USS Phoenix
Logo
USS Phoenix forum / Star Trek / Były komiksy, będą książki...
 Strona:  1  2  3  4  5  6  7  »» 
Autor Wiadomość
Pah Wraith
Użytkownik
#1 - Wysłana: 4 Kwi 2005 11:26:28
Odpowiedz 
Ja sam przeczytałem i posiadam "Section 31 Rogue" i "DS9 Unity".

Wszystkim zainteresowanym poszerzaniem pozakaonicznej wiedzy, oraz dobrą rozrywką polecam te książki. Nie bedę tu pisał spojlerów, bo chce zachęcic do poszukiwań.
Ma ktoś może jakies inne lub przeczytał i ma coś w temacie do powiedzenia?
Dreamweb
Użytkownik
#2 - Wysłana: 4 Kwi 2005 16:41:55
Odpowiedz 
Ja mam i przeczytałem "Yesterday's Son" (kupione na bazarze za 1 zł ) o oryginalnej załodze i kiedyś pożyczyłem z biblioteki po polsku "Star Trek: Rebelia" (niby to samo co film, ale nie do końca - trochę więcej scen i inne zakończenie, ponoć było to pierwsze zakończenie planowane dla filmu).
Pah Wraith
Użytkownik
#3 - Wysłana: 7 Kwi 2005 12:23:40
Odpowiedz 
Tak, ja mam tę książkę, ale jej nikomu nie polecam bo jest kiepsko przetłumaczona - "po polskiemu". Z drugiej strony oferuje nie tylko to alternatywne zakończenie (swoją drogą bardziej Trekowe od filmowego, szkoda że zmieniono je na to z "wielkim wybuchem, który zmiata wszystko"), ale także daje wgląd w psychikę i względy którymi kierował się Dougherty.
Pah Wraith
Użytkownik
#4 - Wysłana: 7 Kwi 2005 12:25:17
Odpowiedz 
BTW, zawsze myślałem że "Star Trek Rebelia" to jedyna książka ST przetłumaczona i wydana w Polsce. Tymczasem była jeszcze "Star Trek: Dziennik Pokładowy nr 1" Alana Deana Fostera o Kirku i spólce. Czasem bywa np. na Allegro.
Delta
Użytkownik
#5 - Wysłana: 7 Kwi 2005 13:33:46
Odpowiedz 
Miałem okazję czytać obie i wolę "Rebelię" (za lepiej napisaną fabułę i znacznie więcej opisów), "Dziennik Pokładowy" jest lektura dosyć suchą -jakby czytało się raport -byli tu, zrobili to i tak się to zakończyło. W "Rebelii" świat ST jest przedstawiony barwniej.
Barusz
Użytkownik
#6 - Wysłana: 7 Kwi 2005 14:45:48 - Edytowany przez: Barusz
Odpowiedz 
Po polsku wydano też dzieło... Garaka: http://www.esensja.pl/ksiazka/recenzje/tekst.html?id=316
Delta
Użytkownik
#7 - Wysłana: 7 Kwi 2005 15:52:46
Odpowiedz 
Niestety, chyba jednak, nie wydano tego po polsku. Czytałem, przypadkiem, tą recenzję parę lat temu i próbowałem znaleźć ją w księgarniach (na mieście i w internetowych), ale jej wtedy nie znalazłem.
Pah Wraith
Użytkownik
#8 - Wysłana: 12 Kwi 2005 13:07:46
Odpowiedz 
Tak sie zastanawiałem. Może zebralibysmy się do "kupy" i wspólnie zamówili wiekszą partie książek np. z amazona.de? Wyjdzie taniej niż pojedyńczo. Jeśli są chętni, to się wypowiedzcie.
Jo'Asia
Anonimowy
#9 - Wysłana: 17 Cze 2005 14:00:08
Odpowiedz 
Po polsku wydano też dzieło... Garaka: http://www.esensja.pl/ksiazka/recenzje/tekst.html?id=316

Jako autorka recenzji mogę z pełną odpowiedzialnością stwierdzić że recenzowałam oryginał i nie słyszałam o polskim przekładzie...
Pah Wraith
Użytkownik
#10 - Wysłana: 23 Lip 2005 01:22:23
Odpowiedz 
Z różnych źródeł, .... oczywiście za pełną opłatą,.... to jest z Amazona,....

No więc mam ebooki w upierdliwym formacie .lit. Otwiera je tylko Microsoft Reader , ale nie oferuje możliwości drukowania, tylko kopiowania max. 1 strony poprzez zaznaczenie ctrl+c ctrl+v do Worda.

Czy ktoś wie o jakimś bardziej efektywnym sposobie drukowania ebooków w tym formacie? Mi się oczy rozchodzą...
Pah Wraith
Użytkownik
#11 - Wysłana: 29 Sier 2005 20:59:25
Odpowiedz 
Spis książek trekowych od początku, z ilustracjami okładek:

http://www.well.com/user/sjroby/lcars/index.html
Pah Wraith
Użytkownik
#12 - Wysłana: 29 Sier 2005 22:06:19
Odpowiedz 
Pojawiło się fajne narzędzie do konwersji upierdliwych plików .lit do w miarę normalnego HTML, który można potem przerzucić do Worda i druknąć:

http://www.hot.ee/dukelupus/ConvertLIT.htm

Szybkie i proste. Wyciąga wszystko, razem z okładką. Polecam.
Pah Wraith
Użytkownik
#13 - Wysłana: 2 Paź 2005 10:25:56
Odpowiedz 
O, Boziu, streszczenie brzmi koszmarnie.

PS. Ponieważ aukcja zniknąć moze wkrótce, oto ono:

STAR TREK CAPTAIN'S BLOOD William Shatner PB
When Spock id publicly assassinated at a Romulan peace rally, Starfleet and the Federation are unable to search for the criminals responsible without triggering an intergalatic war. It falls to James T.Kirk, now retired, to investigate his friend's murder. Given clandestine assistance by Captain Will Riker of the Starship Titan, and accompanied by his good friend Jean-Luc Picard, Kirk travels to Romulus as a civilian, along with his five-year old child, Joseph. On the Romulan world Remus, Kirk unexpectedly encounters an alluring enemy from his past as Picard and he discover that Spock's apparent murder hides an event deeper mistery, literally reaching beyond the limits of the Galaxy.
Pah Wraith
Użytkownik
#14 - Wysłana: 24 Lis 2005 20:12:33
Odpowiedz 
Wielkie podziękowania dla ludzi z Trek Web :/ Zacząłem czytać początek info o nowej książce z serii Titana (Riker & co) i nadziałem się w pierwszym zdaniu na spoilery...

Inna sprawa, że zachęciły mnie do podjęcia czytania na nowo przerwanej lektury
Pah Wraith
Użytkownik
#15 - Wysłana: 19 Lut 2007 12:58:22
Odpowiedz 
Hmm, dawno tu nie zagladałem Jako naczelny redaktor tego tematu postanowiłem skrobnąć szybkie recenzje książek, które znalazły się w moim posiadaniu.

- ST: DS9 UNITY - finał 8 sezonu serialu, który powstał tylko w formie książkowej. Ktoś mógłby zapytać, o kim on opowiada, skoro załoga się rozjechała? No więc nie jest tak najgorzej. Dowództwo nad stację objęła Kira, doradcą dalej jest Ezri, Bashir wciąż leczy ludzi, za ochronę odpowiedzialna jest znana skądinąd Ro Laren, a a romansowaniem z nią (tym razem naprawdę, a nie tylko w jego wyobraźni, jak to miało miejsce z Kirą) zajmuje się Quark Mamy też Noga, oraz nowy nabytek (choć może nie taki nowy) 100 letni oficer Floty Elias Vaughn Jake wyruszył do Gammy w poszukiwaniu ojca, którego według interpretacji znalezionych na Bajor tekstów miał tam znaleźć. Na stacji rezyduje też specjalny wysłannik Odo - Jem'Hadar Taran'atar. W książce spotkamy też starych znajomych - małżeństwo O'Brienów oraz nieco mniej lubiane pasożyty nerwowe znane nam z TOS i TNG, a które jak się okazuje mają coś niepokojąco wspólnego z sympatycznymi symbiontami z Trilla. Finał, jak to finał zakończy się bardzo szczęśliwie powrotem pewnej bardzo oczekiwanej postaci i wszyscy będą żyli długo i szczęśliwie...

ocena: **** i 1/2

- ST TNG: Section 31: Rougue - Jedna z części udanej tetralogii odsłaniającej nam nieco kulisów pracy ulubionej agencji wywiadowczej kwadrantu Alfa - Sekcji 31. Ten odcinek przedstawia nam historię pierwszej, homoseksualnej pary na Enterprise-E, uwikłanej w mroczne rozgrywki niecnej agencji.

ocena *** i 1/2

- ST: Strange New Worls 7 - Efekt nieustającego konkursu wydawnictwa Pocket Books. Prace mniej lub bardziej amatorskich pisarzy w wyborze Deana Wesleya Smitha, obejmujące wszystkie epoki serialowe oraz, chyba moje ulubione opowiadanie przedstawiające historię Federacji z punktu widzenia sympatycznych silikonowych Horta w ciągu tysiącleci spędzanych na planecie Strażnika Wieczności.
Zbiorek może trochę nierówny, ale czyta się dobrze.

ocena: ****

- ST: Titan "Taking wind" czyli początek pracy Rikera na stolcu kapitana USS Titan, Wielce oczekiwana kontynuacja przygód Następnego Pokolenia w swojej pierwszej odsłonie nie rozczarowuje. Chociaż postaci prawdziwie oryginalnych, wymyślonych od podstaw przez autorów jest zaledwie połowa, a reszta to postaci, które już wcześniej widzieliśmy, to poszerzenie wątków związanych z ludźmi takimi jak doktor (kiedyś pielęgniarka dr Crusher) Ogawa czy Melora Pazlar niewątpliwie budzi zainteresowanie. Książka zawiera dobrze zbalansowaną ilość akcji, na poziomie znanym choćby z DS9 w połączeniu z zacięciem dyplomatycznym i eksploracyjnym na miarę Picarda

- ST: Titan "Red King". Tu niestety sprawa ma się nieco inaczej. Nie przebrnąłem jeszcze przez tą pozycję, bo czyta mi się ją dość ciężko. Ta część którą przeczytałem (jakaś połowa) wydaje się niestety przegadana. Chociaż wątki podjęte tu są bardzo ciekawe same w sobie wydaje się, że niewiele z nich wynika. W skrócie wraz z przybyciem na pokład Titana komandora Tuvoka, okręt ten za bardzo zaczyna przypominać Voyagera :] Wydaje sie, że w drugiej książce panowie Mangels i Martin powinni skorzystać z rozmaitości obcych, unikalnych gatunków jakie umieścili na pokładzie okrętu. W stresowej sytuacji w jakiej znalazł się Titan (nie zdradzę jakiej) bogactwo to powinno zaowocować pięknymi konfliktami pomiędzy skrajnie różnymi gatunkami istot myślących. Tymczasem nie ma tu żadnego tarcia. Jedyny spór prowadzony jest przez Tuvoka z pewnym admirałem, któremu uratował kiedyś życie :] Słabiej.

ocena: ***

- ST: "Imzadi Forever". O tej książce pisałem już w temacie o New Froniter. Pozwolę sobie tylko ocenić.

- "Tales of the Dominion War" - zbiorek opowiadający o losach znanych nam z seriali oraz różnych książek postaci i załóg w trakcie konfliktu z potęgą kwadrantu Gamma. Mam już za sobą 3/4 i jest naprawdę ciekawie. Mamy okazję ujrzeć w akcji inżynierów z SCE, przygody McCoya i Scotty'ego, atak na Betazed itp.

Q__
Moderator
#16 - Wysłana: 19 Lut 2007 13:33:09
Odpowiedz 
Pah Wraith

Finał, jak to finał zakończy się bardzo szczęśliwie powrotem pewnej bardzo oczekiwanej postaci

Na Forum była juz mowa o kogo chodzi

Książka zawiera dobrze zbalansowaną ilość akcji, na poziomie znanym choćby z DS9 w połączeniu z zacięciem dyplomatycznym i eksploracyjnym na miarę Picarda

Mogliby tego Titana sfilmować
Pah Wraith
Użytkownik
#17 - Wysłana: 14 Lip 2007 00:16:23
Odpowiedz 
- ST DS9: Section 31: Abyss - Sekcja znów wyciąga swoje szpony w stronę najlepszego superczłowieka wśród lekarzy i najlepszego lekarza wśród superludzi. Tym razem bez owijania w bawełnę agenci zlecają Bashirowi misję odbicia z rąk dr Lockena (superczłowieka) ośrodka klonowania Jem'Hadar na planecie w badlands. Akcja skupia się wokół postaci Bashira, Ezri oraz Ro Laren, obecnie szefowej ochrony na DS9 i Taran'atara, 20 letniego Jem'Hadar przysłanego przez Odo w ramach przedziwnego programu wymiany kulturalnej między kwadrantami Wartka akcja książki przerywana jest od czasu do czasu niezbędną przy takiej okazji ilością rozważań na temat miejsca superludzi w społeczeństwie. Ro staje oko w oko z duchami przeszłości, co po raz kolejny (jak to w ST) każe nam przypuszczać, że ichniejszy kosmos jest malutki, bo na każdej zamieszkałej planecie dowolnie wybrany bohater znajdzie znajomych/przyjaciół/rodzinę/kolegów...
Czyta sie dobrze, ale generalnie - "to już było"

ocena: *** i 1/2
Bashir
Moderator
#18 - Wysłana: 14 Lip 2007 09:34:17
Odpowiedz 
ST DS9: Section 31: Abyss

zachęciłeś mnie do wypróbowania mojego angielskiego
Pah Wraith
Użytkownik
#19 - Wysłana: 14 Lip 2007 10:43:08
Odpowiedz 

cieszę się, bo naprawdę warto zapoznać się z 8 sezonem DS9
Q__
Moderator
#20 - Wysłana: 14 Lip 2007 16:08:49
Odpowiedz 
Pah Wraith

Sekcja znów wyciąga swoje szpony w stronę najlepszego superczłowieka wśród lekarzy i najlepszego lekarza wśród superludzi.

Czyli Our Man Bashir znów w akcji

Pah Wraith

naprawdę warto zapoznać się z 8 sezonem DS9

Nie przeczę.
kanna
Użytkownik
#21 - Wysłana: 19 Lip 2007 18:08:11 - Edytowany przez: kanna
Odpowiedz 
Ja sie obecnie przegryzam przez 3 Titana, Orion's Hounds, początek dziwny, niby sie cos zaczęło dziać, ale zaraz potem jakby o tym zapomnieli i zaczęli gadac o innych rzeczach (rys srodowiskowy). Ale na samym początku jestem, wiec trudno się wypowiadać. (tym bardziej, że zaraz nowy harry poter wejdzie, wiec nie wiem, co zyska priorytet)

Czytałam też : Methamorphosis - jak to Date Bogowie za przejscie zawodów odmienili (w człowieka, oczywiscie) i co z tego wynikło....
Dobrze sie czyta, sczególnie drugą część o zmaganiach daty z człowieczeństwem.

Hard rain - Picard sie zabawia w Dixona Hilla, poza tym to własciwie nic. Dla milosników Hilla wyłącznie.

Nightshade - Picarda aresztuja za zabójstwo, a Troi z Worfem musza go wyciagnąć; przy okazji Worf jako ambasador (w zasępstwie P) prowadzi pokojowe negocjacje.
Ta mi najbardziej się podobała, może dlatego że generalnie Troi lubię.

The peacekeepers - Data i Geordi gubia sie w czasie awarii transportera, Yar i Riker wyrsuszaja na pomoc....
Niezła.

mam jeszcze inne, ale nie ruszone.

Rebelię również (1,25 na Allegro), ale jakoś inna niż film i troche sie dziwnie po polsku czyta o st...

Z dostępnoscia nie jest najlepiej, generalnie czytam, co sie trafia, niekoniecznie to, co bym chciała.

Jeżeli ktoś ma się ochote powymieniać, albo o audiobookach cos wie, to bardzo chetnie posłucham.
Q__
Moderator
#22 - Wysłana: 19 Lip 2007 18:37:29
Odpowiedz 
kanna

jak to Date Bogowie za przejscie zawodów odmienili (w człowieka, oczywiscie) i co z tego wynikło....

Mogę prosić o szczegóły odnośnie tych "Bogów"? Bo mi takie cuda (o ile nie dokonują ich Q) mało do Treka pasują...
kanna
Użytkownik
#23 - Wysłana: 19 Lip 2007 19:11:23 - Edytowany przez: kanna
Odpowiedz 
szczegóły odnośnie tych "Bogów"?

Zdecydowanie nie był to Q... jak sie dokopię do książki, to ci powiem wiecej, opis tych "zawodów" czytałam nieco po wierzchu Autor tez chyba nie do końca wyjaśnił ten fakt, bo Data pytany o to, co sie stało i kto go odmienił, motał sie w zeznaniach.
Q__
Moderator
#24 - Wysłana: 19 Lip 2007 19:19:12
Odpowiedz 
kanna

Autor tez chyba nie do końca wyjaśnił ten fakt, bo Data pytany o to, co sie stało i kto go odmienił, motał sie w zeznaniach.

Czyli cała ta historia była pretekstem do pokazania perypetii odmienionego Daty, jak rozumiem....
Pah Wraith
Użytkownik
#25 - Wysłana: 19 Lip 2007 23:54:17
Odpowiedz 
kanna
Ja sie obecnie przegryzam przez 3 Titana, Orion's Hounds, początek dziwny, niby sie cos zaczęło dziać, ale zaraz potem jakby o tym zapomnieli i zaczęli gadac o innych rzeczach

Tak, Titan, jak widzę ma to właśnie do siebie. Jakoś tak wszystko w nim wolno idzie....

Rebelię również (1,25 na Allegro), ale jakoś inna niż film

Nic dziwnego, książka pisana była na podstawie oryginalnego scenariusza, który, notabene, był IMO lepszy niż produkt końcowy.

Ja wkrótce uruchamiam Mission gamma i Rising Son - obie z cyklu 8 sezonu DS9 czekają na mnie na półeczce
Q__
Moderator
#26 - Wysłana: 19 Lip 2007 23:56:01 - Edytowany przez: Q__
Odpowiedz 
Pah Wraith

książka pisana była na podstawie oryginalnego scenariusza, który, notabene, był IMO lepszy niż produkt końcowy

Nie pierwszy to taki przypadek... Niestety...
Pah Wraith
Użytkownik
#27 - Wysłana: 27 Gru 2007 16:59:54
Odpowiedz 
- "Rising Son" - odświeżajace podejście do Star Treka. Młody Sisko podejmuje samotną wyprawę do Kwadrantu Gamma w tajemnicy przed bliskimi. Natchniony przez znalezione w ruinach Bahali proroctwo uznaje, ze powinien wyruszyć w poszukiwaniu zaginionego ojca. Na skutek tajemniczej interferencji w Korytarzu jego prom zostaje wyrzucony w znacznej odległości od jego Idrańskiego końca zas jego systemy całkowicie zniszczone. Przed śmiercią Jake'a ratuje załoga statku Even Odds, którzy na codzień są niemal kosmicznymi piratami i zajmują się poszukiwaniem skarbów. Sam statek jest bardzo niezwykły i podobnie jego załoga, która składa się z przedstawicieli zarówno znanych Gwiezdnej Flocie gatunków jak i tych, które są dla chłopca i czytelnika zupełnie nowe. Jake odbywa trzymiesięczną podróż po Kwadrancie Gamma, w trakcie której spotyka go mnóstwo niezwykłych przygód. W końcu jednak przepowiednia się spełni, lecz zupełnie inaczej niż to sobie wyobraził Jake.

Q__
Moderator
#28 - Wysłana: 27 Gru 2007 17:11:49
Odpowiedz 
Pah Wraith

Natchniony przez znalezione w ruinach Bahali proroctwo

To juz nie dla mnie... Proroctwa, mistycyzm...
Pah Wraith
Użytkownik
#29 - Wysłana: 12 Lut 2008 19:08:37
Odpowiedz 
Ponieważ niedawno skończyłem czytać, oto krótka recenzja:

- Dzienniki Pokładowe nr.1 - pierwsza książka wydana po polsku opowiadająca o przygodach rozgrywających się w wiadomym uniwersum. Wydawnictwo Rebis z nienzanych bliżej pobudek postanowiło pierwszy zbiorek z całego cyklu Jamesa Blisha sprowadzić do kraju, przetłumaczyć i wydać w 1995 roku. Nie wiem jakim zainteresowaniem cieszyła się ta pozycja, faktem jednak jest, że poza Allegro nigdy się z nią nie spotkałem.
W skrócie książka jest nowelizacją trzech pierwszych odcinków Serialu Animowanego (TAS) - chodzi o "Beyond the farthest stars", "Yesteryear" oraz "One of our planets is missing". ja tę książkę czytałem z przyjemnością. Może nie za wielką, bo tłumaczenie chwilami utyka (co prawda nie tak jak w przypadku nieszczęsnej "Rebelii") ale zawsze to poczytać "Star Trek " po polsku jest dobrze
Akcja przygód wciąga, cała siła historii, które w dwudziestodwu minutowych odcinkach zostały ciut spłaszczone po prostu wylewa się z każdej kartki. Biorac pod uwagę słabość realizacyjną TASa, naprawdę wielka szkoda, że nie nakręcono tego z żywymi aktorami. Na plus niewątpliwie zalicza się nowa technologia, wykorzystywana przez naszych bohaterów - pasy tworzące pole siłowe wokół ciała człowieka. dzięki temu obyc się można bez skafandrów, a i różne fazery, disruptory nam nie straszne. Same historie - dwie pierwsze bardzo ciekawe. W "Beyond the..." mamy zetknięcie z naprawdę obcymi-obcymi, zanim całość nie rozbije się o niematerialną inteligencję, która kirk musi zagadać "Yesteryear" to oczywiście odcinek, w którym szeroko zapoznajemy się z Wolkanem i dzieciństwem Spocka. Odcinek niemal "skanonizowany". Trzecia opowieść, której tytuł przełożono na "Pożeracz planet" to po trochu "Doomsday machine" oraz "Immunity syndrome" - wielki organizm kosmiczny lata po kosmosie i zjada nie te planety co trzeba, a Enterprise musi go powstrzymać. Trochę sztampowe.

Ocena:
Q__
Moderator
#30 - Wysłana: 12 Lut 2008 19:35:43
Odpowiedz 
Pah Wraith

pierwszy zbiorek z całego cyklu Jamesa Blisha

To był akurat zbiorek z cykllu Fostera. Blish napisał nowelizacje TOS.

Biorac pod uwagę słabość realizacyjną TASa, naprawdę wielka szkoda, że nie nakręcono tego z żywymi aktorami.

Dobrze też, że książka powstała, robi lepsze wrażenie niż odcinki... (A gdyby to sfilmowali w stylu TMP,,, Ho ho ho...)

"Yesteryear" to oczywiście odcinek, w którym szeroko zapoznajemy się z Wolkanem i dzieciństwem Spocka. Odcinek niemal "skanonizowany".

W dodatku historia robi piorunująśce wrażenie...

"Pożeracz planet" to po trochu "Doomsday machine" oraz "Immunity syndrome" - wielki organizm kosmiczny lata po kosmosie i zjada nie te planety co trzeba, a Enterprise musi go powstrzymać. Trochę sztampowe.

A mi się cholernie podobało. Baaardzo oryginalny, niehumanoidalny, nawet nie białkowy, pozaziemski rozumny organizm. Koncepcja Kosmicznej Chmury bardzo dobrze przemyślana. (A i zakończenie b. zacne.) Świetna (IMHO) historyjka i (pomijając mind meld) dobra hard SF.
 Strona:  1  2  3  4  5  6  7  »» 
USS Phoenix forum / Star Trek / Były komiksy, będą książki...

Twoja wypowiedź
Styl pogrubiony  Styl pochylony  Obraz Łącza  URL Łącza  :) ;) :-p :-( Więcej emotikon...  Wyłącz emotikony

» Login  » Hasło 
Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą tutaj pisać. Zaloguj się przed napisaniem wiadomości albo zarejstruj najpierw.

Wygenerowane przez miniBB®

© Copyright 2001-2009 by USS Phoenix Team.   Dołącz sidebar Mozilli.   Konfiguruj wygląd.
Część materiałów na tej stronie pochodzi z oryginalnego serwisu USS Solaris za wiedzą i zgodą autorów.
Star Trek, Star Trek The Next Generation, Deep Space Nine, Voyager oraz Enterprise to zastrzeżone znaki towarowe Paramount Pictures.

Pobierz Firefoksa!