USS Phoenix
Logo
USS Phoenix forum / Star Trek / CDN - pomysly na kontynuacje Entka i Stacji (DS9)
 Strona:  ««  1  2 
Autor Wiadomość
pitrock
Użytkownik
#31 - Wysłana: 12 Cze 2006 14:28:56
Odpowiedz 
Nie wiem jak Wy, ale ja nie eksperymentowałbym już ze Star Trekiem. Enterprise był takim eksperymentem, który średnio się udał. Chociaż sezon 4 był obiecujący, bo miał kilka fajnych miniserii. Ja bym się skupił na realiach powiedzmy czasów Excelsiora z Sulu, lub na wydarzeniach po tym jak Voyager wrócił do domu. Oczywiście fajna byłaby jakaś nowa załoga, może trochę mroczniejszy klimat, byle nie jakieś Beverly Hills w kosmosie.
Paradoks
Użytkownik
#32 - Wysłana: 12 Cze 2006 15:26:41
Odpowiedz 
Mi bardzopodobała by się kontyuacja Entka. np. bardzo by fajnie było z romulanami, przedwczoraj oglądałem "Minefield" i bardzo mi się coś takiego spodobało, rzeby posprząrtać po Romulnach scenarzyści potzrebowali dwóch odcinków.

Bitwa z Romulanami pod przewodnictwem Archera, to by mogło fajne być, a później Archer z wpsniałego starega zamnaiłby się w nagocjatora i zalatwił Tarkat z Cheron.

Jak ktoś juz pisał to fajnie by było dodać wiecej okrętów klasy NX: NX-03 Endeavour, NX-03 Atlantis, NX-04 Challenger, NX-05 Dicovery, NX-06 Pathfinder, NX-07 Buran.

Wiecej nazw wahadłowców nie przychodzi mi na myśl, ale rzeczwyiście w tonie nazw prmów ksmicznych mogło by być fajnie . Może nie aż do NX-07, ale jeszcz 2-3 NX'y by mogły być.
Picard
Użytkownik
#33 - Wysłana: 12 Cze 2006 15:40:44
Odpowiedz 
Mnie się ani realia ani realizacja Entka nie podoba- chodź musze przyznać, że późniejsze epizody zdawały się być lepsze do poprzedników. Jednak wciąż zdawało się, że scenarzyści kręcą się za własnym ogonem powielając stare pomysły bądź to nie będąc w stanie rozwinąć nowych. Weźmy za przykład niedawny odcinek z AXN: załoga spotyka na odległej planecie rozbitków, z których większość okazuje się być hologramami. Trip zmuszony jest naprawić uszkodzone przekaźniki bo inaczej jego towarzyszy- w tym jego długo uchą i dużo piersiastą koleżankę z mostka - spotka ze strony hologramów coś krańcowo nie miłego. Wszytko było by w tym odcinku interesujące i z wszech miar ciekawe gdyby nie fakt, że... zapoznawszy się z technologią holodeku załoga badawczego okrętu GF nie postanowiła go powielić! Czy nie należało poszukać jakiegoś wytłumaczenia tego faktu?
Jo_anka
Użytkownik
#34 - Wysłana: 12 Cze 2006 20:15:25
Odpowiedz 
Picard,
Faktycznie w fabulach Entka czesto brakowalo tej przyslowiowej "kropki nad i"! [ale i tak lubie Entka ]

W Oasis (szczegolnie po Unexpected) wystarczylby jeden komentarz Tripa, ze byloby milo miec takie urzadzenie holograficzne na pokladzie, ale pozarloby 1/2 energi wytwarzanej przez silniki statku...
Picard
Użytkownik
#35 - Wysłana: 12 Cze 2006 20:54:34
Odpowiedz 
Jo_anka

Nie jest aż tak istotne czy urządzenie to montowane było by na okrętach, bazach gwiezdnych czy w ziemskich koloniach ważny jest sam fakt, że znalazło by się ono w posiadaniu ziemniaków. Mogli by w ten sposób chociażby zaimponować Wolkanom, z którymi wówczas nie za bardzo się jeszcze lubili...A tak holodek pojawia się dopiero w TNG z 200 wiecznym opóźnieniem!
Jo_anka
Użytkownik
#36 - Wysłana: 12 Cze 2006 21:18:54
Odpowiedz 
Chodzilo mi o to, ze ludzi moglo nie stac na taki "wydatek energetyczny w XXII w. A watpie czy zaimponowaliby Wolkanom utracjuszowstwem...
Ps. Sprawdzales juz te linki "archelogiczne"? [Przepraszam, za opoznienie]
Bashir
Moderator
#37 - Wysłana: 9 Lip 2007 22:57:59
Odpowiedz 
oo ale fajny temat odkopałem ...

ja sobie myślałem, że dr Bashir i Ezri powinni zaokrętować się na Enterprise'a W sumie można by stworzyć taki Dream Team złożony z najlepszych postaci VOY, TNG i DS9

Kapitan - Sisco (prorocy daliby mu przepustkę na czas kręcenia serialu (Picard na admirała)

Pierwszy - Data

Główny Oficer Medyczny - dr Bashir

Ster - Paris / Ro (na drugiej zmianie

Maszynownia - LaForge / Torres (nie mogę się zdecydować)

Taktyczny Oficer - chyba jednak Tuvok

Psycholog pokładowy - Ezri

hmmm to byłby ciekawy serial
Anjohl
Użytkownik
#38 - Wysłana: 14 Lip 2007 14:57:35
Odpowiedz 
Kolejny sezon DS9 mógłby wyglądać tak: wojna z Dominium skończona, Założyciele powrócili do Gammy. Klingoni, którzy ponieśli największe chyba straty wojenne, wracają do siebie leczyć rany. Romulanie nie chcą się wynieść z zajętych w czasie wojny terytoriów Federacji co może być zarzewiem kolejnego konfliktu. Założyciele nie mogą się pogodzić z porażką, stosują więc dalej taktykę destabilizacji kwadrantu (podstawiają wszędzie gdzie się da swoich zmiennych-szpiegów). Breenowie kontynuują wojnę z Federacją po tym jak zostali zostawieni przez Dominium. Tymczasem Borg odwiedza kwadrant Gamma....
Q__
Moderator
#39 - Wysłana: 14 Lip 2007 15:57:23 - Edytowany przez: Q__
Odpowiedz 
pitrock

Ja bym się skupił na realiach powiedzmy czasów Excelsiora z Sulu

Jest to słynne niespełnione marzenie wielu fanów...

Jo_anka

ale i tak lubie Entka

A ja biedny muszę żyć z tą myślą...

Anjohl

Romulanie nie chcą się wynieść z zajętych w czasie wojny terytoriów Federacji co może być zarzewiem kolejnego konfliktu. Założyciele nie mogą się pogodzić z porażką, stosują więc dalej taktykę destabilizacji kwadrantu (podstawiają wszędzie gdzie się da swoich zmiennych-szpiegów). Breenowie kontynuują wojnę z Federacją po tym jak zostali zostawieni przez Dominium.

Ja bym wolał: Romulanie dostali po nosie (w NEM) i teraz postanowili jednak zbliżyć się do Federacji, Założyclele coraz bardziej stają się sojusznikami Fedków. Klingoni, Bajoranie, Ferengi itp. wstępują do Federacji - czyli pełen optymizm w wersji TNG.

Choć istnieje też wersja mniej optymistyczna, a chyba ciekawsza:
http://www.startrek.pl/forum/index.php?action=vthr ead&forum=5&topic=1329&page=2#19
Q__
Moderator
#40 - Wysłana: 20 Gru 2012 10:53:23 - Edytowany przez: Q__
Odpowiedz 
Pomysly na piaty sezon ENTka:
http://www.trekbbs.com/showthread.php?t=146141
(Co ciekawe fani ankietowani - na TrekMovie.com - o to, ktory trekowy serial powinien dostac szanse kontynuacji wymieniali ENT, a tuz po nim TOS. Ze zas u Abramsa pojawila sie wzmianka o Archerze, a obsada Enterprise jest jeszcze - wzglednie - mloda rozne plotki po zachodnim fandomie chodza...)
Seybr
Użytkownik
#41 - Wysłana: 20 Gru 2012 13:46:23
Odpowiedz 
Q__

Ja mam pomysł na dalsze losy DS 9. Dukat powraca ma nowe moce, zaczyna siać spustoszenie na planetach. Sisko musi uciekać z korytarza i gonić szalonego karadzjanina. Głowna walka - ka me ha. Star Trek - Dragon Ball Z ;].
Motyw w jaskini to śmiech na sali, Dukat niczym Freezer a Sisko niczym Goku. Jak by iść tym tropem, to pojawił by się dalej super komórczak. Czyli coś co ma geny od klingona po człowieka.
Q__
Moderator
#42 - Wysłana: 20 Gru 2012 14:57:27
Odpowiedz 
Seybr

Ladnie tak kpic ze smutnego upadku znakomitej serii?
Mav
Użytkownik
#43 - Wysłana: 20 Gru 2012 16:05:28 - Edytowany przez: Mav
Odpowiedz 
Seybr

Kiedyś jak ktoś coś złego na DS9 powiedział to Ty się pojawiałeś i chciałeś rozszarpać takiego osobnika. A ostaniami czasy jakoś jest ci to obojętne, a teraz nawet się trochę z niej sam wyśmiewasz. Co się stało? Ja jestem w błędzie czy może jest coś na rzeczy?
Seybr
Użytkownik
#44 - Wysłana: 20 Gru 2012 19:22:40
Odpowiedz 
Mav

Wiesz za nie które rzeczy to ja nawet wyprawę krzyżową bym wykonał. Ale inne mnie drażnią, min. Kai Win czy Dukat niczym w Dragon Ball puszcza ogień ;].

Q__

Ja tylko uprawiam humor ;]. Może te zakupy świąteczne tak na mnie podziałały.
Alucard87
Użytkownik
#45 - Wysłana: 20 Gru 2012 20:17:10
Odpowiedz 
Seybr:
coś co ma geny od klingona po człowieka.

W treku już było takie coś i nazywało się B'Ellana Torres :P
Seybr
Użytkownik
#46 - Wysłana: 20 Gru 2012 21:17:12 - Edytowany przez: Seybr
Odpowiedz 
Alucard87

Ale taki miks genetyczny, kilku ras ;].
Eviva
Użytkownik
#47 - Wysłana: 20 Gru 2012 21:27:10
Odpowiedz 
Seybr

W sesji "mirrorowej", prowadzonej przez bitera, był taki lekarz Wlaśnie mix.
Q__
Moderator
#48 - Wysłana: 12 Mar 2017 15:37:07 - Edytowany przez: Q__
Odpowiedz 
Panowie z ekipy TrekYards opisują - jadąc samochodem - jak by kontynuowali fabułę DS9:
http://www.youtube.com/watch?v=FIUENqXbxGk
Q__
Moderator
#49 - Wysłana: 27 Maj 2017 20:33:33 - Edytowany przez: Q__
Odpowiedz 
O niedokończonych (wręcz wymagających kontynuacji/odpowiedzi) wątkach ST:
http://www.startrek.com/article/no-end-in-sight-un resolved-story-arcs

Autor pyta o ostateczny los kapitana Sisko i Kolektywu Borg, o to co dalej z Selą, o ciąg dalszy losów Kurna (znanego teraz jako Rodek), o to jakie niespodzianki mogą się szykować ze strony Vaadwaurów i (znanych z VOY) bogrowych odszczepieńców, o napięcia między starymi (Gamma) i nowymi (Alpha) Jem'Hadar, o tajemnice przeszłości Borga, wreszcie o to jak wygląda dalsze życie McCoy'a i Scotty'ego w XXIV wieku. A mnie i tak najbardziej interesuje czy Kira dotrzymała słowa Tomowi Rikerowi...
Q__
Moderator
#50 - Wysłana: 7 Lut 2018 12:29:46 - Edytowany przez: Q__
Odpowiedz 
Jeszcze a propos niedokończonych wątków... Ciekawe też jak potoczyły się losy Mirasty Yale z TNG "First Contact" po tym jak kapitan Picard udzielił jej gościny/azylu na Ent-D? (Pytanie tym bardziej palące, że teoretycznie trafiła do Federacyjnego raju, a w praktyce co jakiś czas ktoś z zaludniających korab Łysego jednak ginął, a potem scenarzyści zrobili mieszkańcom UFP jeszcze gorszy numer i Dominion War wybuchła*.)

* Jasne, na upartego można powiedzieć, że stoi się na gruncie Roddenberry's Canon i uznać w/w wojnę, oraz bitwę pod Veridian IV, za niebyłe, ale i wtedy pytanie pozostanie, choć może odpowiedź będzie inna...

A propos Dominion War... Oglądaliśmy w TOS-ie (z dokrętkami) i TNG sporo cywilizacji odcinka, często prewarpowych lub wczesnowarpowych, a zamieszkujących planety gdzieś w przestrzeni Federacji lub na jej pograniczu położone. Pojawia się więc pytanie jak przetaczająca się przez kwadrant apokaliptyczna wojna wpłynęła na ich losy? Czy niektóre z nich wykończyła, albo zrobiła im inną (pomyślmy o możliwych rodzajach naruszenia PD) krzywdę?
Q__
Moderator
#51 - Wysłana: 27 Kwi 2018 23:57:30 - Edytowany przez: Q__
Odpowiedz 
Inaugurujące, reklamujący STO "Victory is Life", cykl The Past and Present opowiadanie zatytułowane po prostu "Kira Nerys" pokazujące co się - zdaniem twórców tejże gry - z moją ulubienicą teraz dzieje:
http://www.startrek.com/article/the-past-and-prese nt-kira-nerys
Q__
Moderator
#52 - Wysłana: 4 Wrz 2018 17:19:38
Odpowiedz 
Taka ciekawostka nt. behrowego, DS9 owskiego, dokumentu "What We Left Behind":

"The film will also contain a “what if” segment in which the original writers brainstorm a theoretical 8th season of the show."
https://ds9documentary.com/about/
Q__
Moderator
#53 - Wysłana: 2 Maj 2019 19:20:31 - Edytowany przez: Q__
Odpowiedz 
 Strona:  ««  1  2 
USS Phoenix forum / Star Trek / CDN - pomysly na kontynuacje Entka i Stacji (DS9)

Twoja wypowiedź
Styl pogrubiony  Styl pochylony  Obraz Łącza  URL Łącza  :) ;) :-p :-( Więcej emotikon...  Wyłącz emotikony

» Login  » Hasło 
Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą tutaj pisać. Zaloguj się przed napisaniem wiadomości albo zarejstruj najpierw.

Wygenerowane przez miniBB®

© Copyright 2001-2009 by USS Phoenix Team.   Dołącz sidebar Mozilli.   Konfiguruj wygląd.
Część materiałów na tej stronie pochodzi z oryginalnego serwisu USS Solaris za wiedzą i zgodą autorów.
Star Trek, Star Trek The Next Generation, Deep Space Nine, Voyager oraz Enterprise to zastrzeżone znaki towarowe Paramount Pictures.

Pobierz Firefoksa!