USS Phoenix
Logo
USS Phoenix forum / Star Trek / Znalezione w sieci
 Strona:  ««  1  2  ...  26  27  28  29  30  ...  72  73  »» 
Autor Wiadomość
Eviva
Użytkownik
#811 - Wysłana: 23 Sier 2008 14:54:34
Odpowiedz 
Lt Antkov

To fajnie . To możemy dalej być przyjaciółmi. Bo ja kocham zwierzaki (zwłaszcza te o spiczastych uszkach).
Pah Wraith
Użytkownik
#812 - Wysłana: 23 Sier 2008 15:05:59
Odpowiedz 
Nietoperze?
Eviva
Użytkownik
#813 - Wysłana: 23 Sier 2008 15:10:48
Odpowiedz 
Pah Wraith
Nietoperze?

Nietoperze też. zwłaszcza rudawki i kalongi. Są urocze. I nie bez powodu Batman był pierwszym suberbohaterem, który zrobił na mnie wrażenie.
Seybr
Użytkownik
#814 - Wysłana: 23 Sier 2008 15:21:03
Odpowiedz 
Przez parę lat nietoperze mieszkały, miały gniazdo w nad moim gankiem. Kiedyś wieczorem naliczyłem 70 lotników. Łajnie startowały, nawet kiedyś mały wypadł. Wszadziliśmy go spowrotem, w nocy przyleciał Batman i postawił za to flachę. Nawet pisałem do grupy ludzi, że mamy gacki. Bardzo się cieszyli z tego powodu i pisali że dobrze zrobiliśmy z młodym. Ponoć to przynosi szczęście ;]. Sympatyczne zwierzątka. Legenda mówi iż kiedyś mysz marzyła o lataniu. Tak próbowała, aż jej urosły skrzydełka.
Pah Wraith
Użytkownik
#815 - Wysłana: 23 Sier 2008 15:23:31
Odpowiedz 
Eviva
I nie bez powodu Batman był pierwszym suberbohaterem, który zrobił na mnie wrażenie.

Seybr
A jak się go dotyka rękami to potem nie ma problemu z rodzicami? Słyszałem, że część zwierząt wyrzuca z gniazda małe, dotknięte przez człowieka.
Seybr
Użytkownik
#816 - Wysłana: 23 Sier 2008 15:37:49
Odpowiedz 
Wiesz ale ja to robiłem przez rękawioczki. Może przeżył, bo małego nie znalazłem.
Lt Antkov
Użytkownik
#817 - Wysłana: 23 Sier 2008 18:00:33
Odpowiedz 
Niektóre zwierzęta "wyczuwają" obcą ingerencję Potem można już tylko dokarmiać albo... tzw dobór naturalny. Szkoda tylko, że ekspansja człowieka jest taka ogromna. "Wykrada" się przyrodzie tereny pod osiedla domków jedno rodzinnych a potem mieszkańcy narzekają, że dziki wtargnęły na ich posesje... Noż normalnie das ist skandall!! Pytają, "gdzie jest państwo, gdzie ta tarcza antyrakietowa, gdzie te patrioty, żeby nas uchronić przed watahą dzikich zwierzaczków. Niestety taka już nasza natura
Eviva
Użytkownik
#818 - Wysłana: 23 Sier 2008 18:39:00
Odpowiedz 
Lt Antkov

Cały probleem w tym, że ludzie nie pojmują pewnych prostych prawd. Na przykład, że nie dokarmia się dzikich zwierząt (można to robić tylko podczas ostrych zim i powinni to robic wyłącznie lesnicy). Że jeśli dzikie z natury zwierzątko podchodzi do człowieka, to jest to podejrzane i nalezy natychmiast zawiadomić odpowiednie służby. Że jeśli widzimy pozornie porzucone małe, to ono prawdopodobnie wcale nie jest porzucone, a matka jest w pobliżu. Że dzikie zwierzę nigdy nie powinno być trzymane w domu, bo może dojść do nieszczęścia. A nawet tego, że przepisy sa po to, by ich przestrzegać. A jak zdarzy się atak na człowieka, to mamy grosse aj-waj. A kto jest winien? Człowiek.
Seybr
Użytkownik
#819 - Wysłana: 24 Sier 2008 09:02:47
Odpowiedz 
Cały probleem w tym, że ludzie nie pojmują pewnych prostych prawd. Na przykład, że nie dokarmia się dzikich zwierząt (można to robić tylko podczas ostrych zim i powinni to robic wyłącznie lesnicy).

Oraz myśliwi, oni to robią ;].

Że jeśli dzikie z natury zwierzątko podchodzi do człowieka, to jest to podejrzane i nalezy natychmiast zawiadomić odpowiednie służby.

Ja się nie odganiam od kobiet ;]. Jakoś mi się tak skojarzyło ;].

Że dzikie zwierzę nigdy nie powinno być trzymane w domu, bo może dojść do nieszczęścia.

Mówisz o facecie ? Tak serio moja znajoma miała dzika. Lepszy od psa, ale potem poszedł w las.
Delta
Użytkownik
#820 - Wysłana: 26 Sier 2008 14:41:47
Odpowiedz 
Biter1
Użytkownik
#821 - Wysłana: 26 Sier 2008 14:50:20
Odpowiedz 
Delta
Za młody na to jestem znaczy na Rambit kwant mi sie kołacze w odmentach świadomości. ale animacja kuli ziemskiej 5/5 w skali Biter1 ja to pamiętam tylko ten teleturniaj przez
janusza Weisa prowadzony
Eviva
Użytkownik
#822 - Wysłana: 26 Sier 2008 15:02:07
Odpowiedz 
Seybr

Mówisz o facecie ? Tak serio moja znajoma miała dzika. Lepszy od psa, ale potem poszedł w las.

Facet to zwierzę udomowione (polecam wiersz Mariana Załuckiego "Nie szukaj córeczko mołojca").
Moja mama jako dziecko miała wilka, prawdziwego, ale był bardzo łagodny (dlatego wilczyca go porzuciła). Niestety zdechł w wieku ledwie pięciu lat, prawdopodobnie na nosówkę.
Delta
Użytkownik
#823 - Wysłana: 26 Sier 2008 15:11:07
Odpowiedz 
Biter1
ja to pamiętam tylko ten teleturniaj przez
janusza Weisa prowadzony

"Miliard w rozumie" to się nazywało, czy jakoś tak.
Biter1
Użytkownik
#824 - Wysłana: 26 Sier 2008 23:34:38
Odpowiedz 
Pah Wraith
Użytkownik
#825 - Wysłana: 27 Sier 2008 19:02:31
Odpowiedz 
Tak i za pierwszym razem było tak samo traumatyczne przeżycie jak i teraz
Biter1
Użytkownik
#826 - Wysłana: 27 Sier 2008 19:08:09
Odpowiedz 
Pah Wraith
hy hy łatwo cie w traume wprowadzić. ja tak patrzyłem patrzyłem skończyło lecieć ja dalej patrzyłem, sie znaczy kopara mi opadła
Madame Picard
Moderator
#827 - Wysłana: 27 Sier 2008 19:09:20
Odpowiedz 
Eviva

polecam wiersz Mariana Załuckiego "Nie szukaj córeczko mołojca"
Poszukałam i ZNALAZŁAM W SIECI (żeby nie było, że offtopuję ) ten wiersz:

- Nie szukaj, córeczko, mołojca!
Nie trzeba - popatrz na ojca:
nikt się na oko nie wyzna,
a jednak mężczyzna.

Mężczyźnie nie trzeba urody.
Mężczyzna nie musi być młody.
Mężczyzna się nie ma podobać nikomu -
mężczyzna potrzebny jest w domu!

Jestem przekonana, że jak się kiedyś Geordi ożeni i będzie miał córeczkę, to w jego domu odbędzie się ten właśnie monolog .
Q__
Moderator
#828 - Wysłana: 27 Sier 2008 20:04:39
Odpowiedz 
Madame Picard

Jestem przekonana, że jak się kiedyś Geordi ożeni i będzie miał córeczkę, to w jego domu odbędzie się ten właśnie monolog

Jezdeście do chłopaka uprzedzone
Eviva
Użytkownik
#829 - Wysłana: 27 Sier 2008 20:28:11
Odpowiedz 
Madame Picard

No własnie. Wspaniały wiersz. recytowałam go, jak miałam kilka lat i tato zawsze się obrażał.

Q__

Nie, dlaczego uprzedzone? Ten wiersz pasuje nie tylko do niego i nie tylko w Treku.
Sh1eldeR
Użytkownik
#830 - Wysłana: 28 Sier 2008 20:47:12
Odpowiedz 
Potencjalnie smutny news:

Zamykaja Bell Labs

Coz to takiego? Bell to juz dosc stara, bardzo znana i potezna amerykanska firma zajmujaca sie technika, w tym technika wojskowa. Stworzyli m.in. standardy sieci przewodowych, produkuja slynne smiglowce -- np. wol roboczy wojny w Wietnamie, Bell UH-1 "Huey", czy Bell 222, bardziej znany (po paru przerobkach ) jako Airwolf z serialu o tym samym tytule.

A Bell Labs to oczywiscie laboratoria tej firmy. Glownie zajmowali sie badaniami z zakresu nowoczesnej fizyki.

Jesli jeszcze nie kojarzycie -- a macie prawo, bo poza swoja branza nie byli tak znani, jak sobie zasluzyli -- to chlopaki z Bell Labs maja na koncie 6 nagrod Nobla (!) i wynalezienie... tranzystora. Czyli tego, na czym oparta jest praktycznie cala dzisiejsza elektronika.

Bell Labs ma wiec ogromne, wrecz niemozliwe do wyceny zaslugi dla calej ludzkosci (tranzystor to wynalazek krytyczny dla komputerow, a wiec i Internetu itp.). W sporej mierze udalo im sie to dlatego, ze mieli wolna reke w wielu kwestiach: nie musieli robic tylko takich rzeczy, ktore natychmiast przydalyby sie macierzystej firmie (opracowanie pierwszego tranzystora trwalo... 10 lat! obecnie w kazdym procesorze sa grube miliony tranzystorow).

No a teraz... coz, na szczescie Bell nie zamyka Bell Labs, ale "zmienia ich sposob dzialania". Teraz maja "byc bardziej zwiazani z projektami typowo firmowymi".

Co to oznacza dla ludzkosci? Coz, jest spora szansa na to, ze mniej innowacji i wynalazkow. Niestety. Szkoda.

Pomyslalem, ze nalezy im sie wzmianka, bo to juz moze nie byc to samo Bell Labs.
Delta
Użytkownik
#831 - Wysłana: 29 Sier 2008 12:50:05
Odpowiedz 
Szansa na znaczne wydłużenie długości życia?
http://www.dailygalaxy.com/my_weblog/2008/08/exten sion-of-th.html
Q__
Moderator
#832 - Wysłana: 29 Sier 2008 12:56:15
Odpowiedz 
Delta

Szansa na znaczne wydłużenie długości życia?

Wiele utworów SF mówi o takim wydłużeniu, w końcu jest to jedno z podstawowych ludzkich marzeń, więc pewnie wcześniej czy później ktoś znajdzie sposób. (Wolałbym za naszych czasów oczywiście.)
Delta
Użytkownik
#833 - Wysłana: 29 Sier 2008 12:58:02
Odpowiedz 
Q__
Wolałbym za naszych czasów oczywiście.

Ja też.
Eviva
Użytkownik
#834 - Wysłana: 29 Sier 2008 14:11:55
Odpowiedz 
Ja też coś znalazłam w sieci. W sieci Saturna. Piękny rozgałęziacz z filtrem pod nazwą "Spock". Co było robić, kupiłam. Czyż mogłabym inaczej?
Q__
Moderator
#835 - Wysłana: 29 Sier 2008 19:54:55
Odpowiedz 
Eviva

Piękny rozgałęziacz z filtrem pod nazwą "Spock". Co było robić, kupiłam. Czyż mogłabym inaczej?

A ma uszy?
Eviva
Użytkownik
#836 - Wysłana: 29 Sier 2008 20:10:51
Odpowiedz 
Q__
A ma uszy?

Niestety, dokładnie obejrzałam i nie ma. Jedynie gniazdka z bolcami. Ale mogę mu dorobić uszka z modeliny - kiedyś lepiłam i wypalałam niebrzydkie figurki, więc mam wprawę.
Pah Wraith
Użytkownik
#837 - Wysłana: 29 Sier 2008 22:24:24
Odpowiedz 
Eviva
uszka z modeliny

Przypomina mi to kaktusa, którego kupilismy Waterhouse'owi na urodziny onegdaj. Dorobiłem mu romulańską czuprynkę z włóczki i uszka z modeliny
Biter1
Użytkownik
#838 - Wysłana: 29 Sier 2008 22:38:34
Odpowiedz 
Skoro już jesteśmy przy treku codziennego użytku a mnie nauczono wklejać

Eviva
Użytkownik
#839 - Wysłana: 30 Sier 2008 06:56:45
Odpowiedz 
Pah Wraith

To musiało być słodkie!
A Kanna mówiła, że jej trzyletnia córeczka zrobiła dla niej Enterprise z klocków lego i powiedziała "Masz, mamo Star Trek".
Pah Wraith
Użytkownik
#840 - Wysłana: 30 Sier 2008 08:38:56
Odpowiedz 
Eviva
To musiało być słodkie!

Hu hu Bo my w eMPIRze w ogóle jesteśmy suodcy ;]
 Strona:  ««  1  2  ...  26  27  28  29  30  ...  72  73  »» 
USS Phoenix forum / Star Trek / Znalezione w sieci

Twoja wypowiedź
Styl pogrubiony  Styl pochylony  Obraz Łącza  URL Łącza  :) ;) :-p :-( Więcej emotikon...  Wyłącz emotikony

» Login  » Hasło 
Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą tutaj pisać. Zaloguj się przed napisaniem wiadomości albo zarejstruj najpierw.

Wygenerowane przez miniBB®

© Copyright 2001-2009 by USS Phoenix Team.   Dołącz sidebar Mozilli.   Konfiguruj wygląd.
Część materiałów na tej stronie pochodzi z oryginalnego serwisu USS Solaris za wiedzą i zgodą autorów.
Star Trek, Star Trek The Next Generation, Deep Space Nine, Voyager oraz Enterprise to zastrzeżone znaki towarowe Paramount Pictures.

Pobierz Firefoksa!