USS Phoenix
Logo
USS Phoenix forum / Star Trek XI / "Star Trek 2009" - przekład
 Strona:  ««  1  2  3  4  5  6  7  8  9  10  11 
Autor Wiadomość
Jo_anka
Użytkownik
#301 - Wysłana: 4 Lut 2012 23:49:56
Odpowiedz 
Elaan
Eviva

Sfinksy?
Elaan
Użytkownik
#302 - Wysłana: 5 Lut 2012 00:00:08
Odpowiedz 
Jo_anka

Tak, tak się nazywa ta rasa kotów ze względu na podobieństwo do starożytnych egipskich figurek, przedstawiających boginię Bast.
Pierwsze kocięta urodziły się wskutek naturalnej mutacji genetycznej w 1966 r w Kanadzie.
krzychu
Użytkownik
#303 - Wysłana: 5 Lut 2012 01:33:57
Odpowiedz 
a taki ?

kot
Eviva
Użytkownik
#304 - Wysłana: 5 Lut 2012 09:16:47
Odpowiedz 
krzychu

Kochane cudeńko
Elaan
Użytkownik
#305 - Wysłana: 5 Lut 2012 13:06:04
Odpowiedz 
krzychu:
a taki ?

Śliczny. Spojrzenie tych ślepków jest jak spojrzenie dziecka: To świat jest aż taki duży?
Jo_anka
Użytkownik
#306 - Wysłana: 5 Lut 2012 14:31:36
Odpowiedz 
TElaan

Sorry, byłam zbyt lakoniczna. Historię rasy kotów Sfinksów znam od dawna - w domu nieaktywnych kociarzy (do dziś nie jestem w stanie zastąpić zmarłej kotki), znajdzie się parę książek o kotach...

W moim pytaniu, chodziło mi o to czy Wasze koty, to Sfinksy? Ja nigdy ich nie widziałam 'na żywo', znam je tylko ze zdjęć lub filmów. A to rzadka rasa.
Eviva
Użytkownik
#307 - Wysłana: 5 Lut 2012 17:38:28
Odpowiedz 
Jo_anka

Ja je znam z wystawy kotów rasowych. Jednego nawet pozwolono mi pogłaskać. Ogromnie przyjacielski i w dotyku miły jak zamsz
Elaan
Użytkownik
#308 - Wysłana: 5 Lut 2012 18:09:40
Odpowiedz 
Jo_anka

Ja nie mam kota rasy Sfinks, tylko moja sesyjna bohaterka, Lena.
Nigdy nie miałam okazji widzieć ich z bliska, choć od dawna mi się podobają.
To rasa kosztowna i wymagająca troskliwej opieki, której ja obecnie nie mogłabym takiemu zwierzęciu zapewnić.
Jo_anka
Użytkownik
#309 - Wysłana: 5 Lut 2012 23:24:12
Odpowiedz 
Elaan:
To rasa kosztowna i wymagająca troskliwej opieki,

Właśnie dlatego się tak zdziwiłam. Oczywiście każdy kot rządzi , ale wokół Sfinksa niemalże się 'Świat kręci', to jedna z najbardziej wymagających opieki ras kocich, o ile nie najbardziej wymagająca.
Elaan
Użytkownik
#310 - Wysłana: 6 Lut 2012 15:02:18 - Edytowany przez: Elaan
Odpowiedz 
Jo_anka

Pielęgnacja sfinksa jest nie tyle trudna co czasochłonna.
Kąpiel raz na 2-3 tygodnie to przecież zwykła rzecz także w przypadku posiadania psa - zwłaszcza małego.
To samo dotyczy szczotkowania zębów.
Nie są też aż tak bardzo wybredne, jeśli chodzi o jedzenie - po prostu potrzebują więcej mięsa ze względu na metabolizm.
A jeśli chodzi o czekoladę czy owoce to moja suczka też za nimi przepadała.
 Strona:  ««  1  2  3  4  5  6  7  8  9  10  11 
USS Phoenix forum / Star Trek XI / "Star Trek 2009" - przekład

Twoja wypowiedź
Styl pogrubiony  Styl pochylony  Obraz Łącza  URL Łącza  :) ;) :-p :-( Więcej emotikon...  Wyłącz emotikony

» Login  » Hasło 
Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą tutaj pisać. Zaloguj się przed napisaniem wiadomości albo zarejstruj najpierw.

Wygenerowane przez miniBB®

© Copyright 2001-2009 by USS Phoenix Team.   Dołącz sidebar Mozilli.   Konfiguruj wygląd.
Część materiałów na tej stronie pochodzi z oryginalnego serwisu USS Solaris za wiedzą i zgodą autorów.
Star Trek, Star Trek The Next Generation, Deep Space Nine, Voyager oraz Enterprise to zastrzeżone znaki towarowe Paramount Pictures.

Pobierz Firefoksa!