USS Phoenix
Logo
USS Phoenix forum / Star Trek / Geordi La Forge
 Strona:  1  2  3  »» 
Autor Wiadomość
pj26
Użytkownik
#1 - Wysłana: 7 Sty 2007 16:34:34 - Edytowany przez: pj26
Odpowiedz 
Na stronie www.filmweb.pl przeczytałem że postać Geordi-ego z TNG była inspirowana prawdziwym imieniem fana star treka upośledzonego psychicznie. Czy coś komuś więcej o nim wiadomo?
Q__
Moderator
#2 - Wysłana: 7 Sty 2007 17:30:15 - Edytowany przez: Q__
Odpowiedz 
To ja może dam jeszcze jedną ciekawostkę:

Another Geordi?

Did you know that Tim Russ was one of the first actors considered for playing the role of Geordi La Forge in Star Trek: The Next Generation? If you are a diehard Trekkie, you already know that LeVar Burton held that coveted role for many years.

(Tu więcej trekowych ciekawostek http://www.unexplainable.net/artman/publish/articl e_5353.shtml )
pj26
Użytkownik
#3 - Wysłana: 10 Sty 2007 19:15:47 - Edytowany przez: pj26
Odpowiedz 
"Ja mało rozumieć ale dużo się domyślać" może ktoś przetłumaczy? bo zbyt mało znam angielski to coraz bardziej boli.
Że niby Tuvoc miał być Geordim?
Q__
Moderator
#4 - Wysłana: 10 Sty 2007 19:19:36
Odpowiedz 
pj26

Idzie oto, że pierwszym kandydatem do roli Geordiego był Tim Russ.
pj26
Użytkownik
#5 - Wysłana: 10 Sty 2007 19:23:49
Odpowiedz 
To by było conajmniej kontrowersyjne ale wszyscy patrzymy przez pryzmat już zagranych ról.
Q__
Moderator
#6 - Wysłana: 10 Sty 2007 23:17:29
Odpowiedz 
pj26

Jeśli przyjąć teorię wszechświatów alternatywnych (jak w ST) to gdzieś tam jest świat w którym to Tim Russ zagrał Geordiego.
Odetta
Użytkownik
#7 - Wysłana: 5 Lut 2008 14:30:03 - Edytowany przez: Odetta
Odpowiedz 
Q

Jeśli przyjąć teorię wszechświatów alternatywnych (jak w ST) to gdzieś tam jest świat w którym to Tim Russ zagrał Geordiego.

I szczerze mówiąc nie wiem który z tych wszechświatów jest bardziej przerażający..
rorq
Użytkownik
#8 - Wysłana: 5 Lut 2008 14:56:26 - Edytowany przez: rorq
Odpowiedz 
z drugiej strony jest gdzies wszechświat, gdzie Geordi zamiast Tuvoka panoszył sie na Voyagerze. Nie wiem czy to byłby lepszy świat, nie wiem czy Voyager doleciałby do domu, ale na pewno byłoby ciekawiej... I obstawiam że zarywałby cholewki do Kes i psztykał sie z Neelixem. A tom znalazłby w nim oparcie dla swoich "pomysłów", przez co.. no mówię.. mogłoby być ciekawiej... no a duet Geordi - Seven (i maślany visor Geordiego do niej)...
tuvok
Użytkownik
#9 - Wysłana: 5 Lut 2008 16:48:37
Odpowiedz 
Georgi był fajny... zawsze go lubiałem w TNG. .
Wkoncu osiągnął stopien kapitana, ale to było juz pokazane w pózniejszych sezonach VOY'a. Jak gonił chikotaya i kima swoim statkiem konstytution (podajrze) .
Domko
Użytkownik
#10 - Wysłana: 5 Lut 2008 17:00:36
Odpowiedz 
Galaxy.
Madame Picard
Moderator
#11 - Wysłana: 5 Lut 2008 17:27:54
Odpowiedz 
rorq
psztykał sie z Neelixem.
Przepraszam, ale przeczytałam "bzykał się z Neelixem" i musiałam wyjść przepłukać mózg .
tuvok
Użytkownik
#12 - Wysłana: 5 Lut 2008 17:33:13
Odpowiedz 
bzykał się z Neelixem

haha . jakby wiedział ze taka kultura ludzi jest, to pewnie sie dostosowałby do załogi .
rorq
Użytkownik
#13 - Wysłana: 5 Lut 2008 17:36:32
Odpowiedz 
tuvok
bzykał się z Neelixem
haha . jakby wiedział ze taka kultura ludzi jest, to pewnie sie dostosowałby do załogi

ach ta wolkańska elastyczność
Q__
Moderator
#14 - Wysłana: 6 Lut 2008 10:00:37
Odpowiedz 
Odetta

I szczerze mówiąc nie wiem który z tych wszechświatów jest bardziej przerażający..

A obaj tacy sympatyczni...

rorq

z drugiej strony jest gdzies wszechświat, gdzie Geordi zamiast Tuvoka panoszył sie na Voyagerze

No nie. Taki kiepski Voyager dostałby tak świetnego inżyniera?

tuvok

Georgi był fajny... zawsze go lubiałem w TNG.

Ja też.

Wkoncu osiągnął stopien kapitana, ale to było juz pokazane w pózniejszych sezonach VOY'a.

No wtedy to była wersja Geordi-Terminmator

Domko

Galaxy.

Zjaiwenie sieConstitution w tych czasach byłoby... Fascynujące...

Madame Picard

Przepraszam, ale przeczytałam "bzykał się z Neelixem" i musiałam wyjść przepłukać mózg

tuvok

jakby wiedział ze taka kultura ludzi jest, to pewnie sie dostosowałby do załogi

I mielibyśmy pierwszy romans gejowski w ST

rorq

ach ta wolkańska elastyczność

Wielofunkcyjni jak Data.
rorq
Użytkownik
#15 - Wysłana: 6 Lut 2008 12:56:00
Odpowiedz 
Q__
No nie. Taki kiepski Voyager dostałby tak świetnego inżyniera?
No i własnie dlatego by się przydał...

Wielofunkcyjni jak Data
tego nawet pozytronowy mózg nie pomieści...

No wtedy to była wersja Geordi-Terminmator
no, takie fajne oczka miał
Q__
Moderator
#16 - Wysłana: 6 Lut 2008 13:02:40
Odpowiedz 
rorq

I był prawie tak nijaki jak oni.

no, takie fajne oczka miał

Zimne, nieubłagane.
rorq
Użytkownik
#17 - Wysłana: 7 Lut 2008 10:25:27
Odpowiedz 
Ja tam mam do Geordiego ogólnie sentyment. No bo niby może pipa trochę, jesli chodzi o podejście do kobiet.. ale za to ogólnie fajny gość Geordi to z tego co widać - fajny kumpel, na pewno każdy z nas ma takiego znajomego, który "ma pewną nieśmiałość do płci przeciwnej", ale lubimy z nim przebywać, bo ta nieśmiałość nie ma postaci neurotycznej permanentnej depresji. Na pewno Geordi zyskuje dzięki interakcjom z Datą A faktu iż jest doskonałym inżynierem nikt nie podważy. No i jeszcze jedno. Jest postacią idealnie dopasowana do reszty z TNG. Czy można sobie wyobrazić w maszynowni TNG B'Elannę? Ja myślę że Geordi ma w sobie coś ze Scottiego trochę (choć zgodzę się że O'Brian więcej).
Karo
Użytkownik
#18 - Wysłana: 7 Lut 2008 11:00:03
Odpowiedz 
rorq

Czy można sobie wyobrazić w maszynowni TNG B'Elannę?

moim zdaniem bez problemu podejrzewam że spokojne ale bardzo profesjonalne i wymagające podejście Picarda mogło by z niej wyciągnąć najlepsze

Q__

I był prawie tak nijaki jak on

a moim zdaniem właśnie postacie w Voyu wcale nie były takie nijakie tylko im krzywdę zrobili scenariuszem .

A Geordy spoko koleś, gdzieś tam sobie po maszynowni chodzi ( tak go zapewne płeć przeciwna odbiera na Etn) Fajna postać właśnie z uwagi na niepełnosprawność, po pierwsze pokazuje że nie wszystko jest takie cud miód i orzeszki, po drugie nikt z załogi nie stosuje dla niego taryfy ulgowej, nikt sie nad nim nie użala, tylko traktuje się go zupełnie normalnie a chyba tego by chcieli niepełnosprawni
Q__
Moderator
#19 - Wysłana: 7 Lut 2008 12:19:10
Odpowiedz 
rorq

Ja tam mam do Geordiego ogólnie sentyment. No bo niby może pipa trochę, jesli chodzi o podejście do kobiet.. ale za to ogólnie fajny gość Geordi to z tego co widać - fajny kumpel, na pewno każdy z nas ma takiego znajomego, który "ma pewną nieśmiałość do płci przeciwnej", ale lubimy z nim przebywać, bo ta nieśmiałość nie ma postaci neurotycznej permanentnej depresji. Na pewno Geordi zyskuje dzięki interakcjom z Datą A faktu iż jest doskonałym inżynierem nikt nie podważy. No i jeszcze jedno. Jest postacią idealnie dopasowana do reszty z TNG.

Piękny opis. Nic dodać nic ujać. (No w zasadzie jeszcze można pochwalić jego ścisły umysł i zauważalną solidność.)

Karo

a moim zdaniem właśnie postacie w Voyu wcale nie były takie nijakie tylko im krzywdę zrobili scenariuszem

Tzn. W założeniach te postacie były zróżnicowane i interesujące, w praktyce okazały sie niajkie niestety...

Fajna postać właśnie z uwagi na niepełnosprawność, po pierwsze pokazuje że nie wszystko jest takie cud miód i orzeszki, po drugie nikt z załogi nie stosuje dla niego taryfy ulgowej, nikt sie nad nim nie użala, tylko traktuje się go zupełnie normalnie a chyba tego by chcieli niepełnosprawni

Owszem. Geordi urodził isę niepełnosprawnym, ale z racji posiadania Sensorycznego Przekażnika Optycznego pod niektóymi względaami jest wręcz sprawniejszy niż reszta załogi. Widzi przez ściany jak Superman.
Karo
Użytkownik
#20 - Wysłana: 7 Lut 2008 12:34:40
Odpowiedz 
Q__

Owszem. Geordi urodził isę niepełnosprawnym, ale z racji posiadania Sensorycznego Przekażnika Optycznego pod niektóymi względaami jest wręcz sprawniejszy niż reszta załogi. Widzi przez ściany jak Superman

niby lepiej ale jak pokazali jakość obrazu to ja wolę widzieć normalnie i chyba Geordi też by wolał
Q__
Moderator
#21 - Wysłana: 7 Lut 2008 12:39:58
Odpowiedz 
Karo

i chyba Geordi też by wolał

Niewątpliwie tak było.

ps. swoją drogą: napisałem, że Geordi jest nijaki, ale właśnie lubię i cenię tę jego "nijakość"...
Odetta
Użytkownik
#22 - Wysłana: 7 Lut 2008 12:43:28
Odpowiedz 
Geordi to jest klasyczny typ z gatunku tych którym laski mówią "odchodzę, bo wiesz, byłeś za dobry". Jest miły, pobiegnie dla Ciebie po truskawki o 3 nad ranem, pewnie nie zdradziłby żony - niewiele wspólnego z Bondem - dla niektórych to synonim "ciepłej kluchy"
Q__
Moderator
#23 - Wysłana: 7 Lut 2008 12:50:00
Odpowiedz 
Odetta

Geordi to jest klasyczny typ z gatunku tych którym laski mówią "odchodzę, bo wiesz, byłeś za dobry". Jest miły, pobiegnie dla Ciebie po truskawki o 3 nad ranem, pewnie nie zdradziłby żony - niewiele wspólnego z Bondem - dla niektórych to synonim "ciepłej kluchy"

Z drugiej strony przed kobietami staje zawsze pytanie: który typ jest lepszy Kirka/Rikera/Parisa, czy Geordiego...
Odetta
Użytkownik
#24 - Wysłana: 7 Lut 2008 12:53:52
Odpowiedz 
Riker do zapłodnienia [przebojowe geny], a potem Geordi do opieki IMO zależy od oczekiwań kobiety no bo jak chce zakładać rodzinę i się stabilizować a nie szaleńczo bzykać na Risie no to Rikery odpadają, nie? Ale nie, taka panna zamiast pomyśleć to usiłuje Rikera upchnąć w gniazdku a potem ma albo żal że stracił Rikerowatość i statusiał, albo żal że nadal jest Rikerem i dyma na prawo i lewo. [Tak, ja też nie rozumiem kobiet ]
Q__
Moderator
#25 - Wysłana: 7 Lut 2008 12:56:49
Odpowiedz 
Odetta

Riker do zapłodnienia [przebojowe geny], a potem Geordi do opieki

Tylko Geordi się zdziwi, że dzieciak biały (a serio: pewnie by się i opiekował)...

Ale nie, taka panna zamiast pomyśleć to usiłuje Rikera upchnąć w gniazdku a potem ma albo żal że stracił Rikerowatość i statusiał

Tak jak stało się to z Parisem...
Karo
Użytkownik
#26 - Wysłana: 7 Lut 2008 14:24:55
Odpowiedz 
Odetta

Riker do zapłodnienia [przebojowe geny],

geny może i przebojowe ale te skłonności do tycia wyobrażacie sobie dzieci Troi i Rikera jeżeli po niej odziedziczą miłość do czekolady a po nim przemianę materii ?? biedactwa....
Odetta
Użytkownik
#27 - Wysłana: 7 Lut 2008 14:29:32
Odpowiedz 
Karo
geny może i przebojowe ale te skłonności do tycia wyobrażacie sobie dzieci Troi i Rikera jeżeli po niej odziedziczą miłość do czekolady a po nim przemianę materii ?? biedactwa....

O tym nie pomyślałam, szczerze jestem ubawiona tą wizją
Natomiast nie miałam na myśli Rikera samego w sobie a Rikera ogólnie jako reprezentanta siejącej genami części męskiej nacji [Kirk mi się z tym kojarzy tylko ze słyszenia bo TOS jeszcze przede mną].
Madame Picard
Moderator
#28 - Wysłana: 7 Lut 2008 15:19:46 - Edytowany przez: Madame Picard
Odpowiedz 
Q__
przed kobietami staje zawsze pytanie: który typ jest lepszy Kirka/Rikera/Parisa, czy Geordiego...
Najlepszy jest złoty środek . Czyli np. Picard.

Karo
wyobrażacie sobie dzieci Troi i Rikera jeżeli po niej odziedziczą miłość do czekolady a po nim przemianę materii ?? biedactwa....
Aaaa... ROTFL
Delta
Użytkownik
#29 - Wysłana: 7 Lut 2008 16:38:56
Odpowiedz 
Madame Picard
Najlepszy jest złoty środek . Czyli np. Picard.

No i z tego co widziałem w wynikach nowej ankiety, to Łysy górą nad pozostałymi.
Doctor_Who
Użytkownik
#30 - Wysłana: 7 Lut 2008 19:02:05
Odpowiedz 
niby lepiej ale jak pokazali jakość obrazu to ja wolę widzieć normalnie i chyba Geordi też by wolał

Jako, że Geordi urodził się niewidomy to po prostu przez długi okres czasu nie miał porównania i dla niego widok z visora był swego czasu całkiem "normalny".

Szkoda, że nie zachowały się jego naturalne oczy po odlocie z Ba'ku.
 Strona:  1  2  3  »» 
USS Phoenix forum / Star Trek / Geordi La Forge

Twoja wypowiedź
Styl pogrubiony  Styl pochylony  Obraz Łącza  URL Łącza  :) ;) :-p :-( Więcej emotikon...  Wyłącz emotikony

» Login  » Hasło 
Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą tutaj pisać. Zaloguj się przed napisaniem wiadomości albo zarejstruj najpierw.

Wygenerowane przez miniBB®

© Copyright 2001-2009 by USS Phoenix Team.   Dołącz sidebar Mozilli.   Konfiguruj wygląd.
Część materiałów na tej stronie pochodzi z oryginalnego serwisu USS Solaris za wiedzą i zgodą autorów.
Star Trek, Star Trek The Next Generation, Deep Space Nine, Voyager oraz Enterprise to zastrzeżone znaki towarowe Paramount Pictures.

Pobierz Firefoksa!