niemożliwe. Trek w Polsce jest niepopularny, a wiec niedochodowy i na odwrót-jest niedochodowy, bo niepopularny, ponieważ nikt go praktycznie nie pokazywał i nie pokazuje, poza serialami emitowanymi w godzinach dostępnych dla emerytów. Myślę, że sprawa wygladałaby inaczej gdyby puszczono serial nawet po jednym odcinku na tydzień, ale np. o godz. 20 (najlepiej w sobote). Lub dać cykl filmów kinowych w odstępach czasu, jak to było np. z "powrotem do przyszłości" na polsacie, lub GW. Ale z drugiej strony, dzięki tej niepopularności możemy czuć się "elitarnym klubem" i "narodem wybranym" .
Scimitar
Użytkownik
#17 - Wysłana: 13 Maj 2005 10:03:59
Odpowiedz 
jak ktoś ma tylko 3 programy, to raczej nie widział nigdy treka więc napewno nie jest fanem, a w różnych regionach z dostępnością jest rozmaicie.

Jeśli dobrze pamietam to niegdys na TVP 1 leciało TNG i to chyba w okolicach 16 lub 17 - pamiętam bo spora część rodziny zasiadała wtedy przed TV (z 6 osób aż 3, a w porywach nawet 4!). Ale niestety to było dawno...

Podejrzewam, żę gdyby zrobiono reedycję TNG w telewizji to znalazło by się trochę osób(choć wciąż obawiam się, że za mało)
nawet po 40, niegdyś miłujących się w dobrym SF.
Pah Wraith
Użytkownik
#18 - Wysłana: 13 Maj 2005 14:56:07 - Edytowany przez: Pah Wraith
Odpowiedz 
Lukaszek, mój drogi... [co ja plotę ]

Celem tej małej wyliczanki było właśnie pokazanie najbardziej optymistycznego scenariusza, tak, żeby nikt nie mógł się przyczepić i zakrzyknąć: nie prawda, jest nas dwa razy więcej. Moja estymacja jest wysoce spekulatywna i zmierzała do pokazania, że niestety nie jesteśmy w Polsce potęgą, by móc wpływać na stacje TV. [Choć drzewiej w Polszcze tak bywało... ;(]
januszek
Użytkownik
#19 - Wysłana: 13 Maj 2005 15:31:45 - Edytowany przez: januszek
Odpowiedz 
> Jestem z Pabianic (75 tys mieszkańców), znam tylko
> jedną osobę (i to nie bezpośrednio) lubiącą treka.

Dawno, dawno temu w odleglych Pabianicach odbyl sie Konwent Trekowy zwany TrekConem ;P Nawet w lokalnej gazecie o nim pisali... ;)

Linki pomocnicze: http://tinyurl.com/amz2k oraz http://tinyurl.com/7jexx

ps. Trek w Polsce mial mniej niz 3% ogladalnosci.
pps. Twórcy tego wątku polecam: http://startrek.pl/article.php?sid=272
szwagier
Użytkownik
#20 - Wysłana: 13 Maj 2005 16:33:24
Odpowiedz 
Dawno, dawno temu w odleglych Pabianicach odbyl sie Konwent Trekowy zwany TrekConem ;P Nawet w lokalnej gazecie o nim pisali... ;)

To dlaczego nic o tym nie wiedziałem
Lukaszek
Użytkownik
#21 - Wysłana: 13 Maj 2005 17:10:48
Odpowiedz 
Scimitar Pamiętam te czasy, początek lat dziewięćdziesiątych, środek podstawówki, czarnobiały telewizor, miał problem z odbiorem. Ale to było ponad 10 lat temu. Potem był Sky One - emisja o normalnej porze. Następnie polskie stacje komercyjne. Pora emisji taka, że jak się pośpieszyłem, to zdążyłem na napisy końcowe.
Pointa jest taka, że Polak ma małe szance zostać trekowcem, chyba, że się zaraził 10 lat temu, a teraz, albo stać go na kupno orginału (póki co mażenie niespełnione), albo ma dostęp do "źródła."
Suavek
Anonimowy
#22 - Wysłana: 13 Maj 2005 19:07:33
Odpowiedz 
Pointa jest taka, że Polak ma małe szance zostać trekowcem, chyba, że się zaraził 10 lat temu, a teraz, albo stać go na kupno orginału (póki co mażenie niespełnione), albo ma dostęp do "źródła."

...albo rozumie co nieco po niemiecku i ma dostep do telewizji satelitarnej odbierajacej kanaly z Astry (cyfrowej lub analogowej - wszystko jedno).
szwagier
Użytkownik
#23 - Wysłana: 13 Maj 2005 19:17:04
Odpowiedz 
Właśnie nasunęła mi się taka prosta myśl.. po co właściwie te petycje? napewno nie dla nas. Większość z nas może w każdej chwili włączyć sobie na kompie albo na odtwarzaczu dvd treka jakiego chce i kiedy chce i nie potrzeba do tego żadnej telewizji. Taka akcja ma jedynie na celu pokazania innym ludziom co to jest ST a tutaj właśnie obawiam sie że nie da to żądanego rezultatu. Jak znam życie to dla świętego spokoju dadzą jakiś film, albo serial znów o jakiejś nieludzkiej godzinie. Ale do rzeczy... włączyłem sobie wczoraj znów po raz ....set ST 6 i próbowałem wcielić się w kogoś kto ogląda film spod gwiezdnej wędrówki pierwszy raz i wydaje mi się że dużo by niezrozumiał, widze to jak oglądam treka z kimś takim. Ja siedze w tym kilkanaście lat, to jest dla mnie jak realny świat z własną historią. Najgorsze co mnie wkurza w TV jak urywają serial (jak było np. z Deep Space Nine) w najciekawszym momencie i w podwójnym odcinku. Dorzućmy jeszcze fatalne tłumaczenie TNG na TVN i wydać jak stacje traktują serial i nas. Myślę że niewielu ludzi jest w stanie tak naprawde zrozumieć treka, a żeby to zrobić trzeba się wgłebić w ten świat. Z kolei żeby się wgłebić trzeba się nim zainteresować, wiec przydał by się na początek program dokumentalny o treku (pamietam kiedyś coś takiego na discovery), może wtedy ktoś obejrzy i zainteresuje go na tyle by poznawać dalej.
Christof
Użytkownik
#24 - Wysłana: 13 Maj 2005 19:39:32 - Edytowany przez: Christof
Odpowiedz 
Najgorsze co mnie wkurza w TV jak urywają serial (jak było np. z Deep Space Nine) w najciekawszym momencie i w podwójnym odcinku.

Albo jak powtarzają w kółko po dwa, trzy sezony jednego serialu (jak swego czasu Voyagera na TV4).
szwagier
Użytkownik
#25 - Wysłana: 13 Maj 2005 20:21:48
Odpowiedz 
Albo jak powtarzają w kółko po dwa, trzy sezony jednego serialu (jak swego czasu Voyagera na TV4).

Kończy sie arcyciekawy odcinek z napisem na końcu "to be continued", a za tydzień pilot serialu
Solder fo (sci)
Anonimowy
#26 - Wysłana: 19 Maj 2005 13:30:02
Odpowiedz 
Może jest jeszcze szansa w TVP2 co i w to wątpię a może by tak założyć własną telewizję internetowom
Pah Wraith
Użytkownik
#27 - Wysłana: 19 Maj 2005 16:58:17
Odpowiedz 
W TVP2 nadają ambitne programy i filmy, np. Agatkę Młynarską, więc ja bym się nie nastawiał...
januszek
Użytkownik
#28 - Wysłana: 20 Maj 2005 20:15:51
Odpowiedz 
> To dlaczego nic o tym nie wiedziałem

Mnie się pytasz? ;P
Scimitar
Użytkownik
#29 - Wysłana: 24 Maj 2005 12:49:28
Odpowiedz 
Petycje nie maja sensu póki nie ma popytu na ST. Wpierw trzebało by coś pokombinować z reklamą, potem może jakiś dokument o kręceniu któregoś z filmów czy seriali w TVP3 i może dsopiero wtedy coś by sie zdziałało.
Slovaak
Użytkownik
#30 - Wysłana: 24 Maj 2005 13:36:22
Odpowiedz 
No właśnie petycje pokazały by że jest popyt i od tego trzeba zacząć
 Strona:  1  2  3  4  »» 
USS Phoenix forum / Star Trek / ST w polskiej TV

Twoja wypowiedź
Styl pogrubiony  Styl pochylony  Obraz Łącza  URL Łącza  :) ;) :-p :-( Więcej emotikon...  Wyłącz emotikony

» Login  » Hasło 
Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą tutaj pisać. Zaloguj się przed napisaniem wiadomości albo zarejstruj najpierw.

Wygenerowane przez miniBB®

© Copyright 2001-2009 by USS Phoenix Team.   Dołącz sidebar Mozilli.   Konfiguruj wygląd.
Część materiałów na tej stronie pochodzi z oryginalnego serwisu USS Solaris za wiedzą i zgodą autorów.
Star Trek, Star Trek The Next Generation, Deep Space Nine, Voyager oraz Enterprise to zastrzeżone znaki towarowe Paramount Pictures.

Pobierz Firefoksa!