USS Phoenix
Logo
USS Phoenix forum / Star Trek XI / Chekovów dwóch
 
Autor Wiadomość
Q__
Moderator
#1 - Wysłana: 31 Sier 2016 11:12:35 - Edytowany przez: Q__
Odpowiedz 
Temat na marginesie niedawnej tragedii w i nadciągającego "The Requiem" trochę....Cóż... Przeszkadzało mi, że postać kreowana przez nieboszczyka Yelchina tak mało przypomina (z fryzury głównie) bohatera Koeniga (w TOSowym wydaniu). Zdaje się jednak, że tych dwóch Chekovów to - w sensie genetycznym - dwaj zupełnie odmienni (acz przypuszczalnie mający tych samych rodziców) ludzie. Dowodnie świadczy o tym fakt, że abramsowy Pavel urodził się w roku 2241, kilka lat przed swoim TOSowym (urodzonym z kolei w 2245) odpowiednikiem. Jak słusznie napisał Bernd Schneider nie jest to więc analog Chekova-prime, a raczej jego nigdy nie narodzonego/zaistniałego starszego brata.

W sumie chętnie bym zobaczył (gdyby nie to, że to niemożliwe* - Koenig postarzał się, Yelchin - wiadomo) jakąś jednoodcinkową historyjkę o wszechświecie, w którym urodziło się dwu braci Chekovów (jeden by musiał nosić inne imię)... A Wy?

No i, oczywiście, skoro założyłem temat, możemy podyskutować o tych, spokrewnionych w sposób specyficzny dla SF (no, chyba,że Everett miał rację i jest to samo życie) chłopakach, porównać ich... Ale i zastanowić się - w ich kontekście - nad fizycznym modelem leżącym gdzieś u podstaw ekranowego istnienia Chekovów dwóch...**

* Do czasu, bo postępy w cyfrowym generowaniu głosu i obrazu pewnie nie takie rzeczy z czasem umożliwią, choćby i amatorom, fanom...

** W DW wątek rodziny Rose wyglądał w pewien sposób podobnie....
Seybr
Użytkownik
#2 - Wysłana: 1 Wrz 2016 12:43:10
Odpowiedz 
Q__:
Pavel urodził się w roku 2241, kilka lat przed swoim TOSowym (urodzonym z kolei w 2245) odpowiednikiem.

Hmm szybkie wytłumaczenie. Może w Tosie był mały Chekov, który zmarł po narodzinach. Następnie matka jeszcze raz zaszła w ciąże i dała takie samo imię ? U Abramsa dzieciak przeżył :P.

Q__:
gdyby nie to, że to niemożliwe

W dzisiejszych czasach jest to możliwe. Jak się ma skan twarzy, to jest znacznie prościej. Mniej pracy podczas obróbki. Owszem da się bez tego. Przykład z brzegu, Paul Walker z FF. Kwestia pracy, dużo to czasu zajmuje. Są narzędzia dostępne dla tz. amatorów. Tylko że one sporo kosztują a i wędzę trzeba mieć sporą. Patrząc na fan filmy ST, długie lata będziesz czekał. Powód jest prosty, tutaj trzeba profesjonalnego sprzętu i umiejętności. Większość fan filmów to amatorka nagrywana kamerkami czy lustrzankami. Brak im podstaw kadrowania czy montażu.

Hmm chętnie bym zobaczył tych panów w akcji.

Tak mówiąc, czy neo Kirk jest tak mocno podobny ? Jak dla mnie średnio na jeża. Spock ma dwie cechy wspólne, które są identyczne. Fryzura na garnek oraz uszy.
Q__
Moderator
#3 - Wysłana: 1 Wrz 2016 14:32:25
Odpowiedz 
Seybr

Seybr:
Może w Tosie był mały Chekov, który zmarł po narodzinach. Następnie matka jeszcze raz zaszła w ciąże i dała takie samo imię ? U Abramsa dzieciak przeżył :P.

No, to jest najbardziej owocny fabularnie na płaszczyźnie emocjonalnej scenariusz (tym bardziej gdyby Chekov abramsowski miał dla odmiany zmarłego młodszego brata) - vide przywołana historia Rose, jej ojca i jego odpowiednika.
Gdybym miał pisać scenariusz o dwóch Pawłach pewnie też bym tak obstawił. Choć - oczywiście - możliwe są i warianty mniej efektowne, a bardziej pachnące lemowskim "De impossibilitate...". Ot, w Kelvin Timeline jakieś drobne zdarzenie wynikłe - na zasadzie efektu motyla z inkursji Nero zaowocowało wcześniejszym poznaniem się chekovowych rodziców (zakładając, że w obu rzeczywistościach jest to ta sama para), albo wcześniej wywołało w nich chęć posiadania potomka (czy zgoła spowodowało tylko, że - choćby i w efekcie alkoholowego czczenia żałiby po kimś poległym na Kelvinie - wcześniej dokonali skutecznego zbliżenia, że tak to ujmę), albo - przeciwnie - w Prime Timeline zaszła jakaś okoliczność, która nie pozwoliła Chekovom-rodzicom być ze sobą w kluczowy wieczór 2240 czy 41 roku (by było Trekowo i górnolotnie: może któreś dostało angaż na kilkultenia kosmiczna misję*, albo "tylko" trzeba było dnia tego uroczyście witać kogoś kto z gwiazd wrócił i potem głowy zbyt im ciążyły - w końcu rodzice wcielonych rosyjskich stereotypów, sami muszą być stereotypowymi Rosjanami - by mogli czegokolwiek w sypialni dokonać).

* W Prime Timeline eksploracja nie przebiegała w cieniu znanej tragedii, więc spokojniej, to i więcej wypraw być mogło...

Seybr:
Hmm chętnie bym zobaczył tych panów w akcji.

Miniserial "Przygody braci Chekov"?

Seybr:
Tak mówiąc, czy neo Kirk jest tak mocno podobny ? Jak dla mnie średnio na jeża. Spock ma dwie cechy wspólne, które są identyczne. Fryzura na garnek oraz uszy.

Stąd niektórzy fani preferują hipotezę, że Kelvin Timeline to nie tyle alternatywna wersja dziejów TOSowych postaci (czyli coś jak w wypadku Mirror Universe i światów z "Parallels", gdzie ewidentnie te same genetycznie osoby przeżyły inne biografie), ile całkiem osobny wszechświat, w którym nazwiska pozostały te same, ale ich nosiciele mają inne DNA... Jedna z nowszych story arcs komiksów ST Ongoing, gdzie obie kirkowe załogi - stara i nowa - się spotykają, a ich twarze są wyraźnie inne (co zostaje odnotowane), zdaje się (bez kanonicznej mocy, co prawda) wspierać taką interpretację.
Q__
Moderator
#4 - Wysłana: 24 Sier 2018 11:11:29
Odpowiedz 
 
USS Phoenix forum / Star Trek XI / Chekovów dwóch

Twoja wypowiedź
Styl pogrubiony  Styl pochylony  Obraz Łącza  URL Łącza  :) ;) :-p :-( Więcej emotikon...  Wyłącz emotikony

» Login  » Hasło 
Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą tutaj pisać. Zaloguj się przed napisaniem wiadomości albo zarejstruj najpierw.
 
Wygenerowane przez miniBB®


© Copyright 2001-2009 by USS Phoenix Team.   Dołącz sidebar Mozilli.   Konfiguruj wygląd.
Część materiałów na tej stronie pochodzi z oryginalnego serwisu USS Solaris za wiedzą i zgodą autorów.
Star Trek, Star Trek The Next Generation, Deep Space Nine, Voyager oraz Enterprise to zastrzeżone znaki towarowe Paramount Pictures.

Pobierz Firefoksa!