USS Phoenix
Logo
USS Phoenix forum / Star Trek / TNG w AXN SCI-FI!!! od grudnia 2006
 Strona:  1  2  »» 
Autor Wiadomość
Jo_anka
Użytkownik
#1 - Wysłana: 26 Lis 2006 19:34:41 - Edytowany przez: Jo_anka
Odpowiedz 
Kolejny "cud nad Wisla"!!!!!...
Niestety, tym razem, o ograniczonym zasiegu - niewielu z nas ma bowiem dostep do tej stacji.

Od grudnia TNG bedzie nadawane w week-end'y na AXN Sci-fi. Beda pokazywac po dwa odcinki na tydzien: jeden odcinek w sobote, a kolejny w niedziele. Kazdy odcinek bedzie trzykrotnie wyemitowany o godz. 12.00, 16.00 i 20.00.
Rozpoczynaja od poczatku, od pierwszego sezonu.
Pierwsza czesc "Encounter at Farpoint", pokaza 2 grudnia 2006 o 12.00, 16.00 i o 20.00. Druga zas nazajutrz w tych samych godzinach.
Hazral
Użytkownik
#2 - Wysłana: 26 Lis 2006 20:50:04
Odpowiedz 
Buu, nie mam tego kanału więc nie obejrzę
Ale jednocześnie jupi że Star Trek jest w TV
Seybr
Użytkownik
#3 - Wysłana: 26 Lis 2006 21:41:35
Odpowiedz 
Mam AXN będzie trzeba walczyć o pilota w te dni ;].
Anonim
Anonimowy
#4 - Wysłana: 26 Lis 2006 22:53:22
Odpowiedz 
Cholercia, w domu nie mam AXN SCI-FI, ale na wsi w sobote moze mi sie uda obejzec

...chyba trzeba zmienic dostawce kablówki

//Slovaak
Picard
Użytkownik
#5 - Wysłana: 1 Gru 2006 15:12:46
Odpowiedz 
Jo_anka

Kolejny "cud nad Wisla"!!!!!...

Późno sie o nim dowiedzialaś, a ja juz tylko licze dni, jeszcze, jeden, jeszcze trochę- i przekonam sie jak skopali tłumaczenie.
Hazral
Użytkownik
#6 - Wysłana: 1 Gru 2006 18:00:24
Odpowiedz 
i przekonam sie jak skopali tłumaczenie.

Ojj Polacy mają tendencje do kopania tłumaczeń :/ I nie tylko filmów tudzież seriali.
Picard
Użytkownik
#7 - Wysłana: 2 Gru 2006 21:56:56
Odpowiedz 
No i stało się- pierwsza cześć pilota naszego ulubionego serialu jest juz za nami. Swoja droga ile razy widzieliscie dzis ten odcinek- ja nie przegapilem zadnej z trzech okazji aby go obejrzec. Tłumeczenie rzeczwysicie widac jest dzielem tych samych ludzi, ktorym zawdzieczamy przełożenie ,,Enterprise" na nasz ojczysty jezyk, gdyż dowiadujemy sie ,ze i w przypadku TNG obowiazuje odmiana nazwy statkow przez przypadki. Poza dziwi zwykla w przypadku takich translacji maniera pomijania niektróch słow, nie tłumaczenie zdań do konca badź w dosłownym brzmieniu- ale poza tym nie jest zle. TNG w Polskiej telewizji po raz pierwszy od pamietnego 1998 roku- az sie mi lezka w oku kreci, a Wam?
Slovaak
Użytkownik
#8 - Wysłana: 2 Gru 2006 22:35:36 - Edytowany przez: Slovaak
Odpowiedz 
A ja nie mam tego programu :/ cholera :/

Ale nadrabiam już jakies 65% odcinka mam nadysku

Jakią masz kablówke Picard?
Jo_anka
Użytkownik
#9 - Wysłana: 2 Gru 2006 22:58:46
Odpowiedz 
Slovaak
Przede wszystkim jest na Polsacie Cyfrowym, choc to nie kablowka... AXN SciFi jest rzadsze niz (i nie tozsame z) AXN...
Seybr
Użytkownik
#10 - Wysłana: 3 Gru 2006 11:48:10
Odpowiedz 
Mi o mało co odcinek nie uciekł ;]. Patrze na pryzmat lat. Efekty specjale nie powalają. Lecz liczy się klimat ;].
Picard
Użytkownik
#11 - Wysłana: 3 Gru 2006 13:21:00
Odpowiedz 
Seybr

A no klimat jest nie da sie zaprzeczyc! Chyba najlepszy sposrod wszystkich Trekowych seriali. A Ci swietlisci obcy nie prezentowali sie źle... Poczatki moje ulubionej załogi, kosmiczna zagadka, jak zwykle ,,uroczy" Q oraz najwspanialszy okret Floty w pełnej krasie- to lubie!

Slovaak

Jakią masz kablówke Picard?

Kabluwki nie mam, bo tam gdzie mieszkam miec jej nie mozna- rozkoszna, galaktyczna dziura! Ale polecam stronę dystrybutora programu TV, z ktorego uslug ja korzystam:
http://www.cyfrowypolsat.pl/
Seybr
Użytkownik
#12 - Wysłana: 3 Gru 2006 13:54:44
Odpowiedz 
Ja mam cyfrowy Polsat. U mnie net jak i kablówka zawraca ;[.
Tylko antena cyfrowa i net poprzez sieć wi-fi. Lecz to się po nowym roku zmieni ;].
Picard
Użytkownik
#13 - Wysłana: 3 Gru 2006 15:27:53
Odpowiedz 
Ciekaw jestem tylko czemu tegoz serialu nie uzwgledniono na głownej stronie serwisu startrek.pl, piszac o porach emisji Treka w polskich oraz zagranicznych telewizjach?
Kai
Admin
#14 - Wysłana: 4 Gru 2006 20:46:46
Odpowiedz 

Ciekaw jestem tylko czemu tegoz serialu nie uzwgledniono na głownej stronie serwisu startrek.pl, piszac o porach emisji Treka w polskich oraz zagranicznych telewizjach?

Oczywiście z braku czasu ;]
Picard
Użytkownik
#15 - Wysłana: 4 Gru 2006 21:17:09
Odpowiedz 
Kai

Rozumie jak najbardziej i znajac przyczy tegoz braku wolnej chwili ktoz by Ci nie wybaczyl tego drobnego przeoczenia...
Anonim
Anonimowy
#16 - Wysłana: 7 Gru 2006 16:18:43
Odpowiedz 
Ja mam "N" i AXN sci-fi jest od początku w pakiecie "hity filmowe bez dopłaty jak to jest w cyfrze i polszmacie
Picard
Użytkownik
#17 - Wysłana: 10 Gru 2006 18:20:02
Odpowiedz 
,,Warpujmy sie stad!"- no, nie ten sposob przytłumaczenia rozkazu Picard'a w dzisiekszym odcinku jest niesamowity! Smerfami zaleciało...
Anonim
Anonimowy
#18 - Wysłana: 12 Gru 2006 22:29:15
Odpowiedz 
,,Warpujmy sie stad!"- no, nie ten sposob przytłumaczenia rozkazu Picard'a w dzisiekszym odcinku jest niesamowity! Smerfami zaleciało...

nie bylo czegoś takiego na AXN
Picard
Użytkownik
#19 - Wysłana: 12 Gru 2006 23:12:52
Odpowiedz 
Anonim

bylo czegoś takiego na AXN

Było w ostatnim odcinku, w tym w ktorym Tashe Yar uprowadzili! Mam nagrane wiec moge w kazdej chwili sprawdzic. A moze sluch mnie zawiodl? Obejrze ponownie i dam znac jak ow rozkaz brzmial, ale polki co podtrzymuje wersje o warpowaniu...
Anonim
Anonimowy
#20 - Wysłana: 13 Gru 2006 20:18:32
Odpowiedz 
Było w ostatnim odcinku, w tym w ktorym Tashe Yar uprowadzili! Mam nagrane wiec moge w kazdej chwili sprawdzic. A moze sluch mnie zawiodl? Obejrze ponownie i dam znac jak ow rozkaz brzmial, ale polki co podtrzymuje wersje o warpowaniu...

no ja oglądalem z baczną uwaga troche mi sie nie podobalo kilka zwrotów, ale o "warpowaniu" nie pamietam
Picard
Użytkownik
#21 - Wysłana: 25 Lut 2007 18:44:44
Odpowiedz 
Anonim

troche mi sie nie podobalo kilka zwrotów, ale o "warpowaniu" nie pamietam

Było było- i przekonałem się juz o tym prae razy od czasu emisji tegoż odcinka gdyz mam sposobnośc ogladanai go na moim poczciwym odtwarzaczu VHS.
A na marginesie- czy orejntuje sie ktos moze czy AXN SF ma zamiar puszczac dalsze serie TNG czy tez poprzestanie jedynie ma pierwszym sezonie? Wie ktos moze jaka jest ogladalnosc TNG? Bo ze strony wspomnianej stacji malo mozna sie w tej materii dowiedziec...
Q__
Moderator
#22 - Wysłana: 25 Lut 2007 18:52:54
Odpowiedz 
Skoro mowa o TNG, zrobię mały OT. Choć jest to moja ulubiona seria Treka, to późne sezony (te powstałe juz po śmierci Roddenberry'ego) mniej mi odpowiadają, może dlatego, że ich klimat jest wręcz podobniejszy do DS9 niż pierwszych sezonów...
Darnok
Użytkownik
#23 - Wysłana: 25 Lut 2007 19:58:30
Odpowiedz 
Q__
Panikujesz
Q__
Moderator
#24 - Wysłana: 25 Lut 2007 20:23:10
Odpowiedz 
Darnok

Panikujesz

Skąd taki wniosek?
Seybr
Użytkownik
#25 - Wysłana: 25 Lut 2007 21:51:05
Odpowiedz 
Q tego co pamiętam AXN ma puścić wszystkie sezony ;]. Tak przynajmniej zapewniali ;].
Q__
Moderator
#26 - Wysłana: 25 Lut 2007 22:33:28 - Edytowany przez: Q__
Odpowiedz 
Darnok
Seybr

Q tego co pamiętam AXN ma puścić wszystkie sezony ;]. Tak przynajmniej zapewniali

Ależ to nie ja panikowałem o los dalszych sezonów, tylko Picard...
Picard
Użytkownik
#27 - Wysłana: 26 Lut 2007 01:19:25
Odpowiedz 
Q__

Choć jest to moja ulubiona seria Treka, to późne sezony (te powstałe juz po śmierci Roddenberry'ego) mniej mi odpowiadają

A mnie wrecz przeciwnie- np. dzis po raz pierwszy mialem mozliwosc zobaczenai epizodu jaki umknol wczesniej mojej uwadze a stanowiacy niejako kontynuacje odcinka ,,First duty", zwacego sie ,,Lower decks". Piekna historia o tym co naprawde znaczy być oficerem Floty, o celu jaki im powinien przyswiecac i o dorastaniu do tejze roli. A na marginesie dodam ,ze pokazano tam rowniez roznorodnosc kulturowa panujaca w szeregach Floty jaka niektorzy kwestjonuja- przy jednym stole zasiadali ze soba Bajoranka i Wolkan, a wiadomo,ze na Enterprise-D obych bylo wiecej. Wlaciwie jedynym odcinkiem z serii TNG jaki ocenil bym na 7/10 to ,,Conspiracy"- nieco niedozeczna fabula i koniec zaczerpniety z horroru klasy B, ale i jemu nie mozna odmowic,ze trzymal w napiciu i rowniez pokazano tam paru nei ludzi sluzacych w szeregach Floty.
Q__
Moderator
#28 - Wysłana: 26 Lut 2007 11:40:39
Odpowiedz 
Picard

A mnie wrecz przeciwnie- np. dzis po raz pierwszy mialem mozliwosc zobaczenai epizodu jaki umknol wczesniej mojej uwadze a stanowiacy niejako kontynuacje odcinka ,,First duty", zwacego sie ,,Lower decks". Piekna historia o tym co naprawde znaczy być oficerem Floty, o celu jaki im powinien przyswiecac i o dorastaniu do tejze roli.

Nie powiedziałem, ze są gorsze (bo obiektywnie są może i lepsze) tylko, ze mniej mi odpowiadają, bo rozłożenie akcentów jest w nich inne niż w czasach Roddenberry'ego.

A na marginesie dodam ,ze pokazano tam rowniez roznorodnosc kulturowa panujaca w szeregach Floty

Różnorodność kulturową jeszcze lepiej przedstawialo DS9. Zanim wybuchła wojna z Dominium oglądając ten serial często czułem się jakbym oglądał ekranizację cyklu haińskiego Ursuli LeGuin...
Jo_anka
Użytkownik
#29 - Wysłana: 26 Gru 2007 19:58:59 - Edytowany przez: Jo_anka
Odpowiedz 
Od jutra wraca TNG na antene AXN Sci-Fi!!! Doczekaliśmy się wreszcie V-go sezonu!!!

Niestety (lub stety - jak komu będzie to pasowac) tym razem TNG będą nadawać w dni powszednie o 13.00 i o 19.00, a kolejny odcinek o 1.00 w nocy. Jutro (27.12.2007) o 13.00 będzie emitowany pierwszy odcinek V sezonu!
kanna
Użytkownik
#30 - Wysłana: 26 Gru 2007 21:07:35
Odpowiedz 
To mój ulubiony sezon Postacie dojrzały, okrzepły, nabrały ciała i głębi, przestły przypominac wycinanki z komiksu. Czekam z niecierpliwością
 Strona:  1  2  »» 
USS Phoenix forum / Star Trek / TNG w AXN SCI-FI!!! od grudnia 2006

Twoja wypowiedź
Styl pogrubiony  Styl pochylony  Obraz Łącza  URL Łącza  :) ;) :-p :-( Więcej emotikon...  Wyłącz emotikony

» Login  » Hasło 
Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą tutaj pisać. Zaloguj się przed napisaniem wiadomości albo zarejstruj najpierw.

Wygenerowane przez miniBB®

© Copyright 2001-2009 by USS Phoenix Team.   Dołącz sidebar Mozilli.   Konfiguruj wygląd.
Część materiałów na tej stronie pochodzi z oryginalnego serwisu USS Solaris za wiedzą i zgodą autorów.
Star Trek, Star Trek The Next Generation, Deep Space Nine, Voyager oraz Enterprise to zastrzeżone znaki towarowe Paramount Pictures.

Pobierz Firefoksa!