USS Phoenix
Logo
USS Phoenix forum / Star Trek / Znalezione w sieci
 Strona:  ««  1  2  ...  14  15  16  17  18  ...  72  73  »» 
Autor Wiadomość
Delta
Użytkownik
#451 - Wysłana: 20 Lis 2007 14:59:18 - Edytowany przez: Delta
kanna
Chrupki pamietam doskonale znaczy reklamę.

Też pamiętam reklamy Baltony i Star Foods, keczupu (albo soku) Billy (wtedy jakoś nie wydawały się tak prymitywnie zrobione). I słynną "ojciec, prać" Polleny. Jak to dawno temu było.
A z trekowych akcentów -w sklepach była guma do żucia Star Trek z naklejkami z TNG.
A pamiętasz oranżadę w proszku i w woreczkach? Szkoda, że dziś tej w woreczkach nie robią.
kanna
Użytkownik
#452 - Wysłana: 20 Lis 2007 15:40:50
Pamiętam oranżadę w woreczkach ze słomką, i taki wyrób czekoladopodobny z suszonymi owocami, paskuctwo. Gumy nie, pewno wtedy nie oglądałam jeszcze st; za to załogę G tak (ostatnio wygrzebałam na You Tube i az mi sie słabo zrobiło, jak zobaczylam, że to taka manga do kwadratu...). Ojciec prać, to chyba juz było później. Najbardzoej to pamietam taki zegar, co odliczał czas do programu. Albo przecudnej piękności widoczki.
Pah Wraith
Użytkownik
#453 - Wysłana: 20 Lis 2007 18:23:11
heh, oranżada w woreczkach to były prawie awaryjne racje żywnościowe SF
Delta
Użytkownik
#454 - Wysłana: 20 Lis 2007 18:31:08
Pah Wraith

Mi tam smakowała bardziej niż dzisiejsze napoje. I była to awaryjna racja żywnościowa, jak się biegało po podwórku i nie chciało się do domu iść napić i coś zjeść. Darło się wtedy pod balkonem, by któryś z domowników zrzucił parę złotych i leciało do pobliskiego warzywniaka po oranżadę w proszku do jedzenia i tą w woreczku do picia. Do tego guma do żucia i można było bawić się dalej.
Q__
Moderator
#455 - Wysłana: 21 Lis 2007 03:57:06
kanna

Nuts - orzechy.

Po angielsku ma i inne znaczenie.

Delta

Też pamiętam reklamy Baltony i Star Foods, keczupu (albo soku) Billy (wtedy jakoś nie wydawały się tak prymitywnie zrobione). I słynną "ojciec, prać" Polleny.

Najlepsze były pierwsze reklamy podpasek - wtedy stanowiace gigantyczny szok estetyczny... I b. prymitywnie tłumaczone reklamy zabawek: He-Mana, G.I. Joe, Transformerów, i lalak Barbie i Sindy (no i "moich małych kucyków" oczywiscie). Że o reklamach firmy Johnson & Johnson nie wspomnę...

kanna

za to załogę G tak

Ja też, ja też!

Pah Wraith

Pijałem codziennie z racji tych skojarzeń i czułem się jak kosmonauta...

Delta

Mi tam smakowała bardziej niż dzisiejsze napoje.

Mi też. Tylko nie wiem na ile to kwestia rzeczywistych walorów smakowych, a na ile "kosmicznej" autosugestii.

(Swoja drogą snackami Star Foods też się - później - zajadałem.)
Domko
Użytkownik
#456 - Wysłana: 21 Lis 2007 21:09:01
Nie wiem czy znacie ten serwis, ale można w nim znaleźć wiele osób. Mnie udało się znaleźć parę osób z podstawówki i liceum. Przy okazji znalazłem też inne znajome mi osoby - ale to przy okazji.

http://www.nasza-klasa.pl
kanna
Użytkownik
#457 - Wysłana: 21 Lis 2007 22:06:15
W wakacja zadzwoniła do mnie do pracy dziewczyna, okazało sie że z liceum, bo było organizwane spotkanie naszej klasy licealnej, w rocznice poznania, oczywiście 1 IX. Całkiem sympatycznie

Q__
kwestia rzeczywistych walorów smakowych, a na ile "kosmicznej" autosugestii
Myslę, ze gdybysmy dzisiaj spróbowali tej znakomitej oranzady, to by sie okazło, że to rzadkie paskudztwo. W tamtych czasach nie było specjalnego wyboru, a jak człowiek kufniarzowaty jest, to wszystko inaczej smakuje. A zdecydowanie najlepiej smakuja wspomnienia
Q__
Moderator
#458 - Wysłana: 21 Lis 2007 23:18:12 - Edytowany przez: Q__
kanna

Myslę, ze gdybysmy dzisiaj spróbowali tej znakomitej oranzady, to by sie okazło, że to rzadkie paskudztwo. W tamtych czasach nie było specjalnego wyboru, a jak człowiek kufniarzowaty jest, to wszystko inaczej smakuje. A zdecydowanie najlepiej smakuja wspomnienia

To chyba lepiej nie sprawdzać???

ps. wracając do tematu: wspomniałem o pisarzu noszącym nazwisko Robert J. Sawyer, i jego "trekowatej" powieści "Starplex". Okazuje się, że twórca ten przymierzał się też do napisania powieści zatytułowanej "Star Trek: Armada", osadzonej w czasach pomiędzy TOS a TMP:
http://www.sfwriter.com/armada.htm
(wygląda to zresztą jak podstawa scenariusza do późniejszego ST V)

oraz trylogii "George Lucas's Monsters and Aliens", osadzonej w świecie SW; pierwszy tom miał nosić tytuł "Alien Exodus ":
http://www.sfwriter.com/alien.htm
(bohaterem jest jeden z pierwszych ludzi, którzy trafili do tamtejszej galaktyki, prawdopodobnie odległy przodek rodu Skywalkerów)
Pah Wraith
Użytkownik
#459 - Wysłana: 22 Lis 2007 11:45:11
Domko
Nie wiem czy znacie ten serwis, ale można w nim znaleźć wiele osób.

Można, o ile kogoś w tak zwanym międzyczasie szlag ni e trafi, bo naszaklasa działa przeraźliwie wolno
Domko
Użytkownik
#460 - Wysłana: 22 Lis 2007 12:00:10
Wiem, że znasz, bo Cię tam znalazłem.

Moje klasy też niestety działają dosyć wolno - np. z LO mamy tylko 4 osoby (wliczając w to mnie), przy czym czasami te osoby się spotykają w różnych kombinacjach. Ale planujemy wspólne spotkanie.

Natomiast podstawówka to u mnie dramat - jedna z klas (bo chodziłem do 2 różnych) ma tylko mnie i dziewczynę, która założyła profil. Dramat...
Pah Wraith
Użytkownik
#461 - Wysłana: 22 Lis 2007 12:03:33
Wiem, że znasz, bo Cię tam znalazłem.

wiem, że wiesz

Moje klasy też niestety działają dosyć wolno

miałem na myśli to, że portal działa przeraźliwie wolno i często się wysypuje ale w tym drugim rozumieniu też nierychłe to to wszystko
Domko
Użytkownik
#462 - Wysłana: 22 Lis 2007 12:05:01 - Edytowany przez: Domko
Pah Wraith
wiem, że wiesz

Wiem, że wiesz, że ja wiem.

A że portal działa wolno i się sypie to swoją drogą. Twierdzą, że za parę miesięcy postawią nowe serwery. Cóż, zobaczymy.
Q__
Moderator
#463 - Wysłana: 22 Lis 2007 13:59:19
Pah Wraith

Można, o ile kogoś w tak zwanym międzyczasie szlag ni e trafi, bo naszaklasa działa przeraźliwie wolno

Benjamin Sisko
Użytkownik
#464 - Wysłana: 23 Lis 2007 11:17:28 - Edytowany przez: Benjamin Sisko
Q__
Moderator
#465 - Wysłana: 23 Lis 2007 11:30:08 - Edytowany przez: Q__
Benjamin Sisko

Star Trek w WOWie

Shatner. A juz isę bałem, że nad światem Warcrafra Enterprise bedzie latał.

ps. mam nadzieję, że autorzy naszych recenzji będą merytorycznie silniejsi:
http://www.stopklatka.pl/wydarzenia/wydarzenie.asp ?wi=13414
Pah Wraith
Użytkownik
#466 - Wysłana: 23 Lis 2007 12:34:53 - Edytowany przez: Pah Wraith
No, 5+ za obszerność i wszechstronność artykułu. Za stylistykę 3+ a za merytorykę 2 na szynach :]

A autor rzeczywiście jest zagorzałym Jedi ;]
Darnok
Użytkownik
#467 - Wysłana: 23 Lis 2007 13:11:17
http://www.moviemistakes.com/toptv.php&upsid=51547 7645834
Zobaczcie co jest na 11 miejscu (ranking pomyłek).
kanna
Użytkownik
#468 - Wysłana: 23 Lis 2007 13:39:00
Uwielbiałam Czerwonego Karła )
Q__
Moderator
#469 - Wysłana: 23 Lis 2007 14:06:48
Pah Wraith

No, 5+ za obszerność i wszechstronność artykułu. Za stylistykę 3+ a za merytorykę 2 na szynach

Zgoda.

A autor rzeczywiście jest zagorzałym Jedi

Tym cenniejsze, że zechciał Treka pochwalić.

Darnok

Zobaczcie co jest na 11 miejscu (ranking pomyłek).

Hmm... Nie tak tragicznie, Kręcony ze sporą dbałością o techniczne szczegóły "Ostry dyżur" jest niewiele niżej.

kanna

Uwielbiałam Czerwonego Karła

Wykonanie, jak dla mnie, takie sobie. Ale pomysły - genialne.
Domko
Użytkownik
#470 - Wysłana: 3 Gru 2007 20:13:13
Q__
Moderator
#471 - Wysłana: 4 Gru 2007 11:08:42
Domko

Star Trek Pokolenia - nowa edycja.

Eee, jaka nietrekowa postawa... Wyrzucić ich z GF.
Domko
Użytkownik
#472 - Wysłana: 4 Gru 2007 11:14:35
A ciekawe co powiesz na to:

http://www.youtube.com/watch?v=fpDhIr7i5Go

Q__
Moderator
#473 - Wysłana: 4 Gru 2007 11:36:57
Domko

A ciekawe co powiesz na to

Narażają statki i życie załóg. Wylać ich tym bardziej.
Domko
Użytkownik
#474 - Wysłana: 4 Gru 2007 11:50:39
Q__
Moderator
#475 - Wysłana: 4 Gru 2007 13:37:12
Swoją drogą nie wiem czemu twórcy tych filmików przedkładają tego kosmicznego kowboja nad Łysego?
Domko
Użytkownik
#476 - Wysłana: 4 Gru 2007 13:39:43
Ja też tego nie rozumiem. W tym filmiku można się zresztą doczepić do kilku rzeczy:
1) Picard wygląda jakby nie rozpoznał statku Kirka;
2) Kirk nie zadawał pytań tylko od razu grzał - nawet on tak nie robił;
3) Picard przegrał tylko dlatego, że z powodu anomalii siadło im zasilanie - Kirk, o dziwo, nie miał tego problemu.

Także filmik jest baaaardzo stronniczy i typowy dla fanboya - tutaj Kirka.
Q__
Moderator
#477 - Wysłana: 4 Gru 2007 13:54:15
Domko

1) Picard wygląda jakby nie rozpoznał statku Kirka;
2) Kirk nie zadawał pytań tylko od razu grzał - nawet on tak nie robił;

Owszem, byłko to mocno naciągane.

Także filmik jest baaaardzo stronniczy i typowy dla fanboya - tutaj Kirka.

Bo kto inny jak nie fanboy'e kręci takie filmy.
Domko
Użytkownik
#478 - Wysłana: 15 Sty 2008 15:41:56
Czy jesteś trekkie.

http://www.allthetests.com/quiz07/dasquiztd.php3?t estid=1075725950

Mi wyszło:

355 punktów

It's a close call - but you're a Trekkie. You might not know all there is to know...or own all the episodes on DVD - but you know enough to hold your own in a room full of uniformed Trek Fans. Congrats!
Darnok
Użytkownik
#479 - Wysłana: 15 Sty 2008 15:52:56 - Edytowany przez: Darnok
http://www.youtube.com/watch?v=TcwU_zDqREs&feature =related
Co powiesz na TO osobiście posiadam wersje 2008, jakbym naprawdę się nudził, mógłbym coś takiego zrobić, tutaj jest większe pole do popisu
Btw: śmiesznie dobrane filmiki
http://www.youtube.com/watch?v=kxePxN8OEoE&feature =related
Pah Wraith
Użytkownik
#480 - Wysłana: 15 Sty 2008 17:07:56
Czy jesteś trekkie.

You got 430 points.
It's a close call - but you're a Trekkie. You might not know all there is to know...or own all the episodes on DVD - but you know enough to hold your own in a room full of uniformed Trek Fans. Congrats!
 Strona:  ««  1  2  ...  14  15  16  17  18  ...  72  73  »» 
USS Phoenix forum / Star Trek / Znalezione w sieci

Wygenerowane przez miniBB®

© Copyright 2001-2009 by USS Phoenix Team.   Dołącz sidebar Mozilli.   Konfiguruj wygląd.
Część materiałów na tej stronie pochodzi z oryginalnego serwisu USS Solaris za wiedzą i zgodą autorów.
Star Trek, Star Trek The Next Generation, Deep Space Nine, Voyager oraz Enterprise to zastrzeżone znaki towarowe Paramount Pictures.

Pobierz Firefoksa!