USS Phoenix
Logo
USS Phoenix forum / Star Trek / Znalezione w sieci
 Strona:  ««  1  2  3  ...  66  67  68  69  70  71  72  »» 
Autor Wiadomość
pirogronian
Użytkownik
#2041 - Wysłana: 3 Cze 2015 22:50:04
Odpowiedz 
ortkaj:
Con Brio ADS 100 na tym powstawała muzyka do filmowych Treków ( IMO bardziej zaawansowany niż elektronika w TOS)

Z powodzeniem mógłby tam służyć za element scenografii (np jako warsztat DJ-a w 10 dziobowym)
Eviva
Użytkownik
#2042 - Wysłana: 4 Cze 2015 10:14:06
Odpowiedz 
Q__:
Chętnie dałbym to jutro/pojutrze na main site, ale nie wiem czy to ma sens, skoro wiadomość ta trafiła już na Twój blog

To już up to You, skoro obecność na mim blogu dezawuuje wiadomość....
Q__
Moderator
#2043 - Wysłana: 4 Cze 2015 11:30:41 - Edytowany przez: Q__
Odpowiedz 
Eviva

Eviva:
skoro obecność na mim blogu dezawuuje wiadomość....

Nie dezawuuje. Po prostu Trekowy światek w Polsce jest dość mały i kto miał przeczytać - przeczytał. Stąd staram się unikać powielania.

Są jednak, owszem, takie wiadomości, które i tak musimy podać wszyscy jednocześnie - Twój blog, Trek.pl. Phoenix, bo są b. istotne. Zastanawiam się czy ten news należy do tej kategorii. Ale chyba jednak... tak.
Maveral
Użytkownik
#2044 - Wysłana: 4 Cze 2015 11:34:01
Odpowiedz 
Muszę się w tej dyskusji zgodzić z Mavem. Niestety, ale jeśli chodzi o Treka, to chyba wszystkie produkcje fanowskie jakie miałem wątpliwą przyjemność zobaczyć, stały na tak żenującym poziomie, że aż oczy mi się łzami zalewały. Uwielbiam Trek'a, ten klimat, ale za tym musi jednak iść dobra realizacja, a tutaj jest tragedia. I jakoś ciężko mi przełknąć tę gorycz, że Trek ma tylu miłośników na świecie i nie ma dobrej produkcji fanowskiej. Teraz dopiero coś tam się ruszyło z tym Axanar i Renegades. Może coś dobrego z tego wyniknie.
Q__
Moderator
#2045 - Wysłana: 4 Cze 2015 12:04:49 - Edytowany przez: Q__
Odpowiedz 
Maveral

Maveral:
Niestety, ale jeśli chodzi o Treka, to chyba wszystkie produkcje fanowskie jakie miałem wątpliwą przyjemność zobaczyć, stały na tak żenującym poziomie, że aż oczy mi się łzami zalewały.

Aż będę ciekaw tej listy hańby (czyli ich tytułów)...

Maveral:
Teraz dopiero coś tam się ruszyło z tym Axanar i Renegades. Może coś dobrego z tego wyniknie.

No, Mav, zdaje się, uważa, że one to dopiero będą beznadziejne...
Mav
Użytkownik
#2046 - Wysłana: 4 Cze 2015 13:37:42 - Edytowany przez: Mav
Odpowiedz 
Q__:
Tylko, że fanprodukcje Treka znamy wszystkie, jakie wygrzebiemy, a fanprodukcji innych franczyz często nie znamy tak dobrze, docierają do nas najwybitniejsze...

Renegades jest bardzo szeroko reklamowane, w końcu zabrali się za to znani trekowi aktorzy. Tymczasem porównajmy piosenki promujące Renegades i Kung Fury:

-David Hasselhoff - True Survivor (from Kung Fury)
https://www.youtube.com/watch?v=ZTidn2dBYbY

Ponad 13 milionów wyświetleń od kwietnia.

-Star Trek Renegades Official Music Video
https://www.youtube.com/watch?v=HI3fSiokTsw

Spektakularne 39 tysięcy wyświetleń od marca.

"Prelude to Axanar" od sierpnia 2014 dorobił się niecałego miliona wyświetleń, tak znana produkcja wśród trekowych fanseriali, a nawet milion nie pękł - porażka.

"Kung Fury" w ciągu kilkunastu dni dorobił się już ponad 12 milionów wyświetleń.

"Ghost Recon Alpha" 7.5 miliona.

Żeby nie było, że takie znane porównuje, wpisz sobie na YT sf short movies, większość tych praktycznie niereklamowanych, totalnie nieznanych produkcji o różnej jakości ma więcej wyświetleń niż do dziś Prelude czy filmiki z Renegades* - porażka.

Fanprodukcje Treka leżą, mało kto się nimi interesuje, i są marnej jakości, a najgorsze w tym wszystkim, że w ogóle nie próbują być czymś w duchu mądrego SF, tylko posiłkują się akcją, sensacyjno-politycznymi wątkami - SŁABE TO.

* trzy linki na szybko:
https://www.youtube.com/watch?v=IEuZCv7GlPw
https://www.youtube.com/watch?v=muYFZVj-kDY
https://www.youtube.com/watch?v=3MWQHBsalOM
Q__
Moderator
#2047 - Wysłana: 4 Cze 2015 19:30:55 - Edytowany przez: Q__
Odpowiedz 
Mav

Mav:
Spektakularne 39 tysięcy wyświetleń od marca.
"Prelude to Axanar" od sierpnia 2014 dorobił się niecałego miliona wyświetleń, tak znana produkcja wśród trekowych fanseriali, a nawet milion nie pękł - porażka.
"Kung Fury" w ciągu kilkunastu dni dorobił się już ponad 12 milionów wyświetleń.
"Ghost Recon Alpha" 7.5 miliona.
Żeby nie było, że takie znane porównuje, wpisz sobie na YT sf short movies, większość tych praktycznie niereklamowanych, totalnie nieznanych produkcji o różnej jakości ma więcej wyświetleń niż do dziś Prelude czy filmiki z Renegades* - porażka.

Tu mnie, częściowo, przekonałeś. Faktem jest, że bardzo długo Trek dobry oznaczało Trek popularny. Do dziś Abramsowi nie udało się pobić rekordu zysków-po-uwzględnieniu-inflacji TMP, że już o zyskach procentowych TWoK nie wspomnę. TNG biło rekordy oglądalności jako seria (i gdy finiszowało oglądalność miało wciąż przyzwoitą). DS9 "Emissary" - najlepszy Trekowy pilot, był też najczęściej oglądanym odcinkiem... (W sumie ostatnim epizodem o przyzwoitej, TNGowskiej, oglądalności był VOY "Caretaker"... i potem już nic).

A to oznacza - zwłaszcza w amerykańskich, nastawionych na komercję, realiach - że dobry Trek niezależny powinien prezentować sobą (liczoną zdolnością przyciągania widzów) siłę, wtedy dopiero CBS z Paramountem będą się z nim liczyć, podejmować rozmowy o kręceniu serii, myśleć o zastępowaniu wizji Abramsa czymś bliższym klasycznego ST...
Z tym, że nie jestem pewien czy oglądalnościowa porażka DS9 i VOY, a także relatywnie b. słabe wyniki Axanaru i REN w tym zakresie dowodzą koniecznie obiektywnej słabości tych produkcji. Dowodzą natomiast niewątpliwie, że ST ugrzązł w zaklętym kręgu sztywnego kanonu i niszowości (tu przyznam, że namówiłem parę osób do oglądania "PtA"- Klingona i mundurki nawet jakoś rozpoznali jako ST, w sumie z miejsca, ale wszystko inne musiałem tłumaczyć, bodaj dłużej niż trwał film; to jest - będę się upierał - niezła produkcja, ale tylko fan ją zrozumie*).

* a, by wychwycić niuanse (także: skąd tam Gill), trzeba jeszcze znać ST RPG firmy FASA
Maveral
Użytkownik
#2048 - Wysłana: 5 Cze 2015 15:01:10
Odpowiedz 
Q__:
Aż będę ciekaw tej listy hańby (czyli ich tytułów)...

Nie pamiętam z nazwy wszystkich tych produkcji, a trochę ich było, ale wrzucę na szybko te, które jakimś cudem zapamiętałem z nazwy, więc byłem je w stanie szybko wyszukać.

1. Starship Farragut - jakiś przykładowy odcinek.
2. Star Trek ~ Project Potemkin - też przykładowy odcinek
3. Star Trek ~ Project Potemkin: We Few... - a tutaj wisienka na torcie goryczy. To wygląda jakby oni ubrali sobie stroje, wyszli na pole przed dom i "nakręcili" odcinek.

Ja nie odmawiam chęci i zaangażowania, ale na pewno "odmawiam" budżetu i talentu aktorskiego. Jeśli komuś takie produkcje wystarczają, to jego sprawa - jak na taką dużą społeczność, to dla mnie to jest bardzo, bardzo słabe niestety (a wnioskując po niektórych komentarzach na YT, Potemkin uważany jest jedną z lepszych fanowskich produkcji).
Q__
Moderator
#2049 - Wysłana: 5 Cze 2015 18:04:59
Odpowiedz 
Maveral

Maveral:
wrzucę na szybko te, które jakimś cudem zapamiętałem z nazwy, więc byłem je w stanie szybko wyszukać.
1. Starship Farragut - jakiś przykładowy odcinek.
2. Star Trek ~ Project Potemkin - też przykładowy odcinek
3. Star Trek ~ Project Potemkin: We Few... - a tutaj wisienka na torcie goryczy. To wygląda jakby oni ubrali sobie stroje, wyszli na pole przed dom i "nakręcili" odcinek.

Powiem tak... Nie będę bronił tych odcinków... Farragut zyskuje na jakości/oglądalności/TOSowości w zasadzie dopiero od swojego trzeciego odcinka "The Price of Anything" (by w czwartym - "Conspiracy of Innocence" znów zawieść od strony scenariusza), niezle są za to jego animowane epizody "kanonizowane" przez samego Lou Scheimera, współproducenta TAS. Potemkin z kolei ma często (nie zawsze) znakomite scenariusze natomiast realizacyjnie zawsze wyglądał jak kiepski amatorski teatrzyk.

W zasadzie jeśli szukasz fanprodukcji ST na profesjonalnym poziomie, to poza nadciągającymi Renegades, Axanarem i Horizonem-z-ery-ENT (oraz animowanym Farragutem), masz do dyspozycji tylko Of Gods and Men tej samej ekipy, która teraz kręci REN (z tym, że scenariuszowo to jest papka - +/- poziom Generations), Star Trek Continues (cztery epizody różnej jakości, ale ogólnie trzymające poziom), New Vovages/Phase 2 (tu bywa b. różnie - poziom idzie w górę od drugiego/trzeciego, bo różnie liczą, odcinka "To Serve All My Days", ale nadal przebiega to sinusoidalnie: raz jest słabo, raz znakomicie - ich "World Enough and Time" jest najbardziej nagradzanym epizodem ST jak dotąd, w czym przebija oficjalne produkcje), oraz drugi, ostatni, odcinek Exetera "The Tressaurian Intersection". Dość obiecująco, acz i mocno wtórnie, wygląda też pilotowa vignette Valianta - "Legacy".
Ciekaw będę czy Twoja opinia na ich temat jest/okaże się równie krytyczna.
Eviva
Użytkownik
#2050 - Wysłana: 5 Cze 2015 19:00:04
Odpowiedz 
Nie pamiętam, czy tu wspominałam, ale chyba nie.
Nichelle Nichols miała lekki udar, ale już czuje się lepiej, za co dziękujmy Prorokom

Wieści o stanie zdrowia Nichelle
Parura123
Użytkownik
#2051 - Wysłana: 6 Cze 2015 21:06:51
Odpowiedz 
Walter Koenig o kręceniu sceny z wypytywaniem o "nuclear wessels":
https://www.youtube.com/watch?v=YXSw9YjKmJM
Mav
Użytkownik
#2052 - Wysłana: 12 Cze 2015 19:26:42 - Edytowany przez: Mav
Odpowiedz 
Zrobili akcje na FB i mamy już trailer Kung Fury z Tomaszem Knapikiem

https://www.facebook.com/mikrofonika

Teraz jest już 100% klimatu lat 80

Przygotowują też pełną wersję z lektorem.
Seybr
Użytkownik
#2053 - Wysłana: 12 Cze 2015 22:28:11
Odpowiedz 
Mav

Tytuł musi być koniecznie źle przetłumaczony ;]. Lektor pasuje i uzupełni klimat. Zrobię rip na VHS i obejrzę z magnetowidu. Tylko gdzie ja znajdę telewizor typu banka ;].
Mav
Użytkownik
#2054 - Wysłana: 12 Cze 2015 23:29:45 - Edytowany przez: Mav
Odpowiedz 
Seybr:
Tytuł musi być koniecznie źle przetłumaczony ;]

Skoro Terminator po polskiemu był "Elektroniczny morderca", Dirty Dancing "Wirujący seks", a Die Hard "Szklana pułapka", to jak by przetłumaczyli Kung Fury? Może "Wojownik czasu"? Albo "Niezniszczalny glina"
Q__
Moderator
#2055 - Wysłana: 12 Cze 2015 23:32:38 - Edytowany przez: Q__
Odpowiedz 
Mav

Mav:
eraz jest już 100% klimatu lat 80
Przygotowują też pełną wersję z lektorem.

Mała rzecz, a cieszy;).

Seybr
Mav

Seybr:
Tytuł musi być koniecznie źle przetłumaczony ;]

Mav:
Skoro Terminator po polskiemu był "Elektroniczny morderca", Dirty Dancing "Wirujący seks", a Die Hard "Szklana pułapka", to jak by przetłumaczyli Kung Fury?... Może "Wojownik czasu"? Albo "Niezniszczalny glina"

Może "Karate szał" albo "Wściekły karateka" (tłumacz nie musi się znać na sztukach walki)?
pirogronian
Użytkownik
#2056 - Wysłana: 13 Cze 2015 00:29:44
Odpowiedz 
Mav:
jak by przetłumaczyli Kung Fury?

Nie wiem, jak oni, ale ja bym przetłumaczył możliwie dosłownie. "Azjatyckie bryki"
Seybr
Użytkownik
#2057 - Wysłana: 13 Cze 2015 09:07:05
Odpowiedz 
pirogronian
Q__
Mav

Moja propozycja to Pięść Czasu. Kung Fu Szał, był taki film, to odpada.
Eviva
Użytkownik
#2058 - Wysłana: 13 Cze 2015 18:31:06
Odpowiedz 
Bardzo ciekawa wiadomość dla wielbicieli neoKhana

http://www.trektoday.com/content/2015/06/cumberbat ch-to-receive-cbe/

I tłumaczenie z mojego bloga - nie linkuję do niego, żeby nikogo nie drażnić

Benedicta Cumberbatcha spotkał nie lada zaszczyt. Nie tylko został zaproszony na urodziny królowej, ale zostanie też wtedy odznaczony przez sędziwą damę. Za swe zasługi na polu aktorskim otrzyma Krzyż Komandorski Imperium Brytyjskiego.Nie jest to zaszczyt tak wielki jak nadanie szlachectwa, ale ma też swoje znaczenie i nie przypada byle komu. W przypadku Cumberbarcha jest to o tyle interesujące wydarzenie, że jest on jeszcze młody, ma dopiero trzydzieści osiem lat, a Krzyż Komandorski jest zwykle nadawany na zakończenie czyjejś kariery, w uznaniu zasług całego życia.
Q__
Moderator
#2059 - Wysłana: 13 Cze 2015 19:57:35
Odpowiedz 
Eviva

Eviva:
nie linkuję do niego, żeby nikogo nie drażnić

Bez przesady... Rozumiem, że Twoje próby literackie mogą budzić różne oceny, a część historii fandomu, w której miałaś swój udział była... cóż... burzliwa (co odczułem jak mało kto), ale akurat bloga Star Trek Mine nie masz najmniejszego powodu się wstydzić, przeciwnie, uważam go za istotne dla Treka w Polsce miejsce sieciowe.

Ponieważ to, co pozytywne warto wspierać - ja go zlinkuję:
http://startrekmine.blogspot.com/2015/06/krzyz-kom andorski-dla-khana.html
Eviva
Użytkownik
#2060 - Wysłana: 13 Cze 2015 20:16:36
Odpowiedz 
Q__

Dzięki To miło z Twojej strony
Q__
Moderator
#2061 - Wysłana: 14 Cze 2015 07:57:15
Odpowiedz 
Eviva

Eviva:
Dzięki

Nie ma za co. Jak są powody do chwalenia - zawsze pochwalę.

ps. Z innej beczki... Zawsze miałem słabość do fikcyjnych miliarderów (i prawdziwych milionerek), więc jak już mi się przypadkiem wygooglał tako oto spis fikcyjnych (SFowych) magnatów medialnych to wrzucam:
http://io9.com/362841/science-fictions-army-of-rup ert-murdochs
MarcinK
Użytkownik
#2062 - Wysłana: 14 Cze 2015 14:40:33
Odpowiedz 
Seybr:
Tytuł musi być koniecznie źle przetłumaczony

Proponuję w ramach nędznej akcji promocyjnej zatytułować film "Cobra 2" albo"Liberator 3".
MarcinK
Użytkownik
#2063 - Wysłana: 14 Cze 2015 17:28:44
Odpowiedz 
Elaan
Użytkownik
#2064 - Wysłana: 14 Cze 2015 20:13:11 - Edytowany przez: Elaan
Odpowiedz 
Eviva:
Nie jest to zaszczyt tak wielki jak nadanie szlachectwa, ale ma też swoje znaczenie i nie przypada byle komu

Zwłaszcza, że Cumberbatch jest [podobnie jak piosenkarz Chris de Burgh] potomkiem rodu Plantagenetów i z tej racji uczestniczył ostatnio w uroczystym pogrzebie szczątków króla Ryszarda III.

http://www.tvn24.pl/wiadomosci-ze-swiata,2/pogrzeb -po-530-latach-ryszard-iii-spoczal-w-leicester,527 944.html
Eviva
Użytkownik
#2065 - Wysłana: 14 Cze 2015 21:06:32
Odpowiedz 
Elaan

A tego to nie wiedziałam! Fakt, znać po nim klasę, ale... No to trzeba do niego się z szacunkiem zwracać, a nie walić po łbie jak plebejusz Quinto!
Q__
Moderator
#2066 - Wysłana: 15 Cze 2015 08:19:26
Odpowiedz 
Elaan
Użytkownik
#2067 - Wysłana: 15 Cze 2015 14:33:19
Odpowiedz 
Eviva:
No to trzeba do niego się z szacunkiem zwracać, a nie walić po łbie jak plebejusz Quinto!

W bitwie i rycerzowi z chudopachołkiem oręż skrzyżować się zdarzy.
Ale, o ile pamiętam, to w "dwunastce" arystokracja nie pozostawała dłużna plebejuszom w waleniu po łbie.

Q__:
A wiecie, Panie, że się ta arystokracja mnoży?

Wyglądają na dobraną parę, a dobre geny warto mnożyć. Niech im to idzie jak najlepiej.
JDM
Użytkownik
#2068 - Wysłana: 15 Cze 2015 17:15:51
Odpowiedz 
O, i na coś takiego trafiłam - "Kung Fury" to krótkometrażowy hołd złożony estetyce lat 80., na którego powstanie złożyli się użytkownicy jednego z serwisów crowdfundingowych. I dowód na niesłabnącą modę na klimaty retro w popkulturze - http://wiadomosci.gazeta.pl/wiadomosci/1,114871,18 021090,_Kung_Fury___Jak_zebrano_ponad_pol_miliona_ dolarow.html#MT
Mav
Użytkownik
#2069 - Wysłana: 8 Lip 2015 10:41:02
Odpowiedz 
Q__
Moderator
#2070 - Wysłana: 8 Lip 2015 11:10:17 - Edytowany przez: Q__
Odpowiedz 
Eviva

Eviva:
Trekowe monety trafiają do Polski. Mennica wrocławska dystrybuuje dwa zestawy - kirkowy i picardowy.

Na Zachodzie doszedł zestaw siskowy:
http://www.startrek.com/article/perth-mint-unveils -deep-space-nine-coins
Ciekawe czy i ten do nas trafi?

Mav

Mav:
Kung Fury już całe z lektorem

mozg_kl2 wrzucił to wcześnie rano, choć może i tu lepiej pasuje, bo tu gadaliśmy o "Kung Fury"...
 Strona:  ««  1  2  3  ...  66  67  68  69  70  71  72  »» 
USS Phoenix forum / Star Trek / Znalezione w sieci

Twoja wypowiedź
Styl pogrubiony  Styl pochylony  Obraz Łącza  URL Łącza  :) ;) :-p :-( Więcej emotikon...  Wyłącz emotikony

» Login  » Hasło 
Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą tutaj pisać. Zaloguj się przed napisaniem wiadomości albo zarejstruj najpierw.

Wygenerowane przez miniBB®

© Copyright 2001-2009 by USS Phoenix Team.   Dołącz sidebar Mozilli.   Konfiguruj wygląd.
Część materiałów na tej stronie pochodzi z oryginalnego serwisu USS Solaris za wiedzą i zgodą autorów.
Star Trek, Star Trek The Next Generation, Deep Space Nine, Voyager oraz Enterprise to zastrzeżone znaki towarowe Paramount Pictures.

Pobierz Firefoksa!