USS Phoenix
Logo
USS Phoenix forum / Star Trek XI / Startrek XIII - o czym mógłby J.J.Abrams nakręcić?
 Strona:  ««  1  2  ...  15  16  17  18  19  ...  30  31  »» 
Autor Wiadomość
Dreamweb
Użytkownik
#481 - Wysłana: 17 Gru 2015 09:43:23
Odpowiedz 
To tylko trailer, ale jeśli przeczucia mnie nie mylą, to generalnie zapowiada się, że słynna sinusoida, tzn. parzyste lepsze od nieparzystych, zostanie w tym wypadku zachowana (moim zdaniem oczywiście, gdyż uważam Into Darkness, mimo wszystkich swoich wad, za film lepszy od "jedenastki", co nie znaczy że za arcydzieło ). Czyli teraz zgodnie z tradycją lecimy w dół (tyle że z i tak już niezbyt wysokiego poziomu, a więc trzeba uważać by nie zaryć w mule ).
Q__
Moderator
#482 - Wysłana: 17 Gru 2015 11:36:59
Odpowiedz 
Picard
Użytkownik
#483 - Wysłana: 17 Gru 2015 12:02:19
Odpowiedz 
Q__:
a sam film jest bardziej Trekowy:

Jeśli wierzyć tym panom, to jest wcale trekowo nie jest. Ale niczego więcej się nie należało spodziewać po klonie Guardians of the Galaxy, robionym przez gościa od Fast and furious - czyli pewnie będzie tak jak zwykle; głupio, kolorowo i głośno, z obligatoryjnymi easter eggami dla fanbojów. Ale mnie to już rybka... Mam tylko nadzieje, że ten film zostanie zgnieciony w box office przez konkurencje i Paramount wreszcie pójdzie po rozum do głowy, pozwalając Trekowi udać się na zasłużoną emeryturę.
Q__
Moderator
#484 - Wysłana: 17 Gru 2015 12:28:23 - Edytowany przez: Q__
Odpowiedz 
Picard

Picard:
Mam tylko nadzieje, że ten film zostanie zgnieciony w box office przez konkurencje i Paramount wreszcie pójdzie po rozum do głowy, pozwalając Trekowi udać się na zasłużoną emeryturę.

Paramount jak Paramount, nawet jak przestanie robić filmy ST jest jeszcze CBS z Moonvesem, co nigdy ST zbyt nie kochał (ale teraz skłonny jest na nim zarobić), na czele i nowym serialem, co nim Kurtzman ma kierować. A Kurtzman nie będzie technicznie umoczony w ew. klęskę Beyond...
Picard
Użytkownik
#485 - Wysłana: 17 Gru 2015 12:36:07
Odpowiedz 
Q__:
Paramount jak Paramount, nawet jak przestanie robić filmy ST jest jeszcze CBS z Moonvesem, co nigdy ST zbyt nie kochał (ale teraz skłonny jest na nim zarobić), na czele i nowym serialem, co nim Kurtzman ma kierować. A Kurtzman nie będzie technicznie umoczony w ew. klęskę Beyond...

Z tego co wiem serial będzie dostępny tylko dla grona wybrańców, subskrybujących internetową platformę CBS, tak więc bym się nim nie przejmował.
Dreamweb
Użytkownik
#486 - Wysłana: 17 Gru 2015 13:59:11
Odpowiedz 
Q__:
Tymczasem Pegg prosi o cierpliwość i twierdzi, że trailer jego samego zaskoczył (ponoć nastawiony na przyciąganie masowego widza), a sam film jest bardziej Trekowy

Tudzież to taki chwyt marketingowy, bo najpierw przyciągają trailerem właśnie masowego widza, a potem wyskakuje zza rogu Pegg i do starych fanów mówi, żeby się nie martwić, że ten film będzie bardziej w duchu ST, że trailer to podpucha itd. I w ten sposób i jedni i drudzy usłyszą to co chcą, i jest szansa że więcej osób wyda pieniądze na bilety
Q__
Moderator
#487 - Wysłana: 17 Gru 2015 15:08:52 - Edytowany przez: Q__
Odpowiedz 
Dreamweb

Przypuszczam, że masz rację. Że tak to ma działać .

(Z tym, że te umizgi - tak samo jak nagłe wychwalanie ST i fandomu przez Moonvesa - mogą wskazywać, że ludzie skłonni dziś zarabiać na Treku nie są pewni czy ten ich nowy Trek sam na siebie zarobi, skoro usiłują pozyskiwać widownię takimi sztuczkami.)
mozg_kl2
Użytkownik
#488 - Wysłana: 17 Gru 2015 17:02:39
Odpowiedz 
Q__:
Tymczasem Pegg prosi o cierpliwość i twierdzi, że trailer jego samego zaskoczył (ponoć nastawiony na przyciąganie masowego widza), a sam film jest bardziej Trekowy:

Czyli moja teoria, że

mozg_kl2:
Może ten trailer jest celowo tak zmontowany, aby zarzucić haczyk na fanów SW. Za tym przemawia pierwotna data premiery trailera czyli 18 grudnia przed seansami z SW. Następne trailer mogą jużbyć bardziej trekowe.

sprawdza się.

Picard:
Guardians of the Galaxy

Kiedy GotG był bardzo dobrą pulpowa wersja SW, i jako film się sprawdził.

Picard:
tylko dla grona wybrańców, subskrybujących internetową platformę CBS, tak więc bym się nim nie przejmował.

>2016 rok
>tylko na wyłączność

Żyjemy w globalnej wiosce, gdzie o 20 w USA leci odcinek serial a o 6 rano jest do pobrania w wiosce na Podkarpaciu. Pojęcie na wyłączność to mit.

Tak jeszcze dziś myśłałem, że nie przejmuje się tak specjalnie tym filmem bo czekam na nowy serial. On dużo lepiej postawi diagnozę marce, producentom i fandomowi.
Q__
Moderator
#489 - Wysłana: 17 Gru 2015 17:18:28 - Edytowany przez: Q__
Odpowiedz 
mozg_kl2

mozg_kl2:
Czyli moja teoria /.../ sprawdza się.

Owszem. Pozostaje jednak pytanie pod czyj gust pisany był sam film.

mozg_kl2:
Żyjemy w globalnej wiosce, gdzie o 20 w USA leci odcinek serial a o 6 rano jest do pobrania w wiosce na Podkarpaciu. Pojęcie na wyłączność to mit.

Znowu: owszem. I mamy na Trekowym podwórku dwa b. silne niedawne dowody na to - losy pilota REN i perypetie z trailerem Beyond, którym zawdzięczamy, że toczymy tę dyskusję już dziś.

mozg_kl2:
Tak jeszcze dziś myśłałem, że nie przejmuje się tak specjalnie tym filmem bo czekam na nowy serial. On dużo lepiej postawi diagnozę marce, producentom i fandomowi.

Co racja, to racja. I pewnie dlatego tak niechętnie myślę/wspominam o tym serialu. Bardziej się boje o niego... Z tym, że jak już naruszyłem to tabu milczenia - zastanawiam się czy ta płatna, dość niszowa, forma jego emisji wskazuje na to, że i on sam będzie niszowy - tj. z założenia adresowany do zdeterminowanych płacić fanów, nie szerokich mas - a więc uderzyć w target Axanaru, REN - i pod tym kątem pisany - czy, że dostał, po prostu, niski priorytet i dla wytwórni jest prawie że dodatkiem do filmów (jak webisody MCU, DW, czy nBSG, jak internetowe - choć oficjalne - ekranizacje Street Fightera i Mortal Kombat, będące - dla odmiany - dodatkiem do gier), ew. sposobem na przetestowanie nowego medium na fanatykach. Inna sprawa, że te opcje się nie wykluczają... Tylko postać Kurtzmana niekoniecznie do nich pasuje... (Chyba, że będzie głównie firmował, jak - zdaje się - w Transformers Prime...)
The_D
Użytkownik
#490 - Wysłana: 17 Gru 2015 17:35:37
Odpowiedz 
Picard:
Z tego co wiem serial będzie dostępny tylko dla grona wybrańców, subskrybujących internetową platformę CBS

Oczywiście będzie to wyłączność krótkotrwała - ot pewnie zobaczą odcinek tydzień do miesiąca wcześniej przed abonentami zwykłych kablówek.
Seybr
Użytkownik
#491 - Wysłana: 17 Gru 2015 18:08:39
Odpowiedz 
A mi się trailer podobał.

Pierwsze co mi się rzuciło w oczy to rój zergów. Chyba ktoś lubi Star Crafta ;]. Plan. Mam nadzieję, że będzie więcej akcji a mniej pitolenia. Ktoś tutaj zabawia sie w Indiana. Czepie się, w tym czasie motor posiadający silnik spalinowy ? Albo składał zabytek, albo jeden wielki burak. Jestem pozytywnie nastawiony.
Q__
Moderator
#492 - Wysłana: 17 Gru 2015 19:29:32
Odpowiedz 
Seybr

Seybr:
A mi się trailer podobał.

No i fajno. Im większa rozmaitość opinii, tym dyskusje będą ciekawsze.

Seybr:
Albo składał zabytek, albo jeden wielki burak.

Albo woził motor ze sobą na Entku, ew. znalazł we wraku (kto inny z GF ew. też go mógł wozić ze sobą jako cenny zabytek)...
Elaan
Użytkownik
#493 - Wysłana: 17 Gru 2015 20:48:26
Odpowiedz 
Seybr:
Czepie się, w tym czasie motor posiadający silnik spalinowy ? Albo składał zabytek, albo jeden wielki burak.

Składanie antycznego motocykla to widać popularna rozrywka w przyszłości.

a
Picard
Użytkownik
#494 - Wysłana: 18 Gru 2015 01:14:37
Odpowiedz 
mozg_kl2:
Kiedy GotG był bardzo dobrą pulpowa wersja SW, i jako film się sprawdził.

Nie widziałem, nie wypowiem się. Natomiast cokolwiek myślisz o tym filmie, czy jest on dobry czy nie, to nie jest to powód by bezmyślnie go małpować. Niech Trek będzie Trekiem, a nie pulpowa wersja SW. Pomijając nawet fakt, jak bardzo bezmyślna jest wersja Abramsa, to od początku borykała się ona z brakiem własnej tożsamości - autorzy byli bardziej skupieni na tym, aby kopiować inne filmy, które odniosły sukces, niż na powiedzeniu własnej historii i poszukiwaniu własnej tożsamości.

The_D:
Oczywiście będzie to wyłączność krótkotrwała - ot pewnie zobaczą odcinek tydzień do miesiąca wcześniej przed abonentami zwykłych kablówe

To by się raczej miało z celem, bo ten serial ma być rzekomo zachętą do za subskrybowania platformy CBS. Tak jak gry wydawane wyłącznie na konsole.

Seybr:
Pierwsze co mi się rzuciło w oczy to rój zergów. Chyba ktoś lubi Star Crafta ;].

Nie oglądałem, tak bardzo nie jestem zainteresowany. Ale widzę tu kolejny element bezmyślnie skopiowany z innego utworu SF; jak mówię brak własnej tożsamości.

Seybr:
Mam nadzieję, że będzie więcej akcji a mniej pitolenia.

I dostaniesz co będziesz chciał bo te filmy nie są dla Trekkies, są natomiast dla ludzi takich jak Ty.
Q__
Moderator
#495 - Wysłana: 18 Gru 2015 08:25:40
Odpowiedz 
Picard

Picard:
Ale widzę tu kolejny element bezmyślnie skopiowany z innego utworu SF; jak mówię brak własnej tożsamości.

Co by nie gadać o możliwej jakości samego filmu jako całości, czy konkretny element został umieszczony w jego scenariuszu bezmyślnie, czy też ma głębszy sens da się ocenić dopiero po premierze...

Picard:
te filmy nie są dla Trekkies, są natomiast dla ludzi takich jak Ty.

Wiesz, jeśli uznać, że Trekkie to taki najgorszy stereotyp Trekera (siedzącego w piwnicy, oderwanego od rzeczywistości, fanatycznego itp.) to właśnie powiedziałeś Seybrowi spory komplement.
Dreamweb
Użytkownik
#496 - Wysłana: 18 Gru 2015 08:44:37 - Edytowany przez: Dreamweb
Odpowiedz 
Q__:
Pozostaje jednak pytanie pod czyj gust pisany był sam film.

Ja myślę że pod masowych widzów, z paroma akcentami dla starych fanów "na otarcie łez". I o tych właśnie momentach mówi Pegg, prawdopodobnie lekko (albo i ostro) przesadzając na temat ich udziału w całokształcie filmu.

Swoją drogą ten transportujący się Kirk pod sam koniec wygląda idiotycznie, transporter nigdy tak nie działał. :/

EDIT:
1

A ta scena kojarzy mi się z Voyagerowym "Basics"
Q__
Moderator
#497 - Wysłana: 18 Gru 2015 08:59:09 - Edytowany przez: Q__
Odpowiedz 
Dreamweb

Dreamweb:
I o tych właśnie momentach mówi Pegg, prawdopodobnie lekko (albo i ostro) przesadzając na temat ich udziału w całokształcie filmu.

Pamiętając jak wyglądały poprzednie części mam podobne przypuszczenia/obawy...

Dreamweb:
Swoją drogą ten transportujący się Kirk pod sam koniec wygląda idiotycznie, transporter nigdy tak nie działał.

I tak, i nie... Po pierwsze jeśli jest to Transporter reanimowanego wraku może nie mieć tej precyzji - w takim wypadku dobrze, że w ogóle ich złapał i przesłał...

Po drugie - zwykle przesyłani są ludzie (i nie tylko ludzie) gotowi na to, stojący na stabilnym gruncie w dodatku... W wypadku przesyłania z zaskoczenia różnie z tym bywało... Pamiętasz jak ratowano Archera z sulibańskiego statku (czy co to tam było) w drugiej części "Broken Bow"?
http://www.youtube.com/watch?v=Z-dBZikFO5s#t=61
Ta sama dezorientacja...

Dreamweb:
A ta scena kojarzy mi się z Voyagerowym "Basics"

Mnie również.

I odbieram to jako b. pozytywne skojarzenie...

ps. Tymczasem Pegg się tłumaczy, zapewnia, że film nie będzie less Trekky:
http://nerdist.com/star-trek-beyond-simon-pegg-int erview-set-visit/
http://trekcore.com/blog/2015/12/simon-pegg-shoots -down-that-less-star-trek-y-quote-spills-on-new-st ar-trek-beyond-story-info/
http://trekmovie.com/2015/12/17/pegg-interview-fro m-set-of-beyond/
Za to pokażą nam dyplomatyczną stację kosmiczną zwącą się Yorktown...
Dreamweb
Użytkownik
#498 - Wysłana: 18 Gru 2015 10:11:25
Odpowiedz 
Q__:
Ta sama dezorientacja...

Ale jednak nie było tak, że był "zbierany" po kawałku, w sensie że w pewnym momencie widać było tylko głowę

Q__:
I odbieram to jako b. pozytywne skojarzenie...

Bo to był dobry cliffhanger, dla mnie faktycznie spełnił swoją rolę, bo po tym jak obejrzałem część 1, sporo wody upłynęło nim miałem okazję zobaczyć konkluzję. Jakoś tak z minimum rok, o ile dobrze pamiętam.

Q__:
Tymczasem Pegg się tłumaczy, zapewnia, że film nie będzie less Trekky:

Od poprzednich dwóch filmów jak sądzę nie. I póki co nie zapowiada się by był też od nich "more Star Treky".
Ale fakt zwrócenia się przez niego o pomoc do administratorów Memory Alpha zasługuje na uznanie.
Q__
Moderator
#499 - Wysłana: 18 Gru 2015 10:46:32
Odpowiedz 
Dreamweb

Dreamweb:
Ale jednak nie było tak, że był "zbierany" po kawałku, w sensie że w pewnym momencie widać było tylko głowę

Mówiłem... Pewnie stary, wadliwy, był i się zacinał. Dobrze, że w tych warunkach dał ich w ogóle radę złapać (choć po kawałku) i złożyć do kupy.
Seybr
Użytkownik
#500 - Wysłana: 18 Gru 2015 11:10:20
Odpowiedz 
Picard:
I dostaniesz co będziesz chciał bo te filmy nie są dla Trekkies, są natomiast dla ludzi takich jak Ty.

Ja nigdy nie mówiłem że jestem Trekerem. Dla tego z samego Treka najbardziej lubię DS 9. nBSG dla mnie to dobry serial i lubię takie klimaty. Trek potrafił być przegadany i czasem nudnawy. Z ostatnich dwóch treków to Intro the darkness jakiś mnie nie urzekł. Poprzednia osłona była lepsza.

Q__:
Wiesz, jeśli uznać, że Trekkie to taki najgorszy stereotyp Trekera (siedzącego w piwnicy, oderwanego od rzeczywistości, fanatycznego itp.) to właśnie powiedziałeś Seybrowi spory komplement.

Ciekawy pogląd. Nie pomyślałem tak, ale coś w tym jest.

Elaan:
Składanie antycznego motocykla to widać popularna rozrywka w przyszłości.

Piękna reklama Kawasaki. Tylko że motor z traileru ma więcej duszy. Plastik nigdy mnie nie interesował.
Picard
Użytkownik
#501 - Wysłana: 18 Gru 2015 12:53:34 - Edytowany przez: Picard
Odpowiedz 
Q__:
Wiesz, jeśli uznać, że Trekkie to taki najgorszy stereotyp Trekera (siedzącego w piwnicy, oderwanego od rzeczywistości, fanatycznego itp.) to właśnie powiedziałeś Seybrowi spory komplement

Jeśli już to z nie zamierzony. A czemu Ty dyskryminujesz biednych Trekkies, tylko ze względu na tryb życia jaki prowadzą? Uprzedzenia, paskudna rzecz...

Seybr:
Ja nigdy nie mówiłem że jestem Trekerem. Dla tego z samego Treka najbardziej lubię DS 9. nBSG dla mnie to dobry serial i lubię takie klimaty. Trek potrafił być przegadany i czasem nudnawy. Z ostatnich dwóch treków to Intro the darkness jakiś mnie nie urzekł. Poprzednia osłona była lepsza.

Przynajmniej jesteś szczery. Poza tym używanie określeń w stylu dobry lepszy, względem filmów Abramsa jest nadużyciem, bo nie mamy tu do czynienia z dobrym kinem - bardziej zasadne było by powiedzenie, że jeden film bardziej pasował.
Seybr
Użytkownik
#502 - Wysłana: 18 Gru 2015 14:39:33
Odpowiedz 
Picard:
Jeśli już to z nie zamierzony. A czemu Ty dyskryminujesz biednych Trekkies, tylko ze względu na tryb życia jaki prowadzą? Uprzedzenia, paskudna rzecz...

Hmm zaraz dyskryminacja, to jest no live.

Picard:
bardziej zasadne było by powiedzenie, że jeden film bardziej pasował.

No to XI bardziej mi pasowała niż XII ;].
Q__
Moderator
#503 - Wysłana: 18 Gru 2015 20:41:03 - Edytowany przez: Q__
Odpowiedz 
W oczekiwaniu (?) na nowy film wspomnijmy dotychczasowe:
http://www.youtube.com/watch?v=4Agt-cwDI34
(Wbrew pozorom w tym wyborze scen widać jednak ciągłość stylistyczną pomiędzy filmami klasycznymi - oraz bermanowskimi - a tymi Abramsa. Przypuszczam, że z Beyond też da się wybrać takie sceny...)

ps. Jak ktoś jeszcze nie widział - wypowiedź Pegga o trailerze i zebrane z trzech źródeł screencapy trailera trafiły przedwczoraj w nocy na stronę główną:
http://www.startrek.pl/article.php?sid=1539
Zwracam na to uwagę tak pod kątem tego wybierania.

EDIT:
Dzięki wyciekowi zdjęć z planu:
http://trekcore.com/blog/2015/12/new-filming-photo s-from-star-trek-beyonds-in-dubai/
Mamy kolejnego newsa:
http://www.startrek.pl/article.php?sid=1540
Poza obrazkami trafiły doń informacje o ujawnionych imionach (Krall, Jaylah) i o tym, że Dubaj nie robił jednak za San Francisco, a za obcoplanetarną bazę GF nazwaną Yorktown.
Eviva
Użytkownik
#504 - Wysłana: 19 Gru 2015 11:12:09
Odpowiedz 
Poczekam z narzekaniem na film, choć język i klawiatura diabelnie mnie świerzbią.
Mam wszelako nadzieję, że ktoś kontroluje te spoilery, bo na SW VII idę jutro, a już wiem coś, co skutecznie psuje mi humor.
Q__
Moderator
#505 - Wysłana: 19 Gru 2015 11:21:58 - Edytowany przez: Q__
Odpowiedz 
Eviva

Eviva:
klawiatura diabelnie mnie świerzbią

Cóż... Mnie też świerzbi by postawić jedną fan-hipotezę...

Otóż mam wrażenie, iż kolejność zdarzeń będzie tam taka, że Rój im statek zniszczy i rozbije, a potem się okaże, że oberwali za to co wyprawiała admirał - bo na admirał mi wygląda - z tej bazy zwanej Yorktown. Z tym, że odkryją to już uratowawszy się z niewoli Obcych (sam nie wiem: własnym i Jaylah sumptem, czy z pani admirał pomocą) i trafiwszy do w/w bazy.
Aha - zastanawiam się czy nie odejdą lub nie wylecą z GF na chwilę (właśnie na yorktowńskim? yorktownijskim? etapie), bo w jednej ze scen - na oko z Yorktown - mają te cywilne stroje i jest z nimi postać Boutelli ubrana po ludzku... Taki bunt, jak w ST III, by tradycji recyklingu stało się zadość...

ps. Yorktown, zresztą, wizualnie mi się podoba... W końcu widać, że dobrobyt UFP to nie tylko Ziemia... Acz boję się zastanawiać, co Pegg ukrył pod podszewką tych luksusów...
Eviva
Użytkownik
#506 - Wysłana: 19 Gru 2015 12:04:59
Odpowiedz 
Q__

O ile zakład, że my wymyślimy jedno, a zobaczymy drugie?
Q__
Moderator
#507 - Wysłana: 19 Gru 2015 12:15:44
Odpowiedz 
Eviva

Nie zakładam się, za duże prawdopodobieństwo przegranej w tym wypadku.
Q__
Moderator
#508 - Wysłana: 20 Gru 2015 19:29:51
Odpowiedz 
Nowa galeria scen z trailera na TrekCore:
http://movies.trekcore.com/gallery/thumbnails.php? album=629
Elaan
Użytkownik
#509 - Wysłana: 20 Gru 2015 20:22:02
Odpowiedz 
Q__:
Nowa galeria scen z trailera na TrekCore:

Na fotkach lepiej można się przyjrzeć szczegółom, niż na samym trailerze.
Nie sądziłam, że to napiszę, ale Pine z tą grzywką wygląda jakby mniej głupkowato, a bardziej kirkowato.
Za to neo-Uhura wygląda blado i chudo niczym pietruszka. Czyżby Bones nie umiał poradzić sobie z anoreksją?
Skoro zaś o McCoy`u mowa, to scenka ze znikającym Spockiem i wściekłą miną doktorka będzie zapewne jedną z nielicznych [jeśli nie jedyną ], która przypomni nam, że to przecież Trek...
Q__
Moderator
#510 - Wysłana: 21 Gru 2015 08:58:40 - Edytowany przez: Q__
Odpowiedz 
Elaan

Elaan:
Nie sądziłam, że to napiszę, ale Pine z tą grzywką wygląda jakby mniej głupkowato, a bardziej kirkowato.

Cóż... Powtórzę się: moim zdaniem jako imitacja shatnerowego Kirka wypadł - w tych trailerowych scenach, w których ma mundur z wysokim kołnierzem - +/- na poziomie Briana Grossa z NV/P2 czyli całkiem nieźle. Nie oddaje, co prawda, wszelkich kirkowych manieryzmów, jak Mignogna czy - mimo, że mniej podobny fizycznie - Cawley, ale w końcu zaczyna się w nim dostrzegać znanego z TOS kapitana.

Za to Pegg - jak na złość - zdaje się mieć w sobie coraz mniej ze Scotty'ego...
 Strona:  ««  1  2  ...  15  16  17  18  19  ...  30  31  »» 
USS Phoenix forum / Star Trek XI / Startrek XIII - o czym mógłby J.J.Abrams nakręcić?

Twoja wypowiedź
Styl pogrubiony  Styl pochylony  Obraz Łącza  URL Łącza  :) ;) :-p :-( Więcej emotikon...  Wyłącz emotikony

» Login  » Hasło 
Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą tutaj pisać. Zaloguj się przed napisaniem wiadomości albo zarejstruj najpierw.

Wygenerowane przez miniBB®

© Copyright 2001-2009 by USS Phoenix Team.   Dołącz sidebar Mozilli.   Konfiguruj wygląd.
Część materiałów na tej stronie pochodzi z oryginalnego serwisu USS Solaris za wiedzą i zgodą autorów.
Star Trek, Star Trek The Next Generation, Deep Space Nine, Voyager oraz Enterprise to zastrzeżone znaki towarowe Paramount Pictures.

Pobierz Firefoksa!