USS Phoenix
Logo
USS Phoenix forum / Star Trek / Znalezione w sieci
 Strona:  ««  1  2  ...  59  60  61  62  63  ...  72  73  »» 
Autor Wiadomość
The_D
Użytkownik
#1801 - Wysłana: 10 Sty 2013 14:51:28
Queerbot
Użytkownik
#1802 - Wysłana: 10 Sty 2013 15:07:43
Eviva
Użytkownik
#1803 - Wysłana: 20 Sty 2013 10:32:49
Wyrzucają Murzynów z książek dla dzieci... weryfikacja polityczne braci Grimm też w toku
http://wiadomosci.onet.pl/kraj/jakubowska-radosna- tworczosc-eurobiurokratow-w-ue,1,5398873,wiadomosc .html
Elaan
Użytkownik
#1804 - Wysłana: 20 Sty 2013 12:01:47
Eviva:
Wyrzucają Murzynów z książek dla dzieci...

No to Tuwim też popadnie pod eurocenzurę. Ładne kwiatki.
Eviva
Użytkownik
#1805 - Wysłana: 20 Sty 2013 12:14:00
Elaan

Nie tylko Tuwim, Janusz Korczak też. Wszak w "Królu Maciusiu" występują czarni ludożercy!
Elaan
Użytkownik
#1806 - Wysłana: 20 Sty 2013 12:38:58
Eviva

No i jeszcze Sienkiewicz do kompletu. Jak on tych mieszkańców Czarnego Lądu mógł tak opisać?
Może chociaż Szklarski się uratuje spod nożyczek?
Eviva
Użytkownik
#1807 - Wysłana: 20 Sty 2013 13:01:29
Elaan

No, poprawianie Sienkiewicza już się dawno zaczęło - od nowej ekranizacji "W pustyni i w puszczy".
Toudi
Użytkownik
#1808 - Wysłana: 20 Sty 2013 13:37:55
Jesteście przewrażliwieni. To, że ktoś gdzieś proponuje coś, nie znaczy, że przejdzie w całym rejonie.
To jak kiedyś z tym zastąpieniem w formularzach mam i ojców przez opiekun1 i opiekun2. I co się zmieniło? Totalnie nic, matki i ojcowie nadal istnieją i mają się dobrze.

A co do tej niemieckiej propozycji, może u nich kiedyś ich biurokratyczna cenzura faktycznie przepuściła jakiś tekst, który nie powinien trafić do szkół (i nie mówcie, że was to mogłoby zdziwić) i teraz ktoś wreszcie próbuje poprawić ten błąd sprzed lat, a nie ma innego sposobu, możliwości, czy chęci niż przez ustawę.

Do tego należy pamiętać, że w tych "demokratycznych biurokracjach" chodzi o pieniądze, dlatego tez w unii i rak ryba i marchewka owoc.

Problemem nie są udziwniane przepisy, ale fakt, że gdyby je uprościć, to tysiące parlamentarzystów nie byłoby nikomu potrzebnych, a oni się tego boją bardziej niż głupich przepisów.

Przecież gdyby ktoś chciał szybko rozwiązać problem, to po prostu przy rokrocznej aktualizacji programowej wywaliłby niestosowny tekst z programu nauczania i nikt by nawet nie zauważył, ani nazwiska pomysłodawcy nie poznał.

Albo jak z przytoczony na początku przeze mnie problem wykreślania mamy i taty. Jak pamiętam ze szkoły (a stary jeszcze nie jestem, ale było to przed Unią) to nie raz wypełniało się formularze dla szkoły i była tam rubryka o rodzicach - opiekunach prawnych. I chyba zawsze pisało tam:
Dane matki/opiekuna prawnego
Dane ojca/opiekuna prawnego
albo
dane rodzica(ów)/opiekuna(ów) prawnego(ych)
I w tym drugim nie było wyszczególnionej płci.

Pamiętam, że w podstawówce zapytałem się dlaczego taki jest formularz i dostałem odpowiedź, że nie każdy ma matkę i ojca, niektórzy przebywają pod czyjąś inną opieką - i nie miało to znaczenia, czy to rodzina, czy niepełna, czy rodzina zastępcza czy opiekunowie z domu dziecka. Nie ważny był powód, ważne, że w każdej sytuacji można było wypełnić formularz bez problemu.

A teraz, ze wszystkiego robi się głośne hallo i szuka dziur w całym.
Elaan
Użytkownik
#1809 - Wysłana: 20 Sty 2013 14:25:11
Toudi:
Jesteście przewrażliwieni.

Toudi:
A teraz, ze wszystkiego robi się głośne hallo i szuka dziur w całym.

Mam wrażenie, że to Ty traktujesz nasze żarty zbyt poważnie.
Kpimy sobie z Evivą, bo to nie pierwsza unijna "myśl epokowa", która tylko na to zasługuje, a w końcu pewnie i tak wyląduje w koszu.
Ale, gdyby nikt nie reagował na takie "kwiatki" i nie robił przysłowiowego "halo", to euro-poprawiacze dopiero mieliby pole do popisu.
Eviva
Użytkownik
#1810 - Wysłana: 31 Sty 2013 08:50:44
Kor
Użytkownik
#1811 - Wysłana: 31 Sty 2013 09:28:41 - Edytowany przez: Kor
Eviva

Problem z takimi raportami jest taki, że nie sposób - bez samodzielnego zbadania metodyki, wyliczeń, zasadności stawianych tez i konkluzji - wyrobić sobie zdania, czy raport taki ma cokolwiek wspólnego z prawdą. Współcześnie raporty nauk społecznych po prostu się kupuje (zamawia), a i te bez mniej lub bardziej jawnego wsparcia finansowego instytucji, są często wyrazem uprzedzeń autorów.

Dlatego ja w temacie wolę sięgać do badań, które nie mają jako swojego celu rozstrzygania tego typu drażliwych i obciążonych propagandowo zagadnień, a pośrednio dają znaczące wskazówki dotyczące ich rozstrzygnięcia.

Chodzi np. o badania rodzin rozbitych, czy dzieci wychowywanych przez jednego rodzica od urodzenia. W badaniach takich widać statystyczne różnice w zależności od płci rodzica, dziecka, wieku utraty (jeśli nie od urodzenia) oraz zróżnicowanie wpływu na dziecko przy różnych kombinacjach tych czynników. Trudno to tłumaczyć inaczej, jak tym, że rodzice różnych płci mają różny wpływ na dziecko i odpowiadają za kształtowanie w nich różnych aspektów osobowości.

Wniosek z tego jest taki, że dla prawidłowego i pełnego rozwoju osobowości dziecko potrzebuje rodziców płci obojga, a przynajmniej, że w przypadku braku tego warunku, rozwój dziecka częściej przebiega nieprawidłowo.
7z9
Użytkownik
#1812 - Wysłana: 5 Lut 2013 11:36:55
http://spotkaniaznieznanym.blog.onet.pl/2009/08/04 /archeologiczne-bujdy-cz-2/
Czyżby odcinek VOY "Distant Origin" nabrał głębszego współczesnego znaczenia
Seybr
Użytkownik
#1813 - Wysłana: 5 Lut 2013 12:56:38 - Edytowany przez: Seybr
10 tysięcy lat czaszkę bizona
z… dziurą po kuli. Któż mógł w dawnych czasach dysponować bronią palną i pozbawić życia bizona, który do dzisiaj straszy uczonych i skostniałą archeologię?

W tym czasie Niemcy posiadali wysokorozwinięty system telefonii światłowodowej. Dowody są na 10 metrach pod ziemią. Ruskie nie znaleźli ani miedzi ani szkła, na 5, 10 i nawet 100 metrach. Stwierdzili że dawni Rusini posiadali technologię GSM, LTE.
Q__
Moderator
#1814 - Wysłana: 5 Lut 2013 16:11:41
7z9

Niektore z tych cudow pamietam sprzed lat, opisane przez Znicza i Mostowicza. Ale co do wiadomego odcinka VOY (i paru innych o podobnej tematyce w ST), to nie tyle sa one prorocze, ile bazuja wlasnie na roznego typu opowiesciach i hipotezach.
Mav
Użytkownik
#1815 - Wysłana: 5 Lut 2013 23:39:59 - Edytowany przez: Mav
Seybr
Użytkownik
#1816 - Wysłana: 7 Lut 2013 22:42:37
http://nasygnale.pl/kat,1025343,page,2,title,Niani a-opiekuje-sie-twoim-dzieckiem-Lepiej-to-zobacz,wi d,15316360,wiadomosc.html

Gdyby było to moje dziecko, takiego babsztyla bym..... Powiem tak, oddał bym jej za dziecko. Nie patrzył bym na prawo, z domu wyszła by na czworaka. Ja pewnie bym się opanował, ale nie wiem jak moja żona. Ona jest opanowana, ale jak by puściły jej nerwy ta baba do końca życia zapamiętała by ją.
Moja młoda jest czasem bezlitosna. W myślach chętnie wysłał bym ją z prędkością warp, ale to dziecko. Trzeba to zrozumieć. Czytam komentarze ludzi, mają podobne zdanie.
Mav
Użytkownik
#1817 - Wysłana: 10 Lut 2013 16:00:57
Toudi
Użytkownik
#1818 - Wysłana: 10 Lut 2013 16:40:09
Mav to infografika jest lekko zakłamana, bo Stewart grał 60 letniego Picarda, gdy nie miał jeszcze 50 lat... Więc jeśli mając 70 lat wygląda jakby miał te telewizyjne 60, a nie telewizyjne 100 to chyba tym lepiej dla niego, nie? ;)
Mav
Użytkownik
#1819 - Wysłana: 10 Lut 2013 20:35:07 - Edytowany przez: Mav
Toudi

Nawet nie wiedzialem, ze wg serialu Picard mial 60 lat. Caly czas sie czlowiek czegos nowego o Treku dowiaduje
Q__
Moderator
#1820 - Wysłana: 25 Lut 2013 03:58:15 - Edytowany przez: Q__
Eviva

Eviva:
Zajrzałam i wiecie co? Tego "Bucka Rogersa" to bym sobie obejrzała.

Teraz Cawley kręci nowego
http://www.youtube.com/watch?v=0rvx6BBkxz4
http://www.youtube.com/watch?v=8YY0-lSg3-k
http://www.youtube.com/watch?v=9xUmCVPEvoc
Eviva
Użytkownik
#1821 - Wysłana: 6 Mar 2013 20:03:09 - Edytowany przez: Eviva
Q__
Moderator
#1822 - Wysłana: 6 Mar 2013 20:34:14 - Edytowany przez: Q__
Eviva

Tytuł artykułu jest znacznie ostrzejszy od - barwnej lecz wyważonej - wypowiedzi Burtona (którego zresztą b. cenię jako aktora i reżysera za jego wklad w ST). Z filipikami Picarda ma to więc mało wspólnego.

TU pełniejszy tekst wywiadu:
http://www.torontosun.com/2013/03/04/star-levar-bu rton-calls-bullst-on-jj-abrams

Mam zresztą wrażenie, że w całej tej wymianie cierpkich słów chodzi o to, że weterani TNG-i-reszty-produkcji-z-tej-ery też by chcieli coś jeszcze nakręcić, a Abrams chyba chce by powstawały teraz tylko historie z jego timeline.

(Nawiasem mówiąc: w burzliwej wymianie zdań związanej z napięciami na linii P2/STC wyłowić się da informacje o jakimś profesjonalnym dużym fanprojekcie osadzonym w erze TNG. Może - oczywiście - chodzić o Renegades lub o jakiś przełom jakościowy w INT, może też chodzić o coś zupełnie nowego. Jeśli jednak Paramount uprze się przy Treku-tylko-Abramsa spodziewam się napływu weteranów ery Bermana do w/w projektu, czym by się nie okazał.)
FederacyjneMSZ
Użytkownik
#1823 - Wysłana: 6 Mar 2013 20:56:50
Q__:
eśli jednak Paramount uprze się przy Treku-tylko-Abramsa

na szczęście ten "twórca" idzie do konkurencji machać mieczykami.
Mav
Użytkownik
#1824 - Wysłana: 12 Mar 2013 14:13:46
Mav
Użytkownik
#1825 - Wysłana: 4 Kwi 2013 11:38:49 - Edytowany przez: Mav
Jak wyobrażano sobie czasy współczesne niemal 90 lat temu?

http://charliethelibrarian.com/swiat-w-roku-dwutys iecznym-wedlug-ilustrowanego-kuryera-codziennego-z -1926-roku-swiat-w-roku-dwutysiecznym-wedlug-ilust rowanego-kuryra-codziennego-z-1926-roku-swiat-w-ro ku-2000-nym-wedlug-ilustrow/

Całkiem nieźle jak na 1926 r. Wrażenie robi przewidzenie elektronicznych mediów - aparat dalekowidzący:

Gazety nie będą jak dotychczas, drukowane na papierze.Przyciska się odpowiedni guzik i matowa z mlecznego szkła szyba, rozbłyska światłem. Odczytuje się najnowsze telegramy artykuły wstępne, wiadomości kronikarskie, felietony. Wszystko to urozmaicone obrazami ruchowymi, rozsianymi w tekście
Mav
Użytkownik
#1826 - Wysłana: 9 Kwi 2013 11:54:00 - Edytowany przez: Mav
Jak wyobrażano sobie życie pozaziemskie 70 lat temu? Niesamowicie. Cały Układ Słoneczny był zamieszkany: http://deser.pl/deser/51,111858,13702648.html?i=0& bo=1

Za wyobraźnie i opieranie się na naukowej wiedzy ówczesnych lat trzeba pochwalić i docenić No i jest coś magicznego w takich starych wizjach SF...

Przykład:

u

Uranus. Fajnie to wygląda, że oni tak z jakichś bunkrów wychodzą się przywitać, w kombinezonach, bo planeta jest nieprzyjazna. I ten nasz statek zaparkowany w tle, niezły klimat
Q__
Moderator
#1827 - Wysłana: 9 Kwi 2013 13:28:37
Mav

Mav:
No i jest coś magicznego w takich starych wizjach SF...

Z tej ery polecam "Między planetami" Heinleina i "Księżycowe Hollywood" Kuttnera (z tych wydanych u nas). Ten sam klimat, ta sama wiara w powszechność życia w Układzie, identyczna wierność ówczesnemu stanowi wiedzy....
Seybr
Użytkownik
#1828 - Wysłana: 9 Kwi 2013 15:04:18
Seybr
Użytkownik
#1829 - Wysłana: 16 Kwi 2013 20:04:46
pj26
Użytkownik
#1830 - Wysłana: 19 Kwi 2013 19:49:28
 Strona:  ««  1  2  ...  59  60  61  62  63  ...  72  73  »» 
USS Phoenix forum / Star Trek / Znalezione w sieci

Wygenerowane przez miniBB®

© Copyright 2001-2009 by USS Phoenix Team.   Dołącz sidebar Mozilli.   Konfiguruj wygląd.
Część materiałów na tej stronie pochodzi z oryginalnego serwisu USS Solaris za wiedzą i zgodą autorów.
Star Trek, Star Trek The Next Generation, Deep Space Nine, Voyager oraz Enterprise to zastrzeżone znaki towarowe Paramount Pictures.

Pobierz Firefoksa!