USS Phoenix
Logo
USS Phoenix forum / Star Trek XI / dzis Star Trek 2009 w TVN 22.45

Autor Wiadomość
krzychu
Użytkownik
#1 - Wysłana: 15 Lut 2013 20:31:23
Odpowiedz 
jak w temacie mozna ogladac
Seybr
Użytkownik
#2 - Wysłana: 15 Lut 2013 20:45:16
Odpowiedz 
Czy trzeba otwierać nowy temat, sensacja aż taka ? Przecież istnieje temat o ST XI. Jest na TVN i nie mam zamiaru oglądać reklam przerywanych filmem.
mozg_kl2
Użytkownik
#3 - Wysłana: 15 Lut 2013 20:46:44
Odpowiedz 
Pisałem o tym tygodniu2 tyg temu
biter
Użytkownik
#4 - Wysłana: 15 Lut 2013 20:56:12
Odpowiedz 
Ja się moge mylić ale chyba jest już drugi raz na TVN, conajmniej drugi.
Bardziej mnie bawi, że to Van Helsing jest Megahitem - choć właściwie to Helsinga chętnie oglądam jak ST:XI.

mozg_kl2
Się zgadza.
krzychu
Użytkownik
#5 - Wysłana: 15 Lut 2013 20:59:40
Odpowiedz 
ja czytam w programie TV ze Star Trek 2009 powstal w skutek wspolpracy amerykansko-niemieckiej
Slovaak
Użytkownik
#6 - Wysłana: 15 Lut 2013 23:45:31
Odpowiedz 
Usłyszałem z drugiego pokoju i poszedłem się tylko upewnić ale oglądać nie będę.
Eviva
Użytkownik
#7 - Wysłana: 16 Lut 2013 07:53:46
Odpowiedz 
krzychu:
ja czytam w programie TV ze Star Trek 2009 powstal w skutek wspolpracy amerykansko-niemieckiej

Abrams jest niemieckim Żydem podobno.... A może to Orci?
Seybr
Użytkownik
#8 - Wysłana: 16 Lut 2013 10:11:33
Odpowiedz 
Eviva

I już wiadomo dla czego nie ma muzułmanów w treku :P.
Eviva
Użytkownik
#9 - Wysłana: 16 Lut 2013 10:55:04
Odpowiedz 
Seybr

Ściśle rzecz biorąc mamy muzułmanów, czy raczej kulturę muzułmanopodobną w Star Treku, konkretnie w TOS... ale nie są pokazani zbyt zachęcająco. Choć i z nimi Kirkowi udaje się dogadać.
Seybr
Użytkownik
#10 - Wysłana: 16 Lut 2013 11:57:12
Odpowiedz 
Eviva:
Choć i z nimi Kirkowi udaje się dogadać.

O kim ty mówisz ? Nie przypominam sobie, jaki to odcinek ?
Eviva
Użytkownik
#11 - Wysłana: 16 Lut 2013 13:30:20 - Edytowany przez: Eviva
Odpowiedz 
Seybr

"Friday's child" - patriarchalna kultura Capellan. kobiety nie może dotknąć nikt poza jej krewnym, chodzi z zasłoniętą twarzą, a dziecko, które urodzi, należy do mężczyzny. Analogia az nadto widoczna.
Mav
Użytkownik
#12 - Wysłana: 16 Lut 2013 14:10:26 - Edytowany przez: Mav
Odpowiedz 
Niewiarygodne Picard, który niby tak wielce unika Treka Abramsa i nie chcę o nim dyskutować, włazi na profil filmu w filmweb i rozpisuję się jak szalony....

http://www.filmweb.pl/film/Star+Trek-2009-324810/d iscussion/jak+nie+przepadam+za+serialem,1919318

I to trzy lata po premierze.... I co tu myśleć o takim osobniku? I oczywiście nie udzielał się tylko w tym zalinkowanym temacie. Jest tam całe mnóstwo jego obszernych wpisów rozsianych po całym dziale poświęconym 11.

Eviva:
"Friday's child" - patriarchalna kultura Capellan. kobiety nie może dotknąć nikt poza jej krewnym, chodzi z zasłoniętą twarzą, a dziecko, które urodzi, należy do mężczyzny. Analogia az nadto widoczna.

No i teraz należy sobie zadać pytanie, czy Federacja pozwoliłaby, aby zaczęli się panoszyć w ich świecie ze swoimi zasadami, a potem jeszcze usiłować zmieniać jej obywateli w imię ich kultury? Oczywiście, że nie. Mogliby współtworzyć Federacje tylko wtedy, gdyby przestrzegali jej zasad i wartości, szanowali wolność, równość itd. Musieliby porzucić swoje dawne, niedopuszczalne w świecie Federacji praktyki. Kirk może i się z nimi dogadał i może on i Federacja szanują ich kulturę, ale tylko na odległość, gdy jest ona poza Federacją i jej nie zagraża - daje do myślenia?
mozg_kl2
Użytkownik
#13 - Wysłana: 16 Lut 2013 20:44:14
Odpowiedz 
Eviva:
Żydem

Jak 90% ludzi w Hollywood. Do tego większość z nim jest czerwonych w swoich poglądach.

Wczoraj oglądałem treka i tak mnie naszła refleksja na temat Wolkan. Odniosłem wrażenie, że owi Wolkanie są kulturą mocno faszyzująca i eugeniczną. Patrząc na to jak traktowali ludzi od pierwszego kontaktu (hamowanie rozwoju, szukanie dziury w całym), do tego poczucie wyższości w kontaktach z innymi rasami (my i nasza logika. Wystarczy popatrzeć jak traktowali Spocka ze względu na to, że jego matka była Ziemianką. Nazywano to wprost skazą.
FederacyjneMSZ
Użytkownik
#14 - Wysłana: 17 Lut 2013 01:32:31
Odpowiedz 
mozg_kl2

mozg_kl2:
Nazywano to wprost skazą.

Mimo mojej niechęci to tego czegoś, to spodobała mi się scena kiedy ojciec Spocka pięknie powiedział, że to ogromny dar bycie dzieckiem dwóch światów.
biter
Użytkownik
#15 - Wysłana: 17 Lut 2013 07:24:36
Odpowiedz 
FederacyjneMSZ:
to ogromny dar bycie dzieckiem dwóch światów.

Zgadzam się, jest to jeden z niewielu naprawdę dobrych tekstów w filmie. Ojciec Spocka wypowiada, zdaje się trzy albo cztery zdania i jeden równoważnik, ale wszystkie są udane.
Odpowiedź "Było to logiczne(...)" na pytanie, dlaczego ożenił się z matką spocka, powinno stać się kanonem dla wszystkich żonatych mężczyzn.
Seybr
Użytkownik
#16 - Wysłana: 17 Lut 2013 08:42:11 - Edytowany przez: Seybr
Odpowiedz 
biter:
Odpowiedź "Było to logiczne(...)" na pytanie, dlaczego ożenił się z matką spocka, powinno stać się kanonem dla wszystkich żonatych mężczyzn.

Jak bym myślał logicznie to bym ślubu nie brał za drugim razem. Do takiego wniosku dochodzi wielu chłopa. Część w życiu tego nie powie, bo się boi. W następnym życiu wybieram opcje. Każda baba w innym porcie kosmicznym.
Eviva
Użytkownik
#17 - Wysłana: 17 Lut 2013 09:33:45
Odpowiedz 
mozg_kl2:
Jak 90% ludzi w Hollywood.

Ja im z tego zarzutu nie robię, po prostu stwierdziłam fakt.

mozg_kl2:
Wczoraj oglądałem treka i tak mnie naszła refleksja na temat Wolkan. Odniosłem wrażenie, że owi Wolkanie są kulturą mocno faszyzująca i eugeniczną

Jak widać, takie podejście jest logiczne. Widzą własną wyższość technologiczna i kulturową, co nie znaczy, że wprost gardzą innymi rasami - po prostu nie uważają ich za równe sobie. Ludzie mogą lubić małpy, ale nie dopuszcza ich do obsługi elektrowni - ta sama proporcja.
mozg_kl2
Użytkownik
#18 - Wysłana: 17 Lut 2013 10:25:43
Odpowiedz 
FederacyjneMSZ:
ojciec Spocka

No tyle, że nowy ojciec Spocka ma się nijak do oryginalnego Sarek, który zawsze przeciągał syna na "Wolkańska stronę", stale wypominając mu aby unikał swojej ziemskiej ułomności.

Eviva:
Ja im z tego zarzutu nie robię, po prostu stwierdziłam fakt.

me too

Eviva:
, że wprost gardzą innymi rasami - po prostu nie uważają ich za równe sobie

Czy uważanie się za lepszych od innych nie jest formą pogardy dla pozostałych ras? Porównanie z ludzmi i małpami jest nie trafione bo to nie ten poziom rozwoju. Małpy nie zbudował technologicznej cywilizacji, zdolnej do podróży gwiezdnych
Eviva
Użytkownik
#19 - Wysłana: 17 Lut 2013 11:09:56
Odpowiedz 
mozg_kl2:
Małpy nie zbudował technologicznej cywilizacji, zdolnej do podróży gwiezdnych

Jeszcze
FederacyjneMSZ
Użytkownik
#20 - Wysłana: 17 Lut 2013 18:59:54 - Edytowany przez: FederacyjneMSZ
Odpowiedz 
mozg_kl2:
No tyle, że nowy ojciec Spocka ma się nijak do oryginalnego Sarek, który zawsze przeciągał syna na "Wolkańska stronę", stale wypominając mu aby unikał swojej ziemskiej ułomności.

Ale ja chciałem coś pozytywnego znaleźć w tym "dziele". Tam wszystko się nie klei..
Korrd
Użytkownik
#21 - Wysłana: 18 Lut 2013 08:48:15
Odpowiedz 
FederacyjneMSZ:
Ale ja chciałem coś pozytywnego znaleźć w tym "dziele".

Bardzo ambitne wyzwanie przed sobą postawiłeś, nie martw się, że poniosłeś klęskę
FederacyjneMSZ
Użytkownik
#22 - Wysłana: 18 Lut 2013 18:18:38 - Edytowany przez: FederacyjneMSZ
Odpowiedz 
Korrd

Klęska to jest ten film. Ten cukrowy, przesłodzony obraz dobijał mnie. Picardowe filmy (można je lubić bądź nie) miały ten realizm, okręty wyglądały stonowaniej i budziły respekt

Tutaj mamy zniszczony Romulus, zniszczony Volcan, a dominują kolory z Love Parade. a Enterpisse wyglądał prawie jak Statek Miłości...

Cóż, przecież Trek ma odzwierciedlać rzeczywistość....
Q__
Moderator
#23 - Wysłana: 18 Lut 2013 18:23:26
Odpowiedz 
FederacyjneMSZ

FederacyjneMSZ:
Ten cukrowy, przesłodzony obraz dobijał mnie.

Hmmm? Ta bójka w barze i te industrialne odrapane wnętrza były takie słodziutkie?
FederacyjneMSZ
Użytkownik
#24 - Wysłana: 18 Lut 2013 19:15:40
Odpowiedz 
Q__:
Ta bójka w barze i te industrialne odrapane wnętrza były takie słodziutkie?

jak na długi film to chyba za mało...
Elaan
Użytkownik
#25 - Wysłana: 18 Lut 2013 19:29:17 - Edytowany przez: Elaan
Odpowiedz 
FederacyjneMSZ:
Ten cukrowy, przesłodzony obraz dobijał mnie.

Ciekawe, bo ja jakoś tego nie odczułam.
Wnętrza Kelvina były funkcjonalne, ale dość ciasne, szare, i daleko im było do luksusu Galaxy.
Maszynownia Enterprise - ponoć nówki wprost ze stoczni - przypomina raczej czasy Titanica, niż epokę lotów kosmicznych.
Stacja, na którą zesłano Scotty`ego też nie błyszczy: kanciaste pomieszczenia z gotowych kontenerów, zaspokajające zapewne jedynie podstawowe potrzeby, częściowo zaciemnione, by zużywać minimum energii.
Do tego obdrapane promy, ponury bar dla kadetów i pełna kurzu, piaszczysta wiejska droga przez pola Iowy.
Nawet aula Akademii jest, mimo odpowiednich rozmiarów, wnętrzem skromnym i prostym, nie odzwierciedlającym znaczenia tej uczelni, ani dumy Floty.
Seybr
Użytkownik
#26 - Wysłana: 18 Lut 2013 19:58:53
Odpowiedz 
FederacyjneMSZ

Gdzie ty widzisz cukierkowość. Ja widzę w Picardowskim TMP. Taka przepiękna załoga, bez skazy. Temperament jak u Niemca czy ich aut ;].
krzychu
Użytkownik
#27 - Wysłana: 18 Lut 2013 21:38:30 - Edytowany przez: krzychu
Odpowiedz 
ten film dziala na ludzkie emocje jakby obca zaawansowana cywilizacja dzialala

sa takie sceny w obecnym SF

najlepiej to widac w zaawansowanej medycynie w terminator ocalenie gdy rekonstruuja marcusa

czasy TOS gdy to ludzie byli kreatywni i rzadzili swiatem dawno minely

USS Phoenix forum / Star Trek XI / dzis Star Trek 2009 w TVN 22.45

Twoja wypowiedź
Styl pogrubiony  Styl pochylony  Obraz Łącza  URL Łącza  :) ;) :-p :-( Więcej emotikon...  Wyłącz emotikony

» Login  » Hasło 
Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą tutaj pisać. Zaloguj się przed napisaniem wiadomości albo zarejstruj najpierw.

Wygenerowane przez miniBB®

© Copyright 2001-2009 by USS Phoenix Team.   Dołącz sidebar Mozilli.   Konfiguruj wygląd.
Część materiałów na tej stronie pochodzi z oryginalnego serwisu USS Solaris za wiedzą i zgodą autorów.
Star Trek, Star Trek The Next Generation, Deep Space Nine, Voyager oraz Enterprise to zastrzeżone znaki towarowe Paramount Pictures.

Pobierz Firefoksa!