USS Phoenix
Logo
USS Phoenix forum / Star Trek / Kto oglądał wczoraj Entka na AXN?

Autor Wiadomość
fang
Anonimowy
#1 - Wysłana: 15 Paź 2006 13:57:37
Odpowiedz 
Wczoraj pokazali moim zdaniem jeden z lepszych odcinków ze wszystkich seriali trekowych jaki w ogóle został nakręcony

mowa o ENT 3x19 "Damage"

Odcinek miał właściwie wszystko: kilka wątków obok siebie (podział w radzie Xindii, liczenie strat po bitwie, narkomanka-T'Pol , kradzież cewki warpowej), niezłą i niegłupią fabułę w dodatku usprawiedliwiającą końcowe starcie, poważny dylemat moralny, bitwę okrętów i abordaż, zapomniałem o scenie pod prysznicem

Odcinek miał też kilka wyjątkowych scen jak rozmowa doktorka z Archerem- extra klimat czy konfrontacja Archera z kapitanem tego drugiego okrętu w czasie abordażu

Był też zgrzyt ( jak przystało na Entka): T'Pol gadająca z Phloxem o swoim uzależnieniu- wytłumaczyła to zbyt łatwo co można wyjaśnić wyrażnym spłyceniem scenariusza w tym momencie ale sam pomysł na nacpaną Volkankę- szokujący, oczywiście na +
Picard
Użytkownik
#2 - Wysłana: 15 Paź 2006 16:11:30 - Edytowany przez: Picard
Odpowiedz 
fang

mowa o ENT 3x19 "Damage

No ja nie mialem niesety tej przyjemnosci-albo i nieprzyjemnosci - obiejrzenia tego odcnika. Teraz bede polowal na powtorke tego epizodu.

bitwę okrętów i abordaż, zapomniałem o scenie pod prysznicem

To jest akurat bardzo malo trekowe- ale nie przecze, ze byc moze moze sie to podobac.

sam pomysł na nacpaną Volkankę- szokujący

Zależy o jakim znaczeniu tego slowa mowa- bo koncept zaiste egzotyczny ale jak z wykonaniem? Przy okazji czym sie narkotyzowal i przede wszystkim czemu?
Paradoks
Użytkownik
#3 - Wysłana: 15 Paź 2006 17:25:19
Odpowiedz 
To jest akurat bardzo malo trekowe- ale nie przecze, ze byc moze moze sie to podobac.

Gdyby to były Star Warsy Archer bez skrupołow zaatakował by statek, a tak to dłuuugo się zastanawiał, a jeszcze T'Pol Trip i Reed mu marudzili... Pozatym w misja w Obszarze ogólnie miała troche mało Trekowy klimat.

Ale odicnke co by niemówić bardzo fajny, ciekawie wyglądał rozwalający się Entek - kilkunastu zabitych, poszycie podziurawione jak szszwajcarski, i nawet w tym łądnym gabineciku Archera zapsuło sie oświetlenie i drzwi.
fang
Anonimowy
#4 - Wysłana: 15 Paź 2006 18:26:30
Odpowiedz 
nawet w tym łądnym gabineciku Archera zapsuło sie oświetlenie i drzwi.

No numer z drzwiami był najlepszy, jak otwierał je i zamykał ręcznie to strasznie smieszne było... choc nawet nie wiem czemu
Jo_anka
Użytkownik
#5 - Wysłana: 15 Paź 2006 22:47:36
Odpowiedz 
Nastepne odcinki (az do konca 3 sezonu) utrzymaja poziom "Damage", wiec beda godne obejrzenia. Od polowy 3 sezonu Entek sie rozkrecil i zaczely sie pojawiac b. dobre odcinki.
elbereth
Moderator
#6 - Wysłana: 15 Paź 2006 23:11:16
Odpowiedz 
a potem go skasowali po całkiem dobrym jak na moje IV sezonie
Seybr
Użytkownik
#7 - Wysłana: 16 Paź 2006 17:14:29
Odpowiedz 
Musze polowac na powt. ;]. Zreszta chyba sobie sprawie dekoder z hdd ;].
Raptor 16
Użytkownik
#8 - Wysłana: 16 Paź 2006 17:45:12
Odpowiedz 
Musze polowac na powt. ;]. Zreszta chyba sobie sprawie dekoder z hdd ;].

włącz ciekawość
Nevres
Użytkownik
#9 - Wysłana: 18 Paź 2006 19:57:02
Odpowiedz 
Ogólnie odcinek bardzo fajny, ale jest jeden zgrzyt. Chyba pamiętacie jak Entek wpakowal się na minę i musieli odrzucić kawalek poszycia? Przez to nie mogli wejść w warp bo inaczej by się statek rozleciał i musieli lecieć normalnie. Teraz jakgdyby nic podziurawiony Entek wchodzi w warp 3 :O. Czyżby zanik pamięci?
Picard
Użytkownik
#10 - Wysłana: 18 Paź 2006 21:09:51
Odpowiedz 
Nevres

Czyżby zanik pamięci?

Taki jest wlasnie urok tej produkcji - cos sie mowi a nastepnie o tym fakcje zapomina- odsylam do lektury jednego z artykulow poswieconemu ENT umieszczonemu na naszym serwisie, w jego przepastnym archiwum.
Jo_anka
Użytkownik
#11 - Wysłana: 18 Paź 2006 23:21:51
Odpowiedz 
Chyba pamietacie jak Entek wpakowal się na minę i musieli odrzucić kawalek poszycia? Przez to nie mogli wejść w warp bo inaczej by się statek rozleciał i musieli lecieć normalnie.

Nie dokonca! Nie mogli leciec szybciej niz warp 1.8, czy 2, a podroz na Ziemie z taka szybkoscia trwalaby 10 lat! Tak wiec trafili do warsztatu "z piekla rodem".
Aha! Na poczatku nie mogli wejsc w warp bo Reed oraz Archer byli na zewnatrz statku i majstrowali przy minie.
Dj peyo
Użytkownik
#12 - Wysłana: 20 Paź 2006 19:58:25
Odpowiedz 
nie ogladalem bo nie mam axn wiec nie bede zabieral glosu hehee
januszek
Użytkownik
#13 - Wysłana: 21 Paź 2006 10:04:25
Odpowiedz 
Coś dla - nie tylko - fanów Enterprise: http://tinyurl.com/ykwq5c
Dj peyo
Użytkownik
#14 - Wysłana: 21 Paź 2006 10:53:24
Odpowiedz 
luz sluz
Pah Wraith
Użytkownik
#15 - Wysłana: 21 Paź 2006 15:12:01 - Edytowany przez: Pah Wraith
Odpowiedz 
Powiem to co i w przypadku NEM.
ENT s3 i 4 to niezłe kino, ale żaden Star Trek :]

Najgorsze to, że Archerowi wystarczył potem jeden odcinek (a właściwie jego część) by się otrząsnąć z tego co zrobił w Obszarze... Jakoś to sumienie go za bardzo nie gryzło. No i w sumie wszystkie efekty poprzednich odcinków (poza siniakami Archera i stanem samego złomiszcza) nie miało poważnych reperkusji w kolejnych... No i przemiana Degry jakoś do mnie nie przemówiła... No i sam złomik nie powinien ulecieć daleko w tym stanie... No i mogli w sumie albo zabić albo od razu uratować Archera a nie rzucać go w przeszłość po zniszceniu wiadomo-czego....

W sumie, lepiej oglądnąć BSG lub TNG

PS Ten z V'lass był całkiem niezły ( jak na przeróbkę ;] )
fang
Anonimowy
#16 - Wysłana: 21 Paź 2006 17:58:59
Odpowiedz 
Najgorsze to, że Archerowi wystarczył potem jeden odcinek (a właściwie jego część) by się otrząsnąć z tego co zrobił w Obszarze

Jak na Entka to dobrze że chociaż we fragmencie to pokazali

A tak na serio to przyczepić się można to każdego serialu i każdego odcinka ( według mnie fabuła NEM jest nawet gorsza od sezonu 3 i 4 Entka)

[i][W sumie, lepiej oglądnąć BSG lub TNG /i]

No właśnie o to chodzi że BSG leci na TVP2 o 23.15 a TNG wogóle nie ma- no więc jeśli chcemy żeby sf w Polsce miało normalną porę oglądalności to może warto obejrzeć tego ENTKA 3 do końca bo jeśli oglądalność będzie niska to nie ma co liczyć na inne treki w Polsce obecnie ( a ja bym chciał obejrzeć o normalnej porze cały TNG, DS9 a nawet Voya)
Pah Wraith
Użytkownik
#17 - Wysłana: 21 Paź 2006 20:11:21
Odpowiedz 
A tak na serio to przyczepić się można to każdego serialu i każdego odcinka

Można, ale do ENT szczególnie...

fabuła NEM jest nawet gorsza od sezonu 3 i 4 Entka

Nie wiem, muszę powiedzieć, że oba dzieła kładę równie wysoko (to jest nisko). Ale jeśli porównać 45 minut odcinka i dowolne 45 z filmu, to liczba kaszan na milimetr taśmy filmowej jest większy w przypadku NEM, to fakt

może warto obejrzeć tego ENTKA 3 do końca bo jeśli oglądalność będzie niska

Na stacji którą ma 1/10.000 Polaków? Hmmmm... Ja tu nie widzę szansy...

obejrzeć o normalnej porze cały TNG, DS9 a nawet Voya

Doprawdy, zostają stacje niemieckie (jeśli je możesz odbierać) lub TV Emule...
Jurgen
Moderator
#18 - Wysłana: 21 Paź 2006 22:13:31
Odpowiedz 
Ale jeśli porównać 45 minut odcinka i dowolne 45 z filmu, to liczba kaszan na milimetr taśmy filmowej jest większy w przypadku NEM, to fakt

Tylko dlatego, że w Nemesis większy budżet mieli.

USS Phoenix forum / Star Trek / Kto oglądał wczoraj Entka na AXN?

Twoja wypowiedź
Styl pogrubiony  Styl pochylony  Obraz Łącza  URL Łącza  :) ;) :-p :-( Więcej emotikon...  Wyłącz emotikony

» Login  » Hasło 
Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą tutaj pisać. Zaloguj się przed napisaniem wiadomości albo zarejstruj najpierw.

Wygenerowane przez miniBB®

© Copyright 2001-2009 by USS Phoenix Team.   Dołącz sidebar Mozilli.   Konfiguruj wygląd.
Część materiałów na tej stronie pochodzi z oryginalnego serwisu USS Solaris za wiedzą i zgodą autorów.
Star Trek, Star Trek The Next Generation, Deep Space Nine, Voyager oraz Enterprise to zastrzeżone znaki towarowe Paramount Pictures.

Pobierz Firefoksa!