USS Phoenix
Logo
USS Phoenix forum / Star Trek / Gladka jak pupcia androida? czy 1oficerowi picarda lepiej z brodka czy bez?
 Strona:  ««  1  2 
Autor Wiadomość
Dj peyo
Użytkownik
#31 - Wysłana: 25 Wrz 2006 12:30:58
Ogolnie gdy widze aktorow z ST w innych rolach to tak jakos dziwnie - nie pasuje mi to gdy np. chodza w garnuturach a nie mundurach Floty.

no nie!!!11 np pickard w filmie x-man. pikard na wozku.....

Tylko prawdziwy superbohater nosi majtki na kalesonach i ma włosy na żel

prawdziwy mezczyzna powinien postawic dom zasadzic drzewko splodzic potomka iiii...... obejzec startreka.>>>>
Q__
Moderator
#32 - Wysłana: 25 Wrz 2006 16:57:34
Xalein

Ogolnie gdy widze aktorow z ST w innych rolach to tak jakos dziwnie - nie pasuje mi to gdy np. chodza w garnuturach a nie mundurach Floty.

A jak się czułeś oglądając ich w ST IV lub w holodekowych odcinkach?

Dj peyo

pickard w filmie x-man. pikard na wozku.....

Co by nie mówić to nie był Picard, a profesor Charles Xavier.
Seybr
Użytkownik
#33 - Wysłana: 26 Wrz 2006 10:19:10
Jakis czas temu, widzalem Jadzie w mlodziezowym filmie. Miala w tedy moze 18 lat. Smieszyla mnie je rola, nie wiem czemu ;].

Colm Meaney aktor pierwsza klasa. W nie ktorych filmach gral dosyc ponure postacie, ale jego aktorstwo zasluguje na podziw.
Q__
Moderator
#34 - Wysłana: 26 Wrz 2006 19:37:56
Seybr

Colm Meaney aktor pierwsza klasa.

W DS9 przekonujaco zagrał sympatyczną ciapę... Ale to dowodzi jego zdolnosci - oglądając serial widziałem postać (która średnio mi pasowała), nie aktora...
Jurgen
Moderator
#35 - Wysłana: 26 Wrz 2006 20:41:59
W DS9 przekonujaco zagrał sympatyczną ciapę...

Sympatyczną ciapę??? Ja odniosłem raczej wrażenie, że jest to niesympatyczny i pozbawiony humoru fachowiec o konserwatywnych poglądach i "irlandzkim" charakterze. Symaptyczną ciapą z pewnością bym go nie nazwał.
Q__
Moderator
#36 - Wysłana: 26 Wrz 2006 21:54:16
Jurgen

Może odnosiłem wrażenie, że jest "ciapowaty" bo wyraźnie odstawał od wizerunku typowego "american hero", do jakiego przyzwyczaiłą nas sztampowa SF (a zwłaszcza space opera)? A sympatyczność - wad charakteru miał sporo, ale to czyniło go bardzo ludzkim (i właśnie "aheroicznym", że tak powiem)... Poza tym nie był oficerem. Główny bohater, a zwykły podoficer - novum jak na ST.
Raptor 16
Użytkownik
#37 - Wysłana: 26 Wrz 2006 23:50:58
Poza tym nie był oficerem

no własnie jak to było z tymi jego stopniami? ze w TNG mial dwie pełne "kropki"(porucznik) a w DS9 juz jedną "pustą"(podchorąży)
Q__
Moderator
#38 - Wysłana: 27 Wrz 2006 00:31:05 - Edytowany przez: Q__
Raptor 16

no własnie jak to było z tymi jego stopniami? ze w TNG mial dwie pełne "kropki"(porucznik) a w DS9 juz jedną "pustą"(podchorąży)

Heh, to nie był stopień "podchorąży" a "chef petty offcier" (co po naszemu mniej wiecej oznacza bosmana)... A z kropkami - spostrzegawczy jesteś...

ps. w MA wyczytałem, ze O'Brien był królewskiego pochodzenia... Fajny "smaczek" i jednocześnie dowód pełnej demokracji panującej w XXIV w.
Jurgen
Moderator
#39 - Wysłana: 27 Wrz 2006 08:10:58
A sympatyczność - wad charakteru miał sporo, ale to czyniło go bardzo ludzkim (i właśnie "aheroicznym", że tak powiem)

Z tymi wadami to fakt, ja po prostu nie lubie ludzi tego charakteru.
Raptor 16
Użytkownik
#40 - Wysłana: 29 Wrz 2006 14:45:27
A z kropkami - spostrzegawczy jesteś...

czy to sarkazm?

ale jest cos wiadmo czemu go zdegradowali? a moze na stacji ma taki stopien a na okrętach inny?
Ania
Anonimowy
#41 - Wysłana: 30 Wrz 2006 03:08:39
Stringi jakis czas stały sie modne. Dlaczego w "superman powrót", nieidą z duchem postępu, i nieubiorą supermana, tak by nosił stringi na kalesonach ))).
Dj peyo
Użytkownik
#42 - Wysłana: 2 Paź 2006 09:13:01
Stringi jakis czas stały sie modne. Dlaczego w "superman powrót", nieidą z duchem postępu, i nieubiorą supermana, tak by nosił stringi na kalesonach ))).
superman powinien chodzic w samych stringach. do twarzy mu w nich. hehee
Q__
Moderator
#43 - Wysłana: 6 Wrz 2015 01:02:50
Na StarTrek.com obchodzą Światowy Dzień Brody i omawiają najciekawsze Trekowe bródki (Riker, mirror Spock, Bones z TMP, Kor, future Picard):
http://www.startrek.com/article/one-trek-mind-cele brating-world-beard-day-trek-style
annami
Użytkownik
#44 - Wysłana: 6 Wrz 2015 12:46:39
Q__:
Na StarTrek.com obchodzą Światowy Dzień Brody i omawiają najciekawsze Trekowe bródki (Riker, mirror Spock, Bones z TMP, Kor, future Picard):

Powiedziałabym, że broda najbardziej pasuje Rikerowi i Korowi ( a raczej zestaw broda + wąsy )
Q__
Moderator
#45 - Wysłana: 6 Wrz 2015 15:34:58
annami

annami:
Powiedziałabym, że broda najbardziej pasuje Rikerowi i Korowi

A Spockowi?
annami
Użytkownik
#46 - Wysłana: 6 Wrz 2015 16:26:32
Q__:
A Spockowi?

Spock w tej wersji jakoś mi się kojarzy z margrabią Ansbach z "Czarnych chmur" Ale wolę bez brody
Q__
Moderator
#47 - Wysłana: 6 Wrz 2015 16:56:55
annami

annami:
Spock w tej wersji jakoś mi się kojarzy z margrabią Ansbach z "Czarnych chmur"

Aaa... Kultowa postać.
http://www.filmweb.pl/serial/Czarne+chmury-1973-47 75/discussion/Ulubiona+postać.,695654

ps. Znaczy: mirror Kirk byłby von Hollsteinem?
annami
Użytkownik
#48 - Wysłana: 6 Wrz 2015 19:11:16
Q__:
Aaa... Kultowa postać.
http://www.filmweb.pl/serial/Czarne+chmury-1973-47 75/discussion/Ulubiona+postać.,695654

Właśnie widziałam dziś ten wątek i zdziwiło mnie, że margrabia tak powszechnie lubiany. Co prawda, jeden z moich ulubionych "czarnych charakterów", ale mimo wszystko mnie to zaskoczyło

Q__:
Znaczy: mirror Kirk byłby von Hollsteinem?

Hmmm, w sumie... Hollstein taki bardziej gwałtowny i emocjonalny niż chłodny Ansbach... Może by to pasowało
Mav
Użytkownik
#49 - Wysłana: 6 Wrz 2015 19:27:59
Q__:
A Spockowi?

Q__:
Spock w tej wersji jakoś mi się kojarzy z margrabią Ansbach z "Czarnych chmur" Ale wolę bez brody

Mi Spock z brodą nie pasuje, jakoś za bardzo wystlizowany ten zarost jak na Wolkana
Q__
Moderator
#50 - Wysłana: 6 Wrz 2015 23:35:38 - Edytowany przez: Q__
annami

annami:
Hmmm, w sumie... Hollstein taki bardziej gwałtowny i emocjonalny niż chłodny Ansbach... Może by to pasowało

No i obaj sromotnie przegrali, poniekąd właśnie przez swoją popędliwość (w wypadku mirror Kirka bazuję na STC)...

Mav

Mav:
jakoś za bardzo wystlizowany ten zarost jak na Wolkana

Kiedy Wolkanie zawsze stajla mieli... Popatrz na TMP, czy nawet na Axanar.

ps. Jeszcze taki ranking Trekowych bród:

6. Mr. Tulak in “Author, Author”
5. Data’s beard in “The Schizoid Man”
4. Tom Riker’s beard in “Defiant”
3. Soval’s beard in “In a Mirror, Darkly”
2. Picard’s beard in “Future Imperfect”
1. Spock’s beard in “Mirror, Mirror”

Bonus Content! Dr. Bashir “Through the Looking Glass”
More Bonus Content! Jeremiah Crichton.

http://thenerderypublic.com/six-best-star-trek-au- beards/
Q__
Moderator
#51 - Wysłana: 18 Paź 2017 15:55:58
Z okazji amerykańskiego National No Beard Day ST.com powtarza tytułowe pytanie:
http://www.startrek.com/article/riker-beard-or-no- beard

Forumowe Panie, co na ten temat sądzicie?
Pleiades
Użytkownik
#52 - Wysłana: 18 Paź 2017 22:23:17 - Edytowany przez: Pleiades
Czuję się wywołana do odpowiedzi ^^
Jak dla mnie Riker wygląda jednak lepiej z brodą. Być może dlatego chodził bez brody tylko pierwszy sezon. No i potem, niestety, Deanna mu kazała tę brodę w "Insurrection" zgolić. Ale na szczęście facet jednak stwierdził, że poważniej wygląda z zarostem i ponownie brodę zapuścił.
Jak dla mnie dobrze

Aha, a swoją drogą przypomniał mi się tekst B-4, jak zobaczył po raz pierwszy Rikera: "Why does the tall man have a furry face? ". Padłam

PS. A tak a'propos, przypomniało mi się jeszcze to:
https://www.youtube.com/watch?v=J-ZYzvD1rJ8
Q__
Moderator
#53 - Wysłana: 12 Lis 2018 09:20:14 - Edytowany przez: Q__
Ankietka a propos:

Character with Best Facial Hair Is...

William Riker (49%)
Mirror Spock (20%)
Benjamin Sisko (14%)
Worf (9%)
Dr. McCoy (4%)
Ash Tyler (2%)
Young Spock (1%, 75 votes)
Dr. Culber (1%, 68 votes)

http://www.startrek.com/article/poll-says-characte r-with-best-facial-hair-is

Cieszysz się z wyników, Pleiades?

ps. Swoją drogą znamienne, że bohaterowie DSC do kupy wzięci zebrali +/- tyle głosów, co McCoy, któremu przecież z brodą nie było do twarzy...
Pleiades
Użytkownik
#54 - Wysłana: 26 Lis 2018 20:20:26
Tak, cieszę się z wyników
Riker musi być z brodą i już :P
A co do Worfa, to wydaje mi się, że porządny Klingon-wojownik powinien mieć zarost, Klingoni bez brody wyglądają trochę dziwnie.
Q__
Moderator
#55 - Wysłana: 26 Lis 2018 22:00:37
Pleiades

Pleiades:
Klingoni bez brody wyglądają trochę dziwnie.

A co dopiero ogoleni na łyso? (NMSP.)
Pleiades
Użytkownik
#56 - Wysłana: 30 Lis 2018 08:15:46
Q__:
A co dopiero ogoleni na łyso? (NMSP.)

O właśnie. Zupełnie zapomniałam o Klingonach z Discovery :/
Dreamweb
Użytkownik
#57 - Wysłana: 30 Lis 2018 08:46:52
Pleiades:
Zupełnie zapomniałam o Klingonach z Discovery :/

Ale wiesz że w drugim sezonie już mają być standardowo owłosieni?

A ta cała ankieta na startrek.com to wiadomo po co powstała - żeby zwrócić uwagę na nowy image Spocka z owego 2 sezonu i tym samym zachęcić do jego oglądania... Tylko że znów PR-owo "nie pykło", jak już Q__ zauważył patrząc na wyniki ankiety...
Q__
Moderator
#58 - Wysłana: 30 Lis 2018 09:19:55
Pleiades
Dreamweb

BTW. tak się zastanawiam teraz czy łysina Changa była naturalna, czy golił sobie łepetynę, by podkreślić swój status nie znającego spoczynku wojownika, który walką tylko żyje?

Dreamweb:
ta cała ankieta na startrek.com to wiadomo po co powstała - żeby zwrócić uwagę na nowy image Spocka z owego 2 sezonu i tym samym zachęcić do jego oglądania

Prawda. ST.com promuje Discovery b. usilnie, zbyt usilnie rzekłbym. Nawiązania do DSC, czy nawet słówko "discovering" (które ma chyba oddziaływać na zasadzie skojarzeń), wtykane są w rozmaite teksty z wdziękiem - znanych nam z młodości - wzmianek o Marksie z Leninem, i obowiązkowego wyklinania imperialistów (z ich zakusami). I +/- tak samo skuteczne.
Dreamweb
Użytkownik
#59 - Wysłana: 30 Lis 2018 09:33:54
Q__:
czy golił sobie łepetynę, by podkreślić swój status nie znającego spoczynku wojownika, który walką tylko żyje?

Tylko że ta definicja pasuje do 90% Klingonów, jakich widzieliśmy na ekranie. Tym bardziej widać, na ile naciągana jest ta interpretacja scenarzystów DSC...
Q__
Moderator
#60 - Wysłana: 30 Lis 2018 09:38:53
Dreamweb

Dreamweb:
Tylko że ta definicja pasuje do 90% Klingonów, jakich widzieliśmy na ekranie.

Powiedzmy jednak, że to życie walką jest w klingońskiej kulturze w jakiś - wymagający dalszych dotłumaczen, bo dla nie-Klingonów słabo pojmowalny - sposób stopniowalne. Na tyle jeszcze mogę pójść DISCO-tfurcom na rękę..
 Strona:  ««  1  2 
USS Phoenix forum / Star Trek / Gladka jak pupcia androida? czy 1oficerowi picarda lepiej z brodka czy bez?

Wygenerowane przez miniBB®

© Copyright 2001-2009 by USS Phoenix Team.   Dołącz sidebar Mozilli.   Konfiguruj wygląd.
Część materiałów na tej stronie pochodzi z oryginalnego serwisu USS Solaris za wiedzą i zgodą autorów.
Star Trek, Star Trek The Next Generation, Deep Space Nine, Voyager oraz Enterprise to zastrzeżone znaki towarowe Paramount Pictures.

Pobierz Firefoksa!