USS Phoenix
Logo
USS Phoenix forum / Star Trek XI / Star Trek XIV?
 Strona:  ««  1  2  3  4  5  6  7  8  »» 
Autor Wiadomość
Q__
Moderator
#121 - Wysłana: 8 Gru 2017 12:18:17 - Edytowany przez: Q__
Odpowiedz 
KAEM

KAEM:
Skoro zaczynają pojawiać się konkrety to znaczy że taki Trek naprawdę ma szanse powstać

Owszem. Coraz mniej wygląda to na plotkę czy luźne przymiarki. Coraz bardziej na proces preprodukcyjny w toku.

KAEM:
Odnośnie kategorii wiekowej to chyba nikt nie spodziewał się ze będzie inaczej

Szczerze? Nie byłem pewien. Bo, owszem, Tarantino to człowiek-instytucja, ale hollywoodzki moloch (Paramount, znaczy) to hollywoodzki moloch, potrafi i legendę przeczołgać-i-nagiąć. (Popatrzmy na co Scottowi przyszło. Popatrzmy na rozmienianie się - obiecującego niegdyś - Nolana na drobne...)

KAEM:
przypomniało mi się ze ktoś ostatnio zwracał uwagę (z lekkim oburzeniem) na pojawienie się w DSC pierwszej (w historii Treka) bluzgi...

Acz nie wiem czy zwróciłeś również uwagę, że pokazałem* - na przykładzie TNG - iż w Treku już bluzgano:
http://www.startrek.pl/forum/index.php?action=vthr ead&forum=2&topic=4036&page=48#msg320327

* Owszem, nie sam, argumenty z bratniego forum przytoczyłem.
MarcinK
Użytkownik
#122 - Wysłana: 8 Gru 2017 12:41:20
Odpowiedz 
KAEM
Użytkownik
#123 - Wysłana: 8 Gru 2017 13:54:19
Odpowiedz 
Q__:
Szczerze? Nie byłem pewien. Bo, owszem, Tarantino to człowiek-instytucja, ale hollywoodzki moloch (Paramount, znaczy) to hollywoodzki moloch, potrafi i legendę przeczołgać-i-nagiąć. (Popatrzmy na co Scottowi przyszło. Popatrzmy na rozmienianie się - obiecującego niegdyś - Nolana na drobne...)

Ja raczej wątpliwości nie miałem.
Zakładasz (moim zdaniem błędnie) że Paramountowi mogło zależeć na tym aby przeczołgać Tarantino. Należy sobie zadać pytanie co by na tym zyskali.
Q__:
Acz nie wiem czy zwróciłeś również uwagę, że pokazałem* - na przykładzie TNG - iż w Treku już bluzgano

E tam, jakie to bluzgi ;)
mozg_kl2
Użytkownik
#124 - Wysłana: 8 Gru 2017 19:33:32 - Edytowany przez: mozg_kl2
Odpowiedz 
Q__
Moderator
#125 - Wysłana: 9 Gru 2017 10:47:53 - Edytowany przez: Q__
Odpowiedz 
KAEM

KAEM:
Zakładasz (moim zdaniem błędnie) że Paramountowi mogło zależeć na tym aby przeczołgać Tarantino. Należy sobie zadać pytanie co by na tym zyskali.

Zakładam, że molochy filmowe przeczołgują twórców poniekąd odruchowo i mimochodem wręcz. Po prostu mają jakieś swoje - IMHO często błędne i durne - formułki i kalkulacje, i każdego wynajętego scenarzystę czy reżysera wmuszają do wpasowania się w nie, lub odrzucają (vide DSC i Fuller, vide awantury na planie FF, vide trzymane żelazną ręką MCU, vide podcięcie przez Paramount z CBS-em skrzydełek Abramsowi, gdy chciał reBootować TOS).

KAEM:
E tam, jakie to bluzgi ;)

A ten jeden fuck to niby straszniejszy znów?

mozg_kl2

mozg_kl2:
I co teraz?

To pewnie zależy od scenariusza. Choć nie wykluczam, że zmodyfikują scenariusz tak, by pokazać i Kelvin Timeline, i Stewarta.

(Przy czym, jasne, domyślam się, że Twoje pytanie to pewna ironia pod adresem tych, którzy nie akceptują reżysera tak ochoczo zaakceptowanego przez Stewarta.)

mozg_kl2:
Btw główna.

Owszem, wzmianka o Stewarcie i stosowny link trafi zaraz do newsa.

EDIT: trafił.

TrekMovie też tę informację powtarza:
https://trekmovie.com/2017/12/08/patrick-stewart-w ould-play-picard-for-tarantinos-star-trek/

Tymczasem komandor Bishop z Valianta komentuje info o Treku od Tarantino (i o DSC gada przy okazji):
http://www.youtube.com/watch?v=eM13eghFAOQ
KAEM
Użytkownik
#126 - Wysłana: 10 Gru 2017 01:27:36
Odpowiedz 
Q__:
Zakładam, że molochy filmowe przeczołgują twórców poniekąd odruchowo i mimochodem wręcz. Po prostu mają jakieś swoje - IMHO często błędne i durne - formułki i kalkulacje, i każdego wynajętego scenarzystę czy reżysera wmuszają do wpasowania się w nie, lub odrzucają (vide DSC i Fuller, vide awantury na planie FF, vide trzymane żelazną ręką MCU, vide podcięcie przez Paramount z CBS-em skrzydełek Abramsowi, gdy chciał reBootować TOS).

Nie wydaje mi się aby robili takie rzeczy "ot tak dla zasady". Przede wszystkim patrzą na aspekt finansowy.
Q__:
To pewnie zależy od scenariusza. Choć nie wykluczam, że zmodyfikują scenariusz tak, by pokazać i Kelvin Timeline, i Stewarta.

A może nawet Stewarta w Kelvin Timeline.
Q__:
to pewna ironia pod adresem tych, którzy nie akceptują reżysera tak ochoczo zaakceptowanego przez Stewarta.)

Dreamweb
Użytkownik
#127 - Wysłana: 10 Gru 2017 09:23:29
Odpowiedz 
A ja do tego wszystkiego podchodzę bardzo na spokojnie. Twórczość Tarantino znam słabo, generalnie nie moje klimaty. Ale historia zna przypadki że specjaliści filmowi od czegoś innego sprawdzali się w innym klimacie. Zna i takie, że nie wychodziło. Poczekamy, okaże się czy cokolwiek z tego będzie w ogóle zrealizowane. A ewentualny powrót Stewarta odbieram jako dużą zachętę.
Q__
Moderator
#128 - Wysłana: 10 Gru 2017 10:39:09 - Edytowany przez: Q__
Odpowiedz 
KAEM

KAEM:
Nie wydaje mi się aby robili takie rzeczy "ot tak dla zasady". Przede wszystkim patrzą na aspekt finansowy.

I właśnie zakładam, że o ów aspekt chodzi, bo skoro księgowi wykalkulowali, że to i to, to co im się będzie jakiś artysta z autorską wizją wcinał? Ma odwalić robotę do której go wynajęli i tyle. W końcu hollywoodzka masówka (do której kinowy Trek od jakiegoś czasu, niestety, należy), to antyteza kina artystycznego, rzemieślnicza robota produkowana na obstalunek.

No, chyba, że jakimś cudem tym razem wyliczyli, że artyzm im się opłaci.

KAEM:
A może nawet Stewarta w Kelvin Timeline.

Na tym etapie wszystko możliwe...

Dreamweb

Dreamweb:
Twórczość Tarantino znam słabo, generalnie nie moje klimaty.

Ja znam nieźle, ale generalnie też nie moje klimaty. Z tym, że wczesne "Wściekłe psy" ("Reservoir dogs") cenię b. wysoko, późniejsze filmy Tarantino - łącznie ze słynnym 'Pulp fiction" - odbieram bez przesadnego entuzjazmu.

Przy czym jednak uważam, że jest to reżyser na tyle wybitny/głośny/znany, że warto dać mu szansę pracować przy Treku. ST zasługuje na to by robili go ponadprzeciętni twórcy, po prostu.

Dreamweb:
A ewentualny powrót Stewarta odbieram jako dużą zachętę.

Przy czym póki co wiemy o takiej woli po stronie Stewarta, nie Tarantino lub Paramountu. :]

ps. Tymczasem Jammer sam nie wie jak reagować na wiadomą wiadomość:
http://www.jammersblog.com/2017/12/09/star-trek-ta rantino/

A tak rzecz streszcza/komentuje TrekSphere:
https://treksphere.com/news/trekking-with-tarantin o/
Q__
Moderator
#129 - Wysłana: 14 Gru 2017 09:53:48 - Edytowany przez: Q__
Odpowiedz 
TrekNews z refleksem szachisty dostrzega wiadomą wypowiedź Stewarta:
http://www.treknews.net/2017/12/11/tarantino-star- trek-r-rating-patrick-stewart/
MarcinK
Użytkownik
#130 - Wysłana: 22 Gru 2017 12:56:23
Odpowiedz 
MarcinK
Użytkownik
#131 - Wysłana: 27 Sty 2018 18:10:24 - Edytowany przez: MarcinK
Odpowiedz 
Q__
Moderator
#132 - Wysłana: 1 Lut 2018 00:00:34 - Edytowany przez: Q__
Odpowiedz 
MarcinK

MarcinK:
Dajcie nam jeszcze Sisko!

W sumie - chyba się powtórzę - chciałbym, żeby Tarantino zebrał ich wszystkich jak w Bring Back Kirk.

ps. Tymczasem (jak pozaforumowo postulowałeś) z Twoich linków zrobiłem niusa; za kilka godzin trafi na stronę główną:
http://www.startrek.pl/article.php?sid=1889
mozg_kl2
Użytkownik
#133 - Wysłana: 5 Lut 2018 22:37:19
Odpowiedz 
Q__
Moderator
#134 - Wysłana: 5 Lut 2018 22:49:06
Odpowiedz 
mozg_kl2

Na naszym majnsajcie info o tym było - jak widać post wyżej - kilka dni temu.
KAEM
Użytkownik
#135 - Wysłana: 6 Lut 2018 09:17:03
Odpowiedz 
Info które wkleił mozg_kl2 zawiera więcej informacji niż tamten news (choćby to że "Aktor jest gotowy nawet na CGI, które sprawiłoby, że wyglądałby 50 lat młodziej.")
MarcinK
Użytkownik
#136 - Wysłana: 6 Lut 2018 10:27:52 - Edytowany przez: MarcinK
Odpowiedz 
KAEM:
Aktor jest gotowy nawet na CGI, które sprawiłoby, że wyglądałby 50 lat młodziej

Tarantino jest zwolennikiem kręcenia na tradycyjnej taśmie, czy w takim wypadku jest to możliwe?
Dobrze że Patrick Stewart się nie starzeje.

Q__
Moderator
#137 - Wysłana: 10 Lut 2018 09:50:06
Odpowiedz 
USS Bij
Użytkownik
#138 - Wysłana: 5 Kwi 2018 23:04:31
Odpowiedz 
Świeże plotki:

https://movieweb.com/star-trek-4-tarantino-not-dir ecting-simon-pegg/

movieweb:
Simon Pegg, who played Scotty in the last three movies and was the writer for Star Trek: Beyond, recently came forward to give the rest of the world some input on what was going on. Pegg spoke to this idea quite frankly.

"I don't think Quentin is going to direct it. Because he's got his California movie ['Once Upon A Time In Hollywood'] to do and then I think only doing one more film after that. And I doubt, I don't think he could get around to directing a Star Trek in two-three years."

According to reports surrounding the project, Tarantino's version of the movie are one of three scripts that Paramount is currently looking at. While we don't know exactly what Tarantino's idea may be for the film, Pegg actually knew a bit about it and decided to share his input in order to put worried minds to ease. Pegg said this.

"I have a vague memory of him talking about it years and years ago back in the day. I'm sure he mentioned that. I'm sure it's an idea he's held on to for some time."

Pegg then went on to clarify that Tarantino's version of Star Trek wasn't going to be pure violence and profanity, as many of his films tend to be. "He's a big fan and I think he would approach it with the respect." While some people may be shocked to learn that Tarantino is big fan of Star Trek, the director really hasn't kept it quiet. In fact, his movie Kill Bill actually opened with text saying, "Revenge is a dish best served cold." This, as the movie clarifies, is an old Klingon proverb from the Star Trek universe.

KAEM
Użytkownik
#139 - Wysłana: 5 Kwi 2018 23:24:53
Odpowiedz 
Jakiś czas temu było już info że jeśli powstanie Trek Tarantino to mniej więcej w latach 2020/21. Pytanie czy "w międzyczasie" zdecydują się na jeszcze jedną część.
Q__
Moderator
#140 - Wysłana: 5 Kwi 2018 23:40:18
Odpowiedz 
USS Bij

USS Bij:
Pegg then went on to clarify that Tarantino's version of Star Trek wasn't going to be pure violence and profanity, as many of his films tend to be. "He's a big fan and I think he would approach it with the respect."

Heh, to by jaja były, gdyby się okazało, że nakręci nam jednak dość konserwatywnego, a przy tym solidnie zrobionego, Treka...
KAEM
Użytkownik
#141 - Wysłana: 6 Kwi 2018 01:36:14
Odpowiedz 
MarcinK
Użytkownik
#142 - Wysłana: 6 Kwi 2018 06:44:45 - Edytowany przez: MarcinK
Odpowiedz 
Oby się udało
Q__
Moderator
#143 - Wysłana: 6 Kwi 2018 12:02:18
Odpowiedz 
KAEM

KAEM:
istnieja-sc enariusze-star-treka-4-tym-quentina-tarantino

O tych dwu wcześniejszych od dawna wiadomo. Pierwszy powstał pierwotnie jako scenariusz ST XIII, jeszcze pod kontrolą Orciego, jednak władze wytwórni uznały, że zanim go nakręcą wstrzelą się przed niego z Beyond (tak przynajmniej wtedy głosiły). Drugi - peggowy - to pomysł na kontynuację "trzynastki" powstały całkiem niedawno (acz jeszcze przed tym, zanim Q.T. zgłosił swój pomysł Paramountowi). Trzeci - to wersja Tarantino właśnie.
Znając okoliczności rodzenia się Trekowych filmów można obstawiać i taki wariant, że ostateczna fabuła ST XIV okaże się jakąś kompilacją tych trzech historii.

MarcinK

MarcinK:
Oby się udało

Mówisz, że na tle DSC filmy z Kelvin Timeline są mniejszym złem?
Doctor_Who
Użytkownik
#144 - Wysłana: 6 Kwi 2018 12:28:37
Odpowiedz 
MarcinK:
Dobrze że Patrick Stewart się nie starzeje.

Może on nie tyle się nie starzeje, co wręcz przeciwnie - niczym Herod nigdy nie był młody ?
KAEM
Użytkownik
#145 - Wysłana: 6 Kwi 2018 17:24:26
Odpowiedz 
Q__:
Znając okoliczności rodzenia się Trekowych filmów można obstawiać i taki wariant, że ostateczna fabuła ST XIV okaże się jakąś kompilacją tych trzech historii.

A może zrealizują najpierw film oparty na istniejących scenariuszach a Tarantino dadzą do zrobienia kolejną czyli XV część?
MarcinK
Użytkownik
#146 - Wysłana: 6 Kwi 2018 17:47:16
Odpowiedz 
KAEM:
A może zrealizują najpierw film oparty na istniejących scenariuszach

Jeden z istniejących napisał Tarantino a ludzie już się na jego nazwisko napalili
KAEM
Użytkownik
#147 - Wysłana: 6 Kwi 2018 18:04:47 - Edytowany przez: KAEM
Odpowiedz 
MarcinK:
Jeden z istniejących napisał Tarantino a ludzie już się na jego nazwisko napalili

Miałem na myśli te dwa wcześniejsze. Tarantino nie podejmie się realizacji Treka wcześniej niż pod koniec 2019 roku (czyli premiera pewnie na przełomie 2020/2021) wiec pytanie czy poczekają czy w międzyczasie zrealizują jeszcze jedną część.
Q__
Moderator
#148 - Wysłana: 6 Kwi 2018 20:14:14 - Edytowany przez: Q__
Odpowiedz 
KAEM

KAEM:
A może zrealizują najpierw film oparty na istniejących scenariuszach a Tarantino dadzą do zrobienia kolejną czyli XV część?

Nic na to nie wskazuje, ale też nie miałbym nic przeciwko temu... o ile da się te scenariusze jakoś ze sobą pogodzić, co nie jest pewne.

(Nawiasem: skoro już tak tragicznie się zdarzyło, że obsada została bez Chekova mogliby w to miejsce wprowadzić kelvinową wersję M'Ress, Arexa, Deckera, Ilii, Saavik, czy nawet Valeris.)
KAEM
Użytkownik
#149 - Wysłana: 6 Kwi 2018 20:29:44
Odpowiedz 
Q__:
(Nawiasem: skoro już tak tragicznie się zdarzyło, że obsada została bez Chekova mogliby w to miejsce wprowadzić kelvinową wersję M'Ress, Arexa, Deckera, Ilii, Saavik, czy nawet Valeris.)

To że wprowadzą do załogi kogoś nowego można przyjąć za pewnik.
Q__
Moderator
#150 - Wysłana: 6 Kwi 2018 21:13:58
Odpowiedz 
KAEM

KAEM:
To że wprowadzą do załogi kogoś nowego można przyjąć za pewnik.

W sumie równie dobrze mogą rozbudować rolę którejś z postaci, które sami wprowadzili (Keensera, 0718), albo - o ile umowy licencyjne pozwolą - pokazać starszą/alternatywną wersję któregoś z bohaterów DSC (skoro sięgnęli po babcię Parisa, to czemu nie do trwającej serii?)
 Strona:  ««  1  2  3  4  5  6  7  8  »» 
USS Phoenix forum / Star Trek XI / Star Trek XIV?

Twoja wypowiedź
Styl pogrubiony  Styl pochylony  Obraz Łącza  URL Łącza  :) ;) :-p :-( Więcej emotikon...  Wyłącz emotikony

» Login  » Hasło 
Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą tutaj pisać. Zaloguj się przed napisaniem wiadomości albo zarejstruj najpierw.

Wygenerowane przez miniBB®

© Copyright 2001-2009 by USS Phoenix Team.   Dołącz sidebar Mozilli.   Konfiguruj wygląd.
Część materiałów na tej stronie pochodzi z oryginalnego serwisu USS Solaris za wiedzą i zgodą autorów.
Star Trek, Star Trek The Next Generation, Deep Space Nine, Voyager oraz Enterprise to zastrzeżone znaki towarowe Paramount Pictures.

Pobierz Firefoksa!