USS Phoenix
Logo
USS Phoenix forum / Star Trek / CDN - pomysly na kontynuacje Entka i Stacji (DS9)
 Strona:  1  2  »» 
Autor Wiadomość
Jo_anka
Użytkownik
#1 - Wysłana: 4 Cze 2006 23:05:29
Odpowiedz 
Juz od dawna chcialam zalozyc ten temat. Pierwotnie mial tyczyc jedynie Entka, ktory zostal brutalnie urwany, ale tez wiele osob uwaza watki DS9 za niedokonczone (stad to zainteresowanie miniseria etc.)....

Jezeli chodzi o mnie, nie odczuwam takiego niedosytu w zwiazku z DS9. Inaczej sytuacja wyglada z Entkiem. Zakonczenie na etapie Terra Prime, a nawet These Are the Voyages nie wyklucza kontynuacji! Tak, od dawna mam pomysl jak obejsc problem 'These Are the Voyages' i miec cala zaloge (zywa) w komplecie! I nie wymaga to uzycia, ulubionego przez BB, reset button!

Ciekawa jestem czy ktos z forumowiczow bedzie sklonny ujawnic swoje prywatne star trekowe scenariusze.
Pah Wraith
Użytkownik
#2 - Wysłana: 4 Cze 2006 23:21:57
Odpowiedz 
To może jak się podzielisz z nami tym pomysłem, to inych tez natchnie?

Co do DS9 to najbardziej by mi chyba odpowiadał taki ciąg dalszy jak zaprezentowano w ksiązkowym "9tym sezonie".
Jo_anka
Użytkownik
#3 - Wysłana: 5 Cze 2006 00:09:52
Odpowiedz 
Co do DS9 to najbardziej by mi chyba odpowiadal taki ciąg dalszy jak zaprezentowano w ksiązkowym "9tym sezonie".

Pah Wraith,
Nie zrozumialam, do czego zrobiles aluzje?

Moj pomysl jest prosty. Problemem konca Entka jest 'utrupienie' Tripa. A poniewaz nie jest Trilem, to nie moze wrocic jako Ezri ! Z patu jest jedno wyjscie - pojawienie sie "zwierciadlanego" (moglby sie nawet ewakulowac z tamtejsza T'pol - dwie Topole - byloby zabawniej).

Ostatecznie Spock [Mirror, mirror (?)] nie byl zaskoczony istnieniem "rownoleglego" swiata, wiec moze cos o nim juz wiedziano i po 'naszej stronie'.
Po drugie te absurdalne informacje o Tripie, jego wyksztalceniu, etc. To wszysko co o nim wiedza Troi i Riker w XXIV wieku. To b. pasowaloby do zwieciadlanego Tripa. Nawet jezeli wezmie sie pod uwage zniszczenia archiwow-danych floty w trakcie wojny z Romulanami (zdaje sie, ze ta wojna dosiegnela planety Ziemi).

Oczywiscie mozna tez kontynuowac watki Entka bez Tripa... Najprostsze rozwiazania sa podobno najlepsze , ale brakowaloby mi Connora Trinneera - to taki dobry aktor!

A pozatym trzeba byloby zmienic miejsce akcji na np.: stacje, placowke dyplomatyczna, kwatere floty.... Bo statek Enterprise przechodzil w These Are the Voyages na 'emeryture'...
Pah Wraith
Użytkownik
#4 - Wysłana: 5 Cze 2006 00:31:09
Odpowiedz 
Nie zrozumialam, do czego zrobiles aluzje?

To raczej nie była aluzja, tylko pisałem o książkowym 9 sezonie DS9, czyli serii książek, które rozwijały wątki z tego serialu. Uwieńczeniem była pozycja pt. "Unity".
Jo_anka
Użytkownik
#5 - Wysłana: 5 Cze 2006 00:39:23
Odpowiedz 
Mozesz podac wiecej szczegolow? Nie jestem biegla w literaturze Star Trekowej. Wiem tylko, ze wychodzi w USA(?) i czasami czytalam recenzje na TrekNation, ale zadna z tam omawianych (za mojej bytnosci - na stronie www. ) ksiazek nie tyczyla kregu DS9.
Pah Wraith
Użytkownik
#6 - Wysłana: 5 Cze 2006 00:55:10
Odpowiedz 
W pierwszym zdaniu chciałbym przeprosić za obsówę, bo zdaje sie, że dorobiłem 8 sezon serialowi DS9 :]

Zatem... 8 sezon DS9 dzieli się na kilka wątków: misja Defianta w kwadrancie Gamma - czyli jak spędzić 3 miesiące na "tough little ship", samotne podróże Jake'a po tymże kwadrancie w poszukiwaniu ojca oraz polityczno-religijną aferę (czy też raczej rewolucję) na Bajor w którą wplątano major Kirę - obecnego dowódcę stacji. Wszystkie te wątki zostają zakończone we wspomnianej "Unity", w sposób, który ładnie wiąże ze sobą kilka elementów znanych z innych seriali z tym, co widzieliśmy na ekranach w DS9. Oferuje pełne zakończenie, które zresztą jest nowym poczatkiem Więcej nie zaspoileruję
Jo_anka
Użytkownik
#7 - Wysłana: 5 Cze 2006 01:00:11
Odpowiedz 
Moze pamietasz tytuly, poza Unity? Czy te ksiazki istnieja w wersji e-book'ow? Jak do nich dotarles?
Delta
Użytkownik
#8 - Wysłana: 5 Cze 2006 01:15:59
Odpowiedz 
Najprostszym sposobem na kontynuację Enterprise, która by uwzględniała "These Are The Voyages..." (niestety to jest już kanon i nic nie poradzimy), byłoby pokazanie tych brakujących 6-ciu lat (między "Terra Prime" a "These Are The Voyages...") wtedy Entek miałby 10 sezonów i byłby najdłuższym z Treków (nie miałbym nic przeciwko, zwłaszcza gdyby był na poziomie 4 sezonu). To wyczerpałoby skutecznie większość wątków, podobnie jak to miało miejsce z DS9. I zapełniło by sporą lukę w chronologii ST.
A skoro już mowa o DS9, to mimo iż chętnie oglądnąłbym dalszy ciąg, to myślę, że za dużo wątków pozamykano, by móc stworzyć kontynuację serialu. Bez tych wątków, które skończyły się wraz z ostatnim odcinkiem, kontynuacja DS9 byłaby zbliżona do pierwszych dwóch sezonów tego serialu i to by go pogrążyło.
Topola z mirror universe chyba nie dożyła końca odcinka "In A Mirror, Darkly 2" stąd byłoby trudno "przenieść" ją do "naszego" wszechświata.

Nie wiem jak Wam, ale podobałby mi się stworzenie całkiem nowego serialu z jedną lub dwiema postaciami z poprzednich seriali. Z jednej strony scenarzyści nie byliby ograniczeni przez to, że w przypadku kontynuacji starego serialu, musieliby dbać o spójność poprzedniej części z nową, bo mogliby serial stworzyć od podstaw. Z drugiej zostawiałoby to furtkę na występowanie w poszczególnych odcinkach postaci znanych z innych serii, co zwiększałoby szanse na ciekawe wątki. Przykładem Worf w DS9, albo Barclay w Voyagerze.
Pah Wraith
Użytkownik
#9 - Wysłana: 5 Cze 2006 10:30:05
Odpowiedz 
Moze pamietasz tytuly, poza Unity? Czy te ksiazki istnieja w wersji e-book'ow? Jak do nich dotarles?

"rozbiegówka"
- The lives of Dax
- A stitch in time

sezon 8:
- Section 31: Abyss
- Getaways: Demons of air and darkness
- "Horn and ivory" /z Gateways: What lay behind/
- Mission: Gamma p. 1, 2, 3 & 4 (Twilight, This gray spirit, Cathedral, Lesser evil)
- Rising son,
- The left hand of destiny p. 1 & 2,
- Unity

a później także (ponoć jako sezon 9):
- Worlds of Star Trek: DS9 vol. 1, 2 & 3

oprócz Rising son oraz Worlds of... wszystkie znalazłem na Mulu
Unity zaś (od którego paradoksalnie wszystko się dla mnie zaczęło, znalazłem na Allegro )
Jo_anka
Użytkownik
#10 - Wysłana: 5 Cze 2006 10:36:49
Odpowiedz 
Pah Wraith,
dzieki!
Pah Wraith
Użytkownik
#11 - Wysłana: 5 Cze 2006 10:37:52
Odpowiedz 
Nie ma za co Polecam lekturkę
pitrock
Użytkownik
#12 - Wysłana: 5 Cze 2006 22:51:29
Odpowiedz 
Co do Entka... Skończył się tak nagle, ale przecież można byłoby go tak łatwo urozmaicić. Jak? Wojna z Romulanami przypada mniej więcej na ten okres. Więc można by było coś zakombinować w tym kierunku. Chciałbym zobaczyć flotę okrętów klasy Daedalus, kilka innych okrętów klasy NX. Poza tym Trip zginąłby za kilka lat wg wydarzeń w "These Are The Voyages...", a więc jeszcze trochę by nam potowarzyszył jako główny inżynier Enterprise. Poza tym chciałbym też zobaczyć jeszcze kilka odcinków będących kontynuacją "in a mirror, darkly", może nawet mały crossover obojga światów jak to było w TOS i DS9... Z pewnością pomysł można rozwinąć.
Q
Anonimowy
#13 - Wysłana: 6 Cze 2006 11:27:23
Odpowiedz 
A mi się marzy crossover pomiędzy światami DS9, a "Babylon 5", bardziej pokojowy od "Star Wreck"
Pah Wraith
Użytkownik
#14 - Wysłana: 6 Cze 2006 17:50:51 - Edytowany przez: Pah Wraith
Odpowiedz 
Khem, jakby co, to mogę udostępnić "kopie zapasowe" tych książek chętnym
pitrock
Użytkownik
#15 - Wysłana: 6 Cze 2006 18:02:10
Odpowiedz 
Napisałem o ENT-ku, ale chyba bardziej wolałbym kontynuację DS9... Tutaj można by było rozwinąć wątki z Breenami, Tzenketi, Piratami z Oriona... Można by było gdzieś tam wcisnąć Borga. Praktycznie wogóle nie było nic z Tholianami: ani w TNG ani w DS9. A to przecież niezła pożywka dla scenariusza. Do tego nowe rasy, nowe statki, Romulanie z ich nowymi okrętami. A może lepiej dać już spokój DS9. Bardzo podobał mi się pomysł z serialem z Excelsiorem i kapitanem Sulu w roli głównej.
Q
Anonimowy
#16 - Wysłana: 6 Cze 2006 19:42:33
Odpowiedz 
Jo_anka:

Wiem, że nie na temat, ale ta książka, o którą pytałaś na "ksiązkowym forum" to "Między planetami" ("Between planets") Heinleina (tego od "Władców maionetek"), dla mnie też pierwsza samodzielna lektura SF, nie licząc opowiadań... (Odpisałem Ci tam, i jeszcze na drugim forum, ale chyba nie zauważyłaś.) Pozdawiam..
pitrock
Użytkownik
#17 - Wysłana: 6 Cze 2006 23:31:54
Odpowiedz 
Coś z innej beczki: nowy serial ukazujący przygody USS Titan z kapitanem Rikerem. Czy Titan byłby nową klasą okrętów, czy byłby to okręt z już istniejącej klasy. A jeśli nowa klasa to czy byłby to kolejny kolos jak np. Galaxy, czy coś mniejszego jak Intrepid.
Jo_anka
Użytkownik
#18 - Wysłana: 7 Cze 2006 00:15:07
Odpowiedz 
Q, dziekuje Ci bardzo i faktycznie przeoczylam Twoja informacje - prawde powiedziawszy stracilam juz nadzieje, ze ktos rozpozna te ksiazke. Zabawne, nigdy bym nie pomyslala o Heinleinie. "Wladców marionetek" czytalam po maturze i o ile pamietam bez szczegolnego zachwytu. Nie siegnelam wiec po inne powiesci tego autora. Tym samym pozbawilam sie szansy odnalezienia swojej pierwszej SF....

Pozatym chce Cie przeprosic za brak odpowiedzi w sprawie nanotechnologii. Pamietalam o tym, ale ostatnimi czasy usilowalam wypchnac wszystkie prace semestralne [zwariowalam i zachcialo mi sie kolejnych studiow! :-o].

Jesli chodzi o nanotechnologie, to ogolnie mam blade pojecie o fulerenach i nanorurkach - o tym, ze istnieja .
Nie jestem pewna, ale mam wrazenie, ze nanotechnologia nie wyszla jeszcze poza 'opakowanie'... Natomiast problem nadziewki , to kwestia nie najblizszej przyszlisci.

Pozatym, od dosc dawna nic 'pamietnego' nie wpadlo mi w rece - tzn. zadnych ciekawych informacji nie zamieszczono w prasie informacyjnej, ani prasie opinii, a poniewaz ostatnio cierpie na chroniczny brak czasu, to przestalam sledzic magazyny popularnonaukowe i przeczesywac internet w poszukiwaniu ciekawostek naukowo-technicznych.
Jo_anka
Użytkownik
#19 - Wysłana: 7 Cze 2006 00:20:05
Odpowiedz 
przyszlisci

Sorry, mialo byc - przyszlosci!
Pah Wraith
Użytkownik
#20 - Wysłana: 7 Cze 2006 00:26:44 - Edytowany przez: Pah Wraith
Odpowiedz 
Q
Anonimowy
#21 - Wysłana: 7 Cze 2006 03:49:06
Odpowiedz 
Jo_anka:

Skoro o Heinleinie mowa, ciekaw jestem jak ocenisz kontrowersyjną "Kawalerię kosmosu"...

Nano to temat-rzeka, jeden z głównych, obok wątków tzw. "transcielesnych" pomysłów używanych nagminnie we współczesnej SF. W wersji "skromnej" będzie to np. fullerenowa "lina" na której wisi kosmiczna winda w "Fontannach raju" Clarke'a. W wersji rozbudowanej nano-"cuda" znane z "Diamentowego wieku", "Aristoi" czy choćby... "Wizji lokalnej". Dobry jest też "krajobraz po nano", że tak powiem w opowiadaniu "Kraina bohemy" Sterlinga (ze starego Fenixa); zaś z tzw. bliskiego zasięgu "Nano przybywa do Clifford Falls" Nancy Kress (z jednej z nowszych Nowych Fantastyk )

Ciekawi mnie też, jak w Waszych (to już do wszystkich) oczach wypada najnowszy transcielesno-postcyberpunkowy nurt SF, bo przyznam się, że w moich bardzo pozytywnie (zwłaszcza Egan, "namaszczany" na następcę Lema)
Jo_anka
Użytkownik
#22 - Wysłana: 7 Cze 2006 07:32:18
Odpowiedz 
Skoro o Heinleinie mowa, ciekaw jestem jak ocenisz kontrowersyjna "Kawalerie kosmosu"...

Moze w czasie wakacji....
Q
Anonimowy
#23 - Wysłana: 7 Cze 2006 20:25:29
Odpowiedz 
Wracając do głównego tematu, poza zwariowanym pomysłem na crossover z "B5", a założę się, że nie jeden o tym marzę , chciałbym DS9 z bardziej wyeksponowaną kwestią różnic kulturowych i biologicznych zarówno między rasami Federacji jak i tymi spoza, ostatecznie Zjednoczona Federacja Planet to m.in. Andorianie (rasa niby dość znana, a czy kiedykolwiek po TOS i TAS naprawdę należycie wykorzystana w kolejnych serialach?), Delatanie (niezapomniana Ilia), Betazoidzi. Chciałbym też więcej występów Romulanów z Klingonami np. jako sił sojuszniczych stacjonujących na DS9 wobec zagroźenia ze strony Dominium?
Oczywiście Dominium, jak i Kardasjanie to wróg, ale znając etykę kierującą poczynaniami Federacji i Floty aż by się prosiło o wątki nie tylko militarne lecz i "dyplomatyczne". ST, to nie SW, tu najpierw usiłuje się dogadać, strzela później (i to gdy nie ma wyjścia).
Pomysły pitrocka z Excelsiorem i Titanem jako zupełnie nowymi seriami też mi się podobają, jak również niespełnione marzenie amerykańskich Trekkies: ekranizacja przygód "książkowej" załogi USS Excalibur i równie "książkowych" członków S.C.E.
Anonim
Anonimowy
#24 - Wysłana: 7 Cze 2006 20:32:33
Odpowiedz 
lub klingońskiej załogi I.K.S. Gorkon
Q
Anonimowy
#25 - Wysłana: 7 Cze 2006 20:35:41
Odpowiedz 
Anonim:

Słusznie, nie należy zapominać o Klingonach...
Q__
Moderator
#26 - Wysłana: 11 Cze 2006 18:01:55
Odpowiedz 
Mam, kolejny pomysł poza crossover i filmowaniem książek. Naunąłmi się w czasie dyskusji o słynnej "wielorybiej sondzie". Skoro walenie są istotami inteligentnymi i (bazuję na danych z MA) część z nich należy do personelu Floty jak nawigatorzy, może (idąc śladem "Sea Questu" i "Starplexa") wprowadzić w kolejnej (albo kontynuowanej) serii ST jakiegoś delfina (większ walenie mogą stanowić problem) w roli członka załogi? Miła "niehumanoidalna" odmiana

(Stary Q pod nowym nickiem Q__)
Q__
Moderator
#27 - Wysłana: 11 Cze 2006 18:36:17
Odpowiedz 
Ciekawy byłby też serial "militarny" w stylu SAAB lub BSG, który byłby co prawda odejściem od pokojowych ideałów Federacji, ale byłby... ciekawy i pasujący do dyskusji na topicu o Akirze...
Jo_anka
Użytkownik
#28 - Wysłana: 11 Cze 2006 18:48:54
Odpowiedz 
Chyba, ze bylby to startrek, ktorego akcja toczylaby sie w jakiejs bazie usytuowanej na planecie pokrytej w 100% woda [cos a la swiat z STVoyagera - Thirty Days - 5 sezon].

Jest tylko jeden problem - z dyskusji zalogi Voyagera wynikalo, iz podobnej planety nie ma w alfie, a moze i becie.

A propos bety, czy ktos sobie przypomina trekowe odcinki "dziejace sie" w tym kwadrancie? To chyba rejon nie spenetrowany przez Treka!

Ja, kojarze tylko Voyagerowski - Timeless (tez z 5 sezonu), w ktorym Chakotay i Kim znajduja, na planecie w "becie", 'zamrozonego', rozbitego Voyagera.
Jo_anka
Użytkownik
#29 - Wysłana: 11 Cze 2006 18:51:22
Odpowiedz 
Moj powyzszy post odnosi sie do "zaproponowanego" przez Q_ delfina!...
Q__
Moderator
#30 - Wysłana: 11 Cze 2006 19:03:33
Odpowiedz 
Jo_anka

Myślałem raczej o delfinie-pilocie na statku kosmicznym, ale też dobrze...
 Strona:  1  2  »» 
USS Phoenix forum / Star Trek / CDN - pomysly na kontynuacje Entka i Stacji (DS9)

Twoja wypowiedź
Styl pogrubiony  Styl pochylony  Obraz Łącza  URL Łącza  :) ;) :-p :-( Więcej emotikon...  Wyłącz emotikony

» Login  » Hasło 
Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą tutaj pisać. Zaloguj się przed napisaniem wiadomości albo zarejstruj najpierw.

Wygenerowane przez miniBB®

© Copyright 2001-2009 by USS Phoenix Team.   Dołącz sidebar Mozilli.   Konfiguruj wygląd.
Część materiałów na tej stronie pochodzi z oryginalnego serwisu USS Solaris za wiedzą i zgodą autorów.
Star Trek, Star Trek The Next Generation, Deep Space Nine, Voyager oraz Enterprise to zastrzeżone znaki towarowe Paramount Pictures.

Pobierz Firefoksa!