USS Phoenix
Logo
USS Phoenix forum / Star Trek XI / Widziałem już film!
 Strona:  1  2  3  »» 
Autor Wiadomość
Picard
Użytkownik
#1 - Wysłana: 1 Kwi 2009 14:32:31
Odpowiedz 
Musze odszczekać wszytko co złego o nim powiedziałem, jest genialny, wspaniały i po prostu cudowny - jeden z najlepszych kinowych Treków - jeśli nie najlepszy - jaki powstał do tej pory. Abramsowi i jego ekipie należą się słowa pochwały - a wszystko to dlatego, że wszelkie zwiastuny to jedna wielka manipulacja. W rzeczywistości w filmie nie ma ani nadmiaru akcji, ani wtórnych motywów, a kanon został zachowany. Jest też przesłanie - ale czego ono się tyczy nie zdradzę. No i całe szczęście ekipa Abramsa nie kopiowała Star Wars jak się tego obawiałem. A jako największą niespodziankę należy wymienić, że Wiliam Shatner pojawia się w filmie w roli epizodycznej wprawdzie, ale jednak.
Slovaak
Użytkownik
#2 - Wysłana: 1 Kwi 2009 14:37:39
Odpowiedz 
1 kwietnia?
kanna
Użytkownik
#3 - Wysłana: 1 Kwi 2009 14:40:11
Odpowiedz 
premera była, a ja sie nie zorientowałam?? coż, specjalnie nie śledzę...
Picard
Użytkownik
#4 - Wysłana: 1 Kwi 2009 14:41:54
Odpowiedz 
Pokaz przedpremierowy kanna.
tuvok
Użytkownik
#5 - Wysłana: 1 Kwi 2009 14:55:42 - Edytowany przez: tuvok
Odpowiedz 
Też już widziałem Startreka XI. Można go zdobyć juz na torrentach. Co prawda oczekiwałem czegoś lepszego od filmu, tzn. kolejnych wędrówek, i odkrywanie nieznanego. A niestety dostajemy sporą dawke, ici pici kung-fu, da da da i strzelanie. Oczywiscie masę efektów specjalnych. Jest to typowy film akcji w kosmosie. Brakuje mi tego odkrywania nieznanego, niestety tam tego niema . Także wielkie rozczarowanie jesli chodzi o odkrywanie...
Acha niestety nieznalazłem zadnych napisów. Nikt z polaków jeszcze ich niezrobił... poczekam moze potem będą.

o bach: http://www.torrentz.com/768ca92f0a5eb58cd14ba93bbe 3334c9f8a95997
Delta
Użytkownik
#6 - Wysłana: 1 Kwi 2009 15:01:45
Odpowiedz 
Picard
Musze odszczekać wszytko co złego o nim powiedziałem,

Ćwiczysz na wypadek gdyby ST XI okazał się dobry i trzeba było odszczekać?
Picard
Użytkownik
#7 - Wysłana: 1 Kwi 2009 15:04:39
Odpowiedz 
Delta

Ćwiczysz na wypadek gdyby ST XI okazał się dobry i trzeba było odszczekać?

Jak to kiedy, ja naprawdę widziałem i naprawdę mi się podoba - premiera była dziś, właśnie 1 kwietnia i dlatego moje nowe zdanie o filmie można traktować jak najbardziej poważnie.
Bashir
Moderator
#8 - Wysłana: 1 Kwi 2009 15:07:36
Odpowiedz 
Najsmutniejszy był moment jak Spock przeszedł na ciemną stronę i stał się Darth Vulcanusem... ojjj sorry za spoiler.
Picard
Użytkownik
#9 - Wysłana: 1 Kwi 2009 15:13:10 - Edytowany przez: Picard
Odpowiedz 
Bashir

Najsmutniejszy był moment jak Spock przeszedł na ciemną stronę i stał się Darth Vulcanusem... ojjj sorry za spoiler.

Dokładnie, to było przejmujące. A pamiętasz jak w tym barze co Kirk się w nim bił ten gość co go zdzielił w paszcze, zamówił zupę a po jej zjedzeniu zaczął się krztusić i z bebechów wyskoczył mu mały stworek śpiewając: ,,hello, my baby, hello by sweetheart!" Unikalne zdjęcie z filmu zrobione komórką na pokazie:
Eviva
Użytkownik
#10 - Wysłana: 1 Kwi 2009 15:15:30
Odpowiedz 
Picard

Picard, forumowa zmoro.
Zginiesz Ty jak Aldo Moro.
Domko
Użytkownik
#11 - Wysłana: 1 Kwi 2009 15:21:29
Odpowiedz 
Rzeczywiście muszę się zreflektować. Głębia psychologiczna tego filmu mnie powaliła. Realizm postaci - szczególnie Kirka i Spocka - jest po prostu maksymalny. Czasem odnosi się wrażenie, że ta cała historia wydarzyła (czy wydarzy) się naprawdę. Po wyjściu z kina nie mogłem się otrząsnąć.

Sceny z Nero, który w połowie filmu zmienia imię w ksywę - Nero Burning Rom - są po prostu wspaniałe. Wszelkie podobieństwa do Shinzona wynikały z naszego niezrozumienia - nie ma tu żadnego podobieństwa - przecież Shinzon był naturalnie łysy, a Nero zgolił się sam, Shinzon miał ptakopodobny statek, a Nero ma pająkopodobny, Shinzon mógł strzelać z maskowania, a Nero może strzelać z maskowania... Różnice można by wymieniać.

Do tego rewelacyjna i w pełni zaskakująca przemiana Spocka, którą opisał już Bashir powyżej. Zapewne będzie to osnowa akcji kolejnego filmu Star Trek, gdyż zakończenie zostawia taką możliwość.

Wreszcie też mogliśmy poznać głębię psychologiczną Uhury - jej portret psychologiczny sięga bardzo głęboko w niektórych scenach - szczególnie tych z trailera - które z pewnością spodobają się dojrzałej emocjonalnie i artystycznie widowni, do której ten film jest w końcu skierowany.

Mnóstwo dramatyzmu znalazło się w scenie, gdy Scotty płynął rurami z wodą na Enterprise. Przy okazji dowiedzieliśmy się, że woda zasila silniki Enterprise po przemianie w antywodę - stąd owe rury w maszynowni. To bije cały dotychczasowy technobełkot na głowę - ekipa Abramsa jest po prostu genialna.

Genialność rozwiązań naukowych, wspaniałe, nowatorskie podejście do nauki oraz wielka głębia psychologiczna postaci (z Uhurą na czele) zmusza mnie do wystawienia tylko jednej oceny - 10/10.
kanna
Użytkownik
#12 - Wysłana: 1 Kwi 2009 15:35:08
Odpowiedz 
Domko

lol
Domko
Użytkownik
#13 - Wysłana: 1 Kwi 2009 16:01:09 - Edytowany przez: Domko
Odpowiedz 
Jeszcze jeden ze screenów, który ktoś zrobił w kinie. To scena, w której Spock zaczyna rozważać zmiany w swoim życiu i wyraża to ekspresyjnie posługując się przy tym elementami konstrukcji Enterprise. Jest to bardzo poetycka i artystyczna scena, podobnie zresztą jak reszta filmu.

EDIT:
W filmie też jest dużo więcej niż myśleliśmy scen z bardzo młodym Kirkiem. Oto jedna z tych scen:

Bashir
Moderator
#14 - Wysłana: 1 Kwi 2009 17:15:47
Odpowiedz 
Domko
Sceny z Nero, który w połowie filmu zmienia imię w ksywę - Nero Burning Rom

Ściemniasz, nie było takiej sceny, zresztą Rom został wielkim Nagusem, dopiero w XXIV wieku. Zresztą sceny z płonącym ferengi nie przeszłyby przez "ogień" cenzury...
Domko
Użytkownik
#15 - Wysłana: 1 Kwi 2009 17:18:34
Odpowiedz 
Była, była - nieuważnie oglądałeś - w kinie się nie rozmawia.

Nero pochodzi z XXIV wieku, więc wie o Nagusie Romie. Poza tym nie wyjaśniono skąd wzięła się ta ksywa - podejrzewam, że stanie się to w kolejnym filmie.
galaktyczny kurczak
Użytkownik
#16 - Wysłana: 1 Kwi 2009 17:21:31
Odpowiedz 
Musze odszczekać wszytko co złego o nim powiedziałem, jest genialny, wspaniały i po prostu cudowny...

Trzeba przyznać, że na początku w to uwierzyłem. Przynajmniej chciałem.

Natomiast, do maja już nie jest daleko. Lada dzień pomkniemy do kin, a tam... Ten temat już jest wyczerpany (to nie znaczy, że nie można jeszcze czegoś o nim napisać). Wciąż jednak optymistycznie patrzę w przyszłosć.
kanna
Użytkownik
#17 - Wysłana: 1 Kwi 2009 18:02:35
Odpowiedz 
galaktyczny kurczak
Wciąż jednak optymistycznie patrzę w przyszłosć

ta młodziez to jednak naiwna jest...
Eviva
Użytkownik
#18 - Wysłana: 1 Kwi 2009 18:03:35
Odpowiedz 
galaktyczny kurczak
Domko
Bashir
kanna
Picard

Jeśli po 8 maja nagle przestanę pisać, będzie to znaczyło, że na premierze(mojej osobistej premierze) umarłam ze wstydu, lub powróciwszy do domu powiesiłam się z wściekłości, że nie mogę dorwać Abramsa i osobiście wypruć mu flaków.
Tak sobie jednak myślę, że mi to nie grozi, bo aż tak źle nie będzie.
kanna
Użytkownik
#19 - Wysłana: 1 Kwi 2009 18:08:05
Odpowiedz 
Eviva
umarłam ze wstydu, lub powróciwszy do domu powiesiłam się z wściekłości

spokojnie, wyslemy ekipe reanimacyjną...przed nami się nie schowasz
galaktyczny kurczak
Użytkownik
#20 - Wysłana: 1 Kwi 2009 18:15:18 - Edytowany przez: galaktyczny kurczak
Odpowiedz 
ta młodziez to jednak naiwna jest...

Przestanę być naiwny jak naoglądam się starwarsowego dziabdzajstwa Oczywiście, nie włączam w to Starej Trylogii.

Tak sobie jednak myślę, że mi to nie grozi, bo aż tak źle nie będzie.

Czyli jednak młodzież jest naiwna...
Arek
Użytkownik
#21 - Wysłana: 1 Kwi 2009 18:17:15
Odpowiedz 
galaktyczny kurczak
Nie, młodzież po prostu wiele wytrzyma...
Eviva
Użytkownik
#22 - Wysłana: 1 Kwi 2009 19:28:24
Odpowiedz 
galaktyczny kurczak
Czyli jednak młodzież jest naiwna...

Młodzieżą to ja nie jestem już od dawna... raczej "średni wiek, średni gest", jak śpiewała Maryla Rodowicz.
galaktyczny kurczak
Użytkownik
#23 - Wysłana: 1 Kwi 2009 19:30:51
Odpowiedz 
Eviva

raczej "średni wiek, średni gest"

Nastolatkiem jest się tylko do czterdziestki.
Eviva
Użytkownik
#24 - Wysłana: 1 Kwi 2009 19:32:21
Odpowiedz 
galaktyczny kurczak

No właśnie...
kanna
Użytkownik
#25 - Wysłana: 1 Kwi 2009 19:37:44
Odpowiedz 
galaktyczny kurczak

do 35 roku życia

Do 35 rż. można się było zapisywac do Związku Socja;istycznej Młodziezy Polskiej
Eviva
Użytkownik
#26 - Wysłana: 1 Kwi 2009 19:41:12
Odpowiedz 
kanna
Do 35 rż. można się było zapisywac do Związku Socja;istycznej Młodziezy Polskiej

Pewnie, tam byli "sami gówniarze przed czterdziestką, co to jeszcze przed mutacją", jak to dowcipnie ujął Andrzej Waligórski.
galaktyczny kurczak
Użytkownik
#27 - Wysłana: 1 Kwi 2009 19:42:34
Odpowiedz 
kanna

do 35 roku życia

To dalece cenna informacja Zmodyfikuję to powiedzonko.

Eviva

No właśnie...

To nie znaczy, że nie można dalej reprezentować młodzieży. Chyba, że to coś złego?
Picard
Użytkownik
#28 - Wysłana: 1 Kwi 2009 19:44:49 - Edytowany przez: Picard
Odpowiedz 
Eviva

że nie mogę dorwać Abramsa i osobiście wypruć mu flaków.

Wow, a mnie uważa się za ciętego na film Abramsa. Ale spokojnie, nie wieszaj się, dowiemy Abramsa razem. Ja przebiorę się za Hanibala Lectera Ty za Clarice Starling i wspólnie skonsumujemy wątróbkę Abramsa z fasolką popijając ją zacnym Chianti. Takie Milczenie Tribbli
Madame Picard
Moderator
#29 - Wysłana: 1 Kwi 2009 19:52:24
Odpowiedz 
Picard

po jej zjedzeniu zaczął się krztusić i z bebechów wyskoczył mu mały stworek
Ale - o zgrozo! - ten stworek jest czerwony! To straszne! Nie mogę na to patrzeć!

A tak poważniej już nieco, to w tych dyskusjach zadziwia mnie także to, ile niektórzy wkładają w nie emocji... Na litość, to przecież tylko film! Jeśli będzie nieudany... to trudno. A niektórzy zachowują się tak, jakby mieli z tego powodu naprawdę uwędzić Abramsa / popełnić seppuku .
RaulC
Użytkownik
#30 - Wysłana: 1 Kwi 2009 20:18:38
Odpowiedz 
Madame Picard

Stanowczo wolałbym upiec Abramsa, na ognisku. Zrobimy sobie wspólnie grilla z pieczonego Abramsa, a wokół ogniska odtańczymy wojenny taniec Klingonów.
 Strona:  1  2  3  »» 
USS Phoenix forum / Star Trek XI / Widziałem już film!

Twoja wypowiedź
Styl pogrubiony  Styl pochylony  Obraz Łącza  URL Łącza  :) ;) :-p :-( Więcej emotikon...  Wyłącz emotikony

» Login  » Hasło 
Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą tutaj pisać. Zaloguj się przed napisaniem wiadomości albo zarejstruj najpierw.

Wygenerowane przez miniBB®

© Copyright 2001-2009 by USS Phoenix Team.   Dołącz sidebar Mozilli.   Konfiguruj wygląd.
Część materiałów na tej stronie pochodzi z oryginalnego serwisu USS Solaris za wiedzą i zgodą autorów.
Star Trek, Star Trek The Next Generation, Deep Space Nine, Voyager oraz Enterprise to zastrzeżone znaki towarowe Paramount Pictures.

Pobierz Firefoksa!