USS Phoenix
Logo
USS Phoenix forum / Star Trek / Wystrzelenie Enterprise-E
 Strona:  ««  1  2 
Autor Wiadomość
L4SER
Anonimowy
#31 - Wysłana: 18 Wrz 2006 12:01:53
Odpowiedz 
doczekamy doczekamy i marsa i księżyca. A ja wam powiem, że odkrycei napędy gwiezdnego może się zdazyc w kazdej chwili i nei zdziwił bym sie gdyby przy tym startrekowym to było cudo. Bo może nie żadne warp iles tak tylko od razu, siup, i jesteśy gdzie indziej...
Psyker
Użytkownik
#32 - Wysłana: 18 Wrz 2006 15:51:16
Odpowiedz 
Nikt nie wie co kryją tajne labolatoria rządowe... ujawniają już nawet karabiny plazmowe, więc strach myśleć co jest jeszcze tajne...
Q__
Moderator
#33 - Wysłana: 18 Wrz 2006 16:12:14
Odpowiedz 
L4SER

doczekamy doczekamy i marsa i księżyca.

Też mam taką nadzieję.

A ja wam powiem, że odkrycei napędy gwiezdnego może się zdazyc w kazdej chwili

Badania są intensywnie prowadzone. Pisał o tym Clarke w posłowiu do jednej ze swoich powieści.

Psyker

Nikt nie wie co kryją tajne labolatoria rządowe...

Nikt poza tymi, którzy tam pracują...
Psyker
Użytkownik
#34 - Wysłana: 18 Wrz 2006 16:40:27
Odpowiedz 
Taaa, ale w końcu wyjdzie na jaw wszystko
Q__
Moderator
#35 - Wysłana: 18 Wrz 2006 17:03:18
Odpowiedz 
Psyker

Taaa, ale w końcu wyjdzie na jaw wszystko

I chciałbym doczekać wszystkich tych wynalazków nad którymi pracują w powszechnym użyciu...
Psyker
Użytkownik
#36 - Wysłana: 18 Wrz 2006 17:13:33
Odpowiedz 
Oj, kto by nie chciał...
Q__
Moderator
#37 - Wysłana: 19 Wrz 2006 16:08:46
Odpowiedz 
Psyker

Oj, kto by nie chciał...

Obawiam się jednak, że mimo wszystko do wizji z MIB baardzo daleko...
Raptor 16
Użytkownik
#38 - Wysłana: 19 Wrz 2006 17:59:20
Odpowiedz 
doczekamy doczekamy i marsa i księżyca. A ja wam powiem, że odkrycei napędy gwiezdnego może się zdazyc w kazdej chwili i nei zdziwił bym sie gdyby przy tym startrekowym to było cudo. Bo może nie żadne warp iles tak tylko od razu, siup, i jesteśy gdzie indziej...

Ja np. ostanio czytalem artykuł w "Wiedza i Życie" o napędzie na antymaterię, który podobno jest bardzo realny, lecz produkcja natymaterii jest dosc długa. Trwają badania nad jej przyspieszeniem. Gdyby sie udało to lot na Marsa przy użyciu 10 mg antymaterii trwałby 45 dni( przy obecnych metodach wyprodukowanie takiej ilości kosztowałoby 250 mln $)
Q__
Moderator
#39 - Wysłana: 19 Wrz 2006 19:23:14
Odpowiedz 
Raptor 16

Ja np. ostanio czytalem artykuł w "Wiedza i Życie" o napędzie na antymaterię, który podobno jest bardzo realny, lecz produkcja natymaterii jest dosc długa. Trwają badania nad jej przyspieszeniem. Gdyby sie udało to lot na Marsa przy użyciu 10 mg antymaterii trwałby 45 dni( przy obecnych metodach wyprodukowanie takiej ilości kosztowałoby 250 mln $)

Ten napęd to sprawa znana od lat. Nazywa sie go napędem fotonowym, ma polegać na anihilowaniu materii i antymaterii - siła tych wypuchów ma stanowic "odrzut" pojazdu. Dyskutuje sie o tym gdzieś od lat '60 i znalazło to odbicie w utworach SF. Nie był by to oczywioście napęd warp, ale pozwalał by sie przynajmniej znacząco zbliżyć do prędkości swiatła.
A koszt produkcji antymaterii (zważyszy na amerykańskie realia) nie jest znów tak gigantyczny.
Jurgen
Moderator
#40 - Wysłana: 20 Wrz 2006 08:39:00
Odpowiedz 
A koszt produkcji antymaterii (zważyszy na amerykańskie realia) nie jest znów tak gigantyczny.

Q, znowu jesteś optymistą. Wyprodukować antymaterię to pikuś, ale jak ją przechowywać?
Dj peyo
Anonimowy
#41 - Wysłana: 20 Wrz 2006 13:53:09
Odpowiedz 
perwsza czesc startreka i wystrzelenie enterprise a bylo czyms nowym czyms nieznanym. bardzej niz z wrogiem ent a zmagal sie z dziwnymi anomaliami. to robilo z niego prawdziwe sf. jeszce mam obraz wystrzelenia w pamieci. kirk okraza promem w doku upajajac sie w zachwytach swoj nowiutki constitution a w tle kojaca muzyka. zaje biste.
Q__
Moderator
#42 - Wysłana: 20 Wrz 2006 16:56:36
Odpowiedz 
Jurgen

Wyprodukować antymaterię to pikuś, ale jak ją przechowywać?

No przecie wiadomo - w polu siłowym

Dj peyo

perwsza czesc startreka i wystrzelenie enterprise a bylo czyms nowym czyms nieznanym. bardzej niz z wrogiem ent a zmagal sie z dziwnymi anomaliami. to robilo z niego prawdziwe sf. jeszce mam obraz wystrzelenia w pamieci. kirk okraza promem w doku upajajac sie w zachwytach swoj nowiutki constitution a w tle kojaca muzyka. zaje biste.

Też uwielbiam TMP
Dj peyo
Użytkownik
#43 - Wysłana: 20 Wrz 2006 19:23:03
Odpowiedz 
pochwalam
Neptun
Anonimowy
#44 - Wysłana: 13 Paź 2006 12:14:32
Odpowiedz 
A skąd mogę pobrać jakiś programik do obróbki okrętów star trek(bo jak mi wiadomo coś takiego istnieje)??????????
PahWraith
Anonimowy
#45 - Wysłana: 13 Paź 2006 16:45:52
Odpowiedz 
Ale... jakich okrętów? Moze zamiast większej ilości pytajników dodałbyś więcej szczegółów? I co to ma wspólnego z tematem?
kolo
Anonimowy
#46 - Wysłana: 18 Paź 2006 20:58:10
Odpowiedz 
wracając do entka- enterprise e wcale nie jest takim ogrooomnym statkiem porównajcie go sobie chociażby z
prometeuszem bądź excaliburem
Picard
Użytkownik
#47 - Wysłana: 18 Paź 2006 21:05:13
Odpowiedz 
kolo

Enterprise jest najdłuższym okretem Federacji- nie wiem czy w sumie najwiekszym?- nieco dluzszym od giganta jakim jest Galaxy, zas Prometeusz nie wydaje sie wcale taki wielki... Zas bez watpenia ma on inne atuty- byc moze jest to obecnie najpotezniejsza konstrucja militarna jaka kiedykolwiek GF rozporzadzalo.
Hazrall
Użytkownik
#48 - Wysłana: 18 Paź 2006 22:19:29
Odpowiedz 
Prometeusz jest wielkości mniej więcej Interpida, a Sovek ma podobną przestrzeń użytkową co Ambasador, Galaxy jest największy
ps Excalibur to konstrukcja stworzona przez fanów 100% niekanoniczna
szwagier
Użytkownik
#49 - Wysłana: 18 Paź 2006 22:51:50
Odpowiedz 
Co do wielkości to by trzeba bylo liczyć powięrzchnię w środku pomieszczeń. Galaxy krótszy od sovka ale go pod tym względem przebija.
elbereth
Moderator
#50 - Wysłana: 19 Paź 2006 01:27:21
Odpowiedz 
powierzchnię ale wg. mnie prędzej objętość, w końcu pokłady mogą miec różną grubość...
osobiscie uważam że Ent-E moze byc mniejszy ale przestrzen jest tam zapewne efektywniej wykorzystana niz na Ent-D.
Dj peyo
Użytkownik
#51 - Wysłana: 20 Paź 2006 19:57:13
Odpowiedz 
a co powiecie o klasie excelsior??? nie jestem jeszcze az tak zaawansowanym trekkerem zeby wiedziec jaka grubosc ma kazdy z pokladow kazdego statku ale wydaje mi sie ze excelsior tez maly nie jest!?!?
Jurgen
Moderator
#52 - Wysłana: 20 Paź 2006 22:07:26
Odpowiedz 
No nie jest. Z pewnością jest większy od klasy Constitution i Intrepid. A już na pewno od Defianta.
Excelsior jest dość długi, ale dużą część tej długości stanowią gondole warp. Poza tym jest raczej wąski (przynajmniej w stosunku do długości).
Hazrall
Użytkownik
#53 - Wysłana: 20 Paź 2006 22:47:39
Odpowiedz 
I ma mały spodek w stosunku do reszty statku, Execelsior ma największą sekcje inżynieryjną w porównaniu do spodka w całej flocie.
Dj peyo
Użytkownik
#54 - Wysłana: 21 Paź 2006 02:08:49
Odpowiedz 
nie wiem dlaczego ale mi sie excelsior podoba najbardziej. jest taki "kanciaty"
 Strona:  ««  1  2 
USS Phoenix forum / Star Trek / Wystrzelenie Enterprise-E

Twoja wypowiedź
Styl pogrubiony  Styl pochylony  Obraz Łącza  URL Łącza  :) ;) :-p :-( Więcej emotikon...  Wyłącz emotikony

» Login  » Hasło 
Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą tutaj pisać. Zaloguj się przed napisaniem wiadomości albo zarejstruj najpierw.

Wygenerowane przez miniBB®

© Copyright 2001-2009 by USS Phoenix Team.   Dołącz sidebar Mozilli.   Konfiguruj wygląd.
Część materiałów na tej stronie pochodzi z oryginalnego serwisu USS Solaris za wiedzą i zgodą autorów.
Star Trek, Star Trek The Next Generation, Deep Space Nine, Voyager oraz Enterprise to zastrzeżone znaki towarowe Paramount Pictures.

Pobierz Firefoksa!