USS Phoenix
Logo
USS Phoenix forum / Star Trek / Entek i Borg

Autor Wiadomość
L4SER
Anonimowy
#1 - Wysłana: 19 Wrz 2006 10:32:05
Odpowiedz 
Wczoraj na AXN oglądałem. Bardoz fajny odcinek choć troszke chyba niekakoniczny, choc to i w ogóle nie przeszkadza bo to ze za 200 lat borga nei znano mozna na 1000 sposobów wytłumaczyć.
Q__
Moderator
#2 - Wysłana: 19 Wrz 2006 14:49:31
Odpowiedz 
L4SER

Bardoz fajny odcinek choć troszke chyba niekakoniczny

ENTek w ogóle byłby fajnym serialem, gdyby tak usilnie nie starał się udawać Treka
Seybr
Użytkownik
#3 - Wysłana: 19 Wrz 2006 15:53:54
Odpowiedz 
Tak fajny odcinek, dzis rano powtorke widzalem.

Transmisja podprzestrzenna idze 200 lat? Znaczy jaka jest predkosc jej. Bo np. w DS9 Sisko gadal ze swoim ojcem bez problemu. Chyba raczej sie nie da przekroczyc predkosci swiatla podczas rozmowy? No chyba ze jest jakas technologia, o ktorej nie wiem?

Prosze mnie uswiadomic.
Q__
Moderator
#4 - Wysłana: 19 Wrz 2006 16:03:55
Odpowiedz 
Seybr

Chyba raczej sie nie da przekroczyc predkosci swiatla podczas rozmowy?

Skoro jest podprzestrzenna, to z założenia "obchodzi" prędkość światła...
Paradoks
Użytkownik
#5 - Wysłana: 19 Wrz 2006 16:38:28
Odpowiedz 
Prosze mnie uswiadomic.

To idzie podprzestrzenią, podobnie jak Warp kiedys założyłem wątek o tym, ale niechce mi sie ci szukać. , można znajdzizesz na mojej liście tematów. Pozatym Sisko do sybka miał duuuużo blize, w Entku sygnał szedł do kwadrantu delta.

L4SER

Odcinek rzeczywiście bardzo fajny, mogli by z tego wąku zrobic dwuodcinkowca.
Q__
Moderator
#6 - Wysłana: 19 Wrz 2006 16:45:31
Odpowiedz 
Paradoks

To idzie podprzestrzenią, podobnie jak Warp

Dokładnie, wykorzystuje ten sam efekt...
Picard
Użytkownik
#7 - Wysłana: 19 Wrz 2006 17:09:38
Odpowiedz 
L4SER

nei znano mozna na 1000 sposobów wytłumaczyć

Masową amnezja, wazniejszymi sprawami jakie miala przez ten czas na glowie Federacja jak chociazby masawe i niekontrolowane rozmnazanie sie Tribli, rozprzestrzenienie sie alkoholizmu wsrod kadetow GF na skutek pokatnego importu piwa Romulanskiego...
A tak na serio- nie ma zadnego przekonywujacego powodu aby wytlumaczyc to, ze Federacja w XXIV wieku nie wie kompletnie NIC o Borgu. Przeciez w naszej rzeczywistosci po jakis niezykle odleglych wydarzeniach historycznych pozostaly chociazby legendy, niosace w sobie swiadctwo starozytnych wyadrzen, a tu od czasu pierwszego kontaktu z Borgiem az do jego ponownego pojawnia sie wszelka wiedza na jego temat zaginela? To samo tyczy sie Ferengi- nie przekonywuje mnie tlumaczenie, ze w Entku zarzekali sie oni, ze nie beda sie interesowac ludzmi- w koncu w galaktyce jest mnustwo innych ras. Z wszystkimi DluzoUsi zerwali wszelkie stosunki- z Wolkanami i Andorianami tez by po 200 latach nagle sie pojawic i zaczac handlowac z wszystkim gatunkani jakie sie im nawinely?
Ale pomiajac scenariuszowe wpadki epizod ,,Regeneracja" rzeczywisice zly nie jest.
Pah Wraith
Użytkownik
#8 - Wysłana: 19 Wrz 2006 17:13:42
Odpowiedz 
- dyskusja o prędkości sygnału podprzestrzennego już była (conajmniej raz) w razie wątpliwości można skorzystać z wyszukiwarki na forum,
- dyskusja o "Regeneration" już była w conajmniej 2 tematach i skoro koniecznie trzeba sie podzielić swoim wrażeniem z widowiska, to piszmy w odpowiednim temacie (znalezionym... wyszukiwarką!) , a nie zakładajmy n-tego,

proponuję zamknięcie
atozz
Użytkownik
#9 - Wysłana: 19 Wrz 2006 17:15:05
Odpowiedz 
Dobry to on by byl gdyby zalozyc ze nie dochodzi do bezposredniej interakcji i fedki nigdy nie wykrywaja Borga ale jakas inna rasa jako posrednik i nam nic o tym nie mowi. I tak chcieli najpierw zrobic a potem oczywiscie skopali. Ale takich posrednich wykryc Borga zreszta jest wiecej - juz nawet w TOS-ie Nomad mogl miec kontakt z Borgiem, podobnie V-ger w TMP.
Wookie
Użytkownik
#10 - Wysłana: 19 Wrz 2006 17:58:08
Odpowiedz 
Odcinek mial potencjal.... ale niestety wydaje mi sie ze troche (a nawet wiecej niz troche ) lepiej mogli ten pomysl zrealizowac. Bo w sumie pomysl trzyma sie tzw 'kupy' - w koncu nawiazuje do ST:FC i dlaczego wszyscy mowia ze ENTek ma byc mniej trekowy?? skoro to jest Trek i nikt tego nie zmieni!!

A co do predkosci transmisjito o ile sie nie myle predkosc transmisji to warp 9.99999(9), ale z tego co sie orientuje terytorium borga jest spory kawalek od ziemi wiec sobie troche ta wiadomosc plynala. Jedyne co mi sie nie zgadza to fakt ze przy takiej odleglosci chyba jednak informacja dotarla by niekompletna ( jezeli nie jest wznmacniana a nie jest bo nieby jak) przynajmniej tak mi mowi wiedza jaka juz opanowalem na studiach
Raptor 16
Użytkownik
#11 - Wysłana: 19 Wrz 2006 18:02:09
Odpowiedz 
przynajmniej tak mi mowi wiedza jaka juz opanowalem na studiach

uczą na studiach o warp?
Paradoks
Użytkownik
#12 - Wysłana: 19 Wrz 2006 18:26:06
Odpowiedz 
Wookie
Jedyne co mi sie nie zgadza to fakt ze przy takiej odleglosci chyba jednak informacja dotarla by niekompletna jezeli nie jest wznmacniana a nie jest bo nieby jak

Ale ta wiadomość była bardoz krótko - uproszczone współrzędne Ziemi. Jak prawie zaasymiloali Phloxa, to na koniec odcinka mówił, ze ciągle w głowie słyszał jakieś liczby, a T'Pol powiedziała że to współrzędne Ziemi.

Pah Wraith

ponuję zamknięcie

Czemu? Temat na temat bardzo ciekawego odcinka Entka. fakt, że można było o tym napisać w temacie Borg, ale jak juz jest.L4SER
Picard
nei znano mozna na 1000 sposobów wytłumaczyć

Masową amnezja, wazniejszymi sprawami jakie miala przez ten czas na glowie Federacja jak chociazby masawe i niekontrolowane rozmnazanie sie Tribli, rozprzestrzenienie sie alkoholizmu wsrod kadetow GF na skutek pokatnego importu piwa Romulanskiego...
A tak na serio- nie ma zadnego przekonywujacego powodu aby wytlumaczyc to, ze Federacja w XXIV wieku nie wie kompletnie NIC o Borgu. Przeciez w naszej rzeczywistosci po jakis niezykle odleglych wydarzeniach historycznych pozostaly chociazby legendy, niosace w sobie swiadctwo starozytnych wyadrzen, a tu od czasu pierwszego kontaktu z Borgiem az do jego ponownego pojawnia sie wszelka wiedza na jego temat zaginela? To samo tyczy sie Ferengi- nie przekonywuje mnie tlumaczenie, ze w Entku zarzekali sie oni, ze nie beda sie interesowac ludzmi- w koncu w galaktyce jest mnustwo innych ras. Z wszystkimi DluzoUsi zerwali wszelkie stosunki- z Wolkanami i Andorianami tez by po 200 latach nagle sie pojawic i zaczac handlowac z wszystkim gatunkani jakie sie im nawinely?
Ale pomiajac scenariuszowe wpadki epizod ,,Regeneracja" rzeczywisice zly nie jest.

A może poprostu to wydarzenie objeto tajemnicą wojskową? Przecierz wiedziała o tym tylko załoga Entka i Admirałowie Floty.
Seybr
Użytkownik
#13 - Wysłana: 19 Wrz 2006 19:00:31
Odpowiedz 
To idzie podprzestrzenią, podobnie jak Warp

Dokładnie, wykorzystuje ten sam efekt...

Jak dla mnie to jest naciagane i nie trzyma sie kupy.
To podroz ze stacji do Ziemi powinna trwac chwile?
Wookie
Użytkownik
#14 - Wysłana: 19 Wrz 2006 19:18:11 - Edytowany przez: Wookie
Odpowiedz 
uczą na studiach o warp?

O warp nie,ale Teorii Sygnalow to ucza na niektorych

Ale ta wiadomość była bardoz krótko - uproszczone współrzędne Ziemi. Jak prawie zaasymiloali Phloxa, to na koniec odcinka mówił, ze ciągle w głowie słyszał jakieś liczby, a T'Pol powiedziała że to współrzędne Ziemi.

krotka nie krotka, jezeli leci to w jakims kodzie to po prostu kod moze byc i tak wypaczony. Na przyklad w kodzie binarnym - jedynka moze zmienic sie na zero lub odwrotnie pod wplywem jakegos zaklucenia albo przez chociazby za mala moc sygnalu. W kazdym badz radzie watpie czy trafili by pod dobry adres

Jak dla mnie to jest naciagane i nie trzyma sie kupy.
To podroz ze stacji do Ziemi powinna trwac chwile?

Za duzo VOY'a nie widzialem ale z tego co pamietam to z Delta Quadrant Voyager lecialby tez sporo - to sa praktycznie nieporownywalne odleglosci - jak porownanie morwki do srednicy slonca, wiec moim zdaniem czas jest nie do konca przesadzony tym bardziej ze chyba nie chodzilo tylko i wylacznie o dotarcie transmisji do BORG ale i ich przylot spowrotem
Q__
Moderator
#15 - Wysłana: 19 Wrz 2006 20:01:20
Odpowiedz 
Picard

Przeciez w naszej rzeczywistosci po jakis niezykle odleglych wydarzeniach historycznych pozostaly chociazby legendy, niosace w sobie swiadctwo starozytnych wyadrzen, a tu od czasu pierwszego kontaktu z Borgiem az do jego ponownego pojawnia sie wszelka wiedza na jego temat zaginela? To samo tyczy sie Ferengi

ENTek burakami stoi

atozz

Ale takich posrednich wykryc Borga zreszta jest wiecej - juz nawet w TOS-ie Nomad mogl miec kontakt z Borgiem, podobnie V-ger w TMP.

Z tym V'Ger'em to ciekawa rzecz. Według jednych to Borg go tak przerobili, według innych: Borg to "potomstwo" Deckera z V'Ger'em...

Wookie

ze przy takiej odleglosci chyba jednak informacja dotarla by niekompletna ( jezeli nie jest wznmacniana a nie jest bo nieby jak) przynajmniej tak mi mowi wiedza jaka juz opanowalem na studiach

Prawdą jest co piszesz, ale taka transmisją może być nadawana jakąś nowocześniejszą technika...

Paradoks

A może poprostu to wydarzenie objeto tajemnicą wojskową? Przecierz wiedziała o tym tylko załoga Entka i Admirałowie Floty.

Powtórka z SAAB? Tam też zatajpnp istotne informacje o odkryciu Obcej rasy i efekt znamy...

Wookie

ale z tego co pamietam to z Delta Quadrant Voyager lecialby tez sporo

Owszem, a nawet więcej niż sporo...

Do wszystkich

Jednego zresztą nie rozumiem: sygnał sygnałem, tajemnica tajemnicą, ale dlaczego Archer et cons. nikomu o tym (nawet jak to się mówi "w zaufaniu") nie opowiedzieli?
Darnok
Użytkownik
#16 - Wysłana: 19 Wrz 2006 20:39:52
Odpowiedz 
warp 9.99999(9)

wystarczy 9,(9)
Wookie
Użytkownik
#17 - Wysłana: 19 Wrz 2006 23:45:20
Odpowiedz 
Q__
Prawdą jest co piszesz, ale taka transmisją może być nadawana jakąś nowocześniejszą technika...

Technika transmisji moze i nowa ale sygnal pozostaje sygnalem i prawa fizyki go obowiazuja niestety. Jedynym wytlumaczeniem na jakie wlasnie wpadlem to fakt ze w podprzestrzeni nie obowiazuje fizyka Ensteina - ktory to mowil ze sygnal nie moze leciec z predkoscia wieksza niz swiatlo bez utraty informacji w tym sygnale zawartym, zatem mozliwe ze poprostu sygnal puszczony podrzestrzennie nie ulega degradacji poniewaz jest wlasnie puszczony w tejze podprzestrzeni i to by mialo nawet sens

Darnok
wystarczy 9,(9)

tak wiem ale jak jest wiecej dziewiatek to jest tak bardziej brutalnie
Q__
Moderator
#18 - Wysłana: 19 Wrz 2006 23:59:20
Odpowiedz 
Wookie

Technika transmisji moze i nowa ale sygnal pozostaje sygnalem i prawa fizyki go obowiazuja niestety.

Tak, ale sygnały radiowe nie muszą być używane w XXIV w. To może być np. promień lasera (były plany takiej metody komunikacji), albo wiązka neutrin (vide "Głos Pana").

ale jak jest wiecej dziewiatek to jest tak bardziej brutalnie

Domyślałem się, że chodzi o walor estetyczny
Jurgen
Moderator
#19 - Wysłana: 20 Wrz 2006 08:48:27 - Edytowany przez: Jurgen
Odpowiedz 
ktory to mowil ze sygnal nie moze leciec z predkoscia wieksza niz swiatlo bez utraty informacji w tym sygnale zawartym, zatem mozliwe ze poprostu sygnal puszczony podrzestrzennie nie ulega degradacji poniewaz jest wlasnie puszczony w tejze podprzestrzeni

Sygnał w warp zanika! Po to rozstawia się nadajniki podprzestrzenne (co 22 lata świetlne, czy jakoś tak). Widzieliśmy to zresztą w Entku.
Wookie
Użytkownik
#20 - Wysłana: 20 Wrz 2006 11:02:12
Odpowiedz 
Q__

Tak, ale sygnały radiowe nie muszą być używane w XXIV w. To może być np. promień lasera (były plany takiej metody komunikacji), albo wiązka neutrin (vide "Głos Pana").

Powtarzam Sygnal pozostaje sygnalem. Mowiac a sygnale nie mialem w cale na mysli tylko i wylacznie sygnalow radiowych. Nie jest wazne jakim rodzajem sygnalu informacja jest przenoszona - sygnal i tak rzadzi sie swoimi prawami i jedyne dla mnie wyjasnienie na to jest to ze w podprzestrzeni wystepuja inne prawa fizyki.

Jurgen

Sygnał w warp zanika! Po to rozstawia się nadajniki podprzestrzenne (co 22 lata świetlne, czy jakoś tak). Widzieliśmy to zresztą w Entku.

a wiec jednak!! Nawet podprzestrzen nie ma wplywu na Teorie Sygnalow to dziedzina jest wielka . A zatem konkuludjac motyw z transmisja BORG do swojego Homelanda: to jest burak jak wielki jak Szescian Borga
Dj peyo
Anonimowy
#21 - Wysłana: 20 Wrz 2006 15:05:59
Odpowiedz 
od 1pazdziernika zaczynam studia. 5letnia fizyke. a jak skoncze bedzie ze mnie startrek. znaczy drugi picard. smiech/..... a jesli chodzi o ta predkosc to maly test. mamy kartke papieru i dwie przeciwlegle krawedzie. najkrotsza droga z jednej krawedzi do drugiej????? wydaje sie ze linia prosta........ ale.... kartke mozna zlozyc krawedziami. wtedy droga = 0. takimi przykladami w st sa np wormwhole's = tunele podprzestrzenne jak ten przy ds9. moze to jest sposob????> trzeba sie tylko nauczyc "zaginac" przestszen. tego np nauczyli sie ludzie w Wings Commander - taki film.
A zatem konkuludjac motyw z transmisja BORG do swojego Homelanda: to jest burak jak wielki jak Szescian Borga
Burak i borg??? bardzo mozliwe
Wookie
Użytkownik
#22 - Wysłana: 20 Wrz 2006 15:11:33
Odpowiedz 
Dj peyo
od 1pazdziernika zaczynam studia. 5letnia fizyke. a jak skoncze bedzie ze mnie startrek. znaczy drugi picard. smiech/..... a jesli chodzi o ta predkosc to maly test. mamy kartke papieru i dwie przeciwlegle krawedzie. najkrotsza droga z jednej krawedzi do drugiej????? wydaje sie ze linia prosta........ ale.... kartke mozna zlozyc krawedziami. wtedy droga = 0. takimi przykladami w st sa np wormwhole's = tunele podprzestrzenne jak ten przy ds9. moze to jest sposob????> trzeba sie tylko nauczyc "zaginac" przestszen. tego np nauczyli sie ludzie w Wings Commander - taki film.
A zatem konkuludjac motyw z transmisja BORG do swojego Homelanda: to jest burak jak wielki jak Szescian Borga

No tak tylko co to ma to problemu poruszonego w tym temacie?? skoro w Star Treku nie zaginaja Czasoprzestrzeni a jedynie uzywaja podprzestrzeni?? - a to jest roznica. A poza tym jak juz sie czepiam to Wing Commanderze a nie Wings... No i bylo to w wielu licznych filmach. Motyw z kartka papieru to kojarze ( slowo w slowo z reszta ) z Event Horizon, gdzie tytulowy statek eksperymentowal z zaginaniem czasoprzestrzeni przy pomocy sztucznie wytworzonej czarnej dziury, no ale to nijak ma sie do zanikania/nie zanikania sygnalu w rzeczonym odcinku ENTka
Anonim
Anonimowy
#23 - Wysłana: 20 Wrz 2006 15:14:07
Odpowiedz 
No i bylo to w wielu licznych filmach. Motyw z kartka papieru to kojarze ( slowo w slowo z reszta ) z Event Horizon, gdzie tytulowy statek eksperymentowal z zaginaniem czasoprzestrzeni przy pomocy sztucznie wytworzonej czarnej dziury, no ale to nijak ma sie do zanikania/nie zanikania sygnalu w rzeczonym odcinku ENTka

a co to ma do tematu???
Wookie
Użytkownik
#24 - Wysłana: 20 Wrz 2006 15:17:06
Odpowiedz 
Anonim

a co to ma do tematu???

No wlasnie nic .... co probuje uswiadomic mojemu przedmowcy
Q__
Moderator
#25 - Wysłana: 20 Wrz 2006 16:43:24
Odpowiedz 
Wookie

Powtarzam Sygnal pozostaje sygnalem. Mowiac a sygnale nie mialem w cale na mysli tylko i wylacznie sygnalow radiowych. Nie jest wazne jakim rodzajem sygnalu informacja jest przenoszona - sygnal i tak rzadzi sie swoimi prawami.

Jeśli mówisz to jako fachowiec, nie dyskutuję...

skoro w Star Treku nie zaginaja Czasoprzestrzeni a jedynie uzywaja podprzestrzeni?? - a to jest roznica.

Zdaje się, że "Podprzestrzeń" to w ST nazwa obszaru zagiętej czasoprzestrzeni, a nie czegos całkiem innego...

Motyw z kartka papieru to kojarze ( slowo w slowo z reszta ) z Event Horizon, gdzie tytulowy statek eksperymentowal z zaginaniem czasoprzestrzeni

Owszem.

Anonim

a co to ma do tematu???

A co w tym złego, ze ktoś zrobi mały OT?

USS Phoenix forum / Star Trek / Entek i Borg

Twoja wypowiedź
Styl pogrubiony  Styl pochylony  Obraz Łącza  URL Łącza  :) ;) :-p :-( Więcej emotikon...  Wyłącz emotikony

» Login  » Hasło 
Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą tutaj pisać. Zaloguj się przed napisaniem wiadomości albo zarejstruj najpierw.

Wygenerowane przez miniBB®

© Copyright 2001-2009 by USS Phoenix Team.   Dołącz sidebar Mozilli.   Konfiguruj wygląd.
Część materiałów na tej stronie pochodzi z oryginalnego serwisu USS Solaris za wiedzą i zgodą autorów.
Star Trek, Star Trek The Next Generation, Deep Space Nine, Voyager oraz Enterprise to zastrzeżone znaki towarowe Paramount Pictures.

Pobierz Firefoksa!