USS Phoenix
Logo
USS Phoenix forum / Star Trek / Coś słabi ci klingoni;//
 Strona:  ««  1  2  3  4  5  6  7  8  »» 
Autor Wiadomość
Pah Wraith
Użytkownik
#31 - Wysłana: 18 Sty 2007 20:37:49
Odpowiedz 
oj, nawet nie przypominaj
Q__
Moderator
#32 - Wysłana: 18 Sty 2007 22:33:22
Odpowiedz 
4_z_Szesciopaka

myslisz, ze tacy "statystyczni" istnieją

Sądzę, że tak, tyle, ze nie są bohaterami głównymi

Picard

B'Lana tez nie miala czystego umysłu wiec ten argument odpada!

Klingoni nie walczą w chłodny precyzyjny sposób, tylko "na żywioł" - co rasa to obyczaj...

To moze kapitan Kirk- rzecz jasna w rozdartej koszuli- vesrus Predator?

Kirk z fazerem czy bez?

Jurgen

Nie zapominajmy, że Seven była byłą droną i chyba z tej racji miała wieksza siłę niż normalni ludzie (przynajmniej ja odniosłem takie wrażenie z tych niewielu odcinków Voya, które oglądałem). Jej samokontrola też zapewne była efektem asymilacji.

Też tak uważam. Zapewne pomogły jej nanity i różne podzespoły wciąż tkwiące w jej ciele.

Slovaak

Jeszcze ta Kira, klingon jej wbił w bok swój nóż a na złapała go za reke, wyjeła ten nóż z rany i chyba jednym ciosem reki połozyła tego klingona

I Wy się dziwicie, że uwielbiam panią major? (Zresztą zapewnw przeszła szkolenie komandosa, a Klingon niekoniecznie, to sporo wyjasnia.)
Seybr
Użytkownik
#33 - Wysłana: 18 Sty 2007 22:49:22
Odpowiedz 
Klingoni nie walczą w chłodny precyzyjny sposób, tylko "na żywioł" - co rasa to obyczaj...

Oni bardzo przypominają mi Wikingów.

Też tak uważam. Zapewne pomogły jej nanity i różne podzespoły wciąż tkwiące w jej ciele.

Posmyrać tak po nanonicie. Różne są zboczenia ;].

I Wy się dziwicie, że uwielbiam panią major? (Zresztą zapewnw przeszła szkolenie komandosa, a Klingon niekoniecznie, to sporo wyjasnia.)

Widziałeś może teledysk zespołu Der Arzt, gdzie występują kulturystki ;]. Taki perwersik z pani major ;]. No cicha woda .

Czy wszyscy klingoni muszą być super wyszkoleni w boju?
Slovaak
Użytkownik
#34 - Wysłana: 19 Sty 2007 01:20:44
Odpowiedz 
Czy wszyscy klingoni muszą być super wyszkoleni w boju?

No ci z grup szturmowych wysłanych do abordarzu chyba powinni byc... chyba ze obsługujacy teleporter był pijany i przesłał mechaników z maszynowni a nie żołnierzy
Q__
Moderator
#35 - Wysłana: 19 Sty 2007 18:08:22
Odpowiedz 
Seybr

Oni bardzo przypominają mi Wikingów.

I ogólnie osobników spod znaku Conana Barbarzyńcy

Widziałeś może teledysk zespołu Der Arzt, gdzie występują kulturystki

Noo nie, Kira wygląda zdecydowanie lepiej.

Slovaak

chyba ze obsługujacy teleporter był pijany

Znając Klingonów to możliwe
pj26
Użytkownik
#36 - Wysłana: 19 Sty 2007 19:08:44
Odpowiedz 
A nikt nie wspomni o chirogenach. W jednym z odcinków Voyagera Tuvoc z siedem są przetrzymywani na jednym z ich statków i w pewnym momencie Tuvok za pomocą jakiejś broni białej atakuje Chirogena z mizernym skutkiem. Widać wyraźnie że są oni więksi i silniejsi od volkan a przyjmuje się że volkani są silniejsi od klingonów, tak więc pojedynek data-chirogen byłby ciekawy
Q__
Moderator
#37 - Wysłana: 19 Sty 2007 19:18:24
Odpowiedz 
pj26

tak więc pojedynek data-chirogen byłby ciekawy

Zważywszy na to, że hirogenów wzorowano na Yautija, byłby to crossover "Data versus Predator"...
pj26
Użytkownik
#38 - Wysłana: 20 Sty 2007 18:18:15
Odpowiedz 
# Posted: 19 Sty 2007 19:18:24

pj26

tak więc pojedynek data-chirogen byłby ciekawy

Zważywszy na to, że hirogenów wzorowano na Yautija, byłby to crossover "Data versus Predator"...

Mógłbyś bliżej wyjaśnić bo nie rozumiem?
Q__
Moderator
#39 - Wysłana: 20 Sty 2007 18:29:54 - Edytowany przez: Q__
Odpowiedz 
pj26

Mógłbyś bliżej wyjaśnić bo nie rozumiem?

Mówiąc wprost: Hirogenów zapewno wzorowano na Predatorach:
Hirogen society is similar to that of the Predator species from the science fiction franchise of the same name
http://en.wikipedia.org/wiki/Hirogen
pj26
Użytkownik
#40 - Wysłana: 21 Sty 2007 08:36:21
Odpowiedz 
Przyznam że też zauważyłem podobieństwa jak oglądałem odcinki z nimi. Pojedynek obu ras byłby ciekawy :] to by był polowanie.
Q__
Moderator
#41 - Wysłana: 21 Sty 2007 08:43:19 - Edytowany przez: Q__
Odpowiedz 
pj26

Pojedynek obu ras byłby ciekawy :] to by był polowanie.

To by była rzeź w stylu "trafił swój na swego".
Seybr
Użytkownik
#42 - Wysłana: 21 Sty 2007 10:24:33
Odpowiedz 
Noo nie, Kira wygląda zdecydowanie lepiej.

Nie chodziło mi o wygląd, ale dobra ..............

To by była rzeź w stylu "trafił swój na swego".

Ja bym to nazwał przyjemna walka, ku chwale ojczyzny ;].
Q__
Moderator
#43 - Wysłana: 21 Sty 2007 16:43:46
Odpowiedz 
Seybr

Ja bym to nazwał przyjemna walka, ku chwale ojczyzny

Wyrżną się wzajemnie, a ludzkość ma spokój?
Anonim
Anonimowy
#44 - Wysłana: 21 Sty 2007 17:33:04
Odpowiedz 
moze i worf nie pokona androida ale w DS9 był odcinek w kturym wygrał kilka walk z żędu z jem hadar [humanoidami hodowanymi do walki] to coś świadczy o klingonah
Q__
Moderator
#45 - Wysłana: 21 Sty 2007 17:38:12
Odpowiedz 
Anonim

moze i worf nie pokona androida ale w DS9 był odcinek w kturym wygrał kilka walk z żędu z jem hadar [humanoidami hodowanymi do walki] to coś świadczy o klingonah

Była już o tym mowa kilka postów powyżej...
_Anonim_
Użytkownik
#46 - Wysłana: 21 Sty 2007 17:38:30
Odpowiedz 

Sensem życia Klingonów też jest walka.
4_z_Szesciopaka
Użytkownik
#47 - Wysłana: 21 Sty 2007 19:46:44
Odpowiedz 

Ale Klingoni nie zostali genetycznie spreparowani i zaprogramowani to przejawiania jedynej aktywności czyli walki. Ktoś w społeczństtwie Klingonów musi uczyć, ktoś musi budować statki, zajmować się nauką, medycyną etc. Jem Hadar nie- są narzędziem ściśle wyspecjalizowanym.
Jurgen
Moderator
#48 - Wysłana: 21 Sty 2007 20:50:32
Odpowiedz 

Ale Klingoni nie zostali genetycznie spreparowani i zaprogramowani to przejawiania jedynej aktywności czyli walki.

Chciałem to złośliwie skomentować, ale przemilczę. Odniosę się do meritum: nie wiem, na ile dane te są kanoniczne (wydaje mi się, że nie są), alke czytałem gdzieś taką teorię, że Klingoni (czy raczej pre-Klingoni) zostali genetycznie zmodyfikowani, własnie tak, aby nadawali się do walki. Nie pamiętam, gdzie to czytałem (strona była chyba anglojęzyczna), ale autor powoływał się w argumentacji na szereg danych kanonicznych dotyczących budowy anatomicznej, historii i religii Klingonów. Żałuję, że nie zapisałem sobie tej strony, bo tekst był bardzo interesujący.
4_z_Szesciopaka
Użytkownik
#49 - Wysłana: 21 Sty 2007 21:17:14
Odpowiedz 
Chciałem to złośliwie skomentować, ale przemilczę. Odniosę się do meritum: nie wiem, na ile dane te są kanoniczne (wydaje mi się, że nie są), alke czytałem gdzieś taką teorię, że Klingoni (czy raczej pre-Klingoni) zostali genetycznie zmodyfikowani, własnie tak, aby nadawali się do walki. Nie pamiętam, gdzie to czytałem (strona była chyba anglojęzyczna), ale autor powoływał się w argumentacji na szereg danych kanonicznych dotyczących budowy anatomicznej, historii i religii Klingonów. Żałuję, że nie zapisałem sobie tej strony, bo tekst był bardzo interesujący.

Oki, ale wcześniej kwestię potencjalnej wyższości Klingonów na Jemhadar okreslałeś tym, że Worf prał ich jak chciał- na takiej samej zasadzie mogę stwierdzić, że ludzie są silniejsi od klingonów bo sisko wymiata klingonami jakokruchami z obrusa i od Jem hadar bo skoro Worf prał jemhadarów to przed kapitanem sisko miał mokro w porach po prostu się go cykał.

Ale zestawiając jeśli to co mówisz o Klingach jest prawdą faktem jest, ze wykształcili oni społeczeństwo, a więc zaistniał pewnie podział ról: na żołnierzy, lekarzy, winiarzy, inżynierów itd - u Jem hadar nie ma pilęgniarek, murarzy, czy fryzjerów ich istnienie okresla tylko i wyłącznie walka- u Klingonów można zaobserwować prymat walki, ale oprócz tego są zmuszeni zajmować się np polityką i budową statków.

Inaczej : Klingon jest jak nóż mysliwski spore ostrze o wielu zastosowaniach (zwłaszcza do walki/krojenia mięcha, ale możesz tez obierać ziemniaki, ostrzyć paliki etc) Jem hadar natomiast to wyostrzona katana o jednym, jedynym przeznaczeniu - do walki (resztą zajmują się inni).
Q__
Moderator
#50 - Wysłana: 21 Sty 2007 21:18:55
Odpowiedz 
Jurgen

Nawet w danych kanonicznych jest mowa o tym, że Klingoni grzebali w swoich genach.
Jurgen
Moderator
#51 - Wysłana: 21 Sty 2007 22:21:11
Odpowiedz 
4_z_Szesciopaka

Oki, ale wcześniej kwestię potencjalnej wyższości Klingonów na Jemhadar okreslałeś tym, że Worf prał ich jak chciał-

To nie byłem ja.

na takiej samej zasadzie mogę stwierdzić, że ludzie są silniejsi od klingonów bo sisko wymiata klingonami jakokruchami z obrusa i od Jem hadar bo skoro Worf prał jemhadarów to przed kapitanem sisko miał mokro w porach po prostu się go cykał.

Jestem tego samego zdania (tzn. nie jest to dla mnie argument co do siły gatunku), tyle że ja podawałem przykład Kirka.

Co do reszty Twojego posta, to także się zgadzam - Klingoni są bardziej wszechstronni niz Jamesi.

Q__

Nawet w danych kanonicznych jest mowa o tym, że Klingoni grzebali w swoich genach.

Masz na myśli majstrowanie z Entka? Bo jeżeli tak, to o co innego mi chodziło: mianowicie - na ile pamiętam ten tekst, to chodizło o to, że jakaś inna rasa przekształciła przodków Klingonów w to, czym dziś są (coś jak Monolit z Odyseji). Klingoni mieli się przeciwko tej rasie zbuntować...
Q__
Moderator
#52 - Wysłana: 21 Sty 2007 22:29:15 - Edytowany przez: Q__
Odpowiedz 
Jurgen

Masz na myśli majstrowanie z Entka?

Też.

chodizło o to, że jakaś inna rasa przekształciła przodków Klingonów w to, czym dziś są (coś jak Monolit z Odyseji

Cóż, wiadomo, że ogólnie rasy humanoidalne zostały w Kosmosie ST "zasiane".
Jurgen
Moderator
#53 - Wysłana: 21 Sty 2007 22:39:41
Odpowiedz 
Cóż, wiadomo, że ogólnie rasy humanoidalne zostały w Kosmosie ST "zasiane".

Owszem, ale nie chodziło chyba o obcych z "The Chase", bo oni - jak to określiłeś - "zasiali " rasy humanoidalne. Autor szedł raczej w takim kierunku (tak ja to odebrałem), że Klingoni byli na początku jakimś rodzajem małp bądź klingonkształtych i zostali przez obcą rasę panująca na ich planecie przekształceni do użycia jako mięso armatnie. Obcym z "The Chase" chodziło raczej o coś innego.
Zresztą, tak sobie teraz myślę (po tym przykładzie), że kanon zaprzeczałby forsowanej przeze mnie teorii. Bo przecież genotyp Klingonów stworzony został właśnie przez obcych z "The Chase" (a przynajmniej tak pamiętam), co przeczyłoby (przynajmniej częściowo) teorii przekształcenia genetycznego (przekształcone DNA nie pasowałoby do wzory prowadzącego do rozwiązania zagadki).

PS Pięknie. Nie ma to jak stworzyć/popierać teorię, a potem ją obalić.
Q__
Moderator
#54 - Wysłana: 21 Sty 2007 23:06:17
Odpowiedz 
Jurgen

kanon zaprzeczałby forsowanej przeze mnie teorii

Raczej tak.

Nie ma to jak stworzyć/popierać teorię, a potem ją obalić

Pah Wraith
Użytkownik
#55 - Wysłana: 21 Sty 2007 23:51:53
Odpowiedz 
Nie ma to jak stworzyć/popierać teorię, a potem ją obalić.

dowodzi to czystości intencji mówcy, brawo!
Q__
Moderator
#56 - Wysłana: 22 Sty 2007 00:29:21
Odpowiedz 
Pah Wraith

dowodzi to czystości intencji mówcy, brawo!

Także doceniam intelektualną szczerość Jurgen'a. To postawa godna naukowca.
PaulAtryda
Użytkownik
#57 - Wysłana: 25 Sty 2007 23:36:05
Odpowiedz 
Przed chwilą obejrzałem odcinek gdzie Riker pobił klingona. To koniec
Q__
Moderator
#58 - Wysłana: 26 Sty 2007 00:51:20
Odpowiedz 
PaulAtryda

Przed chwilą obejrzałem odcinek gdzie Riker pobił klingona.

Wtedy, gdy służył na klingońskim okręcie?
PaulAtryda
Użytkownik
#59 - Wysłana: 26 Sty 2007 01:05:14
Odpowiedz 
tak
Q__
Moderator
#60 - Wysłana: 26 Sty 2007 01:07:48
Odpowiedz 
PaulAtryda

Cóż, musiał pobić Klingona bo inaczej by happy endu nie było. To tak jak mieć żal do Shinzona, że dał się pokonać "oryginałowi"... Po prostu jeśłi "nasi" mają wygrac zrobia to choćby i wbrew logice.
 Strona:  ««  1  2  3  4  5  6  7  8  »» 
USS Phoenix forum / Star Trek / Coś słabi ci klingoni;//

Twoja wypowiedź
Styl pogrubiony  Styl pochylony  Obraz Łącza  URL Łącza  :) ;) :-p :-( Więcej emotikon...  Wyłącz emotikony

» Login  » Hasło 
Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą tutaj pisać. Zaloguj się przed napisaniem wiadomości albo zarejstruj najpierw.

Wygenerowane przez miniBB®

© Copyright 2001-2009 by USS Phoenix Team.   Dołącz sidebar Mozilli.   Konfiguruj wygląd.
Część materiałów na tej stronie pochodzi z oryginalnego serwisu USS Solaris za wiedzą i zgodą autorów.
Star Trek, Star Trek The Next Generation, Deep Space Nine, Voyager oraz Enterprise to zastrzeżone znaki towarowe Paramount Pictures.

Pobierz Firefoksa!