USS Phoenix
Logo
USS Phoenix forum / Star Trek XI / Star Trek XIV?
 Strona:  ««  1  2  3  4  5  6  7 
Autor Wiadomość
USS Bij
Użytkownik
#181 - Wysłana: 16 Kwi 2018 22:01:10
Odpowiedz 
Q__:
No i właśnie z tym i ja mam problem. Bo wolę Treka ambitnego, niż hamburgerowego (nawet jeśli hamburgerowego w sposób udany).

Ja również, ale dostrzegam wartość w trzymaniu serii filmowej w lekkiej, przygodowej postaci. Szkoda, że przez podziały (w zasadzie przed podziałami również) nikt na tym szczególnie nie kapitalizuje. A to wszak znakomita przynęta gdyby ją odpowiednio wykorzystać
Q__:
Dobrze, że mamy choć jednego Treka nakręconego w tym stylu, a nie tylko popcornówki i popcornówki.

A tu się zgodzę. Czasem wolę też ciekawą porażkę od nudnego sukcesu (względem założeń).
Q__:
Czy ja wiem? Poczytaj zachwyty na forum KMF-u. Poza tym wizualnie postarzał się b. mało.

Jodorowsky'emu może nie zaimponował, ale Trumbull to jednak nie jest byle kto ;) KMF nie czytam - nic osobistego, nie kojarzę nawet z czym to się je. TMP to polaryzujący film, nie dziwota.
Q__
Moderator
#182 - Wysłana: 16 Kwi 2018 22:22:38 - Edytowany przez: Q__
Odpowiedz 
USS Bij:
A to wszak znakomita przynęta gdyby ją odpowiednio wykorzystać

I w sumie działa. Znam - jak do znudzenia pisałem - liczne przypadki nawróceń na klasycznego Treka (do fanprodukcji włącznie) za sprawą filmów Abramsa.

(Acz teraz i reklamówki zarabiać przestały*, i nowy materiał, do którego przyciągać by miały, nie powala.)

* Może Tarantino to zmieni?

USS Bij:
Czasem wolę też ciekawą porażkę od nudnego sukcesu

W sumie w kategoriach finansowych TMP był jednak megasukcesem jak na kinowego Treka (inna sprawa, że TWoK - na trochę innych zasadach - też).

USS Bij:
KMF nie czytam - nic osobistego, nie kojarzę nawet z czym to się je.

Szkoda, trafiają się tam b. przyzwoite filmoznawcze dyskusje, jak sama nazwa (Klub Miłośników Filmu) wskazuje.
USS Bij
Użytkownik
#183 - Wysłana: 16 Kwi 2018 22:38:59
Odpowiedz 
Q__:
I w sumie działa. Znam - jak do znudzenia pisałem - liczne przypadki nawróceń na klasycznego Treka (do fanprodukcji włącznie) za sprawą filmów Abramsa.

Z moich doświadczeń wynika, że chociażby The Orville sprawił się tutaj lepiej. Natomiast DSC był całkowicie ignorowany, bez grama zainteresowania wynikającego chociażby z poczucia nowości. Co do filmów Abramsa to jeśli od nich się zaczynało to i na nich się kończyło. Jeśli kogoś Trek nie interesuje to i Abrams nie pomoże, a jeśli zainteresowanie jest to Abrams tego nie zmieni. Beyond jest tutaj lepszy - więcej w tym filmie życia, arkusze kalkulacyjne mniej prominentne.

Circumstantial evidence koniec końców ;)
Q__:
W sumie w kategoriach finansowych TMP był jednak megasukcesem jak na kinowego Treka (inna sprawa, że TWoK - na trochę innych zasadach - też).

Artystyczną - niech nawet będzie, że wydumaną ;)
Q__:
jak sama nazwa (Klub Miłośników Filmu) wskazuje.

No, tyle kojarzę, ale nie zaglądam.
Q__
Moderator
#184 - Wysłana: 16 Kwi 2018 23:46:45 - Edytowany przez: Q__
Odpowiedz 
USS Bij

USS Bij:
Co do filmów Abramsa to jeśli od nich się zaczynało to i na nich się kończyło.

Nie przyprowadzę konwentowiczek (bo to w zasadzie same konwentowiczki były), których mógłbym użyć w roli żywego dowodu. (Choć reklamowałem im Phoenixa, wolały o rzeczy do oglądania pytać.)

USS Bij:
Natomiast DSC był całkowicie ignorowany,

A to i ze swoich doświadczeń potwierdzę.
USS Bij
Użytkownik
#185 - Wysłana: 17 Kwi 2018 07:35:16
Odpowiedz 
Q__:
Nie przyprowadzę konwentowiczek (bo to w zasadzie same konwentowiczki były), których mógłbym użyć w roli żywego dowodu. (Choć reklamowałem im Phoenixa, wolały o rzeczy do oglądania pytać.)

Wierzę - po prostu sam się z tym nie spotkałem. Działa to też w drugą stronę. Najlepsze, choć również dalekie od ideału, byłyby tu szeroko zakrojone badania ;)
Q__
Moderator
#186 - Wysłana: 17 Kwi 2018 11:45:47 - Edytowany przez: Q__
Odpowiedz 
USS Bij

USS Bij:
Najlepsze, choć również dalekie od ideału, byłyby tu szeroko zakrojone badania ;)

Zacząłem googlać tak z ciekawości i nic recenzowanego na ten temat nie znalazłem. Albo jestem wynalazek uczonego radzieckiego Wołowa, albo nikomu się sprawy badać nie chciało (zważywszy, że naukowcy to często konserwatywni fani starego ST zrozumiałbym - psychologicznie - taką formę bojkotu).
 Strona:  ««  1  2  3  4  5  6  7 
USS Phoenix forum / Star Trek XI / Star Trek XIV?

Twoja wypowiedź
Styl pogrubiony  Styl pochylony  Obraz Łącza  URL Łącza  :) ;) :-p :-( Więcej emotikon...  Wyłącz emotikony

» Login  » Hasło 
Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą tutaj pisać. Zaloguj się przed napisaniem wiadomości albo zarejstruj najpierw.

Wygenerowane przez miniBB®

© Copyright 2001-2009 by USS Phoenix Team.   Dołącz sidebar Mozilli.   Konfiguruj wygląd.
Część materiałów na tej stronie pochodzi z oryginalnego serwisu USS Solaris za wiedzą i zgodą autorów.
Star Trek, Star Trek The Next Generation, Deep Space Nine, Voyager oraz Enterprise to zastrzeżone znaki towarowe Paramount Pictures.

Pobierz Firefoksa!