USS Phoenix
Logo
USS Phoenix forum / Star Trek / nowy TAS ?!?
 Strona:  1  2  »» 
Autor Wiadomość
waterhouse
Moderator
#1 - Wysłana: 14 Gru 2006 21:04:59 - Edytowany przez: waterhouse
Odpowiedz 
TrekMovie.com has learned that there is a new animated Trek project under consideration at CBS, but it has yet to get the green light. The series would most likely be broadcast on the web and be made up of ‘Clone Wars’ like 6-minute mini episodes. The yet-to-be-named project was originally pitched by long-time Trek producer David Rossi (well known to TrekMovie.com readers as a producer on Trek Remastered) along with his producer/writer partners Doug Mirabello and José Muñoz. Rossi sat down with TrekMovie.com for an exclusive look at how he and his partners hope to create a different kind of Trek set in the 26th century.

The setting is the year 2528 and the Federation is a different place after suffering through a devastating war with the Romulans 60 years earlier.
The war was sparked off after a surprise attack of dozens of ‘Omega particle’ detonations throughout the Federation creating vast areas which become impassible to warp travel and essentially cut off almost half the Federation from the rest. During the war the Klingon homeworld was occupied by the Romulans, all of Andoria was destroyed and the Vulcans, who were negotiating reunification with the Romulans, pulled out of the Federation. The setting may seem bleak and not very Trek-like, but that is where the show’s hero Captain Alexander Chase comes in. Relegated to border patrol, Chase is determined to bring the Federation (and a ship called Enterprise) back to the glory days of seeking out new life and new civilizations.

http://trekmovie.com/2006/12/13/cbs-considering-ne w-animated-trek-series/
Slovaak
Użytkownik
#2 - Wysłana: 14 Gru 2006 21:17:44
Odpowiedz 
Te rysunki mi sie z animowaną wersja batmana kojarzą...

26 wiek... sam nie wiem czy chce to zobaczyc ale chyba jednak chce
Picard
Użytkownik
#3 - Wysłana: 14 Gru 2006 21:38:21
Odpowiedz 
Dziwna to wiadomosc. Tu nic o tym nie wspominaja:
http://www.startrek.com/startrek/view/index.html
Sam pomysl na animowany serial osadzony w realiach Treka moze byc dosc ciekawy- chodź raz juz probowano go wcielic w zycie bez wiekszego powodzenia. Szczeze powiem wolal bym aby animacja byla komputerowa, nie zas klasyczna i aby akcja serialu byla zdecydowanie osadzona w jakis blizszych XXIV wiekowi czasach- nie podoba mi sie to cale skakanie po epokach: wpierw XXIII wiek, później XXIV, nastepnie XXII a teraz to... Obawy tez moze powodowac tez samo to,ze bedzie to kreskowka- w tym przypadku trzeba bylo by zadbac o to aby odpowiednio wywazyc propozrcje, tak aby serial zadowolil i tych mlodszych- do, ktorych w zapewne w glownej mieze jest adresowany- oraz do starszej widowni. W przypadku wspominanego przez Slovaak, animowanego Batmana udala sie ta sztuka calkiem zgrabnie- jak bedzie tym razem? Zobaczymy... Jest tez podobniez kreskowka powstala na motywach ,,StarGate"- wie ktos jakie ma ona notowania, czy nie przesadza z infantylizmem oraz czy jest wliczana do kanonu?
Anonim
Anonimowy
#4 - Wysłana: 15 Gru 2006 20:48:31
Odpowiedz 
Ludzie... błagam... powstrzymajcie... ich! Jeżeli te kreślaki ( bo inaczej nie mogę określić ludzi którzy wysiadują to zgniłe jajo! ) muszą r^!*^$*^$@ć nasze kochane uniwersum ( i to dosłownie - Omega particle! ) żeby, jak to oni wiecznie mówią w wywiadach, "tworzyć świeże, inteligentne historie," to tak naprawdę nie mają NIC świeżego ani inteligentnego do zaoferowania! Siłą treka jest optymizm, nie pesymizm, zaś wciskanie bullshitu typu: "walka o lepszą przyszłość w świecie którym w którym nie ma już żadnej nadziei to już optymizm" to zwykła wymówka, by zmienić NASZĄ, tak, podkreślam to jeszcze raz, NASZĄ ukochaną rozrywkę intelektualną w rzecz typu"strzelają-więc-bachorom-się-spodoba-i-starszy m-też-bo-nawiązuje-do-innych-treków." Sam byłem dzieciakiem kiedy zobaczyłem treka po raz pierwszy ( nie był to odcinek bogaty w akcję, o nie! ), dlatego też nie sądzę, że zaniżanie jego standardów jest czynnikiem koniecznym do znalezienia widowni.
Młodzi chcą zobaczyć treka - zobaczą. Ktoś chce uniwersum w stanie upadku - bardzo proszę, "Andromeda" leci na AXN, można oglądać do bólu. Mroczne sekreciki i duże wojny? "Babylon5"! Strzelania? Star Wars! Dlatego też podkreślam to jeszcze raz: trek musi być optymistyczny bo tak chciał jego twórca. DARK TREK po prostu nie wyjdzie a nawet jeśli, to będzie niczym paskudny wrzód ( kto wie, może w niektórych prywatnych pobije nawet ENTka ).

A tak przy okazji, zaczynam być chory jak widzę zdanie typu "nawiązujemy do tragedii 9/11." Według mnie to jest po prostu obrzydliwe. Pomyślcie sobie co muszą czuć rodziny ofiar: włączą telewizor: nawiązanie do 9/11. Pójdą do kina: nawiązanie do 9/11; czytają czasopismo: o dziwo, nawiązanie do 9/11. Normalnie jakby ktoś im powiesił tych wszystkich nieszczęśników z WTC na rzęsach i kazał im ich oglądać 24 godziny na dobę!

Podsumowując: OSTRY SPRZECIW ( uff. nie wzburzyłem się tak od czasów gdy dowiedziałem się, że Straczynski chce zrobić reboot TOSa w stylu BSG!)!!!
Hazral
Użytkownik
#5 - Wysłana: 15 Gru 2006 22:16:24 - Edytowany przez: Hazral
Odpowiedz 
http://www.youtube.com/watch?v=e3pOljQqvX8
(link do Intro Warhammer, trochę jatki,.. dużo jatki, ale IMO świetnie wyreżyserowana animacja komputerowa (świetna oprawa audio))
Jeżeli TAS miałby być wykonany w tej technice to ja bym nie protestował, gdyby podobnie jak Batman TAS przeznaczony byłby nie tylko dla dzieciaków byłbym wniebowzięty. Ale rozwalanie federacji by można ją sklecać i się strzelać nie jest pomysłem ani dobrym ani oryginalnym :/
Anonim
Anonimowy
#6 - Wysłana: 15 Gru 2006 22:18:44
Odpowiedz 
mundury niemal jak w TNG
Pah Wraith
Użytkownik
#7 - Wysłana: 16 Gru 2006 22:49:18
Odpowiedz 
po przeczytaniu i przemyśleniu jestem za, ostrożnie i z powątpiewaniem, ale cóż, zobaczymy (chyba)

wszystko brzmi obiecująco, pamiętajmy, że krótkie odcinki złożą się w sumie na jeden długi, taką historię bardzo łatwo przedstawić jako wszechświat równoległy, podobnie jak w "Yesterdays Enterprise" (być może da się zniszczenie podprzestrzeni odwrócić w jakiś normalny sposób)

pomysł na kreskówkę? dokładnie o kreskówce pomyślałem, kiedy zastanawiałem się co po ENT - niższe koszty + większe możliwości

"redshirts" tym razem jako profesjonaliści- no, najwyższy czas

dwa zgrzyty:
- znowu 9/11 nie dlatego, że mi żal kogoś czy cokolwiek, tylko dlatego, że już mam tego dość
- znów mówienie o cywilizacji strachu... ech...

PS zauważyliście, że kapitan nosi kolor żółty a ochrona czerwień? jak w TOS
Hazral
Użytkownik
#8 - Wysłana: 17 Gru 2006 10:37:18
Odpowiedz 
dwa zgrzyty:
- znowu 9/11 nie dlatego, że mi żal kogoś czy cokolwiek, tylko dlatego, że już mam tego dość
- znów mówienie o cywilizacji strachu... ech...

Też mam tego powyżej uszu...
Jeżeli to będzie jakaś inna linia czasowa to spoko, choć wolałbym dalszą część seriali po VOY'u, a nie hop siup 100 lat w przód
Ale mundury fajne
Wookie
Użytkownik
#9 - Wysłana: 17 Gru 2006 13:37:26
Odpowiedz 
Pytanie podstawowe, jakie wartosci treka tutaj zostaly?? moim zdaniem zadne, a jak juz skakac znow ostro w przyszlosc to zrobic to w normalny sposob czyli filmem albo serialem, a krotka seria animowana moze byc jedynie dodatkiem, jednak ja osobiscie mam wrazenie ze obraz 26 wieku w swiecie treka powinien wygladac jednak inaczej, bo poki co wychodzi Andormedo-StarWarsowy wtorny syf i to by mi szczerze mowiac nie przeszkadzalo gdyby nie to, ze bedzie sie akcja dziala w swiecie Treka... Ja jestem calkowitym przeciwnikiem tej inicjatywy w takiej formie.
Jak ktos w ogole mogl wpasc na cos takiego?? Rece opadaja...
Jurgen
Moderator
#10 - Wysłana: 17 Gru 2006 14:10:38
Odpowiedz 
A ja się tak zastanawiam. Ostatnio pojawia się sporo infpormacji, a to przyspoieszenie planowanej premiery filmu, a to krótkie animowane odcinki. Podobnie jest z czasem akcji: raz młodość Kirka i Spocka (film), to znowu odleglejsza przyszłość (serialik). Mam takie wrażenie, że to celowa dezinformacja, a rzeczywistość będzie wyglądać zupełnie inaczej...
Hazral
Użytkownik
#11 - Wysłana: 17 Gru 2006 14:25:34
Odpowiedz 
. Ja jestem calkowitym przeciwnikiem tej inicjatywy w takiej formie.
Jak ktos w ogole mogl wpasc na cos takiego?? Rece opadaja...

Jak to kto, spece od rynku Nowy SW cieszy się popularnością bo się strzelają i są Jedi, w treku na Jedi nie ma miejsca, co pozostaje?
Wookie
Użytkownik
#12 - Wysłana: 17 Gru 2006 14:34:14
Odpowiedz 
Jurgen

am takie wrażenie, że to celowa dezinformacja, a rzeczywistość będzie wyglądać zupełnie inaczej...

Mam nadzieje ze masz racje
Pah Wraith
Użytkownik
#13 - Wysłana: 17 Gru 2006 14:41:04
Odpowiedz 
Dlaczego zakładacie że Chase będzie przywracał świetność imieniu okrętu i Federacji walką? Przecież napisane jest że wręcz przeciwnie - on będzie chciał eksplorować, a załoga oddawać się patrolom RNZ.
Hazral
Użytkownik
#14 - Wysłana: 17 Gru 2006 14:59:45
Odpowiedz 
Dlaczego zakładacie że Chase będzie przywracał świetność imieniu okrętu i Federacji walką? Przecież napisane jest że wręcz przeciwnie - on będzie chciał eksplorować, a załoga oddawać się patrolom RNZ.

Niw wiem poprzednicy mnie tak nastroili negatywnie A znając dzisiejszy biznes... to bardzo prawdopodobne.
Pah Wraith
Użytkownik
#15 - Wysłana: 17 Gru 2006 16:07:18
Odpowiedz 
Prawdopodobne... ale trzeba patrzeć z optymizmem
Darnok
Użytkownik
#16 - Wysłana: 17 Gru 2006 17:00:51
Odpowiedz 
A żeby rozbawić trochę użytkowników, dam tłumaczenie tekstu z pierwszego posta programem "English Translator"

TrekMovie.com nauczył się, że jest nowy animowany projekt Podróży pod rozważaniem w CBS, ale to ma jeszcze, by dostać zielone światło. Seria najprawdopodobniej byłaby nadana na sieci i zostać powetowany sobie z ‘ Sklonować Wojny jak 6 minutowe epizody mini. Jeszcze - - być-nazywany projekt pierwotnie został umieszczony przez stary producent Podróży Davida Rossi (dobrze rozpoznany do TrekMovie. czytelnicy com jako producent na Remastered Podróży) wraz z jego producentem / pisarz partnerzy Doug Mirabello i Mun José ~ oz. Rossi siadł z TrekMovie.com ponieważ wyłączne spojrzenie w jak on i jego partnerzy spodziewają się utworzyć różny rodzaj Podróży zacząć się 26th wiek.

Ustawienie jest rokiem 2528 i Federacja jest różnym miejscem po wycierpieniu przez niszczącą wojnę z Romulans 60 lata wcześniej. Wojna została zabiegła o względy po ataku zaskoczenia tuzinów z ‘ cząstka Omegi' detonacje przez Federację tworzącą ogromne obszary, które stają się niewzruszone, by paczyć podróż i zasadniczo odciąć prawie pół Federacja od reszty. Podczas wojny homeworld Klingon został zajęty przez Romulans, wszystko Andoria zostało zniszczone i Vulcans, który puszczał w obieg reunifikacja z Romulans, wyciągnął z Federacji. Ustawienie może wydawać się ponury i nie bardzo nie Wędrują - like, ale właśnie tam bohater Captain Alexander Chase pokazu wchodzi. Wydalony do patrol graniczny, Pogoń jest określona, by przynieść Federację (i statek zadzwonił Przedsięwzięcie) wróć do sławy dni odszukiwania nowe życie i nowe cywilizacje.
Jurgen
Moderator
#17 - Wysłana: 17 Gru 2006 20:39:05
Odpowiedz 
A żeby rozbawić trochę użytkowników, dam tłumaczenie tekstu z pierwszego posta programem "English Translator"

A my się swego czasu uniwersalnego tłumacza czepialiśmy!
Picard
Użytkownik
#18 - Wysłana: 18 Gru 2006 21:59:41
Odpowiedz 
Pah Wraith

Jesli projekt doidzie do skutku mam nadzieje, ze masz racje i,ze bedzie on bardzo udanym przedsiewzieciem. Sam jednak widzisz po tresci tegoz dziela,ze roznie z nim byc moze... Zreszta Clone Wars’
, o ktorym tutaj wspomniano i na, ktorym rzekomo wzorowac ma sie wlasnie najnowszy animowany Trek oparty był w głownej mieze właśnie o schemat bieganie i strzelanie. Cokolwiek nie powiedziec na temat Clone Wars’ - wolał bym jednak by serial animowany osadzony w uniwersum Treka byl dłuższy i adresowany nie tylko do dziciarni- przykładem wzmanikowany ,,Batman TAS".Ale jako poza-kanonicza fantazja, ktora ma zainteresowac mlodych ,,Star Trekiem" owo dzielo moze wcale nie byc zle i byc moze spelni swoje zadanie?

Darnok

Pyszne!
Pah Wraith
Użytkownik
#19 - Wysłana: 19 Gru 2006 16:23:06
Odpowiedz 
Zreszta Clone Wars’
, o ktorym tutaj wspomniano i na, ktorym rzekomo wzorowac ma sie wlasnie najnowszy animowany Trek oparty był w głownej mieze właśnie o schemat bieganie i strzelanie.

no cóż, IMo to CW są tam podane tylko dla porównania formy, ale zobaczymy

wolał bym jednak by serial animowany osadzony w uniwersum Treka byl dłuższy i adresowany nie tylko do dziciarni- przykładem wzmanikowany ,,Batman TAS".

d-o-k-ł-a-d-n-i-e
Lich
Użytkownik
#20 - Wysłana: 27 Kwi 2007 15:31:55
Odpowiedz 
Powiem krótko:
Nie mam nic przeciwko większej dawce bitew i walk w St, ale pomysł na fabułę mi się nie podoba a kreska przeraża;/.
Paradoks
Użytkownik
#21 - Wysłana: 27 Kwi 2007 16:40:07 - Edytowany przez: Paradoks
Odpowiedz 
wolał bym jednak by serial animowany osadzony w uniwersum Treka byl dłuższy i adresowany nie tylko do dziciarni- przykładem wzmanikowany ,,Batman TAS".

d-o-k-ł-a-d-n-i-e

e-x-a-c-t-l-y

Nawet fajne mundury, a pomysl z XXV wiekiem IMHO też OK.
Bashir
Moderator
#22 - Wysłana: 27 Kwi 2007 17:25:57
Odpowiedz 
Mundury okey, kreska okey, pomysł ...hm :| boję się bać ... a w ogóle widze że temat nie jest pierwszej świeżości... są jakieś nowe informacje na ten temat ?
Q__
Moderator
#23 - Wysłana: 27 Kwi 2007 17:26:43
Odpowiedz 
Lich

Nie mam nic przeciwko większej dawce bitew i walk w St

Ja wręcz przeciwnie.

Picard
Pah Wraith
Paradoks

d-o-k-ł-a-d-n-i-e
e-x-a-c-t-l-y

Też się zgadzam.

Paradoks

Nawet fajne mundury, a pomysl z XXV wiekiem IMHO też OK.

Jak to szło? E-x-c-a-t-l-y.
Pah Wraith
Użytkownik
#24 - Wysłana: 4 Maj 2010 23:00:16
Odpowiedz 
http://zeroroom.squarespace.com/

szokujące (dosłownie) odkrycie detali za, umarłym śmiercią naturalną, projektem. Jak popatrzę na dizajn nowego Enterprise to bardzo sie cieszę, że nas jednak tym nie uraczono. Oczywiście Twórcy tłumaczą się, że tam się jeszcze wiele mogło zmienić (jestem w sumie przekonany, że producenci z Paramount czy CBS nie zgodzili by się na takiego ENT). Z całością historii można się zapoznać poprzez storyboardy (i to polecam, gdzie to dostępne, bo to w sumie taki komiks ;) ). Cóż, dobrze przynajmniej, że wiemy jak to miało wyglądać.
elbereth
Moderator
#25 - Wysłana: 5 Maj 2010 00:23:42
Odpowiedz 
kwadrat?? straszne, naprawdę szczęście, że to nie doszło do skutku
jeszcze mundury (niektóre) ok ale projekt okrętu tragiczny..
wait... daty na tej stronce od Pah Wraith są tegoroczne... czy to oznacza, że projekt żyje?
Poklok
Użytkownik
#26 - Wysłana: 5 Maj 2010 00:34:38
Odpowiedz 
Pah Wraith:
Jak popatrzę na dizajn nowego Enterprise to bardzo sie cieszę, że nas jednak tym nie uraczono.

Co do treści się nie wypowiem, bo na razie przejrzałem tylko pierwszy storyboard, z mieszanymi zresztą uczuciami. Sam pomysł jest dość ryzykowny, ale z drugiej strony - czy aż tak odległy od wizji Roddenberrryego, na której luźno oparto "Andromedę"? Jeden techniczny szczegół rzucił mi się w oczy: zaskakująco słabe działanie translatora, gorsze niż za czasów Archera.

Natomiast Enterprise faktycznie wygląda okropnie. Mogli zrobić wszystko, wymyślili kosmiczny młotek. Widać, że był designed by committee. Miło jednak, że pokazali te materiały.
Pah Wraith
Użytkownik
#27 - Wysłana: 5 Maj 2010 12:13:28
Odpowiedz 
elbereth
elbereth:
wait... daty na tej stronce od Pah Wraith są tegoroczne... czy to oznacza, że projekt żyje?

Nie - prowadzili go ludzie od strony www.startrek.com - projekt umarł wraz z ich zbiorowym zwolnieniem. Obecnie dzielą się tylko tym, co wypracowali.
Eviva
Użytkownik
#28 - Wysłana: 5 Maj 2010 17:40:24
Odpowiedz 
Pah Wraith

A ja się tak zastanawiałam, co się dzieje z taką miłą stronką... teraz już wiem.
Pah Wraith
Użytkownik
#29 - Wysłana: 7 Maj 2010 17:24:20
Odpowiedz 
Eviva:
A ja się tak zastanawiałam, co się dzieje z taką miłą stronką

http://trekmovie.com/2010/05/05/cbs-relaunching-st artrek-com-this-summer/
to
Eviva
Użytkownik
#30 - Wysłana: 7 Maj 2010 18:33:03
Odpowiedz 
Pah Wraith

Dzięki, magister. Pisałam już, jak miło, że znów tu jesteś?
 Strona:  1  2  »» 
USS Phoenix forum / Star Trek / nowy TAS ?!?

Twoja wypowiedź
Styl pogrubiony  Styl pochylony  Obraz Łącza  URL Łącza  :) ;) :-p :-( Więcej emotikon...  Wyłącz emotikony

» Login  » Hasło 
Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą tutaj pisać. Zaloguj się przed napisaniem wiadomości albo zarejstruj najpierw.

Wygenerowane przez miniBB®

© Copyright 2001-2009 by USS Phoenix Team.   Dołącz sidebar Mozilli.   Konfiguruj wygląd.
Część materiałów na tej stronie pochodzi z oryginalnego serwisu USS Solaris za wiedzą i zgodą autorów.
Star Trek, Star Trek The Next Generation, Deep Space Nine, Voyager oraz Enterprise to zastrzeżone znaki towarowe Paramount Pictures.

Pobierz Firefoksa!