USS Phoenix
Logo
USS Phoenix forum / Star Trek / Star Trek na youtube :)
 Strona:  ««  1  2  3  4  5  6  7  ...  19  20  21  »» 
Autor Wiadomość
Picard
Użytkownik
#121 - Wysłana: 21 Sier 2007 09:03:39
Odpowiedz 
To ja teraz pochawle się moim znaleziskiem! Oto dwa odcinki nie emitowane dotąd w Polsce:
http://www.veoh.com/videos/v924185HMDRYxmY
TNG 7: Preemptive Strike Pt. 1
http://www.veoh.com/videos/v923580K68fzSE2
TNG 7- Preemptive Strike Pt.2
http://www.veoh.com/videos/v907516bPn6JdS4
TNG 6: A Fistful of Datas Pt.1
http://www.veoh.com/videos/v907743aqKNabxT
TNG 6: A Fistful of Datas Pt.2
http://www.veoh.com/videos/v9078072KzDaKzK
TNG 6: A Fistful of Datas Pt.3
Q__
Moderator
#122 - Wysłana: 21 Sier 2007 09:36:16
Odpowiedz 
Picard

To ja teraz pochawle się moim znaleziskiem!

No faktycznie niezłe znalezisko (choć ja tam wolałem pierwsze sezony).
Picard
Użytkownik
#123 - Wysłana: 21 Sier 2007 16:04:01
Odpowiedz 
Q__

No faktycznie niezłe znalezisko (choć ja tam wolałem pierwsze sezony

No, nie mow tylko,ze pierwszy sezon TNG podobal Ci sie bardziej niz sezon 6 czy 7!? Aktorstwo, tresc poszczegolnych odcinkow jak i prezentowane w nich efekty specjalne prezentuja sie przeciez znacznie lepiej niz to mialo miejsce na poczatku...
Q__
Moderator
#124 - Wysłana: 21 Sier 2007 16:17:48 - Edytowany przez: Q__
Odpowiedz 
Picard

o, nie mow tylko,ze pierwszy sezon TNG podobal Ci sie bardziej niz sezon 6 czy 7!?

Owszem było tak. Być moze zaważył na tym sentyment, gdy oglądałem pierwsze sezony byłem b. młody i wszystko to było dla mnie nowe...

(Zresztą ostatnie sezony to już nie dzieło Roddenberry'ego, niestety.)
Majter
Użytkownik
#125 - Wysłana: 28 Sier 2007 10:03:29
Odpowiedz 
Jestem ciekaw czy w takiej sytuacji zachowywałbym sie podobnie:

http://pl.youtube.com/watch?v=Di5zjzrQFS4
Q__
Moderator
#126 - Wysłana: 28 Sier 2007 10:12:12
Odpowiedz 
To ja w ramach OT filmik też pochodzacy z YouTube, ale z Trekiem związku zdecydowanie nie mający:
http://uk.youtube.com/watch?v=hIxvpjREwyI
warlock24
Użytkownik
#127 - Wysłana: 31 Sier 2007 23:02:49
Odpowiedz 
Q__
Moderator
#128 - Wysłana: 3 Wrz 2007 01:00:38
Odpowiedz 
warlock24

http://video.google.pl/videoplay?docid=-489715855 1 836925819

Aż tak stary, żeby być w sepii to TOS nie był...
Picard
Użytkownik
#129 - Wysłana: 4 Paź 2007 21:33:47
Odpowiedz 
Nadspodziewanie ciekway odcinek ,,Voyagera":
http://vids.myspace.com/index.cfm?fuseaction=vids. individual&videoid=5605400
Z kilkoma ciekawymi uwagami na temta urzadzen trikobaltowych, na ktorych temat toczyl sie niegdys spor na tym forum.
Slovaak
Użytkownik
#130 - Wysłana: 4 Paź 2007 22:35:54
Odpowiedz 
No, Voyagera dawno nie oglądałem a dość długo mam ochotę

Więc oglądamy
Q__
Moderator
#131 - Wysłana: 4 Paź 2007 23:22:04
Odpowiedz 
Picard

A, to rzadkosć... Choć zdarzało się...

Slovaak

No, Voyagera dawno nie oglądałem a dość długo mam ochotę

Toż to (przeważnie) gorsze od ENTka...
Slovaak
Użytkownik
#132 - Wysłana: 4 Paź 2007 23:42:20
Odpowiedz 
Q__

Toż to (przeważnie) gorsze od ENTka...

Przez ostatnie miesiące w ogóle nie oglądałem Star Treka, znaczy oglądałem jak akurat leciał na AXN i tyle. Ale ostatnio coś mnie chrapka znów łapie na Treka
Q__
Moderator
#133 - Wysłana: 4 Paź 2007 23:45:23
Odpowiedz 
Slovaak

Przez ostatnie miesiące w ogóle nie oglądałem Star Treka, znaczy oglądałem jak akurat leciał na AXN i tyle. Ale ostatnio coś mnie chrapka znów łapie na Treka

Aaa, to wszystko tłumaczy...
Domko
Użytkownik
#134 - Wysłana: 5 Paź 2007 09:09:59
Odpowiedz 
Na bezrybiu i rak ryba.
Q__
Moderator
#135 - Wysłana: 5 Paź 2007 15:33:13
Odpowiedz 
Picard

BTW: Odcinek faktycznie dobry. Zupełnie jak nie z VOY. Obejrzałem z przyjemnością.
Delta
Użytkownik
#136 - Wysłana: 5 Paź 2007 17:35:03
Odpowiedz 
Picard
Q__
Odcinek faktycznie dobry. Zupełnie jak nie z VOY. Obejrzałem z przyjemnością.

The Voyager Conspiracy? Czyżbyście mieli skłonności do teorii spiskowych? A odcinek niezły. Podobało mi się jak Seven zrobiła wodę z mózgu Chakotayowi -on jest dziecinnie łatwowierny.

A ja sobie przed chwilą obejrzałem TNG: Silicon Avatar i VGR: The Omega Directive (ten IMHO jest lepszy od The Voyager Conspiracy). A zaraz idę oglądać Entka (a co, w końcu mamy weekend, trzeba odpocząć po całym tygodniu ).
Q__
Moderator
#137 - Wysłana: 5 Paź 2007 17:53:01
Odpowiedz 
Delta

The Voyager Conspiracy? Czyżbyście mieli skłonności do teorii spiskowych?

Raczej dla typowego dla SF i kryminału schematu zagadki/śledztwa, i pokazania, że żródłem teorii spiskowych jest żle funkcjonujacy umysł.

A odcinek IMO prawie tak dobry jak TNG "Clues".

Podobało mi się jak Seven zrobiła wodę z mózgu Chakotayowi -on jest dziecinnie łatwowierny.

Raczej wykorzystała jego nieufność wobec Floty, i to też jest ciekawa obserwacja - paradoksalnie człowiek nieufny i podejrzliwy łatwo da wiarę najdzikszym teoriom o ile odwołają się do jego paranoidalnych skłonności.

(Za to Kaśka tym razem stanęła na wysokości zadania.)
Delta
Użytkownik
#138 - Wysłana: 5 Paź 2007 18:21:53 - Edytowany przez: Delta
Odpowiedz 
Q__
Raczej dla typowego dla SF i kryminału schematu zagadki/śledztwa, i pokazania, że żródłem teorii spiskowych jest żle funkcjonujacy umysł.

Na ogół to pewnie prawda, ale w przypadku Seven jest nieco inaczej -jej umysł działał w sumie prawidłowo, tylko został wypaczony przez nadmiar danych, które próbowała na siłę ze sobą powiązać.

A odcinek IMO prawie tak dobry jak TNG "Clues".

Czemu prawie?

Raczej wykorzystała jego nieufność wobec Floty, i to też jest ciekawa obserwacja - paradoksalnie człowiek nieufny i podejrzliwy łatwo da wiarę najdzikszym teoriom o ile odwołają się do jego paranoidalnych skłonności.

Obserwacja jak najbardziej trafna. Ale dziwi mnie jedna rzecz. Mówi się, że żyjąc na krawędzi, człowiek uczy się szybkiej oceny sytuacji. Jak to jest, że po tylu latach spędzonych razem na jednym pokładzie i ryzykując razem (czyli żyjąc na krawędzi) Chakotay dał się w niemal minutę tak omamić? Jak dla mnie to za szybko, co czyni odcinek trochę nieprzekonującym. Z tego mógłby być niezły kilku-kilkunasto odcinkowy wątek -Seven zbierającej dane i powoli przekonywanego Chakotaya. Takie mini "Z Archiwum X" -Seven w roli Mouldera i Chakotay w roli Scully. A tak scenarzyści się pospieszyli i musieli w minutę zrobić z Chakotaya naiwniaka aby w następnej wszystko wróciło do normy, a w kolejnym odcinku już wszyscy o sprawie zapomnieli. Ech, współczesne goniące za łatwym zyskiem Hollywood...

(Za to Kaśka tym razem stanęła na wysokości zadania.)

Q__ chwalący kapitan Janeway? Tego jeszcze na tym Forum chyba nie grali.
Q__
Moderator
#139 - Wysłana: 5 Paź 2007 18:34:20 - Edytowany przez: Q__
Odpowiedz 
Delta

jej umysł działał w sumie prawidłowo, tylko został wypaczony przez nadmiar danych, które próbowała na siłę ze sobą powiązać.

Dowcip w tym, że wg. niektórych teorii schizofrenia pojawia się gdy mózg ma kłopot z przeanalizowaniem "przerastającej go" ilości danych. Więc tu mechanizm ten sam, tylko w wypadku Saven sztuczny czynnik go wywołal...

Czemu prawie?

Bo "Clues" to IMHO lepszy odcinek.

Chakotay dał się w niemal minutę tak omamić? Jak dla mnie to za szybko, co czyni odcinek trochę nieprzekonującym.

Skąd wiemy ile czasu to trwało z perspektywy "in universe"?

Z tego mógłby być niezły kilku-kilkunasto odcinkowy wątek

Wolę fabułę zamkniętą elegancko w jednym odcinku.

Ech, współczesne goniące za łatwym zyskiem Hollywood...

Raczej stały schemat Treka znany jeszcze z TOS i TNG.

Q__ chwalący kapitan Janeway? Tego jeszcze na tym Forum chyba nie grali.

Jak bym miał powody to bym i Archera pochwalił.

ps. a na dziś polecam DS9 "Far Beyond The Stars":
http://vids.myspace.com/index.cfm?fuseaction=vids. individual&videoid=555612
Delta
Użytkownik
#140 - Wysłana: 5 Paź 2007 21:10:47
Odpowiedz 
Q__
Dowcip w tym, że wg. niektórych teorii schizofrenia pojawia się gdy mózg ma kłopot z przeanalizowaniem "przerastającej go" ilości danych. Więc tu mechanizm ten sam, tylko w wypadku Saven sztuczny czynnik go wywołal...

Coś w tym z pewnością jest.

Skąd wiemy ile czasu to trwało z perspektywy "in universe"?

Bo Seven za każdym razem poprzedzała ujawnianie nowych teorii spiskowych wizytą w alkowie regeneracyjnej Borg asymilując dane i regenerując się przed następnym dniem.

Wolę fabułę zamkniętą elegancko w jednym odcinku.

Co kto lubi.
IMHO tego rodzaju jednoodcinkowe fabuły choćby nie wiem jak dobre, ustępują wieloodcinkowym z powodu uboższego tła całej historii (oczywiście o ile twórcy danej historii jej nie zepsują), co jest konsekwencją przymusu zmieszczenia się w kilkudziesięciu minutach. To jest jeden z powodów dlaczego DS9 ma bardziej rozbudowane i barwniejsze postacie i fabułę. TNG, Voyager i Entek tego nie mają.

Raczej stały schemat Treka znany jeszcze z TOS i TNG.

Ale po nowszych serialach bardziej to widać, bo one są którymś z rzędu odgrzewanym kotletem, a TOS i TNG były dość nowatorskie jak na ówczesne czasy.

ps. a na dziś polecam DS9 "Far Beyond The Stars":

Widziałem. Kilka razy. Bardzo dobry odcinek.
Q__
Moderator
#141 - Wysłana: 6 Paź 2007 03:38:20
Odpowiedz 
Delta

Bo Seven za każdym razem poprzedzała ujawnianie nowych teorii spiskowych wizytą w alkowie regeneracyjnej Borg asymilując dane i regenerując się przed następnym dniem.

Nie wiemy, czy pokazano wszystkie momenty regeneracji.

IMHO tego rodzaju jednoodcinkowe fabuły choćby nie wiem jak dobre, ustępują wieloodcinkowym z powodu uboższego tła całej historii (oczywiście o ile twórcy danej historii jej nie zepsują), co jest konsekwencją przymusu zmieszczenia się w kilkudziesięciu minutach.

Dzięki temu ich fabuły są poniekąd "wyyciśniętym ekstraktem" bez rozwleczonych na siłę wątków.

Ale po nowszych serialach bardziej to widać, bo one są którymś z rzędu odgrzewanym kotletem, a TOS i TNG były dość nowatorskie jak na ówczesne czasy.

A to co innego...

Widziałem. Kilka razy. Bardzo dobry odcinek.

Owszem, świetny (i stanowiący ładną ilustracje ideałów Treka).

(Podobały mi sie też "hamletyzacje" Sisko we wstępnej części, dodały mu głębi psychologicznej, i pokazały jego wewnętrzna walkę.)
Picard
Użytkownik
#142 - Wysłana: 6 Paź 2007 17:04:37
Odpowiedz 
Delta
Q__

Seven zrobiła wodę z mózgu Chakotayowi -on jest dziecinnie łatwowierny

To ja wrzuce swoje trzy grosze do tematu- jak dla mnie zarowno Jeaneway jak i jej wspomniany pierwszy oficer nie nadaja sie na kierownicze stanowisko- oboje sa stanowczo zbyt naiwni i podatni na manipulacje. Bo spojrzcie co zrobila Siedem- przedstawila im tylko powrzechnie znane fakty, darabiajac do nich własną, wątpiwą interpretacje. A tak pani kapitan jak i jej zastepca dali jej wiare i juz zaczeli przechadzac sie po pokladzie z fazerami podczas gdy Tuvok zbyl hipotezy Siedem słusznym stwierdzeniem, iż są one jedynie teoriami nie popartymi dowodami.
A to jest chyba odcinek zainspirowany jednym z opowiadan Stephen Kinga:
http://vids.myspace.com/index.cfm?fuseaction=vids. individual&videoid=5603497
Q__
Moderator
#143 - Wysłana: 6 Paź 2007 17:16:22 - Edytowany przez: Q__
Odpowiedz 
Picard

jak dla mnie zarowno Jeaneway jak i jej wspomniany pierwszy oficer nie nadaja sie na kierownicze stanowisko- oboje sa stanowczo zbyt naiwni i podatni na manipulacje.

Że Kaśka nie nadaje się na kapitana to ja wiem, ale tym razem IMHO to ona opanowała sytuację, a co do Chakotay'a - to jego awans był podyktowany względami, można powiedzieć "politycznymi". To nie była standardowa sytuacja. (Zaś to, że uwierzył w spiskowe teorie to jak dla mnie nie dowód jego naiwności, a raczej tego, że w sumie mimo lat wspólnej służby nie zaufał do końca ludziom z Floty, jak widać z wzajemnością.)

A tak pani kapitan jak i jej zastepca dali jej wiare i juz zaczeli przechadzac sie po pokladzie z fazerami podczas gdy Tuvok zbyl hipotezy Siedem słusznym stwierdzeniem, iż są one jedynie teoriami nie popartymi dowodami.

Tuvok na kapitana!

A to jest chyba odcinek zainspirowany jednym z opowiadan Stephen Kinga

"Alice" na motywach "Christine"? Swoją drogą jest to dowód na upadek intelektualny VOYagera, którego scenarzyści szukali natchnienia w gatunku wyraźnie niższym intelektualnie od SF - horrorze. (BTW: wrzuciłbyś coś bardziej hard SF, najlepiej z TNG...)
Darnok
Użytkownik
#144 - Wysłana: 6 Paź 2007 18:20:50
Odpowiedz 
Mam pytanie. Jak nazywał się odcinek, w którym Picard został zasymilowany przez Borga? z chęcią bym zobaczył, ale nie wiem czego szukać.
Domko
Użytkownik
#145 - Wysłana: 6 Paź 2007 18:23:09
Odpowiedz 
TNG: "The best of both worlds". To są dwa odcinki pod tym tytułem.
Darnok
Użytkownik
#146 - Wysłana: 6 Paź 2007 18:26:32
Odpowiedz 
Wielkie dzięki
Q__
Moderator
#147 - Wysłana: 6 Paź 2007 18:48:33 - Edytowany przez: Q__
Odpowiedz 
Darnok

Jak nazywał się odcinek, w którym Picard został zasymilowany przez Borga? z chęcią bym zobaczył, ale nie wiem czego szukać.

Nie widziałeś? A przecież jest to jeden z "kamieni milowych" Treka...
Picard
Użytkownik
#148 - Wysłana: 6 Paź 2007 19:09:26
Odpowiedz 
Q__

IMHO to ona opanowała sytuację

Ale wcześniej dała się zrobić w konia- nie wierze by jakikolwiek wcześniejszy kapitan dał wiare rewelacja Siedem bez zaprezentowania solidnych dowodów.

"Alice" na motywach "Christine"?

Tak sadze- zreszta uwazam,ze to jest akurat tworcze wykorzystanie motywow zaczerpnietych z innych filmow. Co innego chociazby odcinek ,,ENT: Dawn" do złudzenia przypominajacy film: ,,Enemy Mine"- kto nie widzial niech zobaczy, warto! A Entek ma byc rzekomo lepszy od swego poprzednika- a bardziej oryginalny od niego z pewnoscia nie jest...
A tu odcinki Voyagera- niestety nie wszytskie chodźą:

http://vids.myspace.com/index.cfm?fuseaction=vids. channel&ChannelID=73929465
Q__
Moderator
#149 - Wysłana: 6 Paź 2007 19:28:55
Odpowiedz 
Picard

nie wierze by jakikolwiek wcześniejszy kapitan dał wiare rewelacja Siedem bez zaprezentowania solidnych dowodów.

Obawiam się, że wszystko to zależy od scenarzystów... Jak chcieli to i Picarda głupka zrobili...

zreszta uwazam,ze to jest akurat tworcze wykorzystanie motywow zaczerpnietych z innych filmow. Co innego chociazby odcinek ,,ENT: Dawn" do złudzenia przypominajacy film: ,,Enemy Mine"

Twórcze zżynanie, hmm... (A swoją drogą "Enemy Mine" to poziom o niebo lepszy od horrorów.)

A tu odcinki Voyagera

Ty nam lepiej sprezentuj zestaw odcinków TNG lub DS9...
Delta
Użytkownik
#150 - Wysłana: 6 Paź 2007 21:04:14 - Edytowany przez: Delta
Odpowiedz 
Picard
jak dla mnie zarowno Jeaneway jak i jej wspomniany pierwszy oficer nie nadaja sie na kierownicze stanowisko- oboje sa stanowczo zbyt naiwni i podatni na manipulacje.

Bez przesady, w końcu jak zauważył Q__: scenarzyści jak im się zachce to i z J-L Picarda zrobią głupka.
Janeway bardziej niż np. wspomniany Picard pilnuje zasad -to akurat jako dowódcy wypadałoby zaliczyć na plus. Poza tym należy też wziąć pod uwagę, że Kaśka nie ma tyle doświadczenia co Picard, jej załoga to zbieranina i czasami może odstawać od standardów "Enterprise-D", zasoby do swej dyspozycji również ma mniejsze, porusza się po nieznanym terenie.

A tak pani kapitan jak i jej zastepca dali jej wiare i juz zaczeli przechadzac sie po pokladzie z fazerami podczas gdy Tuvok zbyl hipotezy Siedem słusznym stwierdzeniem, iż są one jedynie teoriami nie popartymi dowodami.

Zdaje się, że Tuvok nie tyle powiedział jej, że to nie jest podparte dowodami, tylko, że Seven spekuluje w oparciu o dane. A to różnica. Swoją drogą szkoda, że nie było sceny w Astrometrii z Tuvokiem przekonywanym przez Seven co do spisku.

Ale wcześniej dała się zrobić w konia- nie wierze by jakikolwiek wcześniejszy kapitan dał wiare rewelacja Siedem bez zaprezentowania solidnych dowodów.

No przecież Seven zaprezentowała dowody. Może nie do końca przekonały one Kaśkę, ale zasiały niepewność.

Q__
Że Kaśka nie nadaje się na kapitana to ja wiem, ale tym razem IMHO to ona opanowała sytuację

Bo czego jak czego, ale stanowczości jej odmówić nie można.

Tuvok na kapitana!

Jego styl dowodzenia byłby zdecydowanie bardziej logiczniejszy i konsekwentny. Zresztą niewiele (tylko próbkę) tego pokazano w VGR: Resolutions, gdzie Tuvok wywalił z mostka Kima.

Zaś to, że uwierzył w spiskowe teorie to jak dla mnie nie dowód jego naiwności, a raczej tego, że w sumie mimo lat wspólnej służby nie zaufał do końca ludziom z Floty, jak widać z wzajemnością.

To prawdopodobne. Tyle razy go wszyscy kiwali (Seska, Tuvok, Flota, Janeway, Paris), że w końcu musiał zacząć być podejrzliwy.
 Strona:  ««  1  2  3  4  5  6  7  ...  19  20  21  »» 
USS Phoenix forum / Star Trek / Star Trek na youtube :)

Twoja wypowiedź
Styl pogrubiony  Styl pochylony  Obraz Łącza  URL Łącza  :) ;) :-p :-( Więcej emotikon...  Wyłącz emotikony

» Login  » Hasło 
Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą tutaj pisać. Zaloguj się przed napisaniem wiadomości albo zarejstruj najpierw.

Wygenerowane przez miniBB®

© Copyright 2001-2009 by USS Phoenix Team.   Dołącz sidebar Mozilli.   Konfiguruj wygląd.
Część materiałów na tej stronie pochodzi z oryginalnego serwisu USS Solaris za wiedzą i zgodą autorów.
Star Trek, Star Trek The Next Generation, Deep Space Nine, Voyager oraz Enterprise to zastrzeżone znaki towarowe Paramount Pictures.

Pobierz Firefoksa!