USS Phoenix
Logo
USS Phoenix forum / Star Trek XI / Startrek XIII - o czym mógłby J.J.Abrams nakręcić?
 Strona:  ««  1  2  ...  14  15  16  17  18  ...  30  31  »» 
Autor Wiadomość
mozg_kl2
Użytkownik
#451 - Wysłana: 14 Gru 2015 13:13:42
Odpowiedz 
Q__

Jaki prowokator? Zart i aronie czuc na kilometr. Boli mnie bo jak wroce do domu to trailera pewnie nie bedzie. Placz.
Q__
Moderator
#452 - Wysłana: 14 Gru 2015 13:24:47 - Edytowany przez: Q__
Odpowiedz 
mozg_kl2

Też żartuję. A co do trailera... Spokojnie... Tam skasują, to gdzie indziej wrzucą. Wygrzebiemy .

BTW. bo byłbym zapomniał:

Eviva
Użytkownik
#453 - Wysłana: 14 Gru 2015 14:18:08
Odpowiedz 
mozg_kl2:
Powinnas powiedziec bie widze tego najlepiej.

No niby racja... Ale czy da sie na podstawie tego, co pokazali, mieć dobre przeczucia?
Q__
Moderator
#454 - Wysłana: 14 Gru 2015 14:33:15 - Edytowany przez: Q__
Odpowiedz 
Eviva

Eviva:
Ale czy da sie na podstawie tego, co pokazali, mieć dobre przeczucia?

Ja bym powiedział, że gdy się patrzy po raz pierwszy są tam pojedyncze sceny dające jakąś tam nadzieję - ta zieleń (choć mocno nieortodoksyjna, wygląda ciekawie), ten Bones ze Spockiem (przegięte, ale jest w tym trochę ich dawnej chemii), ta sekwencja planetarna z dużą ilością statystów (jest w niej najciekawszy, bo cichy, dramatyzm)...
Gorzej, że to się ulatnia gdy dostajemy tę muzyczkę, ten skok na motocyklu, to nagłe przyspieszenie akcji i finalną scenę, jakby parodiującą Cruise'a z "MI"... Wtedy rzecz robi się bowiem gówniarska - za przeproszeniem - bardziej niż wszystkie Marvele do kupy (no, te bardziej udane) i te drobne, pozytywne, wrażenia się ulatniają...

Pomijam już, że oryginalność powala - skoro trzecia część, to musimy być świadkami zagłady Entka... Teraz czekamy na wieloryby?
mozg_kl2
Użytkownik
#455 - Wysłana: 14 Gru 2015 14:45:18
Odpowiedz 
Eviva

mam zle przeczucia, harry Qui-Gon Picard.
pitrock
Użytkownik
#456 - Wysłana: 14 Gru 2015 14:54:59 - Edytowany przez: pitrock
Odpowiedz 
Eviva:
No niby racja... Ale czy da sie na podstawie tego, co pokazali, mieć dobre przeczucia?

Q__:
Ja bym powiedział, że gdy się patrzy po raz pierwszy są tam pojedyncze sceny dające jakąś tam nadzieję - ta zieleń (choć mocno nieortodoksyjna, wygląda ciekawie), ten Bones ze Spockiem (przegięte, ale jest w tym trochę ich dawnej chemii), ta sekwencja planetarna z dużą ilością statystów (jest w niej najciekawszy, bo cichy, dramatyzm)...
Gorzej, że to się ulatnia gdy dostajemy tę muzyczkę, ten skok na motocyklu, to nagłe przyspieszenie akcji i finalną scenę, jakby parodiującą Cruise'a z "MI"... Wtedy rzecz robi się bowiem gówniarska - za przeproszeniem - bardziej niż wszystkie Marvele do kupy (no, te udane bardziej) i te drobne, pozytywne, wrażenia się ulatniają...

Raz jeszcze udzielę się w sprawie trailera. Nie wiadomo czy taki będzie w ostatecznej formie, ale jeżeli tak to uważam, że strzałem w stopę było pokazanie zagłady Ent – czy nie lepiej byłoby pokazać li tylko krótką scenkę gdzie jest on atakowany a potem w kinie czekać na masowany opad szczęki? Wiadomo, że zostanie on rozdarty na części, gondole sobie, spodek sobie, maszynownia sobie. Spodek skończy na powierzchni planety jako tlące się zgliszcza. Twórcy właśnie odsłonili wszystkie karty.
I zgadzam się co do muzyki. Wydaje mi się że jeżeli idą tą drogą niechaj uczynią trailer dramatyczny a nie komediowy. Motocykl – no błagam, szkoda że nie dwupłatowiec, bardziej na miejscu były rączy rumak.
Może to pisałem, może się powtórzę, ale o ST Beyond można powiedzieć tyle, że będzie to film, że będzie to widowiskowe dzieło, że będzie to się podobało dla wielu, ale to wciąż nie będzie Star Trek.

Q__:
Pomijam już, że oryginalność powala - skoro trzecia część, o musimy być świadkami zagłady Entka... Teraz czekamy na wieloryby?

Dobre dobre A potem co? Zrzynka ze ST V?
mozg_kl2
Użytkownik
#457 - Wysłana: 14 Gru 2015 15:05:15
Odpowiedz 
Trailer usuniety. Ktos poratuje?
Q__
Moderator
#458 - Wysłana: 14 Gru 2015 15:32:47 - Edytowany przez: Q__
Odpowiedz 
mozg_kl2

mozg_kl2:
mam zle przeczucia, harry Qui-Gon Picard.

Adekwatny komentarz, ten trailer jest podobnym miszmaszem.

pitrock

pitrock:
Wiadomo, że zostanie on rozdarty na części, gondole sobie, spodek sobie, maszynownia sobie. Spodek skończy na powierzchni planety jako tlące się zgliszcza.

Ale zobacz jaka oryginalność... Pierwszy Entek Kirka, kończy jak pierwszy Entek Picarda. A mogli dosłownie powtórzyć scenę z ST III...

pitrock:
Motocykl – no błagam, szkoda że nie dwupłatowiec, bardziej na miejscu były rączy rumak.

Cytując z komentarzy: It's Marvel Fun! It's Galaxy Quest 2!

pitrock:
A potem co? Zrzynka ze ST V?

W sumie to by było ciekawe... Byłaby w końcu szansa przeskoczyć choć jedną część oryginału.

mozg_kl2

mozg_kl2:
Ktos poratuje?

Obiecywałem, że się znajdzie?:
https://vid.me/uQdX
Gdzie go teraz nie ma?
https://vimeo.com/148865760

ps. Recka trailera, od Toudiego:
http://pulse.therpf.com/watch-the-leaked-trailer-f or-star-trek-beyond
mozg_kl2
Użytkownik
#459 - Wysłana: 14 Gru 2015 17:55:54
Odpowiedz 
Q__:
Ha! Jednak będzie co dać na stronę główną dziś!

Będzie.

Q__:
Oto postać żeńska którą gra Sofia Boutella:

powiem to bardzo brutalnie ale wali star warsem na kilometr. No chyba, że to bardzo wojenne itp itd.

Q__:
Villain odtwarzany przez Idrisa Elbę (prawdopodobnie):

Jem Hadar? Pamiętajmy że w ST09 pojawiła się wzmianka o Cardasii.

Q__:
Też żartuję. A co do trailera... Spokojnie... Tam skasują, to gdzie indziej wrzucą. Wygrzebiemy .

Wyciek jest poważny bo wrzucili już normalną wersję po angielsku.
https://www.youtube.com/watch?v=BzPnTNL002o

Eviva:

Oczywiście że się nie da.

Q__:
Adekwatny komentarz, ten trailer jest podobnym miszmaszem.

Za filmem stoi facet od szybkich i wściekły. Czemu mam wrażenie że to widać, nie sądzisz?

Q__:
Ale zobacz jaka oryginalność... Pierwszy Entek Kirka, kończy jak pierwszy Entek Picarda. A mogli dosłownie powtórzyć scenę z ST III...

Trzeba pamiętać aby nie zaciągać się na okręt który nazywa się enterprise. One zawsze źle kończą, zawsze.

Q__:
Teraz czekamy na wieloryby?

Efekt cieplarniany jest bardzo na topie, więć kto wie kto wie.

Ogólnie powiem za Foxem Mulderem Chce wierzyć, że coś z tego będzie.
Mav
Użytkownik
#460 - Wysłana: 14 Gru 2015 19:50:09
Odpowiedz 
Ten trailer to jest jakaś masakra... Co za gniot się zapowiada. Tak jak myślałem, brak Abramsa na fotelu reżysera jest katastrofalny w skutkach... Beznadziejnie się to prezentuje. Jakas kung fu bialo czarna babka, skoki na motocyklu i ogólna brzydota.

Trek jest juz na totalnym dnie. Takie The Expanse jest przy nim arcydzielem SF. Szkoda czasu na to coś zwane Beyond. Ani to SF, ani fantasy, zwykłe dziwadło.
Q__
Moderator
#461 - Wysłana: 14 Gru 2015 20:06:19 - Edytowany przez: Q__
Odpowiedz 
mozg_kl2

mozg_kl2:
Jem Hadar?

Nie do końca podobny, ale cóż... Oni są wszak hodowani... Genetycy mogą modyfikować przepis...

mozg_kl2:
Wyciek jest poważny bo wrzucili już normalną wersję po angielsku.

Heh, powtarza się sytuacja z pilotem REN, na swój sposób to cieszy...

Smuci, że oficjalny i wyciekły są identyczne, że to jednak nie złośliwie upubliczniona przez kogoś z ekipy wczesna niedoróbka... (Choć, oczywiście, oficjalny wypada lepiej wizualnie.)

mozg_kl2:
Za filmem stoi facet od szybkich i wściekły. Czemu mam wrażenie że to widać, nie sądzisz?

Wiesz, miałem identyczne skojarzenie, ale nie chciałem być aż tak złośliwy.

mozg_kl2:
Ogólnie powiem za Foxem Mulderem Chce wierzyć, że coś z tego będzie.

Wbrew pozorom chyba wszyscy chcemy. Może poza Mavem i Picardem. Choć nie jest to Trek na miarę naszych marzeń, jak się zdaje...

ps. Oczywiście Trekowe strony piszą już o trailerze:
http://www.startrek.com/article/star-trek-beyond-t railer-released
http://trekmovie.com/2015/12/14/star-trek-beyond-t easer-trailer-makes-online-debut/
http://trekcore.com/blog/2015/12/star-trek-beyond- trailer-arrives-officially/
http://www.treknews.net/2015/12/14/first-star-trek -beyond-trailer-leaked/
http://www.treknews.net/2015/12/14/first-official- star-trek-beyond-trailer/
Powiedzieć, że komentarze nie są pozytywne... To byłby eufemizm...
mozg_kl2
Użytkownik
#462 - Wysłana: 14 Gru 2015 20:23:41
Odpowiedz 
Q__:
Nie do końca podobny, ale cóż... Oni są wszak hodowani... Genetycy mogą modyfikować przepis...

pamiętaj że to reboot, więc wygląd mógł się trochę zmienić. Nie mówiąc o tym, że jest 100 lat przed wojną z Dominium jaką znamy.

Q__:
Heh, powtarza się sytuacja z pilotem REN, na swój sposób to cieszy...

Nie lekceważ potęgi mrocznej strony mocy, wróć potęgi internetu.

Q__:
Smuci, że oficjalny i wyciekły są identyczne, że to jednak nie złośliwie upubliczniona przez kogoś z ekipy wczesna niedoróbka... (Choć, oczywiście, oficjalny wypada lepiej wizualnie.)

A może to celowy wyciek kogoś komu zależy na treku i chce dobrze dla marki, a widział co powstaje. Historia kina zna takie przypadki, gdzie poprawiano film strój po fali krytyki. Zmyślna teoria spisku.

Q__:
Wiesz, miałem identyczne skojarzenie, ale nie chciałem być aż tak złośliwy.

Bycie trollem ma swoje zalety. Pierwsze skojarzenia na gorąco. Czekam jeszcze na opis fabuły, że wiedzieć jak bardzo to spierdo***. Nie bałem się tak przy 11 i 12 jak teraz.
Q__
Moderator
#463 - Wysłana: 14 Gru 2015 20:36:56 - Edytowany przez: Q__
Odpowiedz 
mozg_kl2

mozg_kl2:
pamiętaj że to reboot,

Pamiętam, dlatego wypowiadam się z rezerwą, bez złośliwości... Ba, podkreślam, że tu akurat zmiany wyglądu mają prawo być...

mozg_kl2:
A może to celowy wyciek kogoś komu zależy na treku i chce dobrze dla marki, a widział co powstaje.

Teoretycznie możliwe. Tylko czy Paramount zdecyduje się cokolwiek poprawiać (patrząc na to jak - od NEM - traktuje Treka*)?

Poza tym to wyciek zaledwie parę dni przed oficjalną premierą tego teasera...

* Liczę od NEM, bo wtedy ten trend stał się jawnie zauważalny... Wcześniej można to było zwalać na pogubienie B&B, jak się nie znało sprawy od kulis...

mozg_kl2:
Nie bałem się tak przy 11 i 12 jak teraz.

Ten Lin - ze swoim dorobkiem - wszystkim nam działa na wyobraźnię. (Gorzej, że teraz już wiemy, że niebezpodstawnie...)

ps. http://www.startrek.pl/article.php?sid=1537
Mav
Użytkownik
#464 - Wysłana: 14 Gru 2015 20:46:42
Odpowiedz 
Q__:
Może poza Mavem i Picardem. Choć nie jest to Trek na miarę naszych marzeń, jak się zdaje...

Q, ja się nie zainteresowałem Trekiem, dlatego że był Trekiem. Zainteresowałem się nim, bo uwielbiałem i uwielbiam Science Fiction. Dziś Trek absolutnie SF nie jest, więc dlaczego ma mnie interesować? Jeśli uważasz, że współczesny Trek w postaci Beyond, Axanara, REN itd. to jest SF, to w takim razie The Expanse należy uznać nie za przyzwoicie zapowiadający się serial science fiction, a za absolutne arcydzieło hard SF, bo taka jest przepaść między tym serialem, a dzisiejszym Trekiem w tej kwestii.

Nie chcę Wam psuć zabawy, dlatego wycofam się z dyskusji o współczesnym Treku, bo dla mnie to tylko freq space fantasy, ale skoro potraficie się bawić w komentowanie takiego Treka w Treku, to pozostaje mi to uszanować.
Q__
Moderator
#465 - Wysłana: 14 Gru 2015 21:14:41 - Edytowany przez: Q__
Odpowiedz 
Mav

Kiedy nic nie psujesz. Wyrażanie swojego zdania jest czymś normalnym, czymś jak najbardziej ok. Zakazywanie Ci udziału w dyskusji, czy spychanie Cię na jej margines, byłoby bez sensu... Przecież dyskusja polega na wymianie zdań, opinii, nie na chóralnym obcmokiwaniu Lina...

Nie myślisz też chyba, że traktuję Beyond, REN czy nawet Axanar (choć ten ostatni jakoś do mnie trafia, odbieram go jako b. fajny, przemawia do mojego wewnętrznego fanboy'a, widzę w nim potencjał pozytywnych zaskoczeń) tak jak traktowałem TNG, TOS, czy nawet DS9. Co to, to nie*. Ale skoro już dostaję takie Treki (może "Treki" byłoby zwrotem adekwatniejszym, co najmniej w wypadku Beyond i pilota REN), to dyskutuję o nich - jak słusznie zauważyłeś - dla zabawy (tak jak dyskutuję o różnych superhero movies). Czekając na coś dyskusja o czym będzie mogła być czymś więcej niż - mało wymagającą w sumie - zabawą tylko...**

* Pisałem kiedykolwiek coś o arcydziełach SF, albo nawet o nowym, wybitnym, Treku, na miarę najlepszych dawnych odsłon? (Może to drugie trochę o "Prelude...", ale i to warunkowo, bo to przecież wstęp do właściwej opowieści jest...)

** Zauważ, bowiem, że na The Expanse rzuciłem się jako pierwszy
Elaan
Użytkownik
#466 - Wysłana: 14 Gru 2015 21:31:08
Odpowiedz 
Q__:
postać żeńska którą gra Sofia Boutella

Jakaś zabłąkana kuzynka Dartha Maula? To chyba kpiny?

Eviva:
villain przypomina G'Kara

Rzeczywiście, takie skojarzenie nasuwa się na pierwszy rzut oka.
Gdyby nie kolor skóry, to wyglądaliby jak bracia.

Eviva:
Quinto pozostanie Quintem

Nie chciałabym krakać, ale to właśnie może być jeden z nielicznych plusów tego filmu...

Q__:
zieleń, dużo zieleni /.../ No i są na jej tle te niebieskie stroje...

Czyli kolorystyka żywcem wyjęta z "Avatara".
Ciekawe, z ilu jeszcze filmów znajdą się tam kalki i zapożyczenia, niekoniecznie sensownie zastosowane?
Q__
Moderator
#467 - Wysłana: 14 Gru 2015 21:38:38 - Edytowany przez: Q__
Odpowiedz 
Elaan

Elaan:
Jakaś zabłąkana kuzynka Dartha Maula?

...ale jednego pozytywu się w niej doszukałem... Może i wyglądała jak wzięta z FarScape, i skakała jak neoKhan, ale - jeśli mnie wzrok nie myli - w jednej ze scen machała bat'lethem...

(Swoją drogą: jaki sens - wziąć aktorkę o bliskowschodnich korzeniach, wziąć Afroamerykanina, a potem ich tak obkleić, że od białych się nie różnią?)

Elaan:
Nie chciałabym krakać, ale to właśnie może być jeden z nielicznych plusów tego filmu...

Obok niezawodnego - jak widać - Karla Urbana... I włosków Pine'a w jednej ze scen... Pierwszy raz zrobiony był na Kirka jak - nie przymierzając - Brian Gross...

EDIT:
Detaliczna analiza trailera ze SKoST, na to czekałem:
http://trekclivos79.blogspot.com/2015/12/this-is-s abotage-beyond-trailer-is-here.html

A analiza pełna jest screencapów. Popatrzmy, na spokojnie:

Wspominałem, że uwielbiam ten blog?
Dreamweb
Użytkownik
#468 - Wysłana: 15 Gru 2015 08:35:42
Odpowiedz 
Obejrzałem i cóż... Słabe. Bardzo. A jakieś pomrukiwania ze strony producentów do mnie dochodziły, że ponoć ma być bardziej w duchu eksploracji, bo w końcu "5 year mission", jak zapowiadano na końcu "Into Darkness"... Tymczasem zapowiada się typowa holywoodzka rąbanka. W sumie - kolejna Przykro patrzeć co stało się ze Star Trekiem.
Q__
Moderator
#469 - Wysłana: 15 Gru 2015 09:54:10 - Edytowany przez: Q__
Odpowiedz 
Dreamweb

Dreamweb:
Przykro patrzeć co stało się ze Star Trekiem.

Ano. Niemniej z moderatorskiego obowiązku dorzucam kolejne analizy poklatkowe:
http://www.treknews.net/2015/12/14/star-trek-beyon d-trailer-breakdown/
http://trekcore.com/blog/2015/12/star-trek-beyond- trailer-breakdown/

Komentarz do trailera z TM:
http://trekmovie.com/2015/12/14/reaction-video-to- star-trek-beyond-trailer-aye-well-played/

I dyskusje o trailerze z FB Axanaru:
https://www.facebook.com/StarTrekAxanar/posts/8787 91015568756
FB REN:
https://www.facebook.com/STRtheSeries/posts/108092 5325272193
Oraz z TrekBBS:
http://www.trekbbs.com/showthread.php?t=270580&pag e=143

A ponadto nowy przeciek poziomu mydlanooperowego - w Beyond Uhura i Spock ponoć zrywają:
https://twitter.com/devincf/status/676515428349284 352
mozg_kl2
Użytkownik
#470 - Wysłana: 15 Gru 2015 10:01:04 - Edytowany przez: mozg_kl2
Odpowiedz 
Trolling na dzis

fajne to fast and fourius. Szkoda tylko ze vin diesiel zrezygnowal z gry (kopanie lezacego).

Zastanawiam sie czym jest ta chmura dronow i dlaczego to zalatuje mass effectem
Q__
Moderator
#471 - Wysłana: 15 Gru 2015 10:26:38 - Edytowany przez: Q__
Odpowiedz 
mozg_kl2

Swoją drogą to jest zabawne... Pierwszy raz oglądałem ten trailer z niejakim entuzjazmem, pod wieczór zaś irytował mnie bardziej niż ten "jedenastki" kiedyś i w sumie gotów jestem zgodzić się z narzekaniami Mava na Lina, a Picarda na wszystko, co z tym reBootem związane, w części, która - domyślnie - ST XIII dotyczy*.

* Tj. jeśli miałbym napisać co na tej, trailerowej, podstawie antycypuję, to wziąłbym całą lemową krytykę pod adresem ST i pomnożył przez 10, a potem podniósł do przytomnie wysokiej potęgi i apriorycznie odniósł do "trzynastki". Twierdząc z góry, że nie wiem, co to jest, ale oglądać się tego nie daje... (Choć, owszem, w REN było dość podobnie, a we wcześniejszych produkcjach Abramsa tylko wizualnie lepiej i tak się nie burzyłem.) Duch Nemesis - najgorszej odsłony cyklu - unosi się bowiem nad tą jubileuszową produkcją...

Z tym, że mam wrażenie, że Beyond paradoksalnie zapisze się w historii Treka (ba, może już zapisał), a to za sprawą jednego zdania. To "This is where the frontier pushes back.", niezależnie od tego z jak słabego filmu będzie pochodzić, należy bowiem do onelinerów, które błyskawicznie zapadają w pamięć...

Ponadto mam też wrażenie, że abramsowska trylogia idzie w portretowaniu UFP w ślady Lucasa (co to chciał by Imperium było jej przyszłościową wersją) - Federacja postkelvinowska jest pokazana jako agresywna, krwiożercza i rozpychająca się, i zdaje się płacić za to coraz bardziej... Ciekawe przy tym czy na "trzynastce" historia Abrams Treka (przynajmniej tego kinowego) się zakończy, czy będzie jakiś ciąg dalszy...

ps. Jammer też zaważył trailer:
http://www.jammersreviews.com/st-films/beyond-trai ler.php
Elaan
Użytkownik
#472 - Wysłana: 15 Gru 2015 17:13:37
Odpowiedz 
Q__:
...ale jednego pozytywu się w niej doszukałem... /.../ w jednej ze scen machała bat'lethem...

Żartujesz, ale dla mnie to raczej śmiech przez łzy.
Za taką profanację Miecza Honoru każdy fan o klingońskiej duszy powinien ścigać reżysera i scenarzystów "trzynastki" z Qut'luchem w ręku.

Q__:
Swoją drogą: jaki sens - wziąć aktorkę o bliskowschodnich korzeniach, wziąć Afroamerykanina, a potem ich tak obkleić, że od białych się nie różnią?

Pupile J.J. Abramsa i logika to sprzeczność.
Swoją drogą: czemu ludzie na co dzień chyba dość niegłupi i kreatywni, wyłączają myślenie, kiedy biorą się za robienie filmu?

Q__:
Obok niezawodnego - jak widać - Karla Urbana...

Na szczęście, bo to już razem dwa plusy.
Grę reszty trudno ocenić, bo Sulu i Uhura tylko mignęli.
Za to widok Chekova w tej kurteczce z błazeńskimi naszywkami, dobija.
Q__
Moderator
#473 - Wysłana: 15 Gru 2015 21:07:36 - Edytowany przez: Q__
Odpowiedz 
Elaan

Elaan:
Żartujesz

Kiedy nawet nie... Bo jeśli dobrze widziałem i faktycznie to jest bat'leth, to ciekawi mnie historia za nim... Jakim cudem trafił w ręce pani Xindi-Skunk?

Elaan:
Swoją drogą: czemu ludzie na co dzień chyba dość niegłupi i kreatywni, wyłączają myślenie, kiedy biorą się za robienie filmu?

Też sobie zadaję to pytanie... :]

(W końcu znamy nawet czysto rozrywkowe, bezmyślne, blockbustery o dość logicznie poprowadzonej fabule... Czemu te spod znaku ST do nich nie należą?)

EDIT:
Kolejna recenzja trailera:
http://www.youtube.com/watch?v=UFpz9ZX8Loc
pitrock
Użytkownik
#474 - Wysłana: 16 Gru 2015 07:46:31
Odpowiedz 
Wybaczcie, że tak bezczelnie się wtrącę, ale wydaje mi się (choć może mylnie), że te niebieskie kurtki są bezpośrednim nawiązaniem do ENT? Charakterystyczna duża naszywka na ramieniu. Wnętrze statku też jakby przypomina okręty z ery ENT. Przypadek?
Dreamweb
Użytkownik
#475 - Wysłana: 16 Gru 2015 15:56:42
Odpowiedz 
A mundury z ENT były (a przynajmniej tak to odbierałem) inspirowane niebieskimi strojami załogi Phoenixa w First Contact. Akurat ten rodzaj zachowania ciągłości mi nie przeszkadza. Gorzej z tym, że w tych filmach po "reboocie" wprowadzono zdecydowanie za dużo typów mundurów dla załogi - na każdą okazję inny mundur.
Q__
Moderator
#476 - Wysłana: 16 Gru 2015 16:42:23
Odpowiedz 
pitrock

pitrock:
Charakterystyczna duża naszywka na ramieniu. Wnętrze statku też jakby przypomina okręty z ery ENT.

Cóż, obstawiam, że straciwszy Enterprise'a znajdą na planecie, na którą się ewakuowali - a konkretnie to chyba Scotty znajdzie (i uruchomi) - funkcjonalny stary statek GF*.

* Acz nie wykluczam też do końca opcji, że owa jednostka pochodzić będzie z przyszłości lub z wszechświata alternatywnego...

Dreamweb

Dreamweb:
Akurat ten rodzaj zachowania ciągłości mi nie przeszkadza.

Mnie też nie. Tylko te naramienniki...

Dreamweb:
Gorzej z tym, że w tych filmach po "reboocie" wprowadzono zdecydowanie za dużo typów mundurów dla załogi - na każdą okazję inny mundur.

Poniekąd jest to kontynuacja tego, co fundnęły nam TMP i ST II-VI, tylko tam te mundury były bardziej jednorodne stylistycznie...
Mav
Użytkownik
#477 - Wysłana: 16 Gru 2015 17:10:12
Odpowiedz 
Na trailerze mamy chyba sceny, gdzie atakowana jest Ziemia... Czyżby TRZECI raz z rzędu były jakieś wydarzenia na niej? Absurd. Ogólnie mam wrażenie, że film będzie toczył się tak: Enterprise wleci do układu gdzie rządzi rasa posiadająca ten rój, rój ten zniszczy okręt, a załoga większość filmu spędzi na tandetnej planecie pełnej kiczowatych Obcych (więzienie, obóz roju?), z której w końcu jakoś się wydostaną i będą lecieć (kilka sekund) na Ziemię, aby ocalić ją przed inwazją roju (pewnie będą mieli jakieś dane, broń czy coś, co powstrzyma rozpoczętą już inwazję).
Q__
Moderator
#478 - Wysłana: 16 Gru 2015 17:15:39 - Edytowany przez: Q__
Odpowiedz 
Mav

Mav:
Na trailerze mamy chyba sceny, gdzie atakowana jest Ziemia...

Tak, wygląda to jak Ziemia (choć teoretycznie mogłoby też być którąś z bardziej ludnych kolonii Federacji, ale znając lenistwo twórców Ziemię obstawiam). I patrząc na nagromadzenie mundurów tam można sądzić (acz głowy nie dam), że jest to ponownie San Francisco...

(I jeśli tak, to jedno trzeba Linowi & co pochwalić - ten Dubaj jest b. dobrze dobrany, godnie wypada w roli Federacyjnej Ziemi, łączy nowoczesność budowli z wszechobecnością zieleni, wygląda dość sielankowo. To - akurat - pewnie i sam G.R. by docenił.)

ps. Tymczasem Lin udzielił wywiadów:
http://www.slashfilm.com/star-trek-beyond-criticis ms
http://birthmoviesdeath.com/2015/12/15/star-trek-b eyond-will-politely-ignore-into-darkness
http://collider.com/star-trek-3-beyond-justin-lin- interview/
http://trekmovie.com/2015/12/15/41155/
http://trekcore.com/blog/2015/12/justin-lin-on-sta r-trek-beyond-trailer-and-more/
http://www.treknews.net/2015/12/16/justin-lin-reac ts-criticism-star-trek-beyond-trailer/
I wiemy już, że bohater negatywny nazywa się Kraal. (Oraz, że ma być zero aluzji do wydarzeń z "dwunastki".)
mozg_kl2
Użytkownik
#479 - Wysłana: 16 Gru 2015 18:02:31
Odpowiedz 
Q__:
Teoretycznie możliwe. Tylko czy Paramount zdecyduje się cokolwiek poprawiać (patrząc na to jak - od NEM - traktuje Treka*)?

Z perspektywy Paramountu inwestycja w treka się zwraca. Oni nie mają powodów do narzekań. Nas tylko serce boli jak widzimy co się dzieje z ukochaną marką.

Q__:
Poza tym to wyciek zaledwie parę dni przed oficjalną premierą tego teasera...

nowa teoria pro paramountowa. Może ten trailer jest celowo tak zmontowany, aby zarzucić haczyk na fanów SW. Za tym przemawia pierwotna data premiery trailera czyli 18 grudnia przed seansami z SW. Następne trailer mogą jużbyć bardziej trekowe.

https://archive.4plebs.org/boards/s4s/image/1415/87/1415875534612.jpg

Q__:
historia Abrams Treka (przynajmniej tego kinowego) się zakończy, czy będzie jakiś ciąg dalszy...

Q__:
abramsowska trylogia

zapowiedziano już ep 4, wróć ST14. Premiera 2019 rok.

Q__:
Jakim cudem trafił w ręce pani Xindi-Skunk?

Taki bathlet można kupić w każdym klingońskim sklepie w naszej galaktyce. Imperium nie ma z tym nic wspólnego.

Q__:
tylko tam te mundury były bardziej jednorodne stylistycznie...

ekhm

http://www.ex-astris-scientia.org/gallery/stmagazine/uniforms-2266-1.jpg

http://www.startrek.pl/res/images/galleries/011/tmp-uniforms5.jpg

http://www.startrek.pl/res/images/galleries/012/twok-uniforms2.jpg

http://www.ex-astris-scientia.org/inconsistencies/ uniforms1.htm

ogólnie mundury w treku to zawsze był burdel na gondolach.
Q__
Moderator
#480 - Wysłana: 16 Gru 2015 18:22:07 - Edytowany przez: Q__
Odpowiedz 
mozg_kl2

mozg_kl2:
Może ten trailer jest celowo tak zmontowany, aby zarzucić haczyk na fanów SW.

Jest to prawdopodobne. Nawet bardzo. (Niemniej: było z czego to zmontować.)

mozg_kl2:
Taki bathlet można kupić w każdym klingońskim sklepie w naszej galaktyce. Imperium nie ma z tym nic wspólnego.

I to byłoby b. piękne - nie sytuacja, w której dostaliśmy gotową odpowiedź skąd się wziął, a raczej taka, zostawiająca pole do fanowskich analiz, do snucia hipotez... Ja, tak naprawdę, nie chcę wiedzieć skąd się wziął ten ew. bat'leth, ja chcę móc stworzyć sobie jego historię - a może cały pakiet możliwych historii - w głowie...*

* I podzielić się nim(i) forumowo...

mozg_kl2:
ekhm

Nie zrozumieliśmy się. Nigdy nie twierdziłem, że wszystkie mundury, które nosiła załoga Kirka w Prime Timeline to był ten sam styl...

Chodziło mi o to, że zarówno TMP i jak i TWoK z kontynuacjami wprowadzały na swój użytek cały zestaw mundurów na różne okazje, ale były one dość spójne stylistycznie (te z TMP pomiędzy sobą, te z ST II-VI też pomiędzy sobą; nie te z TMP z tymi z TWoK).

mozg_kl2:
ogólnie mundury w treku to zawsze był burdel na gondolach.

Co prawda, to prawda. Acz faktem jest, że nigdy nie dostaliśmy chyba tylu ich zmian, co w nowych filmach...
 Strona:  ««  1  2  ...  14  15  16  17  18  ...  30  31  »» 
USS Phoenix forum / Star Trek XI / Startrek XIII - o czym mógłby J.J.Abrams nakręcić?

Twoja wypowiedź
Styl pogrubiony  Styl pochylony  Obraz Łącza  URL Łącza  :) ;) :-p :-( Więcej emotikon...  Wyłącz emotikony

» Login  » Hasło 
Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą tutaj pisać. Zaloguj się przed napisaniem wiadomości albo zarejstruj najpierw.

Wygenerowane przez miniBB®

© Copyright 2001-2009 by USS Phoenix Team.   Dołącz sidebar Mozilli.   Konfiguruj wygląd.
Część materiałów na tej stronie pochodzi z oryginalnego serwisu USS Solaris za wiedzą i zgodą autorów.
Star Trek, Star Trek The Next Generation, Deep Space Nine, Voyager oraz Enterprise to zastrzeżone znaki towarowe Paramount Pictures.

Pobierz Firefoksa!