USS Phoenix
Logo
USS Phoenix forum / Star Trek XI / Klingoni w Abramsverse

Autor Wiadomość
Q__
Moderator
#1 - Wysłana: 31 Sier 2013 11:46:38
Odpowiedz 
No właśnie... Co sądzicie o ich wizerunku w STID (oraz w powiązanych z filmami JJ'a komiksach typu obu "Countdown" czy "Nero"), o roli jaką dostali na ekranie... i tej jaką jeszcze mogą odegrać w nowej linii czasu?

ps. taki link:
http://trekmovie.com/2013/08/29/stid-tidbits-alter nate-klingon-makeup-ideas-and-more/
ten jednooki, czy to nie Chang?
Elaan
Użytkownik
#2 - Wysłana: 31 Sier 2013 15:01:04
Odpowiedz 
Komiksów nie znam, ale te fotki są interesujące.
Klingoni są na nich jakby bardziej obcy, bardziej "dzicy", czy też "prymitywni" w wyglądzie.
Przyznam jednak, że nie podoba mi się wizja łysych Klingonów - ich "lwie grzywy" prawie od zawsze były ich znakiem firmowym i tak powinno pozostać.
IMVHO głupio też wyglądają Klingoni z przesadnie spłaszczonymi nosami i tymi zupełnie zbędnymi czarnymi "sznurówkami" na głowie.
"Zszywaną" rasę mamy już, zresztą, w Treku - to Bolianie - i nie widzę powodu, by upodabniać do nich Klingonów.
Q__
Moderator
#3 - Wysłana: 31 Sier 2013 17:31:00
Odpowiedz 
Elaan

Elaan:
i tymi zupełnie zbędnymi czarnymi "sznurówkami" na głowie.

To chyba miały być "włosy" a'la Predator. Wyglądaja w istocie nieciekawie, ale mogły stanowić krok w kierunku dalszego odczłowieczania wyglądu mieszkańców Qo'noS (czyli kontynuację linii z TMP).
Q__
Moderator
#4 - Wysłana: 17 Wrz 2013 10:00:32 - Edytowany przez: Q__
Odpowiedz 
Rzućmy okiem raz jeszcze na czoło abramsowego Klingona:

A potem wspomnijmy jak wyglśdała ta sama część głowy u - klingonopochodnych - Magogów z AND:

Pewne podobieństwo jest, prawda? Czyżby w ST nic nie wypadało na stałe poza kanon?
Elaan
Użytkownik
#5 - Wysłana: 17 Wrz 2013 16:33:24
Odpowiedz 
Q__:
Rzućmy okiem raz jeszcze na czoło abramsowego Klingona:

Ciekawe, bo na tym zdjęciu wygląda to raczej na dość kunsztowną, [jak na Klingona] metalową ozdobę wszczepioną w czaszkę - może to coś w rodzaju symbolu przynależności do kasty wojowników?

Q__:
A potem wspomnijmy jak wyglśdała ta sama część głowy u - klingonopochodnych - Magogów z AND:

Magogowie być może są klingonopochodni, ale dla mnie wyglądają jak niezbyt udane skrzyżowanie nietoperza z Sasquatchem.

Q__:
Pewne podobieństwo jest, prawda?

Jest - obie te istoty są humanoidalne. I tyle.

Q__:
Czyżby w ST nic nie wypadało na stałe poza kanon?

To dlatego, że kształt trekowego kanonu jest równie stały i niezmienny, jak kształt rybiej ławicy.
Q__
Moderator
#6 - Wysłana: 17 Wrz 2013 18:11:48
Odpowiedz 
Elaan

Elaan:
Ciekawe, bo na tym zdjęciu wygląda to raczej na dość kunsztowną, [jak na Klingona] metalową ozdobę wszczepioną w czaszkę

Bo owszem, są tam takie ozdoby... Tylko tu można się zastanawiać czy to nie upośledza funkcji defensywnej tej klingońskiej plakodermy trochę?

Elaan:
Magogowie być może są klingonopochodni, ale dla mnie wyglądają jak niezbyt udane skrzyżowanie nietoperza z Sasquatchem.

A odważysz się im to powiedzieć?

Elaan:
To dlatego, że kształt trekowego kanonu jest równie stały i niezmienny, jak kształt rybiej ławicy.

Tylko Picard o tym nie wie...
Elaan
Użytkownik
#7 - Wysłana: 17 Wrz 2013 20:35:40
Odpowiedz 
Q__:
Tylko tu można się zastanawiać czy to nie upośledza funkcji defensywnej tej klingońskiej plakodermy trochę?

Nie wydaje się, aby tak było.
Ale im bardziej się przyglądam tym ozdobom, tym bardziej kojarzą mi się one ze skaryfikacjami spotykanymi np. u ludów afrykańskich, gdzie służą one oznaczeniu ról społecznych, lub są dowodem przejścia rytuału inicjacji.
Nie pamiętam, czy kanon mówi coś o rytuałach inicjacyjnych w kulturze Klingonów?

a b c

Q__:
A odważysz się im to powiedzieć?

Skoro odważyłam się powiedzieć Tobie...

Q__:
Tylko Picard o tym nie wie...

Wie, dlatego sam zakreśla jego granice na własny użytek - jak po trosze każdy z nas.
Q__
Moderator
#8 - Wysłana: 17 Wrz 2013 20:44:09 - Edytowany przez: Q__
Odpowiedz 
Elaan

Elaan:
Nie pamiętam, czy kanon mówi coś o rytuałach inicjacyjnych w kulturze Klingonów?

Jak najbardziej:

http://en.memory-alpha.org/wiki/Rite_of_Ascension
O czym szerzej w TYM odcinku:
http://en.memory-alpha.org/wiki/The_Icarus_Factor_ (episode)
Kluczowa scena:
http://www.youtube.com/watch?v=t9L2NlSYJGM

Nawiasem mówiąc: nie jest to jedyny taki wypadek w Treku, (ci cholerni) Kazoni też mają swoje rytuały:
http://en.memory-alpha.org/wiki/Initiations_(episo de)
Q__
Moderator
#9 - Wysłana: 21 Wrz 2013 03:40:29 - Edytowany przez: Q__
Odpowiedz 
Słynna scena z Klingonami:
http://www.youtube.com/watch?v=K0cFLb-JmaQ
Przyznam szczerze: o ile nadludzkie umiejętności Khana wypadły tu - wbrew moim obawom - jak powinny, o tyle w samej scenie (poza momencikiem gdzie Uhura próbuje dyplomacji) nie czuje się w ogóle Treka. Zupełnie nie ta estetyka/stylistyka.

Acz sceneria, przyznać trzeba, nawiązuje do do indrustialnej stylistyki stosowanej przez TNGowskich Klingonów:
http://www.youtube.com/watch?v=fRG_cu4lS4g
Senok
Użytkownik
#10 - Wysłana: 19 Gru 2013 14:49:43
Odpowiedz 
ale błagam... ile można gadać o czole Klingonów?

czy nie wystarczy wytłumaczenie, że TOS-owi są jacy są z powodu ograniczonych funduszy; ci z TNG to typowi Klingoni; a ci z reboot'a, to alternatywna rzeczywistość.

mnie osobiście najbardziej podobają się Klingoni z TOS-a. a ci z reboot'a... można by z nich zrobić inną rasę Klingonów na wzór Wolkanie-Romulanie.

a poza tym, nie lepszy byłby temat o Niewolnicach Oriona... dlaczego żadnej jeszcze nie widziałem na jakimkolwiek cosplay'u?
Q__
Moderator
#11 - Wysłana: 19 Gru 2013 15:13:58
Odpowiedz 
Senok

Senok:
mnie osobiście najbardziej podobają się Klingoni z TOS-a

A mnie znów ci z TMP/TNG - więcej Obcości w nich.

Senok:
a ci z reboot'a... można by z nich zrobić inną rasę Klingonów

W podobnym kierunku szły, jak wiadomo, fanowskie próby pogodzenia istnienia Klingonów TOSowych i późniejszych przez niektórych fanów, zanim ENTek powiedział swoje.

Senok:
a poza tym, nie lepszy byłby temat o Niewolnicach Oriona...

Estetycznie bardziej w naszym guście, fakt. A i analiza oriońskiego, sterowanego z tylnego siedzenia, społeczeństwa może być pouczająca...

Senok:
dlaczego żadnej jeszcze nie widziałem na jakimkolwiek cosplay'u?

Może z braku zielonej farby?

BTW. skoro o farbie mowa: wiesz czemu twórcy FSC zrezygnowali z postaci Zhaan (co zresztą odbiło się negatywnie na całym serialu)? Bo aktorkę silnie ta niebieska farba uczulała...
Senok
Użytkownik
#12 - Wysłana: 19 Gru 2013 15:17:31
Odpowiedz 
Q__:
Estetycznie bardziej w naszym guście, fakt

dokładnie...

Q__:
A i analiza oriońskiego, sterowanego z tylnego siedzenia, społeczeństwa może być pouczająca...

miejmy nadzieję, że przed nami jeszcze wiele lat Star Terek'a i ten wątek się też pojawi...

Q__:
Bo aktorkę silnie ta niebieska farba uczulała...

toż przecież można było zmienić farbę albo aktorkę...
Q__
Moderator
#13 - Wysłana: 19 Gru 2013 16:05:06 - Edytowany przez: Q__
Odpowiedz 
Senok

Senok:
dokładnie...

Zatem:
http://www.startrek.pl/forum/index.php?action=vthr ead&forum=8&topic=3668

Senok:
miejmy nadzieję, że przed nami jeszcze wiele lat Star Terek'a i ten wątek się też pojawi...

Wierzysz, że dożyjemy nowego serialu czy tez wiążesz takie nadzieje z kolejnymi filmami i/lub ew. kontynuacją ENTka?

Senok:
toż przecież można było zmienić farbę albo aktorkę...

Też się zastanawiam czemu na to nie wpadli...
reyden
Użytkownik
#14 - Wysłana: 19 Gru 2013 21:00:35
Odpowiedz 
Co do Klingonów i alternatywnej rzeczywistości jako wytłumaczenia ich odmiennego wyglądu .

Problem w tym że zmiany w rzeczywistości teoretycznie zaczynają się od momentu pojawienia się Nero i jego okrętu , w praktyce to zniszczenie Vulcana to początek zmian .

Wcześniej rzeczywistość była taka sama jak prime universe .

Wyjaśnienie może być inne - może ci Klingoni to wcale nie Klingoni a tylko rasa będąca częścią imperium albo to jedna z odmian Klingonów , którzy z jakiś powodów nie są praktycznie znani poza Imperium .

Coś na kształ Reman z Nemesis czy Aerian z ENT .
Senok
Użytkownik
#15 - Wysłana: 19 Gru 2013 21:17:58
Odpowiedz 
Q__:
Wierzysz, że dożyjemy nowego serialu czy tez wiążesz takie nadzieje z kolejnymi filmami i/lub ew. kontynuacją ENTka?

za niecałe 3 lata 50-ta rocznica Star Trek'a. myślisz, że z tej okazji nie wyprodukują żadnego serialu i nie zrobią jakiegoś filmu? z resztą już po zakończeniu ST12 można by się spodziewać, że serial się kroi ze z'reboot'owaną załogą.

reyden:
Wyjaśnienie może być inne - może ci Klingoni to wcale nie Klingoni a tylko rasa będąca częścią imperium albo to jedna z odmian Klingonów , którzy z jakiś powodów nie są praktycznie znani poza Imperium .

Coś na kształ Reman z Nemesis czy Aerian z ENT .

może przekonamy się w dalszych produkcjach...
Q__
Moderator
#16 - Wysłana: 19 Gru 2013 21:25:04
Odpowiedz 
reyden

reyden:
Problem w tym że zmiany w rzeczywistości teoretycznie zaczynają się od momentu pojawienia się Nero i jego okrętu , w praktyce to zniszczenie Vulcana to początek zmian .

Wcześniej rzeczywistość była taka sama jak prime universe .

Tylko, że "jedenastka" kontynuuje linię czasu z ENT, jak wiadomo, a ta była nieźle przeorana przez efekty Temporal Cold War. Skad wiemy jak głęboko w przeszłość sięgnęły strony wojujące w czasie?

Senok

Senok:
za niecałe 3 lata 50-ta rocznica Star Trek'a. myślisz, że z tej okazji nie wyprodukują żadnego serialu i nie zrobią jakiegoś filmu? z resztą już po zakończeniu ST12 można by się spodziewać, że serial się kroi ze z'reboot'owaną załogą.

Śledzisz doniesienia na ten temat? CBS i Paramount blokują się nawzajem, a neoTOS - owszem - był planowany przez Abramsa, ale CBS go przyblokowało, poszło ponoć o... zabawki:
http://www.startrek.pl/forum/index.php?action=vthr ead&forum=11&topic=3618
Jednym słowem mam obawy, że możemy na jubileusz nie zobaczyć nic poza "trzynastką"... acz podoba mi się Twój optymizm.
Senok
Użytkownik
#17 - Wysłana: 19 Gru 2013 21:31:27
Odpowiedz 
Q__:
Jednym słowem mam obawy, że możemy na jubileusz nie zobaczyć nic poza "trzynastką"... acz podoba mi się Twój optymizm

mówiło się, że ST13 ma być już w przyszłym roku... ale ja bym się bardziej spodziewał, że dopiero zdjęcia zaczną robić lub scenariusz kończyć pisać.
Q__
Moderator
#18 - Wysłana: 27 Sty 2016 08:53:04
Odpowiedz 
Zapowiedź drugiej części miniserii "Manifest Destiny" (tej, robiącej okładkowe aluzje do TMP i TWok, komiksowej serii pomostowej osadzonej pomiędzy ST XII, a XIII):

http://www.startrek.com/article/first-look-klingon -cover-art-for-idws-manifest-destiny-2
Jak widać będzie tam sporo o Klingonach z nowej linii czasu.

ps. Szerzej o serii:
http://memory-alpha.wikia.com/wiki/Star_Trek:_Mani fest_Destiny
Elaan
Użytkownik
#19 - Wysłana: 27 Sty 2016 15:48:34
Odpowiedz 
Q__:
Jak widać będzie tam sporo o Klingonach z nowej linii czasu.

Popatrzyłam na ten rysuneczek i - gdyby nie biedny Chekov - pomyślałabym, że pomyliłeś temat.
Toż to bezczelna wizerunkowa "zrzynka" z Predatora, nie zapomnieli nawet o dredach zwisających spod hełmów.

a

W sumie byłoby to zabawne, gdyby nie chodziło o jedną z istotniejszych ras w Treku, a tak, to tylko ręce łamać...
Q__
Moderator
#20 - Wysłana: 27 Sty 2016 21:26:09 - Edytowany przez: Q__
Odpowiedz 
Elaan

Elaan:
Toż to bezczelna wizerunkowa "zrzynka" z Predatora, nie zapomnieli nawet o dredach zwisających spod hełmów.

Z drugiej strony - jak już była mowa - jest w kroju tych ich kołnierzy coś rosyjsko-szynelowego, a w ich ogólnym wyglądzie stereotypowo-radziecko-niedomytego, co powoduje, że widać w tym pewną kontynuację TOSowej "sowieckiej" klingońskości (z pominięciem - idącej w inne klimaty - klingońskości TNG+). To powoduje, że mam ochotę sprawdzić , a komiks ów może w tym pomóc, ile w takim ich designie przypadku, ew. wydmuszkowatości (tj. redukcji zagadnienia do nieortodoksyjnej strony wizualnej), a ile przemyślanej - jednak - wizji.
Elaan
Użytkownik
#21 - Wysłana: 28 Sty 2016 16:26:54 - Edytowany przez: Elaan
Odpowiedz 
Q__:
jest w kroju tych ich kołnierzy coś rosyjsko-szynelowego, a w ich ogólnym wyglądzie stereotypowo-radziecko-niedomytego

Ja jakoś żadnych specjalnych radziecko-kierunkowych nawiązań nie widzę.
IMVHO równie dobrze mogą te nawiązania dotyczyć każdego innego umundurowania polowego.

a b c

Doszukujesz się ich, bo bardzo chcesz dostrzec jak najwięcej prawdziwego Treka w "trzynastce", to zrozumiałe.
Ale nie łudźmy się - pupilki Abramsa + facet od "arcydzieła" "Szybcy i wściekli" nie mogli spłodzić nic, co byłoby choćby wyrobem trekopodobnym.
Q__
Moderator
#22 - Wysłana: 28 Sty 2016 16:39:39
Odpowiedz 
Elaan

Elaan:
Doszukujesz się ich, bo bardzo chcesz dostrzec jak najwięcej prawdziwego Treka w "trzynastce", to zrozumiałe.
Ale nie łudźmy się - pupilki Abramsa + facet od "arcydzieła" "Szybcy i wściekli" nie mogli spłodzić nic, co byłoby choćby wyrobem trekopodobnym.

Kiedy nie... Moje nadzieje nijak nie wiążą się z Beyond... Raczej - jeśli już - z odrzuconą przez Paramount pół-mityczną (bo znaną z drugiej ręki i pewnie trochę mitologizowaną, choćby jako mniejsze zło) wizją Orciego i jej komiksowym rozwinięciem (które mogło samą tę wizję dawno przebić i przerosnąć, ale nie ma tego jak zweryfikować na dziś). W ST XIII w sumie nie spodziewam się wcale Klingonów (przynajmniej w na tyle istotnych rolach, by znacząco poszerzały ich abramsverse'owy obraz, bo w tle może i gdzieś jacyś migną)...
Elaan
Użytkownik
#23 - Wysłana: 28 Sty 2016 16:58:44
Odpowiedz 
Q__:
Moje nadzieje nijak nie wiążą się z Beyond... Raczej - jeśli już - z odrzuconą przez Paramount pół-mityczną /.../ wizją Orciego i jej komiksowym rozwinięciem (które mogło samą tę wizję dawno przebić i przerosnąć

No cóż, na ile taka komiksowa "wizja" Treka będzie w czymkolwiek Treka przypominać, to już z czasem ocenisz sam.
Bo nie wątpię, że nie oprzesz się pokusie nabycia tego zbioru kolorowych rysunków z dymkami spod logo ST.

USS Phoenix forum / Star Trek XI / Klingoni w Abramsverse

Twoja wypowiedź
Styl pogrubiony  Styl pochylony  Obraz Łącza  URL Łącza  :) ;) :-p :-( Więcej emotikon...  Wyłącz emotikony

» Login  » Hasło 
Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą tutaj pisać. Zaloguj się przed napisaniem wiadomości albo zarejstruj najpierw.

Wygenerowane przez miniBB®

© Copyright 2001-2009 by USS Phoenix Team.   Dołącz sidebar Mozilli.   Konfiguruj wygląd.
Część materiałów na tej stronie pochodzi z oryginalnego serwisu USS Solaris za wiedzą i zgodą autorów.
Star Trek, Star Trek The Next Generation, Deep Space Nine, Voyager oraz Enterprise to zastrzeżone znaki towarowe Paramount Pictures.

Pobierz Firefoksa!