USS Phoenix
Logo
USS Phoenix forum / Star Trek XI / Błędy w ST XI
 Strona:  ««  1  2  3  4 
Autor Wiadomość
Darklighter
Użytkownik
#91 - Wysłana: 18 Maj 2009 15:40:25
Odpowiedz 
Pytanie: czy wybuch Narady nie zagroziłby i Kelvinowi?

Tak. Istnieje duże prawdopodobieństwo, że akurat ten romulański statek, w przeciwieństwie do innych z 24 wieku, będzie korzystał z M/AM zamiast mikro czarnych dziur, które spowodowałyby jego zniszczenie, oraz że że tzw. próżnia mogłaby stanowić czynnik przenoszący falę uderzeniową (w przypadku M/AM).
Delta
Użytkownik
#92 - Wysłana: 18 Maj 2009 15:51:47
Odpowiedz 
Q__
Pytanie: czy wybuch Narady nie zagroziłby i Kelvinowi?

Zależy od siły i od odległości. No i od tego czy załoga "Kelvina" wiedząc co się święci nie zwiększyłaby dystansu. Zresztą ryzyko jest zawsze, ale to, że okrętem by miotło jest chyba lepsze niż ładowanie się w kapsuły i skazywanie się na łaskę Romulan.

Poza tym Robau zachował się jak rasowy Fedek - i jak generałowie AK pod koniec wojny - chcą rozmawiać, to rozmawiamy.

Szkoda tylko, że takie podejście się często źle kończy.
Dlatego zresztą wydaje mi się, że nikt z załogi "Kelvina" się nie spodziewał takiego obrotu sprawy, albo prawdopodobieństwo tego wydawało im się mniejsze.
Q__
Moderator
#93 - Wysłana: 18 Maj 2009 15:59:32
Odpowiedz 
Delta

No i od tego czy załoga "Kelvina" wiedząc co się święci nie zwiększyłaby dystansu.

Warp zdaje się im siadł.

Szkoda tylko, że takie podejście się często źle kończy.

Temu nie przeczę. Tym niemniej nie umiem patrzeć na Robau bez uznania.
Delta
Użytkownik
#94 - Wysłana: 18 Maj 2009 17:24:29
Odpowiedz 
Q__
Warp zdaje się im siadł.

Ale są impulsowe, to też jest ładnych parę dziesiątek tysięcy km/s. A im dalej od epicentrum tym lepiej. Zresztą walki w ST toczone są na np. impulsowej i często negatywnych skutków silna detonacja nie ma.

Tym niemniej nie umiem patrzeć na Robau bez uznania.

A i to fakt. Facet się poświęcił dla załogi, chociaż może do końca miał nadzieję na szczęśliwe rozwiązanie sprawy (ale to akurat nie zarzut).
kordian
Użytkownik
#95 - Wysłana: 18 Maj 2009 19:15:26
Odpowiedz 
Uważasz że taka ilość antymaterii wystarczyłaby do zniszczenia Narady

Myślę, że tak. W środku nie ma osłon i pancerza.

Wystarczyła by mała bombka atomowa a co dopiero eksplodujący rdzeń warp, nawet mały
Darklighter
Użytkownik
#96 - Wysłana: 19 Maj 2009 09:27:26 - Edytowany przez: Darklighter
Odpowiedz 
Zresztą walki w ST toczone są na np. impulsowej i często negatywnych skutków silna detonacja nie ma.

Owszem. Czasem nawet przelatując przez eksplozję:
klingoni przez eksplodujący statek kardasjański - http://www.youtube.com/watch?v=dbGs93JFfb0&feature =related

Defiant - http://www.youtube.com/watch?v=50d18pM4Rec

Entek z alter. przyszłości - http://www.youtube.com/watch?v=UspfD7SW5Ns

Ogólnie luz. Zatem całą moc na deflektor i maks. impulsowa na wstecznym. Przypominam, że 24 w. statki romków nie używały M/AM więc..."fali", która napędzi szczątki statku nie powinno być.

PS. Pike podczas odpalania silników wydaje rozkaz "punch it" zamiast "engage". Ciekawe, czy na DVD powiedzą, że to taki "Easter egg"?
Pisarz
Użytkownik
#97 - Wysłana: 31 Maj 2009 20:55:30
Odpowiedz 
Dziwne że nikt o tym nie wspomniał, ale mnie najbardziej zdziwiła Nokia w samochodzie pożyczonym przez Kirka.

Nie jest to chyba błąd, ale to wydaje mi się podejrzane (Nokia zapłaciła Abramsowi za tą kryptoreklamę?).
Slovaak
Użytkownik
#98 - Wysłana: 31 Maj 2009 20:57:05
Odpowiedz 
Nie widzę tutaj buraka. Bardzo dobrze że pokazali coś co bez wątpienia istnieje w naszych czasach, a że akurat Nokia to dla mnie bez znaczenia.

Miła odmiana po plastikowych skałach z TOS i TNG.
Darklighter
Użytkownik
#99 - Wysłana: 1 Cze 2009 08:39:27
Odpowiedz 
Nie jest to chyba błąd, ale to wydaje mi się podejrzane (Nokia zapłaciła Abramsowi za tą kryptoreklamę?).

Product placement to normalna praktyka.

Ciekawe, czy muzyka Beastie Boys też przez kogoś byłaby uznana za nie na miejscu. Wszak wiadomo, że klimatyczniejszy byłby pościg przy symfonii G-mol Mozarta (ach te akcenty i dynamika no i te ukryte niuanse). A tak? It's sabotage!!! :]

PS. B.Boys są fanami ST. Było chyba o tym i na forum. W końcu się doczekali.

PS.2. Do tej sceny pasowałby jeszcze "Here I go" Whitesnake'a.
Q__
Moderator
#100 - Wysłana: 8 Wrz 2009 23:00:41
Odpowiedz 
Lista nie błędów, a schematów i klisz (pop)kulturowych obecnych w ST XI:
http://tvtropes.org/pmwiki/pmwiki.php/Film/StarTre k

(Miło stwierdzić, że Robau i Pike zrobili wrażenie nie tylko na mnie.)
Jo_anka
Użytkownik
#101 - Wysłana: 25 Wrz 2009 21:46:40
Odpowiedz 
Eviva:
Jak mi się zdaje, napęd warp to nie szpileczka, a jego funkcjonowanie nie jest obojętne dla najbliższego otoczenia (vide zabezpieczenia komory napedu). Nie da się go wcisnąć do z przeproszeniem każdej latającej pluskwy. Albo bardzo sie mylę, albo jest zarezerwowany dla stricte statków gwiezdnych, nie dla myśliwców, promów czy kapsuł.

Półtora wieku później standardowe promy Voyagera (nie myślę o Delta Flyer'ze) wyposażone w Warp i mogą osiągnąć bodajże Warp 7.
Eviva
Użytkownik
#102 - Wysłana: 25 Wrz 2009 21:49:21
Odpowiedz 
Jo_anka

Cóż, ostatecznie półtora wieku czy półtora dnia - co za różnica, prawda?
Jo_anka
Użytkownik
#103 - Wysłana: 25 Wrz 2009 21:52:23
Odpowiedz 
Slovaak:
Gdybym dowodził USS Kelvin i miał sprawny napęd warp to nie stałbym bezczynnie osłaniając jedynie ewakuację ale spróbował uciec. A może napęd był niesprawny? Bo mi może jakoś uciekła ta scena?

Był niesprawny - informacja z pierwszego raportu:

Strzelać ze wszystkich fazerów,|raport uszkodzeń.
/Silniki warp nie działają,|/nigdy czegoś takiego nie widziałem.
Fazery zniszczone,|główne zasilanie na 38%.
-Strzelają kolejną salwę.|- Przekierować moc do przednich osłon.
Scimitar
Użytkownik
#104 - Wysłana: 25 Wrz 2009 22:39:11
Odpowiedz 
Eviva:
Cóż, ostatecznie półtora wieku czy półtora dnia - co za różnica, prawda?

w geologicznej skali czasu to jest tak jak dla nas z mili i nanosekundą :P

Slovaak:
Gdybym dowodził USS Kelvin i miał sprawny napęd warp to nie stałbym bezczynnie osłaniając jedynie ewakuację ale spróbował uciec. A może napęd był niesprawny? Bo mi może jakoś uciekła ta scena?

O ile dobrze pamiętam, gdyby Ojciec Kirka nie został na mostku i spróbował by uciec, to Nero najprawdopodobniej rozniósł by w pył zaraz po Kelvinie wszystkie promy w pył )zresztą widać że Kelvin zestrzeliwał torpedy lecące w stronę szlup i promów). \Poza tym w niedawno opublikowanym komiksie "Nero" wspominają że rozbicie się Kelvina o Naradę spowodowało jej chwilowe unieruchomienie i awarie wielu systemów...
Q__
Moderator
#105 - Wysłana: 25 Lut 2014 02:55:41
Odpowiedz 
Arek
fluor

Arek:
Chekov jest rosjaninem, więc wydaje mi się że właśnie powinien powiedzieć Viktor Viktor zamiast Łiktor... Jak już to anglik mógł powiedzieć przez Ł.

fluor:
M-A wskazuje, że to nawiązanie do kanonu (ST:IV), poza tym nie wiemy jak będzie ewoluował język rosyjski

Po tylu latach mamy wyjaśnienie tej kwestii i to z ust samego Koeniga, za pośrednictwem Patty Wright z ekipy NV, która spytała go o to, gdy wspólnie pracowali na planie:

sorry, it's NOT inaccurate. It's a regional "accent" in Russia. (Think the Kennedy's "Bahstan" instead of "Boston") Walter did it intentionally because his father, born and raised in Russia, then moved to Lithuania before coming to the US - spoke that way. Walter clearly remembered his father ordering him to "eat your wegtables!" on a daily basis. So did his mother.
http://forums.startreknewvoyages.com/index.php?top ic=13802.msg153929#msg153929

Znaczy: winić rodziców Waltera.
 Strona:  ««  1  2  3  4 
USS Phoenix forum / Star Trek XI / Błędy w ST XI

Twoja wypowiedź
Styl pogrubiony  Styl pochylony  Obraz Łącza  URL Łącza  :) ;) :-p :-( Więcej emotikon...  Wyłącz emotikony

» Login  » Hasło 
Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą tutaj pisać. Zaloguj się przed napisaniem wiadomości albo zarejstruj najpierw.

Wygenerowane przez miniBB®

© Copyright 2001-2009 by USS Phoenix Team.   Dołącz sidebar Mozilli.   Konfiguruj wygląd.
Część materiałów na tej stronie pochodzi z oryginalnego serwisu USS Solaris za wiedzą i zgodą autorów.
Star Trek, Star Trek The Next Generation, Deep Space Nine, Voyager oraz Enterprise to zastrzeżone znaki towarowe Paramount Pictures.

Pobierz Firefoksa!