USS Phoenix
Logo
USS Phoenix forum / Star Trek / skasowane sceny

Autor Wiadomość
bart
Użytkownik
#1 - Wysłana: 29 Maj 2006 01:39:09
Odpowiedz 
Pozdrawiam. Chciałbym się dowiedzieć czy gdzieś w sieci można zobaczyć niewykorzystane sceny z kinowych wersji treka - szczególnie nemesis i generations. Jeżeli jest to możliwe to proszę o namiar
Paradoks
Użytkownik
#2 - Wysłana: 29 Maj 2006 15:42:32
Odpowiedz 
Na DVD są chyba jako materiały dodtakowe, ale na na stronce hm...

Kiedyś z mininova.org chciałem pobrać Entka, ale jak już po tygodniu pobrałem całość to się okazało że to były materiały dodtakowe (nie zauważyłem słowa "Extras" w nazwie Torrenta), ale tylko wywiady nie sceny dododtkowe. Ja troszek poszukałem do filmów tam i nie moge znaleść.
Pah Wraith
Użytkownik
#3 - Wysłana: 29 Maj 2006 23:47:05
Odpowiedz 
Pełno tego znajdziesz na mulach i innych donkeyach.
Anonim
Anonimowy
#4 - Wysłana: 30 Maj 2006 00:24:57
Odpowiedz 
Dokładnie, w mojej wersji ST:VI, sciągnietej z emule jest scena jak klingon który chciał zastrzelić Prezydenta Federacji na konferencji Khitoner okazuje sie człowiekiem płk. West'em
bart
Użytkownik
#5 - Wysłana: 30 Maj 2006 02:13:49
Odpowiedz 
Czy ktoś mógłby coś takiego udostępnić poprzez sieć torrent. Na pewno było by wiele osób zainteresowanych
bart
Użytkownik
#6 - Wysłana: 30 Maj 2006 02:22:13
Odpowiedz 
Zapomniałem jeszcze zapytać - czy powstała może wersja rozszerzona. Czytałem scenariusz, który naprawdę rokował na dobry film. No cóż wyszło jak wyszło - wiem że skasowane sceny były dodane do dvd - chociaż niewiem czy również w polskim wydaniu. Ciekawy jednak jestem czy powstała wersja, która by te sceny scalała - tak jak mamy np. rozszerzoną wersję terminatora 2.
Picard
Użytkownik
#7 - Wysłana: 30 Maj 2006 10:26:48 - Edytowany przez: Picard
Odpowiedz 
Dokładnie, w mojej wersji ST:VI, sciągnietej z emule jest scena jak klingon który chciał zastrzelić Prezydenta Federacji na konferencji Khitoner okazuje sie człowiekiem płk. West'em

Takie zakończenie tego wątku również widziałem, tylko, że...w podstawowej wersji na VHS. Jednoczesnie zaznaczam, że nigdzie nie napisane jest na kasecie, iz jest ona wersją reżyserska filmu. Wiec czy jest to zakończenie właściwe podstawowej wersji filmu czy też jest to scena niewykorzystana dodana do reżyserskiego wydania?
Domko
Użytkownik
#8 - Wysłana: 30 Maj 2006 12:27:38
Odpowiedz 

Jest to w standardowej wersji na VHS. Podobno była to scena pierwotnie wycięta, ale przywrócona po śmierci Roddenbbery'ego.
Jurgen
Moderator
#9 - Wysłana: 30 Maj 2006 14:24:31
Odpowiedz 

Takie zakończenie tego wątku również widziałem, tylko, że...w podstawowej wersji na VHS. Jednoczesnie zaznaczam, że nigdzie nie napisane jest na kasecie, iz jest ona wersją reżyserska filmu. Wiec czy jest to zakończenie właściwe podstawowej wersji filmu czy też jest to scena niewykorzystana dodana do reżyserskiego wydania?

W mojej wersji (zwykłe DVD, bez dodatków) też jest takie zakończenie. Zresztą wydawało mi się, że to jest "normalne" zakończenie.
Q__
Moderator
#10 - Wysłana: 13 Lut 2014 13:16:38
Odpowiedz 
Nonono... Już nawet fanprodukcje doczekały się się wyciętych scen... O kręceniu na nowo większości scen NV: P2 "The Holiest Thing" i "Origins: The Protracted Man" z pewnie słyszeliście.

A to wycięta scenka z INTrepida:
http://www.youtube.com/watch?v=A9QlvZKOJh8
Scenariuszowo nieźle, ale patrząc na jakość charakteryzacji i dekoracji - słuszna decyzja. Po (prawie) profesjonalnym poziomie "The Stone Unturned" to by raziło.
Seybr
Użytkownik
#11 - Wysłana: 13 Lut 2014 13:34:20
Odpowiedz 
Q__:
A to wycięta scenka z INTrepida:

Fatalne sceny. Pomijam że ten film jest filmowany fatalnie. W tej tematyce leży i kwiczy. Razi mnie to i robiłem jedynie szybki podgląd ja YT. Ujęcia są dość kiepskie.
Q__
Moderator
#12 - Wysłana: 13 Lut 2014 14:24:10
Odpowiedz 
Seybr

Seybr:
Fatalne sceny. Pomijam że ten film jest filmowany fatalnie. W tej tematyce leży i kwiczy.

Raczej był. W/w "The Stone..." ich - dotychczas - ostatni odcinek, stanowi już spory przełom jakościowy w tym względzie. Spodziewam się, że następna odsłona INT może być już w standardzie EXT/NV:P2/FAR/STC, czyli czołówki produkcji tego typu.
Senok
Użytkownik
#13 - Wysłana: 17 Lut 2014 17:09:35
Odpowiedz 
Wesley Crusher w ST:Nemesis - tutaj dodam, że wcześniej można go było zobaczyć... nago? ale scena została wycięta, nawet z wersji reżyserskiej... jeśli to prawda, to byłbym wdzięczny za link do tej właśnie sceny . niestety mi się jeszcze jej nie udało znaleźć, więc podejrzewam, że ktoś po prostu ma bujną wyobraźnię .
Q__
Moderator
#14 - Wysłana: 17 Lut 2014 17:24:17
Odpowiedz 
Senok

Senok:
Wesley Crusher w ST:Nemesis

Zdarzyło mi się to linkować:
http://www.startrek.pl/forum/index.php?action=vthr ead&forum=2&topic=1797&page=0#msg264777

O nagim Wesie pierwsze słyszę... Mógłbyś podać źródło tej plotki/informacji/whatever?
Senok
Użytkownik
#15 - Wysłana: 17 Lut 2014 17:29:09
Odpowiedz 
Q__:
O nagim Wesie pierwsze słyszę... Mógłbyś podać źródło tej plotki/informacji/whatever?

Biter ostatnio o tym wspominał na swojej prelekcji na Falkonie... i też nie mógł znaleźć tej sceny, chociaż podobno (wg. niego), niektórzy ją widzieli lata temu.
Q__
Moderator
#16 - Wysłana: 17 Lut 2014 17:53:28 - Edytowany przez: Q__
Odpowiedz 
Senok

Senok:
chociaż podobno /.../, niektórzy ją widzieli lata temu.

Brzmi to więc wszystko jak jakaś urban - czy raczej fandom - legend, acz zaczynam się zastanawiać czy echem pogłosek tego typu nie jest aby wers: "I'm more confused than Wesley Crusher nude in Tasha's bed." w piosence "The U.S.S. Make Shit Up" Voltaire'a. Choć znów imię Tashy wskazuje na pomylenie Wesa z Datą (gdyby rzecz miała bazować na realnych scenach) lub - co bardziej prawdopodobne - na celowy żart, bo w czasach NEM Tasha już nie żyła (nawet gdy uwzględnimy fabułę TNG XXX, vel TNG "The Tale of Two Cities"... w którym było sporo nagich scen).

Nawiasem mówiąc: gdyby plotka się potwierdziła Picard przeklinający gołe baby u Abramsa (choć takie one gołe, że w bieliźnie) miałby gorszy powód, by przeklinać NEM.
biter
Użytkownik
#17 - Wysłana: 17 Lut 2014 18:36:02
Odpowiedz 
Senok:
Biter ostatnio o tym wspominał na swojej prelekcji na Falkonie... i też nie mógł znaleźć tej sceny, chociaż podobno (wg. niego), niektórzy ją widzieli lata temu.

Q__:
Brzmi to więc wszystko jak jakaś urban - czy raczej fandom - legend,

Historię tą "miało potwierdzać" co najmniej trzy osoby (o ile pamiętam z tworzenia prelekcji) z obsady NEM, w tej liczbie na pewno była McFadden i Burton. Zaś udało mi się wtedy znaleźć wypowiedź samego Weatona na ten temat. Nie można oczywiście wykluczyć, że wykorzystał on Urban Legend by zadrwić z reportera.
Nagrania faktycznie nie znalazłem. Możliwe, że powstały jedynie zdjęcia próbne, nim zrezygnowano z pomysłu.
Osobiście skłaniam się do uznania to za Urban Legend, tak długo, jak nie znajdzie się potwierdzenie w materiale wizualnym.
Q__
Moderator
#18 - Wysłana: 17 Lut 2014 18:42:34 - Edytowany przez: Q__
Odpowiedz 
biter

Może to i ciekawe, ale najpierw wolałbym przeprosiny. Nie tylko pod swoim adresem. Także pod adresem wszystkich tych, których wypłoszyliście z forum swoim awanturnictwem, którzy nie mogli patrzeć na to co dzieje się z Phoenixem w latach 2009-13, którzy - w tej czy innej formie - domagali się, bo mieli powody się domagać, banów dla waszej grupki. Do tego momentu zamierzam od teraz konsekwentnie ignorować twoje posty o co i wszystkich innych proszę.

Pozostajesz tu persona non grata, nie zapominaj o tym. (Nawet jeśli Senok myśli, że jest bardzo cwany wywołując cię do odpowiedzi.)
biter
Użytkownik
#19 - Wysłana: 17 Lut 2014 19:09:04
Odpowiedz 
Jeśli ktokolwiek poczuł się urażony moim zachowaniem, oczywiście mogę tą osobę przeprosić imiennie, jeśli tylko wyrazi takie oczekiwania. W odniesieniu do twojej osoby nie uważam bym był ci jakiekolwiek przeprosiny, gdyż nie zwykłem przepraszać za wypowiedzi, które jakkolwiek bolesne dla osób do których się odnoszą, uważam za całkowicie trafne i prawdziwe.

Regulamin forum nie zabrania mi w żadnym punkcie wypowiadania się na niniejszym forum i z swego prawa do wypowiedzi zamierzam korzystać, tak długo, jak będę "wywoływany do odpowiedzi".
Q__
Moderator
#20 - Wysłana: 17 Lut 2014 19:43:32 - Edytowany przez: Q__
Odpowiedz 
biter

biter:
W odniesieniu do twojej osoby nie uważam bym był ci jakiekolwiek przeprosiny, gdyż nie zwykłem przepraszać za wypowiedzi, które jakkolwiek bolesne dla osób do których się odnoszą, uważam za całkowicie trafne i prawdziwe.

Za tę wypowiedź dostajesz pierwsze i ostatnie ostrzeżenie, bo oznacza oficjalne "podtrzymanie" słów, które nawet nie nadają się do zacytowania w myśl regulaminu forum. (I które swobodnie kwalifikują się do procesu z powództwa cywilnego.)
Senok
Użytkownik
#21 - Wysłana: 17 Lut 2014 21:54:13 - Edytowany przez: Senok
Odpowiedz 
biter:
Zaś udało mi się wtedy znaleźć wypowiedź samego Weatona na ten temat.

nie pamiętam czy na prelekcji cytowałeś tą wypowiedź, ale z ciekawości poprosiłbym o nią lub link'a do niej.

biter:
Osobiście skłaniam się do uznania to za Urban Legend, tak długo, jak nie znajdzie się potwierdzenie w materiale wizualnym.

z drugiej strony, gdyby taki materiał rzeczywiście istniał, to temat byłby chyba bardziej znany wśród fanów Trek'a?

Q__
Biter

może zamiast znowu kłócić się na forum, zróbcie to poza nim? osobiście wolę już oglądać gołego Crusher'a, niż znowu czytać jakie to macie do siebie uwagi...
btw... co ja na to poradzę, że informację o wyciętej scenie gołego Wesley'a w ST:Nemesis, dostałem właśnie od Bitera? gdyby to był ktokolwiek inny, to powołałbym się właśnie na niego a nie na Bitera.

podsumowując...
primo: odpowiedziałem zgodnie z tematem tego wątku, dodatkowo prosząc o potwierdzenie, zaprzeczenie lub poprawienie podsłyszanej przeze mnie informacji - co obaj zrobiliście dosyć dobrze; chociaż trochę mi zabrakło (pierwsze pytanie do Bitera wyżej i drugie bardziej do wszystkich).
secundo: Q__: sam pytałeś "Mógłbyś podać źródło tej plotki/informacji/whatever?", więc odpowiedziałem. i nie rozumiem Twojej reakcji na jak najbardziej normalną, sensowną i ciekawą jak dla mnie informację Bitera. w końcu jak ja pisałem o "gołym Wesley'u", to jakoś Ci to nie przeszkadzało.

Q__:
(Nawet jeśli Senok myśli, że jest bardzo cwany wywołując cię do odpowiedzi.)

Q__:

mógłbym jeszcze przemilczeć odpowiedź albo powiedzieć 'nie powiem', ale wtedy stałbym się mniej wiarygodny. mógłbym skłamać i powiedzieć, że dowiedziałem się od kogo innego, ale to już chyba najgorsza opcja. mógłbym też powiedzieć, że informację usłyszałem na jednej z prelekcji na Falkonie, ale ktoś mógłby spytać 'na której i kto prowadził?' i tym sposobem wrócilibyśmy do punktu wyjścia. tak więc powiedz mi Q__ co Ty zrobiłbyś/odpowiedziałbyś na moim miejscu?
a i gdyby mi zależało na wywoływaniu Bitera do tablicy, to zrobiłbym to od razu w pierwszym swoim poście i jeszcze w kilku innych na forum. więc Twój zarzut Q__, że wywołuję Bitera jest bardzo naciągany.
Q__
Moderator
#22 - Wysłana: 17 Lut 2014 21:59:42
Odpowiedz 
Senok

Senok:
może zamiast znowu kłócić się na forum, zróbcie to poza nim? osobiście wolę już oglądać gołego Crusher'a, niż znowu czytać jakie to macie do siebie uwagi...

Poproś po prostu swojego kumpla by błysnął w końcu honorem i opuścił Phoenixa raz a dobrze. Problem zniknie.
Senok
Użytkownik
#23 - Wysłana: 17 Lut 2014 23:11:19
Odpowiedz 
Q__:
Poproś po prostu swojego kumpla by błysnął w końcu honorem i opuścił Phoenixa raz a dobrze. Problem zniknie.

spoko, prośba przekazana :P .
i nie żebym się znowu czepiał , ale sam też możesz go o to poprosić .
a na poważnie to proponuję wrócić do tematu wątku... z Biterem lub bez niego, chociaż osobiście (bez urazy do nikogo) wolałbym, aby mi odpowiedział na to o co go poprosiłem.
Q__
Moderator
#24 - Wysłana: 7 Mar 2014 08:28:00
Odpowiedz 
Wycięte sceny z "dwunastki":
http://trekcore.com/blog/2014/02/exclusive-into-da rkness-deleted-scenes-part-i/
http://trekcore.com/blog/2014/03/exclusive-into-da rkness-deleted-scenes-part-ii/
Podobno są do wyszukania na YouTube. Ale znalazłem tylko to:
http://www.youtube.com/watch?v=Q9ODtBzTOng
(Picard miałby dla równowagi gołego chłopa, by nań narzekać...)
Q__
Moderator
#25 - Wysłana: 29 Sier 2015 12:09:42 - Edytowany przez: Q__
Odpowiedz 
Q__
Moderator
#26 - Wysłana: 8 Mar 2017 14:30:17 - Edytowany przez: Q__
Odpowiedz 
Wycięta scena z rodzicami Spocka z "jedenastki":
http://www.youtube.com/watch?v=wo6jRIewtLE

Uważam, że bardzo dobra - Sarek i Amanda z pewnością tak się spierali i w Prime Timeline (tylko czemu ten spockowy tatuś wpisuje się w tradycję emocjonalnych Wolkan z ENT? ta finalna, skwaszona, mina wygląda na pożyczoną od Sovala).

ps. Tak sobie pomyślałem jakbyśmy odbierali fan-edit trzech ostatnich filmów ST, w którym ktoś by powycinał niepotrzebne sceny akcji, a fabularnie niezbędne skrócił i (miejscami) spowolnił... Czy zrobiłby się z tego całkiem przyzwoity - choć wciąż kulejący technologicznie - Trek? Nie wykluczam...*

* W końcu abramsowe filmiska to również takie, klimatyczne, momenty (wybrałem ten konkretny, bo ładnie się uzupełnia z w/w, wyciętym):
http://www.youtube.com/watch?v=WJxqi090Yfc

EDIT:
Jeszcze jedna scena, która wypadła z montażu "jedenastki", z braćmi Kirkami i złym ojczymem:
http://www.youtube.com/watch?v=38M_Rw_Lx10
(To też szkoda, że wypadło, bo nadaje jakikolwiek sens tej samochodowej gonitwie, acz do obrazu utopijnej UFP nijak nie przystaje. Jeszcze się ta Ziemia po wojnach z Xindi i Romulanami wtedy nie odbudowała, czy co?)

EDIT 2:
I jeszcze trochę o tym, że warto czasem te wycięte sceny wmontować z powrotem:
http://www.grunge.com/41064/deleted-scenes-wouldve -fixed-confusing-plot-points/all/
(Przykład z abramsowego Treka też tam jest.)
Q__
Moderator
#27 - Wysłana: 4 Paź 2017 09:19:08 - Edytowany przez: Q__
Odpowiedz 
Kolejne cztery wycięte sceny z NEM:
http://www.youtube.com/watch?v=3o8Z7M8SUNU
http://www.youtube.com/watch?v=DOIWGX8mwns
http://www.youtube.com/watch?v=ZiQP9G86GJA
http://www.youtube.com/watch?v=Sq8YSwMvToQ

(Jakby je tak pododawać, a wyciąć trochę tej akcji, co na nią pan rezyser nalegali, to może i dobry by się od tego NEM nie zrobił, ale chwilami byłoby na co popatrzeć.)

USS Phoenix forum / Star Trek / skasowane sceny

Twoja wypowiedź
Styl pogrubiony  Styl pochylony  Obraz Łącza  URL Łącza  :) ;) :-p :-( Więcej emotikon...  Wyłącz emotikony

» Login  » Hasło 
Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą tutaj pisać. Zaloguj się przed napisaniem wiadomości albo zarejstruj najpierw.

Wygenerowane przez miniBB®

© Copyright 2001-2009 by USS Phoenix Team.   Dołącz sidebar Mozilli.   Konfiguruj wygląd.
Część materiałów na tej stronie pochodzi z oryginalnego serwisu USS Solaris za wiedzą i zgodą autorów.
Star Trek, Star Trek The Next Generation, Deep Space Nine, Voyager oraz Enterprise to zastrzeżone znaki towarowe Paramount Pictures.

Pobierz Firefoksa!