USS Phoenix
Logo
USS Phoenix forum / Star Trek / Ja to już gdzieś widziałem...

Autor Wiadomość
Pah Wraith
Użytkownik
#1 - Wysłana: 29 Gru 2006 00:11:28 - Edytowany przez: Pah Wraith
Ile razy zdarzało się Wam, oglądając którąś serię ST doznawać swoistego deja vu? Mam tu na myśli rekwizyty i modele okrętów "z recyklingu". Ot, taki przykład:
- VOY: Workforce - sezon 7, oglądam spokojnie, aż do momentu, gdy bach! Skąd w kwadrancie Delta Breen? Nielicząc pojedynczych osobników wśród holoprojekcji Hirogenów nie powinno tam być żywych osobników, nie mówiąc już o całej flocie ich okretów. tymczasem jednak, podobieństwo jest znaczne... Zbieżna ewolucja? Litości!

okręt Breen:

okręty z VOY:

fang
Anonimowy
#2 - Wysłana: 29 Gru 2006 08:37:41
wtedy miałem deja vu i to poważne:

Kula Borg z First Contact

Kula Xindii z Finału Entka III

Stawiam mojego pc-ta że to jeden i ten sam obiekt tylko po recyklingu
elbereth
Moderator
#3 - Wysłana: 29 Gru 2006 10:02:50
jak na moje to wygląda jednak troche inaczej...
jakiego masz pc-ta?
Pah Wraith
Użytkownik
#4 - Wysłana: 29 Gru 2006 10:26:56
Nooo, El może mieć rację
Wierzch kuli Borg i wierzch kuli Budowniczych Sfer różnią się od siebie znacząco...

Na EAS jest cały dział poświęcony tymże oto procederom:
http://www.ex-astris-scientia.org/inconsistencies/ reused_props1.htm
Domko
Użytkownik
#5 - Wysłana: 29 Gru 2006 10:58:59
Często też zdarza się, że tworzony jest inny statek z części innego. Sztandarowym przykładem jest wg mnie klasa Nebula, która została utworzona ze spodka Galaxy i z jego gondol warp. Jedynie dodano trójkąt u góry.
//pah W
Anonimowy
#6 - Wysłana: 29 Gru 2006 11:54:57
Większość okrętów z XXIII wieku tak wygląda
Kazeite
Anonimowy
#7 - Wysłana: 30 Gru 2006 01:56:36
To akurat jest coś innego od używania tych samych okrętów w innych rolach

W Entku też pojawiały się recyklowane okręty, jak chociażby ten zdalnie sterowany romulański okręcik pojawił się wcześniej w Voyu.

No i fang, poproszę twojego kompa - Jest fizycznie niemożliwe, żeby Sfera Borga i Kula Xindi były tym samym obiektem - jedna została zbudowana jako model fizyczny przez ILM, natomiast druga istnieje tylko w postaci wirtualnej. Nie wspominając już o tym, że na drugi rzut oka widać, że wspólny mają tylko kształt
Pah Wraith
Użytkownik
#8 - Wysłana: 30 Gru 2006 10:36:09
W Entku też pojawiały się recyklowane okręty, jak chociażby ten zdalnie sterowany romulański okręcik pojawił się wcześniej w Voyu.

Właśnie, zapomniałem sobie o tym kompletnie. Też się roześmiałem w duchu jak to zobaczyłem. Jedyną różnicą, były tekstury nałożone na ten sam obiekt :]
Kurczę... rozumiem recykling modeli, których budowa zajmowała wiele godzin ślęczenia, ale modyfikacja CGI powinna być śmiesznie prosta... :/
Kazeite
Anonimowy
#9 - Wysłana: 30 Gru 2006 11:51:17
Powinni byli sobie taki zestaw gondol, kadłubów i pylonów zrobić, a nie budować każdy model jako całość
Pah Wraith
Użytkownik
#10 - Wysłana: 30 Gru 2006 20:07:06
znó VOY - drzwi w kostnicy Voyagera identyczne z lukami kapsuł ratunkowych na Enterprise E (FC)
Można by się fatalnie pomylić
Q__
Moderator
#11 - Wysłana: 30 Gru 2006 20:30:24
Pah Wraith

Można by się fatalnie pomylić

Nie taka znów pomyłka - żle wylądujesz kapsułą (albo cię zestrzelą) i trafiasz do kostnicy..
Domko
Użytkownik
#12 - Wysłana: 31 Gru 2006 13:19:33
W jednym odcinku DS9 - "Children of time" - jednym z elementów dekoracji jest ewidentnie ściana ze statku Son'ów z Insurrection. Chodzi o tą pokrytą takimi niebieskimi ozdobami. Od razu to zauważyłem w tym odcinku i szczerze mówiąc chciało mi się śmiać (bo podobno te części to z Defianta były ).

Rozumiem recykling elementów, ale uważam, że powinni to robić z tymi mniej charakterystycznymi.
Q__
Moderator
#13 - Wysłana: 8 Gru 2016 00:00:16
Reanimuję temat - po prawie 10 latach - linkiem o najbardziej znanym Trekowym plenerze - Vasquez Rocks:
http://www.ex-astris-scientia.org/inconsistencies/ reused_planets_vasquez.htm
Q__
Moderator
#14 - Wysłana: 15 Wrz 2018 22:20:07 - Edytowany przez: Q__
Dreamweb
Użytkownik
#15 - Wysłana: 18 Wrz 2018 10:10:25
Q__:
Oraz innych cosiów:

Eh te słynne świecące rurki, najlepiej podsumowali je w Airplane 2, gdzie nawet Kirk ich nie ogarniał:

https://www.youtube.com/watch?v=aqa2STJXvXE

Dla mnie i tak najlepszy jest spodek Enterprise E w zgliszczach rozbitej kuli Borg w ENT "Regeneration" (wychodzi, że Borg wozili ze sobą model Entka na pokładzie ).
Q__
Moderator
#16 - Wysłana: 24 Wrz 2018 00:07:52
Dreamweb

Dreamweb:
wychodzi, że Borg wozili ze sobą model Entka na pokładzie

Można stąd sądzić, że z ludzkich odruchów modelarstwo Borgowi pozostało.

ps. O wielokrotnie używanych konsolach z ST:
http://www.ex-astris-scientia.org/inconsistencies/ reused_props_consoles.htm
Pleiades
Użytkownik
#17 - Wysłana: 5 Paź 2018 06:22:50 - Edytowany przez: Pleiades
Dzięki bardzo za te linki. Nie wiedziałam, że tego aż tak dużo. Ja jedynie pamiętałam (czego nie ma chyba na spisie) piramidki w Ten Forward oraz półki, które pojawiły się u Kivasa Fajo, a potem były w laboratorium Soonga w odcinku "Brothers".

Q__:
Można stąd sądzić, że z ludzkich odruchów modelarstwo Borgowi pozostało.

Oj tam, nie znacie się ;) Może po prostu asymilowany na pokładzie Entka załogant był sentymentalny i postanowił zabrać swoją kolekcję ze sobą ;)

A świecące rurki.... Haha, Dreamweb, uśmiałam się przednio z tego filmiku ;) Widać, że nikt nie wie, do czego one mogły służyć
Dreamweb
Użytkownik
#18 - Wysłana: 5 Paź 2018 07:28:46
Pleiades:
Może po prostu asymilowany na pokładzie Entka załogant był sentymentalny i postanowił zabrać swoją kolekcję ze sobą ;)

Ja bym raczej obstawiał, że to model do celów ćwiczebnych - Borg pokazywali sobie na nim, gdzie są wrażliwe elementy okrętu itd.

Pleiades:
Widać, że nikt nie wie, do czego one mogły służyć

https://www.modernprops.com/Details1b.asp?dept=195 &category=290&item=1

Nie wiem, czy ta strona jeszcze działa, ale można sobie to od nich wypożyczyć za skromne 775 dolarów za tydzień, po czym pospraszać gości do domu, żeby też się zastanawiali do czego to służy.
Q__
Moderator
#19 - Wysłana: 5 Paź 2018 09:48:30 - Edytowany przez: Q__
Pleiades

Pleiades:
Widać, że nikt nie wie, do czego one mogły służyć

I zaraz - skoro o rzeczach widzianych mowa - przypomina się jedna słynna scena z Galaxy Quest.

Dreamweb

Dreamweb:
Ja bym raczej obstawiał, że to model do celów ćwiczebnych - Borg pokazywali sobie na nim, gdzie są wrażliwe elementy okrętu itd.

No tak, skoro drony używały konsol dotykowych, to i modeli ćwiczebnych mogły..
Dreamweb
Użytkownik
#20 - Wysłana: 6 Paź 2018 10:21:31
Pleiades:
uśmiałam się przednio z tego filmiku

Co ciekawe, jeśli wierzyć IMDB, to ta scena, późniejsza o parę minut:

https://www.youtube.com/watch?v=kG-0V-85H_0&featur e=youtu.be&t=199

Jest jedynym razem w historii kinematografii, gdzie na dużym (kinowym, nie telewizyjnym) ekranie widzimy TOS-owy Enterprise (oryginalny, nie po liftingu znanym z filmów z załogą Kirka). O tyle dziwne, że film wyszedł w tym samym roku co Star Trek II (gdzie te świecące rurki też były ), czyli teoretycznie mogliby użyć nowej wersji.
Q__
Moderator
#21 - Wysłana: 6 Paź 2018 16:35:28 - Edytowany przez: Q__
Dreamweb

Dreamweb:
Jest jedynym razem w historii kinematografii, gdzie na dużym (kinowym, nie telewizyjnym) ekranie widzimy TOS-owy Enterprise

Tym zabawniejsze, że jeden z eksponatów z tego filmu (bardziej niż z Trekiem z nim chyba kojarzony, bo b. skutecznie w nim obśmiany, dlatego ten sposób go określam) zrobił potem taką karierę w ST*. I tym samym kółko się zamknęło...

* W końcu na TWoK jego występ w ST mógł się kończyć...

Dreamweb:
O tyle dziwne, że film wyszedł w tym samym roku co Star Trek II (gdzie te świecące rurki też były ), czyli teoretycznie mogliby użyć nowej wersji.

Może wolano nie ryzykować nadmiarowego użycia nowych modeli (bo przecież opcja nakręcenia ST III była wtedy otwarta), co zawsze im uszkodzeniem mogło grozić. Natomiast stary model odziedziczony po Desilu był paramountowskim decydentom dość obojętny...
Dreamweb
Użytkownik
#22 - Wysłana: 7 Paź 2018 08:03:03
Mi się wydaje że oni nie użyli modelu tylko jakąś scenę Enterprise lecącego z TOSa skopiowali... Równie dobrze mogliby z TMP, jak wiemy było tam takich scen pod dostatkiem...
Przy okazji... Mi się do tej pory zdarza mówić "sz" jak podchodzę do jakichś drzwi na fotokomórkę... Jak tu:

https://youtu.be/kG-0V-85H_0?t=9
Q__
Moderator
#23 - Wysłana: 7 Paź 2018 13:54:16
Dreamweb

Dreamweb:
Mi się wydaje że oni nie użyli modelu tylko jakąś scenę Enterprise lecącego z TOSa skopiowali... Równie dobrze mogliby z TMP, jak wiemy było tam takich scen pod dostatkiem...

Jak tak, to może - po prostu - uznali, że wersja TOSowa będzie bardziej rozpoznawalna?
Q__
Moderator
#24 - Wysłana: 17 Paź 2018 20:39:33
Q__
Moderator
#25 - Wysłana: 21 Wrz 2020 15:41:44
Dreamweb
Użytkownik
#26 - Wysłana: 21 Wrz 2020 17:45:00
Q__:
O użyciu kokpitu Phoenixa (z FC) w ENT:

To by było nawet zabawne, gdyby faktycznie w czasach Archera wzięto kokpit z tego legendarnego Phoenixa i używano go jako takiego za przeproszeniem robolskiego statku do drobnych napraw. No bo po co ma się w muzeum kurzyć jak się jeszcze może przydać.

Skoro w PIC jak wiemy 150-letnie promy za taksówki robiły, to wszystko możliwe.
Q__
Moderator
#27 - Wysłana: 21 Wrz 2020 19:40:15
Dreamweb

Dreamweb:
gdyby faktycznie w czasach Archera wzięto kokpit z tego legendarnego Phoenixa i używano go jako takiego za przeproszeniem robolskiego statku do drobnych napraw.

Z samego Phoenixa to chyba nie, w końcu to muzealny (choć arcyburaczany) statek był. Ale najwidoczniej ta technologia się sprawdziła, więc ją skopiowali i latami używali.

USS Phoenix forum / Star Trek / Ja to już gdzieś widziałem...

Wygenerowane przez miniBB®

© Copyright 2001-2009 by USS Phoenix Team.   Dołącz sidebar Mozilli.   Konfiguruj wygląd.
Część materiałów na tej stronie pochodzi z oryginalnego serwisu USS Solaris za wiedzą i zgodą autorów.
Star Trek, Star Trek The Next Generation, Deep Space Nine, Voyager oraz Enterprise to zastrzeżone znaki towarowe Paramount Pictures.

Pobierz Firefoksa!