USS Phoenix
Logo
USS Phoenix forum / Star Trek / Enterprise... i co dalej?
 Strona:  1  2  »» 
Autor Wiadomość
PaulAtryda
Użytkownik
#1 - Wysłana: 15 Gru 2006 10:40:45 - Edytowany przez: PaulAtryda
Odpowiedz 
Witam wszystkich.

Niedlugo skoncze ogladac serie Startrek Enterprise. Jest to pierwszy i jedyny serial startrekowy jaki widzialem, i chcialbym dalej kontynuowac ogladanie innego startreka.
Jednak nie wiem, ktory teraz zaczac ogladac. Od razu mowie, ze nie zabardzo mam ochote na te seriale z przed 60 lat, gdzie latali kartonowymi modelami

Pozdrawiam.
Domko
Użytkownik
#2 - Wysłana: 15 Gru 2006 11:07:26
Odpowiedz 
Nie ma serialu sprzed lat 60-tych. Pierwszy powstał w 1966.

Cóż, najlepsze Star Treki są właśnie z dość kiepskimi efektami specjalnymi. Jeżeli chcesz dalej oglądać Star Treka musisz się przygotować na to, że najważniejsza jest w nich fabuła, a nie efekty.
Gdybyś chciał oglądać chronologicznie, to kolejność jest taka:
- The Original Series
- The Next Generation
- Deep Space 9
- Voyager
Jednak skoro efekty dla Ciebie są aż tak ważne, to The Original Series i The Next Generation (podkreślam: bardzo dobre seriale) musisz odrzucić. IMHO warto przymrużyć oko na niektóre staroświeckie efekty i oglądać, ale rób jak chcesz.
Jurgen
Moderator
#3 - Wysłana: 15 Gru 2006 15:14:12
Odpowiedz 
Moim zdaniem najlepszy jest DS9, ale oglądając go bez TNG stracisz bardzo wiele... właściwie niemal wszystko, dlatego zgadzam się z przedmówcą. Poza tym, są jeszcze filmy!
Slovaak
Użytkownik
#4 - Wysłana: 15 Gru 2006 15:17:00 - Edytowany przez: Slovaak
Odpowiedz 
Ogladaj od poczatku wg. powstawania seriali i filmów, tak jak wymienił Ci Domko, zobaczymy jak ktos zaareaguje ogladajac to chronologicznie bez wiedzy na temat przyszlosci.
Jurgen
Moderator
#5 - Wysłana: 15 Gru 2006 15:27:42
Odpowiedz 
zobaczymy jak ktos zaareaguje ogladajac to chronologicznie bez wiedzy na temat przyszlosci.

Slovaak, czyżbyś chciał zrobić z Paula Atrydy (czy ten nick się odmienia?) króliczka doświadczalnego?
Domko
Użytkownik
#6 - Wysłana: 15 Gru 2006 15:40:09
Odpowiedz 
Ogladaj od poczatku wg. powstawania seriali i filmów, tak jak wymienił Ci Domko, zobaczymy jak ktos zaareaguje ogladajac to chronologicznie bez wiedzy na temat przyszlosci.

Czyżby chodziło Ci o powiązania z odcinkiem Regeneration?
PaulAtryda
Użytkownik
#7 - Wysłana: 15 Gru 2006 17:17:23 - Edytowany przez: PaulAtryda
Odpowiedz 
Prawde mowiac to troche mnie przekonaliscie, aby ogladac chronologicznie, ale jak patrze na screeny z The Original Series to az mnie sciska w brzuchu, bede miec ciezki orzech do zgryzienia.

A jak wyglada ranking Startrekow pod wzgledem efektow specjalnych? ktory jest najlepszy a ktory najgorszy?
Slovaak
Użytkownik
#8 - Wysłana: 15 Gru 2006 17:32:41
Odpowiedz 
Jurgen & Domko

Tak wy też spróbujcie obejrzec to w ten sposób jak byś cie nic o przyszłosci nie wiedzieli. (słowa Q mozna interpretowac róznie ale jedna interpretacja która nie musi byc prawdziwa sprawia że w dwóch serialach mamy buraki)

PaulAtryda
A jak wyglada ranking Startrekow pod wzgledem efektow specjalnych? ktory jest najlepszy a ktory najgorszy?

Najlepszy jest ENT, najgorszy TOS ale go ulepszają

W DS9, cholernie mi sie nie podobał komputerowy model Defianta w ostatnim sezonie:/ wolałem ten realny trzymany w studio.
Domko
Użytkownik
#9 - Wysłana: 15 Gru 2006 17:50:52
Odpowiedz 
Slovaak
Tak wy też spróbujcie obejrzec to w ten sposób jak byś cie nic o przyszłosci nie wiedzieli. (słowa Q mozna interpretowac róznie ale jedna interpretacja która nie musi byc prawdziwa sprawia że w dwóch serialach mamy buraki)

Błagam, daj sobie z tym spokój. Piszesz tak, jakbyś Ty miał rację, a my błądziliśmy, ponieważ znamy całego Star Treka. Dla Twojej informacji: oglądałem odcinek "Q Who" nie znając Star Treka dokładnie i nie wiedząc zbyt wiele o Borgu. I wiesz jak odebrałem jego słowa?? Tak, że odnosił się do całej ludzkości.

Może weź pod uwagę, że możesz się mylić, a nie stale próbuj nas przekonywać (nawet już nie używając argumentów tylko twierdząc, że odebraliśmy coś subiektywnie) - nie jesteś nieomylny...

Rozumiem, że lubisz ENT, ale nie broń go ze wszystkich sił, jeżeli ma błędy!!

I na tym proponuję zakończyć OT w tym temacie.
Slovaak
Użytkownik
#10 - Wysłana: 15 Gru 2006 17:54:53
Odpowiedz 
Lubie też VOY... a tam jest dowód że ludzkosc poznała Borg lata przed Q Who.
PaulAtryda
Użytkownik
#11 - Wysłana: 15 Gru 2006 17:56:40
Odpowiedz 
Najlepszy jest ENT, najgorszy TOS ale go ulepszają

Ok, ale raczej mi chodzi o dokladniejszy ranking, z wymienionymi wszystkimi startrekami.
Domko
Użytkownik
#12 - Wysłana: 15 Gru 2006 17:59:16
Odpowiedz 
Slovaak
Lubie też VOY... a tam jest dowód że ludzkosc poznała Borg lata przed Q Who.

Ach, w jednym temacie nie wiesz jak odpowiedzieć na moje argumenty to piszesz w drugim myśląc, że nie czytam? Slovaak - czytaj co ludzie piszą, bo na razie powtarzasz w kółko to, w co chcesz wierzyć. W VOY jest dowód na udział Borga w pierwszym kontakcie z Wolkanami - nic poza tym. Naprawdę, zastanów się co robisz.
Domko
Użytkownik
#13 - Wysłana: 15 Gru 2006 18:06:51
Odpowiedz 
PaulArtyda

Opinii jest wiele, więc nie słuchaj jak ktoś pisze, np. że ENT jest najlepszy, a najgorszy TOS, bo np. ja się z tym nie zgadzam. Opinie są subiektywne, więc sam musisz to ocenić. Dlatego polecam oglądanie chronologiczne i nie przejmowanie się efektami - w końcu w Star Treku zawsze najważniejsza była fabuła.
Slovaak
Użytkownik
#14 - Wysłana: 15 Gru 2006 18:25:39
Odpowiedz 
czytaj co ludzie piszą, bo na razie powtarzasz w kółko to, w co chcesz wierzyć. W VOY jest dowód na udział Borga w pierwszym kontakcie z Wolkanami - nic poza tym.

Ale kontakt ludzi (Hansenów) w pare lat przez Q Who nie jest sprawą wiary :| Jest to KANON.

W dodatku Hansenowie (nie licząc ENT) byli pierwszymi ludzmi którzy spodkali Borg wiec jest to pierwszy kontakt który zapewne sprostowano po powrocie Voyagera do domu.
Jurgen
Moderator
#15 - Wysłana: 15 Gru 2006 18:35:39
Odpowiedz 
Dla Twojej informacji: oglądałem odcinek "Q Who" nie znając Star Treka dokładnie i nie wiedząc zbyt wiele o Borgu. I wiesz jak odebrałem jego słowa?? Tak, że odnosił się do całej ludzkości.

Dokładnie.

Nie zaczynajmy dyskusji o tym nieszczęsnym odcinku Entka w trzecim już chyba temacie.
Slovaak
Użytkownik
#16 - Wysłana: 15 Gru 2006 18:52:44
Odpowiedz 
Dla Twojej informacji: oglądałem odcinek "Q Who" nie znając Star Treka dokładnie i nie wiedząc zbyt wiele o Borgu. I wiesz jak odebrałem jego słowa?? Tak, że odnosił się do całej ludzkości.

Dokładnie.

To w takim razie wg. was Hansenowie, Raven i 7z9 nie należa do kanonu.

lub

Q nie jest wszechwiedzacy (to oznacza ze to zdanie nie ma zadnego znaczenia)

Q specjalnie zignorował Hansenów, a skoro tak to mógł też zignorowac ENT.
Delta
Użytkownik
#17 - Wysłana: 15 Gru 2006 19:01:10
Odpowiedz 
PaulAtryda

Jednak nie wiem, ktory teraz zaczac ogladac.

Zdaje się, że wszyscy skupili się na serialach. Natomiast ja proponowałbym zamiast od TOS, zacząć od pierwszych sześciu filmów kinowych. Są lepiej wizualnie zrobione (nie rażą tak jak TOS) i stanowią dobry wstep do pozostałych seriali. Później już chronologicznie TNG, DS9 i Voyager (przeplatane pozostałymi czterema filmami. Na koniec (jeśli wcześnij się nie zniechęcisz) obejrzyj TOS, bo pomimo, że jak już wspominano liczy się przede wszystkim fabuła, to niestety wyraźnie widać, że był tworzony 40 lat temu i może to razić.

PS.
Witamy na pokładzie
PaulAtryda
Użytkownik
#18 - Wysłana: 15 Gru 2006 19:41:25 - Edytowany przez: PaulAtryda
Odpowiedz 
Zdaje się, że wszyscy skupili się na serialach. Natomiast ja proponowałbym zamiast od TOS, zacząć od pierwszych sześciu filmów kinowych. Są lepiej wizualnie zrobione (nie rażą tak jak TOS) i stanowią dobry wstep do pozostałych seriali. Później już chronologicznie TNG, DS9 i Voyager (przeplatane pozostałymi czterema filmami. Na koniec (jeśli wcześnij się nie zniechęcisz) obejrzyj TOS, bo pomimo, że jak już wspominano liczy się przede wszystkim fabuła, to niestety wyraźnie widać, że był tworzony 40 lat temu i może to razić.

PS.
Witamy na pokładzie

Ok, zaczalem sciagac z toreenta pierwszy sezon TNG (niestety, strasznie wolno idzie;/ ) - TOS'a niestety prawie nie ma zrodel w necie + niezbyt mi sie podoba jego design, Jaki film dlugometrazowy najlepiej obejrzec przed TNG?
The_D
Użytkownik
#19 - Wysłana: 15 Gru 2006 20:46:29
Odpowiedz 
Kilka spraw:
1. Efekty specjalne - tutaj nie ma cudów, pod tym względem treki zawsze trzymały poziom, oczywiście njak na lata w których powstawały, więc po prostu im młodszy film tym efekty lepsze. IMHO efekty w TNG już nie rażą - fakt, że dzisiaj mogłoby być ich więcej i dłuższe. Gdy niedawno zaczynałem oglądać TOS-a dziwnie się na to patrzyło, ale po kilku odcinkach można się przestawić i przestaje się na to zwracać uwagę.

Generalnie każdemu nowemu poleca się zaczecie oglądania od TNG i w Twoim przypadku też będzie to dobra opcja. Jezeli chodzi o filmy chronologicznie STI do STV dzieją się pomiędzy TOS i TNG - pozostałe już po TNG. Więc jeżeli masz w planach oglądanie TNG to filmy od siódmego w górę lepiej zostawić sobie na poźniej.
Raptor 16
Użytkownik
#20 - Wysłana: 16 Gru 2006 00:07:38 - Edytowany przez: Raptor 16
Odpowiedz 

Ja zacząłem od GEN i skonczylem na NEM, potem zacząłem TNG, spodziewając sie czegoś podobnego - niemal przeżylem szok - tng wydal mi sie "dziwny" i kontynuowalem oglądanie tylko dlatego, że jestem uparty - po 1 sezonie sie przyzwyczailem i juz kazdy kolejny odcinek mnie w ciągal w Treka coraz bardziej - ja bym nie zaczynal od filmów, gdybym jeszcze raz sie urodzil to tak :

1. ENTERPRISE.
2. Filmy z Kirkiem zamiast TOS'a i wystarczy.
3. TNG. ( 5 i 7 sezon równoczesnie z 1 i 2 DS9)
4. Star Trek: Generations
5. DS9. (pierwszy i drugi sezon rownoczesnie z 6 i 7 sezonem TNG)
6. Star Trek: First Contact.
7. Star Trek: Insurrection.
8. Voyager.
9. Star Trek : NEMESIS.
the end
Domko
Użytkownik
#21 - Wysłana: 16 Gru 2006 15:07:53
Odpowiedz 
Filmy z Kirkiem zamiast TOS'a i wystarczy.

Nie wiecie co tracicie. Mnie TOS się naprawdę podoba.
Delta
Użytkownik
#22 - Wysłana: 16 Gru 2006 15:59:58
Odpowiedz 
Domko
Mnie TOS się naprawdę podoba.

Mi również. Ze względu na fabułę i postacie. Ale nie da się ukryć, że np. efekty specjalne czy ubogość dekoracji rażą.
The_D
Użytkownik
#23 - Wysłana: 16 Gru 2006 16:03:18
Odpowiedz 
Myślę, że każdy zatwardziały Trekker predzej czy później sięgnie po TOS-a, niekoniecznie jednak już przed TNG A filmy wystarczą na początek, żeby zapoznać się z załogą i złapać ogólny rys historyczny, ważny etap w stosunkach federacyjno klingońskich itp.
szwagier
Użytkownik
#24 - Wysłana: 16 Gru 2006 16:35:16
Odpowiedz 
A dla mnie efekty TOS to jest swoisty smaczek To nie jest śmieszne, czy rażące, ale ciekawe. Jak sobie kiedyś radzili. Dla mnie właśnie przez to wszystko serial ma niepowtarzalny klimat.
Domko
Użytkownik
#25 - Wysłana: 16 Gru 2006 17:10:37
Odpowiedz 
Dokładnie, szwagier. Czasem mam wrażenie, że ten serial to taki "Bonanza" w kosmosie (mniej więcej chyba te same lata produkcji), ale fabuła jest czasem naprawdę ciekawa i poruszająca problemy pokazane w późniejszych Star Trekach.

A przy okazji - Star Trek 1 był ewidentnie wzorowany na jednym z odcinków TOS-a - "The Changeling". W obu mamy ziemską sondę, która zyskała inteligencję, wie, że pochodzi z Ziemi, ale uważa, że ludzie są niepotrzebni, bo nie mogli stworzyć tak doskonałej maszyny. Oglądając ten odcinek miałe deja vu...
szwagier
Użytkownik
#26 - Wysłana: 16 Gru 2006 18:22:01
Odpowiedz 
Ten remastering zniszczy trochę ten klimat, ale mamy na szczęście dwie wersje do wyboru.
____
Anonimowy
#27 - Wysłana: 17 Gru 2006 16:35:18
Odpowiedz 
nemesisa można se odpuścić. Fakt efekty całkiem niezłe ale reszta sie kupy nie trzyma
Raptor 16
Użytkownik
#28 - Wysłana: 18 Gru 2006 22:20:54
Odpowiedz 
nemesisa można se odpuścić. Fakt efekty całkiem niezłe ale reszta sie kupy nie trzyma

ale jak sie pierwszy raz ogląda to jest ciekawy nawet.
atozz
Użytkownik
#29 - Wysłana: 19 Gru 2006 17:18:24
Odpowiedz 
Zaczecie od TNG pozwoli zrozumiec o co chodzi we wszystkich pozostalych seriach. TOS-a mozna na koniec jako ciekawostke. Nemesisa to juz chyba tylko jak nic wiecej nie zostanie do ogladania.

Poza tym jest opcja zeby odpusic sobie pierwsze sezony DS9 bo moga zrazic i zaczac od razu od sez. 5 (obejrzawszy wczesniej odcinek 1x01 zeby wiedziec ogolnie o co chodzi). A juz sezony 6 i 7 to miodzio jesli chodzi o efekty.

Voyka tez mozna sobie dosypac ale podobnie - 1x01 a potem od razu skok do sezonu 4 gdzies tak. Nie ma przymusu ogladac po kolei - przeciez odcinki sciagaja sie bardzo wolno. Ja ogladalem wszystko jeszcze w telewizji niemieckiej Sat 1 i tam TNG, VOY i DS9 lecialo jednoczesnie.
pj26
Użytkownik
#30 - Wysłana: 19 Gru 2006 17:33:19
Odpowiedz 
Pragnę tylko dodać swoje 3 grosze. Ja oglądałem w takiej kolejności: Tng, Voy, Ds9, Enterprise, na koniec sobie obejrzę Tos-a
Moim zdaniem trzeba zacząć od Tng. To kultowy serial, zdecydowanie najlepszy (tzn. mi się najbardziej podobał) z tu wymienionych.
 Strona:  1  2  »» 
USS Phoenix forum / Star Trek / Enterprise... i co dalej?

Twoja wypowiedź
Styl pogrubiony  Styl pochylony  Obraz Łącza  URL Łącza  :) ;) :-p :-( Więcej emotikon...  Wyłącz emotikony

» Login  » Hasło 
Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą tutaj pisać. Zaloguj się przed napisaniem wiadomości albo zarejstruj najpierw.

Wygenerowane przez miniBB®

© Copyright 2001-2009 by USS Phoenix Team.   Dołącz sidebar Mozilli.   Konfiguruj wygląd.
Część materiałów na tej stronie pochodzi z oryginalnego serwisu USS Solaris za wiedzą i zgodą autorów.
Star Trek, Star Trek The Next Generation, Deep Space Nine, Voyager oraz Enterprise to zastrzeżone znaki towarowe Paramount Pictures.

Pobierz Firefoksa!