USS Phoenix
Logo
USS Phoenix forum / Star Trek / nie jestem trekowcem
 Strona:  1  2  »» 
Autor Wiadomość
miszowaty
Użytkownik
#1 - Wysłana: 11 Wrz 2006 23:26:16
Odpowiedz 
Nie jestem trekowcem, ale umiem docenić ludzi myślących i inteligentnych; dlaczego siedzę na tym forum bo toczą się tutaj inteligentne rozmowy. Jak już wspomniałem treka pamiętam jako mgliste wspomnienie z dzieciństwa(kilka odcinków) i jeden film pełno metrażowy; ogólnie interesuje mnie świat Star Treka, bo jest spójny z fizycznego punktu widzenia i logiczny. Chciałbym dowiedzieć się o nim więcej jak myślicie od czego powinienem zacząć oglądać(ściągać) Treka, ale tak żeby na starcie się nie zanudzić, co według was jest najbardziej strawne i przyjemne dla laika, chodzi mi tu o któryś serial.
gaius
Użytkownik
#2 - Wysłana: 11 Wrz 2006 23:40:42
Odpowiedz 
oglądanie od początku, tj od The Original Series nie jest najlepszym pomysłem, bo nie dośc że są trudno dostępne, to jeszcze dość anachroniczne (trekerzy doceniają je jako klasykę ) Na początkę k proponuję Voyagera lub późne odcinki DS9, ewentualnie Next Generation. Szczególnie w tym drugim, mimo iż można niezrozumieć zawiłości politycznych, dobrze pokazuje co w trkeu najlepsze. Ewentualnie można spróbować kolejność chronologiczną w/g fabuły i zacząć od enterprise.

Odkąd by nie zacząć, gorąco polecam zainteresowanie się światem Treka
Q__
Moderator
#3 - Wysłana: 11 Wrz 2006 23:45:07 - Edytowany przez: Q__
Odpowiedz 
. Jak już wspomniałem treka pamiętam jako mgliste wspomnienie z dzieciństwa(kilka odcinków) i jeden film pełno metrażowy

Domyślam się, że oglądałeś pewną ilość odcinków TNG i DS9 i któryś z filmów z TOSową obsadą...

Polecam Ci przede wszystkim więcej tego co oglądałeś: filmy z Kirkiem i jego załogą (zwłaszcza TMP), i obw w/w seriale... Choć można też po prostu oglądać "chronologicznie" czyli począwszy od TOS, lub wg. czasu akcji - wtedy zamiast skończyć na ENTku zaczniesz od niego...

(By łatwiej Ci było wybrać opisy masz TU:
http://www.startrek.pl/episodes.php?op=SeriesList )
gaius
Użytkownik
#4 - Wysłana: 12 Wrz 2006 10:55:20
Odpowiedz 
"można też po prostu oglądać "chronologicznie" czyli począwszy od TOS"

poważnie odradzam oglądanie od TOSa, gdyż sam przyznasz, że jest to serial dość mało efektowny i raczej na niższym poziomie niź np podobny fabularnie TNG. Oczywiście seria bardzo ważna dla Treka, ale jak już pisałem - ze względu na to że to klasyka gatunku.
Xalein
Użytkownik
#5 - Wysłana: 12 Wrz 2006 11:02:05
Odpowiedz 
W/g mnie najlepiej od TNG zaczac, a na konciu Ent i TOS
Psyker
Użytkownik
#6 - Wysłana: 12 Wrz 2006 11:06:26
Odpowiedz 
Taa, a ja zacząłem od The Motion Picture , ale jednak obstaję za TNG
Q__
Moderator
#7 - Wysłana: 12 Wrz 2006 12:01:04
Odpowiedz 
gaius

sam przyznasz, że jest to serial dość mało efektowny i raczej na niższym poziomie niź np podobny fabularnie TNG. Oczywiście seria bardzo ważna dla Treka, ale jak już pisałem - ze względu na to że to klasyka gatunku.

TOS jest jaki jest, ale szykuje się nowa wersja znowym tłem... Kto wie czy nie będzie można oglądać jej bez takich obaw...

Xalein

W/g mnie najlepiej od TNG zaczac, a na konciu Ent i TOS

Nic dziwnego TNG i TMP są najlepsze... Choć ENTek w ogóle jest niekonieczny...
gaius
Użytkownik
#8 - Wysłana: 12 Wrz 2006 12:12:52
Odpowiedz 
Coście się tak na tego ENTa uparli? W/g mnie to bardzo dobry serial świetnie dopełniający uniwersum Star Treka. Prędzej poleciłbym komuś właśnie enta niż tosa.
Q__
Moderator
#9 - Wysłana: 12 Wrz 2006 12:31:07
Odpowiedz 
gaius

Coście się tak na tego ENTa uparli?

Bo kanon łamie i mało wiarygodnienie przedstawia wczesną erę lotów nadświetlnych - pod tym względem SAAB i B5 były zdecydowanie lepsze...
Xalein
Użytkownik
#10 - Wysłana: 12 Wrz 2006 12:47:44
Odpowiedz 
Q__

A ja lubie sobie poogladac Entka na AXN... choc ogolnie tendnecja do tworzenia prequeli nie tylko w ST jest dla mnie poronionym pomyslem, pozniej tworzy sie sprzecznosci tak jak w Entku.
Q__
Moderator
#11 - Wysłana: 12 Wrz 2006 15:08:17
Odpowiedz 
Xalein

A ja lubie sobie poogladac Entka na AXN...

Paradoksem jest to, że ENTek nie jest wcale najgorszym serialem. Po prostu na tle większości Treka jest słaby i... mało trekowy... Zresztą mamy tu (chyba) wszyscy tyle sentymentu do ST, że "z braku laku" i ENTek ujdzie...
Wookie
Użytkownik
#12 - Wysłana: 12 Wrz 2006 15:16:13
Odpowiedz 
Moim zdaniem ENTek wlasnie naprawia niedociagniecia z poprzednich serii, przez co wielu odbiera go jako jakies zlo, bo nie chcia sobie uswiadomic ze i te starsze serie mialy buraki. Nie znaczy to ze ENTek nie ma burakow bo sa odcinki wrecz idiotyczne, ale to sa wyjatki i takie odcinki znajdzie sie tez w innych seriach. Tak wiec uwazam, ze ENTek jak najbardziej zasluguje na uznanie go za ST, nie moiwac nic ze tworcy go za takiego uznaja
Q__
Moderator
#13 - Wysłana: 12 Wrz 2006 15:22:34
Odpowiedz 
Wookie

Moim zdaniem ENTek wlasnie naprawia niedociagniecia z poprzednich serii

Owsze, by być sprawiedliwym, przyznam, ze niektóre buraki czy niezgodności ze starszych serii zostały w ENTku w końcu spójnie wyjaśnione... (Np. różny wygląd Klingonów w TOS, filmach i TNG.) Mimo to jakoś za nim nie przepadam...

ze tworcy go za takiego uznaja

Dla mnie prawdziwy Trek, to ten tworzony przez Roddenberry'ego, nie przez panów B&B...
Wookie
Użytkownik
#14 - Wysłana: 12 Wrz 2006 15:27:14
Odpowiedz 
Dla mnie prawdziwy Trek, to ten tworzony przez Roddenberry'ego, nie przez panów B&B...

No i masz prawo uwazac jak chcesz ale na logike: wszsytkie te seriale ( i Roddenberry'ego i B&B) sa w tym samym swiecie, sa nawiazania itp. wiec jak by nie patrzec wszsytkie powinny jednak pozostac pod szyldem Star Trek - i to jest moje zdanie
Xalein
Użytkownik
#15 - Wysłana: 12 Wrz 2006 15:32:34
Odpowiedz 
Q__

Czyli po smierci Roddenberry'ego juz nie bylo dla Ciebie prawdziwego Treka? Bo dla mnie byl/jest...
szwagier
Użytkownik
#16 - Wysłana: 12 Wrz 2006 15:39:22
Odpowiedz 
Ja odnoszę i odnosiłem zawsze takie wrażenie że Roddenbery stworzył treka dla idei i ambicji a kasa miała drugorzędne znaczenie. A panów B & B o to nie posądzam jakoś...
Q__
Moderator
#17 - Wysłana: 12 Wrz 2006 17:46:14
Odpowiedz 
Wookie

wszsytkie te seriale ( i Roddenberry'ego i B&B) sa w tym samym swiecie, sa nawiazania itp. wiec jak by nie patrzec wszsytkie powinny jednak pozostac pod szyldem Star Trek

Ależ prawa do szyldu ST im nie odmawiam...

Xalein

Czyli po smierci Roddenberry'ego juz nie bylo dla Ciebie prawdziwego Treka? Bo dla mnie byl/jest...

DS9 owszem, ale reszta? Oczywiście każdy ma prawo do swego zdania...

szwagier

Ja odnoszę i odnosiłem zawsze takie wrażenie że Roddenbery stworzył treka dla idei i ambicji a kasa miała drugorzędne znaczenie. A panów B & B o to nie posądzam jakoś...

I właśnie dlatego tamten następny Trek jest dla mnie "podejrzany"... Prawdę mówiąc uważam, że Straczyński (od B5) jest w większym stopniu spadkobiercą Roddenberry'ego niż w/w duet...
Raptor 16
Użytkownik
#18 - Wysłana: 12 Wrz 2006 18:10:54
Odpowiedz 
wszsytkie te seriale ( i Roddenberry'ego i B&B) sa w tym samym swiecie,

jakto w tym samym świecie? są klingoni i spółka?
Q__
Moderator
#19 - Wysłana: 12 Wrz 2006 18:44:56
Odpowiedz 
Raptor 16

Przecież wydarzenia TOS, TAS, TNG, DS9, VOY, i tym nieszczęsnym ENTku toczą sie w tym samym świecie...
Raptor 16
Użytkownik
#20 - Wysłana: 12 Wrz 2006 18:51:27
Odpowiedz 
Przecież wydarzenia TOS, TAS, TNG, DS9, VOY, i tym nieszczęsnym ENTku toczą sie w tym samym świecie...

ale chyba nie wszytkie dziela Robbenberrego?
Xalein
Użytkownik
#21 - Wysłana: 12 Wrz 2006 18:55:03
Odpowiedz 
Q__

Mi sie od DS9 bardziej podobal VGR - ale to moje prywatne zdanie.
Q__
Moderator
#22 - Wysłana: 12 Wrz 2006 19:08:29
Odpowiedz 
Raptor 16

ale chyba nie wszytkie dziela Robbenberrego?

IMHO każde zdanie trzeba czytać we właściwym kontekście...

Xalein

Mi sie od DS9 bardziej podobal VGR

Cóż, był podobniejszy do genialnego TNG... Gdyby tylko w serialu nie było Neelixa i Kes , i gdyby Kaśkę grać kto inny...

ale to moje prywatne zdanie.

Każdy ma prawo do swojego .
szwagier
Użytkownik
#23 - Wysłana: 12 Wrz 2006 19:32:07
Odpowiedz 
Mi sie od DS9 bardziej podobal VGR
DS9 był bardziej "statyczny" i polityczny, taki kryminał wojenny ale miał lepsze scenariusze, akcje i obsadę z częścią ekipy TNG. VGR natomiast był klasyczną ideą eksploracji kosmosu statkiem kosmicznym, tylko ta... właśnie załoga i niekiedy spłycenie... ja bym tym wyrzucił Kes, Nelixa, Kaśkę, lubiłem natomiast Toma, Chakotaya, Doctora i nawet Harry'ego. W DS9 nie lubiłem tylko syna Sisko bo jakoś dla mnie nic tam nie wnosił tak samo jak nasz ulubiony Wesley, z którym mi się ciągle kojarzył.
miszowaty
Użytkownik
#24 - Wysłana: 12 Wrz 2006 19:34:45
Odpowiedz 
chyba wkradł się mały offtop, poza tym czekam na zakończenie dyskusji i najlepszy serial dla laika, poza tym prosił bym o rozwijanie skrótów w stylu:
Mi się od DS9 bardziej podobał VGR
i najlepiej po angielsku też bo raczej tak właśnie będę ściągał z torrenta
Q__
Moderator
#25 - Wysłana: 12 Wrz 2006 19:58:34
Odpowiedz 
szwagier

tak samo jak nasz ulubiony Wesley

A czego Wy wszyscy od tego Wesley'a chcecie?

miszowaty

poza tym prosił bym o rozwijanie skrótów

Wraz z The_D podaliśmy tu mały słowniczek:
http://www.startrek.pl/forum/index.php?action=vthr ead&forum=8&topic=1069&page=3#17
szwagier
Użytkownik
#26 - Wysłana: 12 Wrz 2006 19:58:44
Odpowiedz 
DS9-Deep Space Nine (w Polsce zwany Stacja Kosmiczna)
VGR-Voyager
Q__
Moderator
#27 - Wysłana: 12 Wrz 2006 20:01:49
Odpowiedz 
szwagier

VGR-Voyager

Owszem, aczkolwiek na określenie tego serialu częściej używany jest skrót VOY
miszowaty
Użytkownik
#28 - Wysłana: 12 Wrz 2006 20:12:09 - Edytowany przez: miszowaty
Odpowiedz 
ok, to od czego zacząć?
Q__
Moderator
#29 - Wysłana: 12 Wrz 2006 20:48:01
Odpowiedz 
miszowaty

ok, to od czego zacząć?

Kilku Forumowiczów (w tym ja) przedstawiło już swoje sugestie...
Xalein
Użytkownik
#30 - Wysłana: 12 Wrz 2006 20:54:34
Odpowiedz 
miszowaty

Masz pare propozycji - ale sam musisz dojsc do tego od czego najlepiej zaczac
 Strona:  1  2  »» 
USS Phoenix forum / Star Trek / nie jestem trekowcem

Twoja wypowiedź
Styl pogrubiony  Styl pochylony  Obraz Łącza  URL Łącza  :) ;) :-p :-( Więcej emotikon...  Wyłącz emotikony

» Login  » Hasło 
Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą tutaj pisać. Zaloguj się przed napisaniem wiadomości albo zarejstruj najpierw.

Wygenerowane przez miniBB®

© Copyright 2001-2009 by USS Phoenix Team.   Dołącz sidebar Mozilli.   Konfiguruj wygląd.
Część materiałów na tej stronie pochodzi z oryginalnego serwisu USS Solaris za wiedzą i zgodą autorów.
Star Trek, Star Trek The Next Generation, Deep Space Nine, Voyager oraz Enterprise to zastrzeżone znaki towarowe Paramount Pictures.

Pobierz Firefoksa!