USS Phoenix
Logo
USS Phoenix forum / Star Trek XI / Błędy w ST XI
 Strona:  ««  1  2  3  4  »» 
Autor Wiadomość
Dragon
Użytkownik
#31 - Wysłana: 12 Maj 2009 15:48:05
Odpowiedz 
Poklok
Chodzi mi o to że w Mirror mirror są pokazane wynalazki których w innej rzeczywistości nie ma, i nikt nie narzekał. Od tego momentu wiele rzeczy może toczyć się inaczej, swoją drogą różnica w działaniu nie jest aż tak kolosalna i nie widzę problemu że w 20 lat zmieniono działanie broni.
Poklok
Użytkownik
#32 - Wysłana: 12 Maj 2009 16:00:12
Odpowiedz 
Dragon

Tyle że w mirrorach mamy wszechświat alternatywny "od zawsze". Tam to nawet różnice są b. małe jak na niezależną linię czasu, ale OK - w końcu wszystko, co możliwe, kiedyś zajdzie, więc taka rzeczywistość też jest możliwa.

W ST XI mamy trochę ponad dwie dekady alternatywnego rozwoju. Jak na opracowanie i wdrożenie nowej, rewolucyjnej technologi wojskowej to wcale nie jest aż tak dużo. Zwłaszcza że fazery pulsacyjne są, zdaje się, dość zaawansowanym rozwiązaniem, przewyższającym technologię na poziomie czasów Kirka. To, że wyglądają podobnie, to jedno, ale przecież opracowano je specjalnie do walki z Borg.
Dragon
Użytkownik
#33 - Wysłana: 12 Maj 2009 16:08:45
Odpowiedz 
Poklok
Skąd wiesz że przewyższają te co pamiętamy z tosu, równie dobrze mogą się różnić tylko sposobem strzelania, niczym więcej, przypominały mi raczej te z Gniewu khana, tylko że były większe odstępy w strzelaniu.
Poklok
Użytkownik
#34 - Wysłana: 12 Maj 2009 16:14:28
Odpowiedz 
Dragon

Nie wiem, zgaduję. Można to w sumie jakoś tłumaczyć, zresztą jak mówiłem - to kwestia poboczna. Po prostu wydało mi się to dziwne, bo nie bardzo wiem, z czego konkretnie miałaby wynikać taka zmiana w stosowanej technologii, no i wizualnie mi się to nie podobało
Arek
Użytkownik
#35 - Wysłana: 12 Maj 2009 20:34:30
Odpowiedz 
Poklok
Podaj dowód że przed pojawieniem się Nero technologia ewoluowała tak samo

bo w filmie Abramsa buraków niezwiązanych z kanonem jest pod dostatkiem.
Większość można wytłumaczyć wszechświatem alternatywnym

fazery wyglądały na impulsowe, a z tego, co pamiętam, za czasów Kirka ich nie było.
Wydaje mi się że w In the Mirror Darkly takie fazery miał ISS Enterprise i Avenger, ale mogę się mylić.
Jeśli się nie mylę, to jest to dowód na to że Federacja mogła mieć taką broń za Kirka, a więc w wszechświecie alternatywnym nie ma się czego czepiać.
Poklok
Użytkownik
#36 - Wysłana: 12 Maj 2009 20:57:02
Odpowiedz 
Arek
Podaj dowód że przed pojawieniem się Nero technologia ewoluowała tak samo

A dlaczego miałaby rozwijać się inaczej? Przecież Nero przeniósł się w czasie, jego działania mogło zmienić przyszłość (tzn. to, co nastąpiło po wyłonieniu się jego okrętu z czarnej dziury), ale nie przeszłość.

Większość można wytłumaczyć wszechświatem alternatywnym

To w takim razie jakiś bardzo alternatywny wszechświat, w którym nie obowiązuje logika Niejeden taki burak był już tutaj wymieniany. Jeśli chcesz, to mogę Ci listę przygotować

Wydaje mi się że w In the Mirror Darkly takie fazery miał ISS Enterprise i Avenger, ale mogę się mylić.
Jeśli się nie mylę, to jest to dowód na to że Federacja mogła mieć taką broń za Kirka, a więc w wszechświecie alternatywnym nie ma się czego czepiać.

Może i tak, choć jak pisałem, to trochę odmienne przypadki. Tym niemniej umierać za fazery pulsacyjne nie będę
Darklighter
Użytkownik
#37 - Wysłana: 14 Maj 2009 10:27:29
Odpowiedz 
Jak myślicie, czy te wahadłowce, którymi uciekano z Kelvina, miały napęd warp? Bo tak sobie pomyślalem o scenariuszu "what if"?
Slovaak
Użytkownik
#38 - Wysłana: 14 Maj 2009 10:34:17
Odpowiedz 
Sądząc po silnikach to miały ale nie spodziewałbym się zbyt ogromnych prędkości i dużego zasięgu. Powiedzmy warp 2 maksymalnie i w obrębie jednego układu...
Eviva
Użytkownik
#39 - Wysłana: 14 Maj 2009 10:38:34
Odpowiedz 
Darklighter
Slovaak

Jak mi się zdaje, napęd warp to nie szpileczka, a jego funkcjonowanie nie jest obojętne dla najbliższego otoczenia (vide zabezpieczenia komory napedu). Nie da się go wcisnąć do z przeproszeniem każdej latającej pluskwy. Albo bardzo sie mylę, albo jest zarezerwowany dla stricte statków gwiezdnych, nie dla myśliwców, promów czy kapsuł.
Slovaak
Użytkownik
#40 - Wysłana: 14 Maj 2009 10:50:03
Odpowiedz 
Masz rację ale sądząc po Phoenixie to niewielki napęd warp można wcisnąć w mały statek. A co dopiero 170 lat później.
Eviva
Użytkownik
#41 - Wysłana: 14 Maj 2009 10:52:47 - Edytowany przez: Eviva
Odpowiedz 
Slovaak

Nie chodzi o możliwości techniczne, choc te też mają coś do po wiedzenia. Chodzi o to, że nikt tego nie robi. Byłoby to marnowanie energii, miejsca i narażanie załogi. Gdyby było inaczej, to promy typu Galileo też byłyby wyposażone w warp - bo niby czemu nie? Równie dobrze możesz wpierać montowanie silnika odrzutowego, przewidzianego dla systemu Concorde, w sportowej awionetce.
Darklighter
Użytkownik
#42 - Wysłana: 14 Maj 2009 11:17:59
Odpowiedz 
Tu się wszystko mieści w podłodze. No ale to jest przyszłość.

http://memory-alpha.org/en/wiki/Type-6_shuttlecraf t
kordian
Użytkownik
#43 - Wysłana: 14 Maj 2009 11:19:45
Odpowiedz 
przecie w DS9 promy latały z warp 5 o ile mnie pamięć nie myli
Eviva
Użytkownik
#44 - Wysłana: 14 Maj 2009 11:25:43 - Edytowany przez: Eviva
Odpowiedz 
kordian

A jaka jest odległość czasowa między DS9 a nowym filmem? Równie dobrze o wydarzeniu z lat 60-tych mógłbyś powiedzieć, że było możliwe, bo teraz mamy ponaddźwiękowce. To raz.
Dwa: to, ze istniały promy z napędem warp, to nie znaczy, że wszystkie takie były. Ani w TOS, ani w TNG takiego promu nie mamy.
kordian
Użytkownik
#45 - Wysłana: 14 Maj 2009 11:44:11
Odpowiedz 
Nie wiem czy nie mamy, aż tak nie pamiętam tego. A może mamy tylko niepokazane

No bo skoro Phoenix ma warpa a jest malutki to nie sadzę, żeby promy go nie miały.
Q__
Moderator
#46 - Wysłana: 14 Maj 2009 11:52:03
Odpowiedz 
Jeśłi chodzi o promy, to wiemy, że Surak musiał osiągać Warp, skoro dogonił Enterprise

http://memory-alpha.org/en/wiki/Surak_(shuttlecraf t)

Źródła niekanoniczne twierdziły, że był to jeden z nielicznych, jeśłi nie jedyny, prom dysponujący w tym czasie napędem Warp, i że dysponował nim ambasador Sarek, który pożyczył prom synowi. Natomiast kanon nie wypowiada się na ten temat jednoznacznie.
Eviva
Użytkownik
#47 - Wysłana: 14 Maj 2009 12:02:08
Odpowiedz 
kordian
Nie wiem czy nie mamy, aż tak nie pamiętam tego. A może mamy tylko niepokazane

A ja pamiętam, że "Galileo" nie miał napędu warp - działał na jakieś normalne paliwo. Więc skoro nie miał go prom najlepszego okretu Federacji, dumy Gwiezdnej Floty, czemu miałyby mieć go inne?

Q__

To, że jeden konkretny prom, w dodatku kilkadziesiąt lat po wydarzeniach ze ST XI, miał naped warp, nie znaczy, że miały go również kapsuły ratunkowe Kelvina, litości!
kordian
Użytkownik
#48 - Wysłana: 14 Maj 2009 12:16:34
Odpowiedz 
No ale to nie ta sama rzeczywistość.

Atak na Kelvina na 100% wzmógł badania i prace techniczne
Eviva
Użytkownik
#49 - Wysłana: 14 Maj 2009 12:20:54
Odpowiedz 
kordian
ak na Kelvina na 100% wzmógł badania i prace techniczne

Akurat w tej sprawie, bo tak Ci się spodobało? Przypominam, że akcja TOSu toczy się 100 lat po wojnie romulańskiej, która również miała ten wpływ, i co?
kordian
Użytkownik
#50 - Wysłana: 14 Maj 2009 12:25:05
Odpowiedz 
Ale to była wyrównana wojna. I 100 lat to długo.

Tu mamy nieznany statek rozwalający okręt zapewne dość mocny w tamtym okresie. Rozwalający bez problemu.

Ludzie tacy już są, że zagrożenie powoduje bardzo przyspieszony wzrost naukowo-techniczny.

Tak była w I i w II wojnie światowej, i raczej będzie tak w przyszłości.
Eviva
Użytkownik
#51 - Wysłana: 14 Maj 2009 12:49:36 - Edytowany przez: Eviva
Odpowiedz 
kordian

A potrafisz udowodnić, że tak było?
Bo na tej samej zasadzie, na której Ty jesteś pewny swoich racji, tak ja jestem pewna swoich, podobnie jak tego, że w małych fiatach nie montowało się rutynowo silników bolidów Formuły 1.
Poklok
Użytkownik
#52 - Wysłana: 14 Maj 2009 12:55:37
Odpowiedz 
Z tego, co pokazano na ekranie, to raczej napędu warp nie miały. Nie widziałem w każdym razie, żeby z niego korzystały. W końcu gdyby miały taką możliwość, nie musiałyby martwić się o ostrzał z Narady, która w warp przecież nie była.
The_D
Użytkownik
#53 - Wysłana: 14 Maj 2009 13:21:09
Odpowiedz 
Update: Podczas przybycia na Vulcan Entkowi nie działa teleportacja i komunikacja, bo wiertło Narady zagłusza. Jednak przy skoku z orbity Kirk swobodnie raportuje przez komunikator na mostek Entka.

No i Nero przeciez połączył się z Enterprise, mieli nawet łączność wizualną. Wychodzi na to, że albo wiertło blokowało łączność podprzestrzenną, ale staroświeckie radio działało, albo na bliskie odległości sygnał był w stanie przebiś się przez zakłócenia, ale nie było możliwe np. powiadomienie kwatery głównej.
Eviva
Użytkownik
#54 - Wysłana: 14 Maj 2009 13:44:39
Odpowiedz 
The_D

Prawdopodobnie było właśnie tak, jak piszesz: wiertło nie blokowało częstotliwosci bliskiego zasięgu. To nawet logiczne, bo nie byłoby pożądane, gdyby samym sobie odcinali możliwość nasłuchu i obserwacji.
kordian
Użytkownik
#55 - Wysłana: 14 Maj 2009 15:01:07
Odpowiedz 
Ty jesteś pewny swoich racji,

eee, to nie tak.
Ja nie jestem niczego pewien, mówię, że może tak być i nie chce się absolutnie z tobą o nic wykłócać
Eviva
Użytkownik
#56 - Wysłana: 14 Maj 2009 17:53:29
Odpowiedz 
kordian
nie chce się absolutnie z tobą o nic wykłócać

Rany, to Ty pierwszy... Czuj się wyróżniony
kordian
Użytkownik
#57 - Wysłana: 14 Maj 2009 18:57:04
Odpowiedz 
hehehehehe
Slovaak
Użytkownik
#58 - Wysłana: 14 Maj 2009 20:46:23
Odpowiedz 
Eviva

że miały go również kapsuły ratunkowe Kelvina

Ale dlaczego miały by go nie mieć? Poza tym to były raczej promy akurat służące do ewakuacji.

Mnie martwi inna rzecz. Gdybym dowodził USS Kelvin i miał sprawny napęd warp to nie stałbym bezczynnie osłaniając jedynie ewakuację ale spróbował uciec. A może napęd był niesprawny? Bo mi może jakoś uciekła ta scena?
Eviva
Użytkownik
#59 - Wysłana: 14 Maj 2009 20:54:05
Odpowiedz 
Slovaak
A może napęd był niesprawny?

Mógł być, trudno powiedzieć. Wiemy, że uszkodzenia były bardzo poważne i że wiele systemów padło. Być może o ucieczce nie było mowy, a może miałby szansę zwiać - trudno ocenić. Podejrzewam, że gdyby zaczął uciekać, naraziłby tych w kapsułach - ale to tylko moje podejrzenia. Według mnie liczył raczej na to, że jego samobójczy atak zniszczy Naradę, jednak to też tylko moje spekulacje.
Delta
Użytkownik
#60 - Wysłana: 14 Maj 2009 20:58:29
Odpowiedz 
Slovaak
Ale dlaczego miały by go nie mieć? Poza tym to były raczej promy akurat służące do ewakuacji.

Nie powinny go mieć.Nie ten poziom technologiczny. Jeszcze gdzieś w TOS powiedziano, że wahadłowce nie miały napędu warp. A w XXIV wieku kapsuły ratunkowe także nie mają takiego napędu. Kapsuły z warp w czasach "Kelvina" możemy spokojnie skreślić. Wahadłowce prawdopodobnie także, potrzebna jest miniaturyzacja sprzętu, pozwalająca upchnąć reaktor i resztę jego osprzętu w wahadłowcu.
"Phoenix" Zeframa tu się nie bardzo liczy, bo wahadłowce mają większość miejsca przeznaczoną dla załogi i innych systemów, a "Phoenix" miał tylko małą kabinę, reszta to była cała maszyneria pojazdu. Zresztą na temat buraczaności FC już kiedyś rozmawialiśmy.

Mnie martwi inna rzecz. Gdybym dowodził USS Kelvin i miał sprawny napęd warp to nie stałbym bezczynnie osłaniając jedynie ewakuację ale spróbował uciec.

Właśnie. Romulański okręt nie dał rady uciec taranującemu go "Kelvinowi", skoro tak, to nie mógłby go też dogonić. "Kelvin" musiał być więc szybszy i zwrotniejszy. Ergo: ewakuacja nie była potrzebna. Gratulacje, właśnie znalazłeś kolejnego buraka, który skopał tę scenę.
 Strona:  ««  1  2  3  4  »» 
USS Phoenix forum / Star Trek XI / Błędy w ST XI

Twoja wypowiedź
Styl pogrubiony  Styl pochylony  Obraz Łącza  URL Łącza  :) ;) :-p :-( Więcej emotikon...  Wyłącz emotikony

» Login  » Hasło 
Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą tutaj pisać. Zaloguj się przed napisaniem wiadomości albo zarejstruj najpierw.

Wygenerowane przez miniBB®

© Copyright 2001-2009 by USS Phoenix Team.   Dołącz sidebar Mozilli.   Konfiguruj wygląd.
Część materiałów na tej stronie pochodzi z oryginalnego serwisu USS Solaris za wiedzą i zgodą autorów.
Star Trek, Star Trek The Next Generation, Deep Space Nine, Voyager oraz Enterprise to zastrzeżone znaki towarowe Paramount Pictures.

Pobierz Firefoksa!