USS Phoenix
Logo
USS Phoenix forum / Star Trek XI / Star Trek XII - wieści i przecieki
 Strona:  ««  1  2  3  ...  72  73  74  75  76  77  78  »» 
Autor Wiadomość
Q__
Moderator
#2191 - Wysłana: 8 Maj 2013 19:53:03
Odpowiedz 
Eviva

Eviva:
Może kolega Picard żyje do tyłu? To się nazywa bodajże kontramocja

Sądzisz, że za dużo naczytał się "Wbrew wskazówkom zegara" Dicka?
mozg_kl2
Użytkownik
#2192 - Wysłana: 8 Maj 2013 20:15:48
Odpowiedz 
Eviva:
Dałeś mi solidny powód do samobójstwa.

To szantaż moralny?
Eviva
Użytkownik
#2193 - Wysłana: 8 Maj 2013 20:20:45
Odpowiedz 
Q__:
Sądzisz, że za dużo naczytał się "Wbrew wskazówkom zegara" Dicka?

A może czytał Strugackich "Poniedziałek zaczyna się w sobotę"? Też możliwe.

mozg_kl2:
To szantaż moralny?

Skądże znowu. To stwierdzenie faktu.
mozg_kl2
Użytkownik
#2194 - Wysłana: 8 Maj 2013 20:22:19
Odpowiedz 
Eviva:
Skądże znowu. To stwierdzenie faktu.

Co masz do entka i czemu chcesz to zwalić na mnie?
Elaan
Użytkownik
#2195 - Wysłana: 8 Maj 2013 21:19:40 - Edytowany przez: Elaan
Odpowiedz 
Eviva:
Dałeś mi solidny powód do samobójstwa.

Ależ Evivo, czy warto umierać z powodu Archera?
No, chyba że za Portosa, bo to najprzystojniejszy facet na pokładzie NX-O1.

a
Mav
Użytkownik
#2196 - Wysłana: 9 Maj 2013 15:37:39
Odpowiedz 
Jeden nowy spot i klip, zatytułowane "Beginning" i 'Into The Volcano' (zawierają nowe sceny):

http://www.youtube.com/watch?v=bODb6QT39-Q&feature =player_embedded

http://www.youtube.com/watch?v=XC7G8vXWL9I
Q__
Moderator
#2197 - Wysłana: 9 Maj 2013 15:41:35 - Edytowany przez: Q__
Odpowiedz 
Mav

Na jutro będą jak znalazł.

ps. Rzuć okiem do topicu o Sekcji 31, a wcześniej/potem do tego co Wikipedia pisze o "dwunastce"; będziesz zadowolony (jak sądzę)
Mav
Użytkownik
#2198 - Wysłana: 9 Maj 2013 16:01:16
Odpowiedz 
Q__:
a wcześniej/potem do tego co Wikipedia pisze o "dwunastce"; będziesz zadowolony (jak sądzę)

Wiesz, muszę się jednak powstrzymać przed tym streszczenie... I tak już wiem za dużo, a chciałbym jednak mieć jakąś radość z poznawania filmu także w kinie Tak tylko ogólnikowo spojrzałem głownie na początek tego streszczenia i już byłem zadowolony, więc zostawię coś także dla kina
Eviva
Użytkownik
#2199 - Wysłana: 9 Maj 2013 17:38:46
Odpowiedz 
mozg_kl2:
Co masz do entka i czemu chcesz to zwalić na mnie?

Nic nie mam. Uwielbiam ENT. Poraziło mnie to, ze mamy w jakiejś sprawie zbieżne gusty, tragedia.

Elaan:
chyba że za Portosa, bo to najprzystojniejszy facet na pokładzie NX-O1.

Zdecydowanie. Cudne uszy i pyszczek najsłodszy
Q__
Moderator
#2200 - Wysłana: 10 Maj 2013 00:39:03 - Edytowany przez: Q__
Odpowiedz 
No i proszę... Są inteligentne dialogi, jest Kirk zdający egzamin z przywództwa, są natchnione monologi villaina, są wątki post-9/11, są nawet nowe, mogące inspirować, technologie:
http://www.livemint.com/Leisure/9BSacd8cvOTX7PWJSJ 4QIM/Film-Review--Star-Trek-Into-Darkness.html
Nie sądzę, by wyszło arcydzieło, ale wystarczy mi inteligentna rozrywka klasy "Avatara" (z mniejszą ilością świecenia), bym był zadowolony, że w końcu nie NEM i nie TFF, a coś oglądalnego.
krzychu
Użytkownik
#2201 - Wysłana: 10 Maj 2013 04:45:54
Odpowiedz 
swiat 2 maj polska 31 maj 2013

czemu trzeba tak dlugo czekac zeby ogladnac nowego treka na duzym ekranie ?
Toudi
Użytkownik
#2202 - Wysłana: 10 Maj 2013 06:59:41
Odpowiedz 
Australia miała już w kwietniu...
Q__
Moderator
#2203 - Wysłana: 10 Maj 2013 08:58:19 - Edytowany przez: Q__
Odpowiedz 
Widzę, że jednak nie możecie się doczekać?

ps. sugerowałem Delcie, że wątek krwi Khana ma związek z "Pieśnią krwi" Beara i proszę bardzo, okazuje się, że nie jest to moja fan-teoria, a fakt ekranowy:
http://en.memory-alpha.org/wiki/Platelet
Czyli o ile da się mówić o ogranym schemacie, o tyle raczej trzeba będzie pochwalić inspirowanie się klasyką SF niż ganić buraka.

EDIT: a tu coś a'propos "dwunastki" i problemu terroryzmu:
http://www.heraldsun.com.au/entertainment/movies/s tar-trek-into-the-darkness-release-not-insensitive -director-jj-abrams-says/story-e6frf9h6-1226627299 328
Jo_anka
Użytkownik
#2204 - Wysłana: 11 Maj 2013 02:23:23
Odpowiedz 
Chyba mamy szansę na solidną produkcję - ocenianą na 3-4 na 5 w recenzjach anglojęzycznych. Nieźle. Arcydzieła się nie spodziewałam, ale jeżeli dadzą nam film na niezłym poziomie, to już dobrze.
biter
Użytkownik
#2205 - Wysłana: 12 Maj 2013 18:11:05
Odpowiedz 
Dla kochających mocne doznania estetyczne, którzy jeszcze nie widzieli. Oto nowy Klingon:
http://cdn1.screenrant.com/wp-content/uploads/star -trek-darkness-klingon.jpg
mozg_kl2
Użytkownik
#2206 - Wysłana: 12 Maj 2013 19:43:45 - Edytowany przez: mozg_kl2
Odpowiedz 
krzychu:
swiat 2 maj polska 31 maj 2013

czemu trzeba tak dlugo czekac zeby ogladnac nowego treka na duzym ekranie ?

Premiera światowa jest 16 maja, wcześniej to były pokazy prasowe. Nie ma co narzekać, bo oryginalnie mieliśmy mieć premierę pod koniec czerwca a w Argentynie mają 18 sierpnia

BTW jest już opis filmu jakby ktoś był zainteresowany
segi
Użytkownik
#2207 - Wysłana: 12 Maj 2013 20:15:39
Odpowiedz 
Witam wszystkich.
Forum śledzę od lat, ale jakoś mnie nigdy nie korciło żeby wtrącać swoje trzy grosze. Przy okazji XII postanowiłem jednak włączyć się do dyskusji.

Mieszkam obecnie w UK i miałem przyjemność już obejrzeć nowy film Abramsa. Przyjemność, bowiem uważam, że jest całkiem dobry i przede wszystkim lepszy niż XI.

Na pewno fabularnie jest ciekawiej, a i główne postacie mają więcej życia w sobie. Nie będę spojlerować, ale naprawdę uważam, że warto wybrać się do kina na nowego Treka.

Chciałbym także wtrącić uwagę odnośnie tej masy fragmentów filmu jakie publikowane są na portalu - osobiście jeśli interesuje mnie jakiś film staram się zawsze unikać czegokolwiek co mogłoby zdradzić jego treść. Po co psuć sobie przyjemność z odkrywania fabuły w kinie?

Nie rozumiem także osób, które nadmiernie psioczą na to co robi z Trekiem Abrams. Zmiany w formule były potrzebne już dawno i w gruncie rzeczy dobrze, że to on się za nas wziął, a nie jakiś M. Bay czy inny cudak. Abrams daje nam nadzieje na rozwój marki.
Mav
Użytkownik
#2208 - Wysłana: 12 Maj 2013 21:09:12 - Edytowany przez: Mav
Odpowiedz 
segi:
Forum śledzę od lat, ale jakoś mnie nigdy nie korciło żeby wtrącać swoje trzy grosze. Przy okazji XII postanowiłem jednak włączyć się do dyskusji.

Jest nowy trek, wiec jest o czym dyskutowac I dobrze, bo dyskusje o starym treku juz nic nowego nie wprowadzaja, zapetlaja sie.

segi:
Mieszkam obecnie w UK i miałem przyjemność już obejrzeć nowy film Abramsa. Przyjemność, bowiem uważam, że jest całkiem dobry i przede wszystkim lepszy niż XI.

Na pewno fabularnie jest ciekawiej, a i główne postacie mają więcej życia w sobie. Nie będę spojlerować, ale naprawdę uważam, że warto wybrać się do kina na nowego Treka.

Cieszy fakt, ze zdecydowana wiekszosc pierwszych opini ludzi, ktorzy byli na filmie, jest pozytywna.

segi:
Nie rozumiem także osób, które nadmiernie psioczą na to co robi z Trekiem Abrams. Zmiany w formule były potrzebne już dawno i w gruncie rzeczy dobrze, że to on się za nas wziął, a nie jakiś M. Bay czy inny cudak. Abrams daje nam nadzieje na rozwój marki.

Ja tez nie rozumiem. Wydaje mi sie, ze jeden z powodow to porownywanie nowego treka do TNG i pozostalych serialow z lat 90. A jak wiadomo to troche inne klimaty niz TOS i filmy z jego obsada.

EDIT:

mozg_kl2:
Premiera światowa jest 16 maja, wcześniej to były pokazy prasowe. Nie ma co narzekać, bo oryginalnie mieliśmy mieć premierę pod koniec czerwca a w Argentynie mają 18 sierpnia

W Japonii 23 sierpnia...

mozg_kl2:
BTW jest już opis filmu jakby ktoś był zainteresowany

Streszczenie, czy coś bardziej szczegółowego?
Q__
Moderator
#2209 - Wysłana: 13 Maj 2013 01:12:16
Odpowiedz 
biter

biter:
Oto nowy Klingon:

Wrzucałem na main site. Na oko typ changopodobny, jak mówiłem.
Mav
Użytkownik
#2210 - Wysłana: 13 Maj 2013 11:45:08
Odpowiedz 
Q__
Moderator
#2211 - Wysłana: 13 Maj 2013 15:37:48 - Edytowany przez: Q__
Odpowiedz 
Mav

Mav:
Ciekawe jaki osiagnie finalny wynik.

Pytanie brzmi raczej: czy pobije rekord TMP w wynikach finansowych po-uwzględnieniu-inflacji, czy nie.

"Jedenastce" w skali globalnej się to nie udało:

Star Trek: The Motion Picture $398million US dollars
Star Trek (2009) $385million
Star Trek IV: The Voyage Home $257million
Star Trek: First Contact $244million
Star Trek II: The Wrath of Khan $237million
Star Trek: Generations $206million
Star Trek III: The Search for Spock $186million
Star Trek: Insurrection $180million
Star Trek VI: The Undiscovered Country $165million
Star Trek V: The Final Frontier $127million
Star Trek: Nemesis $83million

W skali USA - przeciwnie:
http://www.trekbbs.com/showthread.php?t=96956
Mav
Użytkownik
#2212 - Wysłana: 13 Maj 2013 16:04:29 - Edytowany przez: Mav
Odpowiedz 
Q__:
Pytanie brzmi raczej: czy pobije rekord TMP w wynikach finansowych po-uwzględnieniu-inflacji, czy nie.

Trochę to jednak nieuczciwa rywalizacja TMP to był pierwszy kinowy trek po wielu latach od zakończenia TOS-a, a więc ludzie byli spragnieni Star Treka. Do tego jaką konkurencję ma w kinach Into Darkness, a jaką miał TMP?

Poza tym TMP, po uwzględnieniu inflacji, pokonała już "jedenastka":

http://www.boxofficemojo.com/franchises/chart/?id= startrek.htm (druga tabela)

Skoro Into Darkness ma lepsze otwarcie jak narazie od "jedenastki" to wydaję się kwestią czasu, aż Into Darkness stanie się najbardziej dochodowym ST.

Q__:
"Jedenastce" w skali globalnej się to nie udało:

W skali globalnej jakoś nie znalazłem, ale różnice między "11" a TMP, są tak małe, że raczej Into Darkness wskoczy na pierwsze miejsce.
Q__
Moderator
#2213 - Wysłana: 13 Maj 2013 16:28:33 - Edytowany przez: Q__
Odpowiedz 
Mav

Mav:
Poza tym TMP, po uwzględnieniu inflacji, pokonała już "jedenastka"

To jest ta skala USA, o której mówiłem.

Mav:
różnice między "11" a TMP, są tak małe, że raczej Into Darkness wskoczy na pierwsze miejsce.

Na jedno szkoda mi będzie TMP, na drugie... będzie to b. wyraźny dowód, że Trek żyje i rozwija się . Życzę także Into Darkness stanięcia na podium obok TMP i TWoK jako trzeci najlepszy kinowy Trek pod względem intelektualnym, artystycznym, jak zwał... Bo Trek zasługuje na dobre filmy.
mozg_kl2
Użytkownik
#2214 - Wysłana: 13 Maj 2013 16:33:10 - Edytowany przez: Moderator
Odpowiedz 
opis filmu z wikipedii UWAGA MEGA SPOILER

The USS Enterprise is sent to observe Planet Nibiru, finding a volcano on the verge of erupting and wiping out its primitive inhabitants. During a mission to halt the eruption, first officer Spock's life is jeopardized, forcing Kirk to break the "Prime Directive", revealing the Enterprise to the planet's civilization during Spock's rescue. A number of indigenous people begin to worship the ship as it leaves. Called back to Earth, Kirk is demoted to First Officer and Admiral Pike re-assumes command of the Enterprise. Shortly afterward, Starfleet agent John Harrison bombs a secret "Section 31" installation in London. Pike and his first officer attend an emergency meeting of high ranking officers at Starfleet headquarters. The meeting is attacked by a gunship piloted by Harrison. Kirk takes the gunship down, but Harrison escapes and Pike dies.

After Pike's funeral, Fleet Admiral Marcus authorizes Kirk to hunt down Harrison, who has used transwarp beaming and fled to the Klingon homeworld of Kronos. Since Kronos lies deep in Klingon territory and The Federation is on the brink of war with the Klingon Empire, the Enterprise is supplied with 72 long-range prototype photon torpedoes, and is ordered to fire them all at Harrison's location once he is found. Believing the torpedoes could be dangerous to the ship, Montgomery "Scotty" Scott refuses to take them aboard and tenders his resignation, whereupon Pavel Chekov is promoted to Chief Engineer. Admiral Marcus' daughter, scientist Carol Marcus, joins the crew under a false identity.

Arriving at the Klingon homeworld, the Enterprise's warp core malfunctions, stranding the ship. With repairs underway, Kirk, Spock and Uhura use a previously commandeered trader ship to reach Kronos. However, they are detected by Klingon patrol ships and are forced to land. Despite Uhura's attempts to negotiate, the Klingons prepare to kill the trio. A mysterious figure wipes out the Klingons, then reveals himself to be Harrison. Harrison confronts the landing party, but surrenders after learning the precise number of photon torpedoes aimed at him.

Returning to the Enterprise, Harrison reveals his real identity: Khan, a genetically augmented superhuman, who has been in cryo sleep for 300 years after his unsuccessful war to have his superhuman comrades rule the Earth. He advises Kirk to examine the 72 prototype torpedoes and also tells him a set of spatial coordinates. Kirk orders Doctor McCoy to examine the torpedoes, and contacts Scotty on Earth to check the coordinates. The torpedoes are found to each contain a genetically-engineered human in cryo sleep - the remaining members of Khan's colleagues. Khan explains that Admiral Marcus awakened him to use his superior intellect and savagery to develop advanced weapons for a war with the Klingons, keeping his colleagues as hostages. Kirk realizes that the Enterprise warp core had been sabotaged on Marcus’ orders, making the covert operation to kill Khan a one-way ticket.

Scotty arrives at the coordinates and finds a secret Starfleet shipyard, which he infiltrates. The Enterprise's warp core is repaired, but the ship is soon confronted by an unregistered Federation battleship, the USS Vengeance - a massive vessel built for combat which dwarfs the Enterprise. Admiral Marcus reveals himself as the commander of Vengeance, demanding Kirk hand over Khan. Kirk refuses, and Enterprise warps toward Earth, to have Khan stand trial.
Enterprise is attacked by Vengeance in Earth's orbit. With Enterprise severely damaged, Kirk offers to hand over Khan and the 72 bodies in cryo sleep in exchange for the lives of his crew. Admiral Marcus refuses, beams his daughter to Vengeance, and orders the destruction of Enterprise—when Vengeance suddenly suffers complete power outage, caused by Scotty who had boarded the ship at the secret shipyard. As the Enterprise weapons are too damaged to continue the fight, and knowing that Khan was the designer of Vengeance, Kirk allies himself with Khan and boards the ship. They reunite with Scotty and take the bridge. Meanwhile, Spock contacts Spock Prime to learn of Khan's history and how to defeat him. Khan betrays Kirk and takes control of Vengeance, killing Admiral Marcus. Khan negotiates with Spock, beaming Kirk and his boarding party back to the Enterprise in exchange for the 72 cryo torpedoes.
Khan plans to destroy Enterprise, but Spock reveals that real – and armed – torpedoes were beamed to Vengeance, keeping the cryo pods on Enterprise. The torpedoes detonate, incapacitating Vengeance and enraging Khan, believing his 72 colleagues have been killed. Both ships start descending towards Earth's surface. Kirk sacrifices his life to re-align the warp core, dying from radiation poisoning in front of Spock, but enabling the to crew to regain control of Enterprise. Vengeance crashes into downtown San Francisco. Having survived the crash, Khan tries to escape in the chaos, but is pursued by Spock. McCoy discovers that Khan's blood may reanimate Kirk and – at the last possible moment – Uhura prevents Spock from killing Khan, capturing him instead.
Kirk is revived and returns to duty as Captain of Enterprise. Khan is sealed into his cryo pod and stored away with the rest of his crew.

As the film ends, a restored Enterprise is re-christened and departs for a 5-year mission of exploration.
Q__
Moderator
#2215 - Wysłana: 13 Maj 2013 16:53:23 - Edytowany przez: Q__
Odpowiedz 
mozg_kl2

Czytałem dawno, ale... Wrzucę na main site z Twoim nickiem.

ps. dodałem bold do oznaczenia spoilera
Toudi
Użytkownik
#2216 - Wysłana: 13 Maj 2013 17:04:39
Odpowiedz 
mozg_kl2:
As the film ends, a restored Enterprise is re-christened and departs for a 5-year mission of exploration.

Oni non stop widzę ruszają w tą 5 letnią misję... bo jak dobrze pamiętam to 11 też kończyła się startem w 5 letnią misję...
mozg_kl2
Użytkownik
#2217 - Wysłana: 13 Maj 2013 17:15:41
Odpowiedz 
Q__:
Czytałem dawno, ale... Wrzucę na main site z Twoim nickiem.

Ja tylko podrzucam nie poczuwam się do autorstwa. Przyznam że film prezentuje się ciekawie, z recenzji wyłania się obraz TWoK na starydach podlane sosem post9/11 plus troche znanych o granych motywów.

Toudi:
Oni non stop widzę ruszają w tą 5 letnią misję... bo jak dobrze pamiętam to 11 też kończyła się startem w 5 letnią misję...

Bo ta misja cały czas trwa.
Q__
Moderator
#2218 - Wysłana: 13 Maj 2013 17:52:07
Odpowiedz 
mozg_kl2

mozg_kl2:
Ja tylko podrzucam nie poczuwam się do autorstwa.

W sumie, to którego newsa jesteśmy autorami? Informujemy o faktach, które tworzy kto inny.

mozg_kl2:
Przyznam że film prezentuje się ciekawie, z recenzji wyłania się obraz TWoK na starydach podlane sosem post9/11 plus troche znanych o granych motywów.

Moją - pozytywną - opinię znajdziesz tu:
http://www.startrek.pl/forum/index.php?action=vthr ead&forum=8&topic=1303#msg266737
mozg_kl2
Użytkownik
#2219 - Wysłana: 13 Maj 2013 18:10:32
Odpowiedz 
Q__:
W sumie, to którego newsa jesteśmy autorami? Informujemy o faktach, które tworzy kto inny.

Wiesz ja tylko kopiuje, nawet tego nie napisałem, wiec nie mogę poczuwać się do autorstwa. Twoja recenzja bardzo zbliżona do mojej. Zobaczymy jak to wypadnie w kinie.
mozg_kl2
Użytkownik
#2220 - Wysłana: 13 Maj 2013 19:09:07 - Edytowany przez: mozg_kl2
Odpowiedz 
http://www.startrek.com/article/stid-prequel-count down-to-darkness-available-now-as-a-graphic-novel

Drugi "Star Trek" już zarabia miliony

"Iron Man 3" idzie jak burza. W weekend film zarobił poza granicami USA kolejne 89,3 mln dolarów. W ten sposób jego zagraniczne wpływy osiągnęły poziom 664,1 mln dolarów. Daje to 14. miejsce wśród największych zagranicznych przebojów kinowych wszech czasów. Łącznie z wpływami z amerykańskiego rynku film ma już na koncie 949 mln dolarów.

Jednak najważniejszą informacją weekendu jest fantastyczny debiut "W ciemność Star Trek". Paramount wprowadziło film do 7 krajów, licząc, że w ten sposób startrekomania w końcu opanuje świat. I fortel się udał. Obraz zarobił 31,7 mln dolarów. Ponad jedna trzecia tej kwoty pochodzi z Wielkiej Brytanii, gdzie na otwarcie drugi "Star Trek" uzyskał 13,3 mln dolarów. Znakomicie sprzedał się też w Niemczech, gdzie otwarcie dwójki było o 80% lepsze od jedynki.

Najniższe miejsce na podium przypadło animacji "Krudowie". Obraz zarobił 17,3 mln dolarów. Wynik ten film zawdzięcza głównie chińskiemu rynkowi, z którego pochodzi 11 mln dolarów. W sumie poza granicami USA "Krudowie" zarobili 363 mln dolarów.

Na czwartej lokacie znalazła się "Niepamięć" z wynikiem 11,7 mln dolarów. I w tym przypadku wysoka pozycja jest wynikiem świetnej sprzedaży w Chinach, skąd pochodzi 8,5 mln dolarów. Jest to trzecie najlepsze trzydniowe otwarcie na tamtejszym rynku w historii Universal Pictures.

za fw.pl

Głosowanie portfelami powinno cieszyć. Powoli trzeba myślec co dalej.
 Strona:  ««  1  2  3  ...  72  73  74  75  76  77  78  »» 
USS Phoenix forum / Star Trek XI / Star Trek XII - wieści i przecieki

Twoja wypowiedź
Styl pogrubiony  Styl pochylony  Obraz Łącza  URL Łącza  :) ;) :-p :-( Więcej emotikon...  Wyłącz emotikony

» Login  » Hasło 
Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą tutaj pisać. Zaloguj się przed napisaniem wiadomości albo zarejstruj najpierw.

Wygenerowane przez miniBB®

© Copyright 2001-2009 by USS Phoenix Team.   Dołącz sidebar Mozilli.   Konfiguruj wygląd.
Część materiałów na tej stronie pochodzi z oryginalnego serwisu USS Solaris za wiedzą i zgodą autorów.
Star Trek, Star Trek The Next Generation, Deep Space Nine, Voyager oraz Enterprise to zastrzeżone znaki towarowe Paramount Pictures.

Pobierz Firefoksa!