USS Phoenix
Logo
USS Phoenix forum / Star Trek XI / Jaki sens w Polsce ? *fuj*
 Strona:  1  2  »» 
Autor Wiadomość
joustin
Użytkownik
#1 - Wysłana: 5 Maj 2009 13:40:18 - Edytowany przez: joustin
Odpowiedz 
No i niestety pełny zawód. Trek będzie puszczany w wybranych kinach IMAX - oczywiście w ŻADNYM kinie w Polsce. No i nadal nie znalazłem jednego kina które będzie puszczać kopię cyfrową.

Dostałem własnie odpowiedź od managera kina w Katowicach, że "W najbliższej przyszłości nie zostały przewidziane seanse w Polsce.".

Nie wiem czy psuć sobie przyjemność i pakować się na pokaz z "taśmociągu" Będzie strzelanie rozmazanymi phaserami do czarnych kropek, białych plam i pęknięć ...
Slovaak
Użytkownik
#2 - Wysłana: 5 Maj 2009 13:49:43 - Edytowany przez: Slovaak
Odpowiedz 
Czarne chmury zobaczyłem za oknem...

...a nawet nad sobą
kanna
Użytkownik
#3 - Wysłana: 5 Maj 2009 13:53:28
Odpowiedz 
Że w IMAXie nie będzie grany, to już dawno wiadomo
joustin
Użytkownik
#4 - Wysłana: 5 Maj 2009 14:00:22
Odpowiedz 
Jak od dawna? W moskwie grają, na ukrainie, w UK w kilku kinach itd.
kanna
Użytkownik
#5 - Wysłana: 5 Maj 2009 14:01:28
Odpowiedz 
joustin

gadalismy juz o tym wcześniej

btw - witamy na Forum
joustin
Użytkownik
#6 - Wysłana: 5 Maj 2009 14:22:18
Odpowiedz 
dzięki

Mimo wszystko jeśli ktoś zna kino gdzie można zobaczyć cyfrówkę - proszę o info! Postawię piwo albo andoriańskie Ale
Alucard87
Użytkownik
#7 - Wysłana: 5 Maj 2009 14:42:07
Odpowiedz 
Heliosy i Cinema City puszczają wersje cyfrowe przecież... Sale może nie są tak wygodne a ekran tak gigantyczny, ale jakości nie ma co zarzucić. Byłem na jakimś filmie koło miesiąca od premiery i jakość była niemalże HD.
Inuki
Użytkownik
#8 - Wysłana: 5 Maj 2009 17:15:48
Odpowiedz 
W Cinema City "Star Trek" nie będzie Tylko Helios i Multikino

http://www.filmweb.pl/%22Star+Trek%22+tylko+w+Mult ikinie+i+Heliosie,News,id=51211
Arek
Użytkownik
#9 - Wysłana: 5 Maj 2009 17:29:53 - Edytowany przez: Arek
Odpowiedz 
Bardzo ciekawe, dzwoniłem do cinema city w Rybniku koło 15.00 i powiedzieli że Star Trek XI będzie u nich wyświetlany.
kordian
Użytkownik
#10 - Wysłana: 5 Maj 2009 19:20:24
Odpowiedz 
hmmm, a co wam da cyfrowy zapis??

Prawie HD ?? Przecie rozdzielczość w kinie wielokrotnie przekracza HD

Ja ide do Warszawskiego Atlanticu prawdopodobnie
Inuki
Użytkownik
#11 - Wysłana: 5 Maj 2009 21:47:38
Odpowiedz 
W Poznaniu filmu nie będzie ani w Kinepolis ani w Plazie. Natomiast od jutra będzie można robić rezerwacje na stronie Multikina; film będzie tam wyświetlany od piątku.
joustin
Użytkownik
#12 - Wysłana: 6 Maj 2009 16:08:00
Odpowiedz 
Rozdzielczość w kinie cyfrowym przewyższa HD (2048x lub 4096x w zależności od wersji i tech.).

Poza tym całkowicie bez porównania.. byłeś chociaż na jednym filmie w kinie cyfrowym? Różnica gołym okiem mniej więcej taka jak między VHS i blu-ray.

Jak ostatnio byłem w cinema city w Katowicach na zwykłym madagaskar 2 to po całym ekranie latały "śmieci" (niedawno po premierze, stara taśma?), a obraz podskakiwał w górę i w dół (coś jak by się rolki w projektorze poluzowały lub taśma była źle założona). 2 razy zgłaszałem u obsługi, kilka innych osób zgłaszało - oczywiście pełny mamywaswdupizm. Straszne.
joustin
Użytkownik
#13 - Wysłana: 6 Maj 2009 16:09:10
Odpowiedz 
Sniff.. kolejne kina mi odpowiedziały że albo nie ma w ogole ST, albo zwykła stara taśma...
Arek
Użytkownik
#14 - Wysłana: 6 Maj 2009 16:23:50
Odpowiedz 
a jak sprawdzić jaką kopię mają? Bo na stronie nic nie ma, a jak zadzwoniłem do multikina to dowiedziałem się [dosłowny cytat]:
"No... kopia będzie taka jak wszystkie w kinie"
Ale nie dowiedziałem się już niestety co znaczy "normalna" kopia.
Doctor_Who
Użytkownik
#15 - Wysłana: 6 Maj 2009 17:16:57
Odpowiedz 
MegaKino - w studniach gardeł tony chipsów giną, miąższ parówek miesza się ze śliną, po łapczywych ustach ścieka sok

Ja najpewniej obejrzę ST kawałek czasu po premierze, prawdopodobnie w KOKu lub innym lokalnym ośrodku w mojej Kotlinie.

Już dawno stwierdziłem, że życie w wielkim mieście to nie dla mnie .
Arek
Użytkownik
#16 - Wysłana: 6 Maj 2009 17:24:12
Odpowiedz 
Też zawsze idę grubo po premierze [w zeszłym tygodniu byłem na generale nilu, było 5 osób na sali w tym ja i moja mama], ale dla ST zrobię wyjątek.
joustin
Użytkownik
#17 - Wysłana: 6 Maj 2009 18:10:20
Odpowiedz 
Kino cyfrowe = projektor za 100.000-300.000 zł + inna umowa z dystrybutorem (dystrybucja na dyskach twardych lub poprzez net) itd.

Kino musi być przystosowane (w sensie sprzętu) i przeważnie jak jest pokaz cyfrowy to się tym chwalą. Helios ma w kilku kinach pokazy (m.in w Katowicach, byłem na wall-e), cinema city żadnego, multikino też 50 lat za murzynami (nie obrażająć murzynów).

A ja idę w piątek o 9:00 albo 12:00 Czyli połączenie obu zalet - mało ludzi + duży ekran w multikinie. Chyba że znajdę w końcu gdzieś pokaz cyfrowy w tym zadupiewie.
jasiek1
Użytkownik
#18 - Wysłana: 6 Maj 2009 18:11:39
Odpowiedz 
Ostatni patrzyłem w internecie na repertuar kin w Warszawie i mi się zdaje, że joustin sprawdził dzień wcześnie , bo można rezerwować już bilety na premierę. Nie wiem jak jest w innych miastach.
joustin
Użytkownik
#19 - Wysłana: 6 Maj 2009 18:35:29
Odpowiedz 
Multikino zabrze, 9, 12, itd.
helios katowice 11, 13:30, 16 itd.
Arek
Użytkownik
#20 - Wysłana: 6 Maj 2009 18:40:11
Odpowiedz 
Niestety, mama dostała "awaryjne" wezwanie do pracy. Idzie na nockę w piątek, czyli piątek odpada. Pewnie w sobotę pojadę
biter
Użytkownik
#21 - Wysłana: 6 Maj 2009 18:52:42
Odpowiedz 
jasiek1
joustin
Arek

Ciekawostka z Lublina zaścianku świata. 5 świata, Polski Z, miasta leżącego w dalekiej zapyziałej Azji W Moim Mieście (Niech na nie kometa spadnie) NIE BĘDZIE WYŚWIETLANY STAR TREK.

Poszedłem do Cinema-City, miła dziewczyna powiedziała mi że Lubelskie C-C nie dostaje wszystkich filmów bo C-C ma mniej kopii taśm z filmami niż kin więc nie wszędzie wystarcza.

Poszedłęm do innych kin lubelskich a tam powiedziano mi że nie nadają ST ponieważ C-C i multikino wykupiły wszystkie taśmy przysługujące na region środkowo wschodni przez co będzie on w Krakowie, Rzeszowie, Radomiu Kielcach ale nie LUBLINIE. Bo to Z A D... P I E. Powiedzcie kogo mam zabić bo miła pani z C-C była ładna i jej zabijać serca nie mam.
Eviva
Użytkownik
#22 - Wysłana: 6 Maj 2009 19:00:57
Odpowiedz 
biter

Teraz opadła mi szczęka do pasa. Od kiedy Lublin to Bździewo Dolne, zeby nie przysługiwała mu tasma z nowym hitem do kina?!
biter
Użytkownik
#23 - Wysłana: 6 Maj 2009 19:06:59
Odpowiedz 
Eviva

Od zawsze. Wiesz w LBN są teraz 3 kina. Cinema City, Wyzwolenie i Bajka. Wyzwolenie ledwo ciągnie ale ma na podatki bo w podziemiach jest bar i czasami naprawdę dobre filmy dają, a to najstarsze kino w LBN. Bajka istnieje tylko dlatego że znajduje się w Domu Nauczyciela więc ZNP je utrzymuje w celach niby edukacyjnych, było jeszcze jedno "Kosmos" bardzo dobre kino z tradycjami i wogule. jako pierwsze w polsce zastosowało Souround i takie tam ale zostało wykoszone przez C-C i teraz skazani jesteśmy na łaskę warszawy. 500 tyś miasto a nic w nim nie ma ciekawego. Już lepsze filmy lecą w kilkudziesięciotysięcznych puławach bo tam jest kto inny właścicielem kina.
Eviva
Użytkownik
#24 - Wysłana: 6 Maj 2009 19:15:51
Odpowiedz 
biter

Przyjmij ode mnie wyrazy serdecznego współczucia. Chetnie bym pomogła, ale nie wiem, jak.
Sh1eldeR
Użytkownik
#25 - Wysłana: 6 Maj 2009 19:16:08 - Edytowany przez: Sh1eldeR
Odpowiedz 
biter
Co?! 500 000 mieszkańców i 3 kina? To w mojej wiosce < 100 000 są trzy. A w Poznaniu (~560 000 mieszkańców) to samych dużych multipleksów jest więcej.
biter
Użytkownik
#26 - Wysłana: 6 Maj 2009 19:31:57
Odpowiedz 
Sh1eldeR
plus minus 500 w tym około 100 tyś przyjezdnych studentów. No wierzę że u ciebie są trzy ale cóż Lublin zawsze się olewa. Niestety
Arek
Użytkownik
#27 - Wysłana: 6 Maj 2009 19:58:33 - Edytowany przez: Arek
Odpowiedz 
To nic, w około 80 tys Rybniku są dwa multipleksy [multikino i cinema city], oraz tradycyjne kino z jedną salą. A w lublinie jeden multipleks?! coś jest nie tak.

biter
Pozwól że złożę kondolencję
A tak na serio to współczuję.
Doctor_Who
Użytkownik
#28 - Wysłana: 6 Maj 2009 19:59:13
Odpowiedz 
Ale narzekacie. A u mnie kina nie ma praktycznie w ogóle. Tzn. kiedyś było i teoretycznie sama sala z krzesłami, ekranem (taśmą klejonym... ) itp. dalej stoi. Tam gdzie była kasa i toalety przerobili na spożywczak. Jeszcze parę lat temu raz na ruski rok ktoś przyjeżdżał z jakimś filmem i wpuszczał ludzi tylnym wejściem, a teraz w ogóle kaplica. Ostatni film jaki tam widziałem to chyba Shrek 2.
biter
Użytkownik
#29 - Wysłana: 6 Maj 2009 20:16:21 - Edytowany przez: biter
Odpowiedz 
Arek

Na przedmieściach miało powstać największe w wschodniej Polsce Centrum Handlowo rozrywkowe Felicity (od osiedla Felin) ale już w trakcie budowy zaczęto zmniejszać jego rozmiary aż budowa stanęła na etapie fundamentów jeśli się nie mylę. Tam miało być multikino

Miało powstać "centrum Czuby" - Nazwa robocza. ale żadna sieć kin nie była zainteresowana i inicjatywa potem padła.

Jest wielkie (jak na nasze standardy) centrum handlowe "Galeria Olimp" ale tutaj właściciel - zresztą mój znajomy - nie ma zamiaru bawić się w kina jako coś o niepewnej przyszłości.

IKEA zamierza budować u nas swoje centrum podobno największe w Polsce ale otwarcie dopiero w 2011 roku ale nic o kinie nie wiadomo....

Doctor_Who

No wiesz może u ciebie nie ma ale ty zakładam nie mieszkasz ~190 km od najbliższego multipleksu (przy braku autostrad, dróg szybkiego ruchu czy nawet tras dwupasmowych) co oznacza przejazd 200 km z średnią prędkością 70 na godzinę....
Arek
Użytkownik
#30 - Wysłana: 6 Maj 2009 20:21:01
Odpowiedz 
A ja myślałem że mam bo mieszkam w jakieś wiosce w której nic nie ma. Ja przynajmniej mam w miarę blisko do kina czy centrum handlowego.

Ale nie martw się, moim najbliższym miastem jest kędzierzyn-Koźle. Liczy koło 70 tys mieszkańców, a nawet hipermarketu porządnego nie ma. Kino jest jedno [jednosalowe], ale nie puszcza nowych filmów, same starocie i to do tego w tragicznej jakości.
 Strona:  1  2  »» 
USS Phoenix forum / Star Trek XI / Jaki sens w Polsce ? *fuj*

Twoja wypowiedź
Styl pogrubiony  Styl pochylony  Obraz Łącza  URL Łącza  :) ;) :-p :-( Więcej emotikon...  Wyłącz emotikony

» Login  » Hasło 
Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą tutaj pisać. Zaloguj się przed napisaniem wiadomości albo zarejstruj najpierw.

Wygenerowane przez miniBB®

© Copyright 2001-2009 by USS Phoenix Team.   Dołącz sidebar Mozilli.   Konfiguruj wygląd.
Część materiałów na tej stronie pochodzi z oryginalnego serwisu USS Solaris za wiedzą i zgodą autorów.
Star Trek, Star Trek The Next Generation, Deep Space Nine, Voyager oraz Enterprise to zastrzeżone znaki towarowe Paramount Pictures.

Pobierz Firefoksa!