USS Phoenix
Logo
USS Phoenix forum / Star Trek / TNG - bardzo nierówne
 Strona:  ««  1  2 
Autor Wiadomość
fang
Anonimowy
#31 - Wysłana: 10 Paź 2006 20:16:14
Odpowiedz 
do januszka który mnie zjechał :L

chodziło mi o to, że pomysł na serial powinien zawierać zupełnie nowy problem a nie tylko z nazwy- bo jak nie patrzeć kula Xindi lecąca w kierunku ziemi i ścigający ją Entek wygląda identycznie jak sześcian Borga lecący w tym samym kierunku i w tym samym celu- jak sie to ogląda to ma sie wrażenie: "kurde ale to już było w TNG i FC"- zimna wojna temporalna: zero pomysłu na wątek co doprowadziło do tego że w 3 sezonie wsoczyli Xindii i fabuły starczyło na 1 sezon

Serial musi zaskoczyć widzów czymś więcej niż tylko nieobliczalną liczbą buraków

A swoją drogą do Entka nic nie mam i nawet mi się podobał i pewnie z każdym nowym sezonem byłoby ciekawiej- pojawił sie drugi okręt i fajnie by sie oglądało jak dopiero co rodząca się federacja scierała by się z Romulanami i Klingonami o przetrwanie
L4SER
Anonimowy
#32 - Wysłana: 11 Paź 2006 12:01:12
Odpowiedz 
hmmm

Ja na to patrzę z innej perspektywy. Nei jestem zagorzałym fanem jak wy. Lubię ST ale bez przesady. Denerwóje mnei czasem ta niby filozoficznośc i niby głębia

I kto powiedział żze ja ole enta od tng czy ze je porównuję. Tylko zauważyłem że na entka wszyscy jadną a tng święty. A ja widzę oglądając go op raz pierwszy że taki swięty nei jest.
Domko
Użytkownik
#33 - Wysłana: 11 Paź 2006 12:22:40 - Edytowany przez: Domko
Odpowiedz 
Ale nikt nie broni Ci mieć innego zdania. Jednak ocenianie TNG po oglądaniu fragmentów odcinków jest IMHO nadużyciem.

Mnie właśnie ta filozoficzność i głębia pociągają w Star Treku. Gdyby tak nie było, pewnie bym teraz był fanem Gwiezdnych Wojen.

Poza tym nie doszukuj się ukrytych powodów w tym, że lubimy TNG. Powodem tego nie jest, że serial był wcześniej, że jest stary, etc., a takie sugestie właśnie podawałeś w postach - stąd takie, a nie inne odpowiedzi. Prawda jest taka, że po prostu lubimy ten serial i tyle - a powodów jest wiele w fabule i realizacji - a nie w wieku i pierwszeństwie serialu.
januszek
Użytkownik
#34 - Wysłana: 11 Paź 2006 14:26:08
Odpowiedz 
L4SER: czy to by był straszny kłopot, gdybyś używał programu sprawdzającego pisownię bo mimo moich szczerych chęci, przez potworne błędy jakie popełniasz, nie rozumiem Twojej wypowiedzi...
Jurgen
Moderator
#35 - Wysłana: 11 Paź 2006 16:34:07 - Edytowany przez: Jurgen
Odpowiedz 
Entek nic absolutnie nic nie wniósł do SF. A co mnie najbardziej boli w Entku to przedstawienie Volkan niemal jak Romulan!

Popieram obie tezy.
fang
Anonimowy
#36 - Wysłana: 11 Paź 2006 18:13:29
Odpowiedz 
przedstawienie Volkan niemal jak Romulan!

W końcu to ta sama rasa chyba- ja uważam że sam pomysł na pokazanie Volkan w Entku jest intrygujący, ale sposób w jaki to jest zrobione- to tu masz rację Volkanie zachowują się identycznie jak Romulanie a to już przesada.
Hazrall
Użytkownik
#37 - Wysłana: 11 Paź 2006 19:13:09
Odpowiedz 
ja uważam że sam pomysł na pokazanie Volkan w Entku jest intrygujący, ale sposób w jaki to jest zrobione
Ale ja nie mam nic do samego pomysłu ale realizacja do bani (no oprócz wyglądu statków Volcam, bo te mi się nawet podobają )Entek mógłby być o wiele lepszy, bo ogólnie pomysł na serial ciekawy (chociaż ja chciałbym wiedzieć co dalej się stanie z federacją w XXV w) , dlatego ta cała gorycz i jeżdżenie po nim
Picard
Użytkownik
#38 - Wysłana: 11 Paź 2006 21:15:07
Odpowiedz 
Qura

hmmm ...
po pierwsze odcinki są niepowiązane, bo taka została przyjęta konwencja przez twórców, powiązane odcinki za to są w "Dynastii", co o niczym jeszcze nie świadczy

Zgadzam sie! tez nie rozumie czemu wszyscy obecnie zachwycaja sie seraialmi gdzie jest jakis watek przewodni- dla mnie nie ma to wielkiego znaczenia, powiem nawet,ze mnie osobiscie bardziej podoba sie konwencja TNG czy ,,StarGate" gdzie dominowaly pojedyne, nie powiazane ze soba przygody- taka konwencja mial swoj urok gdyz nie trzeba bylo sie martwic,ze wraz z przegapionym odcinkiem zatraci sie przyjemnosc plynaca z ogladanai serialu- a niektore epizody nawiazuja tylko do wczesniejszych wydarzen.

januszek

Temporalna Wojna i Xindi - niestety idealnie tymi pomysłami serial spieprzono...

Dokladnie- dla mnie te watki sa calkiem zbedne. Serial ten wyobrazalem sobie calkiem inaczej- jako- chronologicznie- poprzednika TNG oraz DS9, czyli opowisc o pierwszych krokach ludzi w kosmos a jednoczesnie rzecz o politycznych przyczynach powstanai Federacji. Tak sie jednak nie stalo- niestety wprowadzona do serialu watki, ktore byly w gruncie rzeczy zbyteczne, nie tylko niszczyly kanon ale takze zawodzily fanow nie wnoszac jednoczesnie do serialu oczekiwanego powiewu swiezosci.

The_D

Właśnie oglądam sobie TOS-a i muszę ptrzyznać, że jeśli chodzi o klimat dalekich podróży to właśnie ten serial bije inne na głowę

Troche jest w tym racji- ale zawsze trzeba patrzec na cezure czasowa wydarzen pokazanych w kazdym z seriali: Constitution sila rzeczy nie mogl byc jeszcze w stanie zachwycic taki poziomem instalacji rekraacyjnych jak Galaxy. Mimo to TNG zachwuje ekspoloracyjny charakter poprzednika a nawe rozwjia ten watek gdyz Galaxy to statek byl znacznie szybszy od swego popzrednika, przez co mogl dotrzec zncznie dalej ni Entek Kirka i dotrzec do rejonow galaktyki lezacych znacznie dalej od utatrych szlakow. Zreszta w jakim srodku lokomocji wolelibyscie poznawac wszechswiat- w luksusowym Galaxy czy dosc spartanskim, chodź nie zupelnie, Constitution?
 Strona:  ««  1  2 
USS Phoenix forum / Star Trek / TNG - bardzo nierówne

Twoja wypowiedź
Styl pogrubiony  Styl pochylony  Obraz Łącza  URL Łącza  :) ;) :-p :-( Więcej emotikon...  Wyłącz emotikony

» Login  » Hasło 
Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą tutaj pisać. Zaloguj się przed napisaniem wiadomości albo zarejstruj najpierw.

Wygenerowane przez miniBB®

© Copyright 2001-2009 by USS Phoenix Team.   Dołącz sidebar Mozilli.   Konfiguruj wygląd.
Część materiałów na tej stronie pochodzi z oryginalnego serwisu USS Solaris za wiedzą i zgodą autorów.
Star Trek, Star Trek The Next Generation, Deep Space Nine, Voyager oraz Enterprise to zastrzeżone znaki towarowe Paramount Pictures.

Pobierz Firefoksa!