USS Phoenix
Logo
USS Phoenix forum / Star Trek / Znalezione w sieci
 Strona:  ««  1  2  ...  16  17  18  19  20  ...  72  73  »» 
Autor Wiadomość
Biter1
Użytkownik
#511 - Wysłana: 31 Sty 2008 12:55:19
czy wybitny?? brak mi jakiegoś punktu odniesienia żeby tak twierdzić. napewno był lepszy od ENT może od VOY z TNG sie go nie da porównać bo to nie ten klimat. był bardzo dobry. i nie czuło sie amerykańskości w nim. i pokazali kilka własnych pomysłów nie ciągneli równo ze wszystkich innych filmów
Q__
Moderator
#512 - Wysłana: 31 Sty 2008 12:58:18
Biter1

napewno był lepszy od ENT może od VOY

Zdecydowanie.

i nie czuło sie amerykańskości w nim.

Mimo westernowego klimatu...

pokazali kilka własnych pomysłów nie ciągneli równo ze wszystkich innych filmów

Co zawsze w cenie.
Biter1
Użytkownik
#513 - Wysłana: 31 Sty 2008 13:06:07
widze Q że chociaż czasami jestem w stanie sie z tobą zgodzić.
Q__
Moderator
#514 - Wysłana: 31 Sty 2008 13:07:41
Biter1

widze Q że chociaż czasami jestem w stanie sie z tobą zgodzić

Sądzę, że będzie się nam to częściej zdarzać.
Biter1
Użytkownik
#515 - Wysłana: 31 Sty 2008 13:15:26
szczególnie gdy ktoś zaatakuje DS9 każdego sezonu będę bronił jak Wersteplatte. Jakby nie patrzeć było ciekawym dodatkiem do Seri okrętów. i moim zdaniem nawet nie było traktowane jak kontynuacja któregoś z seriali skoro działo się w miedzyczasie TNG i VOY
Q__
Moderator
#516 - Wysłana: 31 Sty 2008 13:17:40 - Edytowany przez: Q__
Biter1

każdego sezonu będę bronił jak Wersteplatte

Nawet tych gdzie sprawy społeczne ustąpiły wojence?

Jakby nie patrzeć było ciekawym dodatkiem do Seri okrętów.

Co do tego akurat zgoda. Zwłaszcza w okresie "Deep Sleep", który cenię.

i moim zdaniem nawet nie było traktowane jak kontynuacja któregoś z seriali

DS9 to serial wybitny, ale kiepski (bo mało trekowy) Trek. (Dokładnie odkąd zaczyna się wojna.)
Biter1
Użytkownik
#517 - Wysłana: 31 Sty 2008 13:24:26
Powiedzmy że jak będziesz atakował Wojenke to puszcze mimo uszu. nie zależnie od sezonu dla mnie najlepsze odcinki to i tak te które działy sie na stacji i nie wymagały latania przez tunel. niektóre odcinki za tunelem miały taki poziom że odechciewało sie oglądać serial na dwa miesiące. np jak znależli planetę z jeziorem pełnym Zmiennych, kuzynów Oda. dziekii wole siedzenie na stacji.
Q__
Moderator
#518 - Wysłana: 31 Sty 2008 13:27:54
Biter1

Powiedzmy że jak będziesz atakował Wojenke to puszcze mimo uszu. nie zależnie od sezonu dla mnie najlepsze odcinki to i tak te które działy sie na stacji i nie wymagały latania przez tunel.

To chyba się jednak rozumiemy.

(A czasy Deep Sleep wniosły sporo ciekawych rzeczy do świata ST. Na nich w sumie skończył się dla mnie prawdziwy Trek.)
Biter1
Użytkownik
#519 - Wysłana: 31 Sty 2008 13:46:48
(A czasy Deep Sleep wniosły sporo ciekawych rzeczy do świata ST. Na nich w sumie skończył się dla mnie prawdziwy Trek.)

W sumie jest w tym troche prawdy ale staram się nigdy nie zamykać na nowe seriale i filmy. zawsze można znaleźć coś ciekawego co może wzbogacić kanon. no chyba że mówimy o ENTku przez niego tylko wyłysiałem a 30 nie mam, zdjęć umieszczać nie będe
Q__
Moderator
#520 - Wysłana: 31 Sty 2008 14:10:28
Biter1

no chyba że mówimy o ENTku przez niego tylko wyłysiałem a 30 nie mam

Było zacząć od trzeciego sezonu, jak już linia czasu wraca do normy... ;]
Biter1
Użytkownik
#521 - Wysłana: 31 Sty 2008 14:21:58
Było powiedzieć telewizji żeby zaczęła puszczać od 3 sezonu albo B&B żeby dwóch pierwszych nie kręcili. swoją droga czy 3 sezon to nie początek wojenki?? Mam wrażenie Q czy ty masz przechlapane. 2 sezony w miare spokojne ale inna linia czasowa od 3 odpowiednia linia ale wojna słowem cały serial w plecy,
Pah Wraith
Użytkownik
#522 - Wysłana: 31 Sty 2008 14:23:09
Dla mnie DS9 ma tylko dwie wady:
- za szybko się skończył (w sensie pospiesznego zamykania wątków w końcówce 7 sezonu),
- za mało zwiedziliśmy Gammy.
Obie z tych słabości na szczęście naprawia 8-my sezon
Biter1
Użytkownik
#523 - Wysłana: 31 Sty 2008 14:29:36
Ciężko było zwiedzać Gamme kiedy do ciebie strzelali. czy za szybko sie skończył. Q poiedział by że najwyższa pora bo po co dłużej wojne prowadzić. a gdyby pokazać życie po wojnie to moim zdaniem był by to powrót do 2 pierwszych sezonów. takie lizanie ran tylko teraz nie po okupacji Kartazjańskiej a po wojnie. Skończył się w odpowiednim momencie.
Benjamin Sisko
Użytkownik
#524 - Wysłana: 31 Sty 2008 15:03:50
Obie z tych słabości na szczęście naprawia 8-my sezon ? Chyba o czymś nie wiem, możesz sprecyzować. Poproszę.
Q__
Moderator
#525 - Wysłana: 31 Sty 2008 15:05:36 - Edytowany przez: Q__
Biter1

2 sezony w miare spokojne ale inna linia czasowa od 3 odpowiednia linia ale wojna słowem cały serial w plecy

Zostaje czwarty sezon

Pah Wraith

za szybko się skończył

Ten najdłuższy z Treków???

Biter1

a gdyby pokazać życie po wojnie to moim zdaniem był by to powrót do 2 pierwszych sezonów. takie lizanie ran tylko teraz nie po okupacji Kartazjańskiej a po wojnie

I to by było znacznie ciekawsze niz strzelaniny, gdyby tylko z mistycyzmem nie szaleli...

Benjamin Sisko

Chyba o czymś nie wiem, możesz sprecyzować. Poproszę.

Ależ proszę:
http://startrek.wikia.com/wiki/DS9_relaunch
tuvok
Użytkownik
#526 - Wysłana: 9 Lut 2008 00:57:19 - Edytowany przez: tuvok

Znalazłem zdjęcie Enterprise-J. Bo w serialu ENT dobrze mu sie nieprzyjrzałem.
Tylko zastanawiam sie czemu ten statek jest tak płaski jak talerz czy miska. Tam musi być strasznie niski sufit... albo sie czołgają po pokladach? Co prawda ten obrazek to render od fana treka, ale niewiele sie rózni od tego statku z serialu.
Q__
Moderator
#527 - Wysłana: 9 Lut 2008 01:19:05 - Edytowany przez: Q__
tuvok

Znalazłem zdjęcie Enterprise-J. Bo w serialu ENT dobrze mu sie nieprzyjrzałem.

Bodajże już było...

EDIT:

Interesujący esej Roberta J. Sawyera o SF
http://www.sfwriter.com/lecture1.htm

Ależ dostało się SW:

But for the Human Genome Project, fully five percent of the total budget is set aside for that thing SF writers love to do the most: just plain old noodling — thinking about the consequences, the impacts, that genetic research will have on society.

That money is allocated because the world now realizes that such thinking is indispensable. Of course, the general public doesn't think of it as science fiction — to them, thanks to George "I can't be bothered to look up the meaning of the word parsec" Lucas, SF is the ultimate in escapism, irrelevant to the real world; it's fantasy stories that only happened a long time ago, in a galaxy far, far away.

I'm not alone in this view. Joe Haldeman has observed that Star Wars was the worst thing that ever happened to science fiction, because the general public now equates SF with escapism. According to The American Heritage English Dictionary, escapism is "the avoidance of reality through fantasy or other forms of diversion." I do not read SF for escapism, although I do read it for entertainment (which is the same reason I do a lot of my non-fiction reading). But I, and most readers of SF, have no interest in avoiding reality.
Pah Wraith
Użytkownik
#528 - Wysłana: 9 Lut 2008 11:39:29
Q__
Ten najdłuższy z Treków???

Mam na mysli zakończenie... Ale fakt, że z jeden sezon więcej by nie zaszkodził, ale tylko z właściwą ekipą twórców.

tuvok
Co prawda ten obrazek to render od fana treka, ale niewiele sie rózni od tego statku z serialu.

To nie renderek fana, tylko grafika z kalendarza "Ships of the line".
http://www.utopiaplanitia.info/ships/1701j/entjbig .jpg

Q__
Joe Haldeman has observed that Star Wars was the worst thing that ever happened to science fiction, because the general public now equates SF with escapism.

Heh, a ja uważam, że najgorszą rzeczą jaka przydarzyła się Science fiction to to, że wiekszość ludzi uważa Gwiezdne wojny za jej czołowy przykład co jest całkowitym nieporozumieniem.
Chyba założę www.gwiezdnewojnytoniescifi.pl
Q__
Moderator
#529 - Wysłana: 10 Lut 2008 13:21:57
Pah Wraith

Heh, a ja uważam, że najgorszą rzeczą jaka przydarzyła się Science fiction to to, że wiekszość ludzi uważa Gwiezdne wojny za jej czołowy przykład co jest całkowitym nieporozumieniem.
Chyba założę www.gwiezdnewojnytoniescifi.pl

.

(Swoją drogą "Gwiezdne wojny" - choć ja akurat lubie je i cenię - zmieniły oblicze SF prowadząc do wysypu eskapistycznych i w sumie nienaukowych space oper i innych prygodówek. I w tym sensie SF bardzo zaszkodziły. Oczywiscie nie jest to wina Lucasa.)
Pah Wraith
Użytkownik
#530 - Wysłana: 10 Lut 2008 15:01:02
BTW. Q__ - najdłuższy z treków jest TNG a nie DS9. Wyprzedza go o całe 2 odcinki...
Q__
Moderator
#531 - Wysłana: 10 Lut 2008 15:25:34
Pah Wraith

najdłuższy z treków jest TNG a nie DS9. Wyprzedza go o całe 2 odcinki...

Ale plama...
Q__
Moderator
#532 - Wysłana: 16 Lut 2008 14:59:21
Podziwiajcie trud fanboy'ów

kanna
Użytkownik
#533 - Wysłana: 16 Lut 2008 15:03:44
No zaprawdę... tej pani z drugiego zdjęcia to by było bardzo trudno równowagę utrzymać.
Delta
Użytkownik
#534 - Wysłana: 16 Lut 2008 15:12:19
Q__
Podziwiajcie trud fanboy'ów

Powinni zrobić serial z taką załogą.
Q__
Moderator
#535 - Wysłana: 16 Lut 2008 15:31:25
kanna

No zaprawdę... tej pani z drugiego zdjęcia to by było bardzo trudno równowagę utrzymać.

Może to przez nieważkość?

Delta

Powinni zrobić serial z taką załogą.

Czy ja wiem? Wolę jak załogi mają dużo... w głowie...
Delta
Użytkownik
#536 - Wysłana: 16 Lut 2008 15:36:35
Q__
Czy ja wiem? Wolę jak załogi mają dużo... w głowie...

A czy jedno przeczy drugiemu? W końcu postacie będą takie, jakimi uczynią je scenarzyści.
Q__
Moderator
#537 - Wysłana: 16 Lut 2008 15:37:51
Delta

A czy jedno przeczy drugiemu? W końcu postacie będą takie, jakimi uczynią je scenarzyści.

No fakt. T'Pol i Seven były intelektualistkami, co widać na pierwszy rzut oka
Alucard87
Użytkownik
#538 - Wysłana: 16 Lut 2008 17:22:58
były (o)(o)czytane O Jadźce nie wspominajac
Q__
Moderator
#539 - Wysłana: 16 Lut 2008 19:03:47
Alucard87

były (o)(o)czytane

O Jadźce nie wspominajac

Jadźki w to nie mieszaj. Wyglądała normalnie i nie nosiła obcisłych skafandrów, ani dekoltów do pasa.
Delta
Użytkownik
#540 - Wysłana: 20 Lut 2008 22:59:54
 Strona:  ««  1  2  ...  16  17  18  19  20  ...  72  73  »» 
USS Phoenix forum / Star Trek / Znalezione w sieci

Wygenerowane przez miniBB®

© Copyright 2001-2009 by USS Phoenix Team.   Dołącz sidebar Mozilli.   Konfiguruj wygląd.
Część materiałów na tej stronie pochodzi z oryginalnego serwisu USS Solaris za wiedzą i zgodą autorów.
Star Trek, Star Trek The Next Generation, Deep Space Nine, Voyager oraz Enterprise to zastrzeżone znaki towarowe Paramount Pictures.

Pobierz Firefoksa!