USS Phoenix
Logo
USS Phoenix forum / Star Trek XI / Komiks opowiadający historię Nero. Star Trek: Countdown
 Strona:  ««  1  2  3  »» 
Autor Wiadomość
Eviva
Użytkownik
#31 - Wysłana: 30 Sty 2009 21:01:10
Odpowiedz 
krisbaum

Właśnie odebrałam kolejną przesyłkę od Sheridana i jestem z niej bardzo zadowolona. Nie mam mu nic do zarzucenia. Jeśli komuś nie odpowiadają ustalane przez niego ceny, nie musi tam kupować, ale według mnie wcale nie są przesadzone.
Pah Wraith
Użytkownik
#32 - Wysłana: 5 Mar 2009 10:36:18
Odpowiedz 
Fluor informuje, że jest dobra cenowo oferta na ST: C
http://www.trek.pl/forum/index.php?showtopic=5440& view=findpost&p=82254
Lt Antkov
Użytkownik
#33 - Wysłana: 17 Mar 2009 19:41:53 - Edytowany przez: Lt Antkov
Odpowiedz 
Witam po długiej przerwie
Zobaczcie co za stronę znalazłem... Rapid, ale chyba to nielegalne...
http://peb.pl/komiksy/457034-rapidshare-star-trek- countdown.html
Każdy na własne ryzyko
Pah Wraith
Użytkownik
#34 - Wysłana: 17 Mar 2009 19:55:22
Odpowiedz 
Lt Antkov
Użytkownik
#35 - Wysłana: 17 Mar 2009 19:57:34
Odpowiedz 
Pah Wraith... Przepraszam, znowu nie zauważyłem, ale od przybytku głowa nie boli W razie W możesz usunąć
Pah Wraith
Użytkownik
#36 - Wysłana: 17 Mar 2009 20:00:55
Odpowiedz 
Lt Antkov
1) nie zamierzam, bo jak wspomniałem, to właściwe miejsce,
2) nie mam takiej możliwości, nawet już w swoim poście
Darklighter
Użytkownik
#37 - Wysłana: 18 Mar 2009 15:15:50 - Edytowany przez: Darklighter
Odpowiedz 
Pah Wraith
Użytkownik
#38 - Wysłana: 18 Mar 2009 15:48:29 - Edytowany przez: Pah Wraith
Odpowiedz 
Darklighter
1) zmiłuj się ze spoilerami
2) zaglądaj na stronę główną
Darklighter
Użytkownik
#39 - Wysłana: 18 Mar 2009 16:02:48
Odpowiedz 
Editnąłem już, ale wiadomo, że lookną.
Pah Wraith
Użytkownik
#40 - Wysłana: 18 Mar 2009 23:33:47
Odpowiedz 
Dziesięć MEGASPOILERÓW do ST:C#3 (j. angielski)

URL
Pah Wraith
Użytkownik
#41 - Wysłana: 25 Mar 2009 00:06:58
Odpowiedz 
Trzeci numer jest naprawdę dobry. Notabene ciekawe wieści - całość ukaże się w zbiorczym wydaniu już we środę!
Darklighter
Użytkownik
#42 - Wysłana: 25 Mar 2009 08:41:07 - Edytowany przez: Darklighter
Odpowiedz 
Jestem po lekturze. I tak się zastanawiam nad paroma rzeczami (pytania spojerujące):

1) Gwiazda Horbus - ona się cały czas rozrasta, z tego co wyczytałem, a zatem przyrasta non-stop jej masa (nie chcę wnikać dlaczego ta masa bierze się znikąd). Po co zatem wytwarzać sztuczną czarną dziurę, aby ją powstrzymać? Przy tym przyroście masy taka dziura sama powinna się wytworzyć po przekroczeniu p. krytycznego.

2) Nie wiem jaką średnicę ma obecnie rozrastająca się gwiazda (chyba dość dużą skoro mowa, że w niedługim czasie może sięgnąć Vulcana czy Ziemi), ale plan żeby ją zlikwidować sztuczną czarną dziurą oznacza, że tak dziura musiałaby być znacznej mocy. W końcu musi "zassać" rozrośniętą do giga rozmiarów gwiazdę. Czy taka cz. dziura swoją mega grawitacją nie zdestabilizuje okolicznych systemów?

3) Nero "odpicował sobie brykę" i klepie wszystkich jak leci. Ciekawe co będzie jak natknie się na statego Entka?
Pah Wraith
Użytkownik
#43 - Wysłana: 25 Mar 2009 09:25:07
Odpowiedz 
Darklighter
Gwiazda Horbus - ona się cały czas rozrasta, z tego co wyczytałem

Źle wyczytałeś - chodzi o falę uderzeniową eksplozji, któ jest niezwykle potężna i zamiast się rozpraszać, przyrasta.

Nero "odpicował sobie brykę" i klepie wszystkich jak leci. Ciekawe co będzie jak natknie się na statego Entka?

No własnie :]

BTW JEDNAK 4 TA CZĘŚĆ BĘDZIE PÓŹNIEJ, A CŁOŚĆ JESZCZE PÓŹNIEJ
http://www.startrek.pl/article.php?sid=772
Darklighter
Użytkownik
#44 - Wysłana: 25 Mar 2009 10:01:03
Odpowiedz 
Źle wyczytałeś - chodzi o falę uderzeniową eksplozji, któ jest niezwykle potężna i zamiast się rozpraszać, przyrasta.

Coś jak rzucony granat, którego fala uderzeniowa na im więcej przeszkód napotka, tym staje się silniejsza? Hmmm..no nic.

To w takim razie po co załatwiać gwiazdę czarną dziurą skoro to nie rozwiąże problemu gnającej w warp fali uderzeniowej? Pozwoli tylko na neutralizację samej gwiazdy.
Delta
Użytkownik
#45 - Wysłana: 25 Mar 2009 11:03:13 - Edytowany przez: Delta
Odpowiedz 
Darklighter,

Tak sobie czytam ostatnie posty i nie mogę zrozumieć czemu Ci to przeszkadza. Nie ma kanonu ST, nie ma jakiegoś wytłumaczenia opartego na współczesnej nauce nie ma niczego co można by wykorzystać jako choćby cień logicznego uzasadnienia (ot, przykładem ta coraz silniejsza fala uderzeniowa)... Ale przecież to miało być nieważne, bo przecież Abrams to fachowiec, rozrywka będzie widowiskowa, epicka, skupiona na bohaterach, przesłaniu itd. I co? I nagle zagwozdka, bo okazuje się, że ta tak wspaniała rozrywka jest w sumie u samych podstaw skopana (co odbija się na jej jakości więc i na odbiorze) bo Abramsowi to wystarcza jako podstawa do sklecenia do kupy tego tak nowocześnie zrobionego dzieła?
Darklighter
Użytkownik
#46 - Wysłana: 25 Mar 2009 11:19:39
Odpowiedz 
Zasadniczo od wprowadzenia w post TOSowskim treku zjawiska "quantum sodomization" nic mi nie przeszkadza. Tylko się upewniam, czy nie przegapiłem czegoś w dość szybkim, muszę się przyznać, czytaniu komiksu - tak jak z koncepcją fali uderzeniowej. Pomysł powstrzymania fali pojawi się pewnie dopiero w ostatnim komiksie.

Takie coś nie przeszkodzi mi w ocenie duetu Kirk/Spock i reszta teamu vs. Nero + banda.
Pah Wraith
Użytkownik
#47 - Wysłana: 25 Mar 2009 12:10:30
Odpowiedz 
Darklighter
Coś jak rzucony granat, którego fala uderzeniowa na im więcej przeszkód napotka, tym staje się silniejsza? Hmmm..no nic.

Na tym polega niezwykłość tego zjawiska. To w oczywisty sposób nie jest zwykła fala uderzeniowa. A może to ja już konfabuluję, może to po prostu strasznie silna fala uderzeniowa. Jej efekt w warp oznacza, że jej część płynie przez podprzestrzeń. Na tle tego co widzieliśmy do tej pory w ST nie widzę w tym nic dziwnego...

To w takim razie po co załatwiać gwiazdę czarną dziurą skoro to nie rozwiąże problemu gnającej w warp fali uderzeniowej? Pozwoli tylko na neutralizację samej gwiazdy.

No najwyraźniej rozwiąże. Pozwolę sobie zauważyć, że fala uderzeniowa to w sumie energia + szczątki obiektów napotkanych po drodze. A że czarna dziura pochłonie wszystko to i to pochłonie. Moje wątpliwości wzbudza zagadnienie tego, czy cała reszta tego wszystkiego nie zostanie pochłonięta. Ale zdaje się, że jest to specyficzna czarna dziura. Inaczej ta cała hryja z czerwoną materią nie byłaby taka ważna.
Darklighter
Użytkownik
#48 - Wysłana: 25 Mar 2009 22:17:04
Odpowiedz 
Moje wątpliwości wzbudza zagadnienie tego, czy cała reszta tego wszystkiego nie zostanie pochłonięta. Ale zdaje się, że jest to specyficzna czarna dziura.

Grawitacja zadziała selektywnie??
Darklighter
Użytkownik
#49 - Wysłana: 27 Mar 2009 09:53:46
Odpowiedz 
http://trekmovie.com/2009/03/26/five-page-preview- of-star-trek-countdown-4-comic/ - pięć stron z kolejnej części. Statek Nera nie do ruszenia...chwilowo...
Darklighter
Użytkownik
#50 - Wysłana: 2 Kwi 2009 09:21:05 - Edytowany przez: Darklighter
Odpowiedz 
No i po lekturze ostatniej części.
SPOJLER

Spock załatwił tylko gwiazdę. O fali ani słowa. No nic, kontynuacja w filmie.
Q__
Moderator
#51 - Wysłana: 25 Kwi 2009 20:30:56 - Edytowany przez: Q__
Odpowiedz 
UWAGA MEGASPOILER!!!

Na ile dobrze zrozumiałem komiksy, wydzodzi na to, że ten Nero to romulański górnik mszczący się za to, że zeszła na psy UFP olała tragedię Romulan (górnik asteroidowy, jak ci z "Aliena"), który używa statku na technlogii Borg, zbudowanego przez Geordiego (technolgia romulańsko-federacyjno-borgowa).

Wychodzi na to że Nero kumplował się nawet z Picardem, ale Łysy uznał, że da się rzecz jeszcze załatwić pokojowo, a Nero sie wk***, porwał statek, i cofnął się w czasie zniszczyć Federację z zemsty za los Romulan. Spock, który pracował z Picardem i Nero, cofnał się za tym drugim pomóc młodszemu sobie.

Czyli krzyżówka wątków z:
-"dwójki" (mściciel),
-"szóstki" (klęska ekologiczna dotykajaca sąsiadujace z UFP imperium),
-"czwórki" i FC (podróż w czasie),
-DS9 i INS (gorsza twarz UFP)
-oraz FC i NEM (megarozp****),
-z domieszką TMP (Trek z wiarygodnymi F/X i scenografią)
-i nawet NV (stary aktor spotyka naśladowcę).
Nic czego byśmy nie znali + kontynuacja mrocznej wersji ST Moore'a. (I, byłbym zapomniał, gdzieś po drodze dowiadujemy się o zmartwychwstaniu Daty w ciele B-4.)

Jak to mawia Madame Picard: recykling.

Koniec spoilera
Delta
Użytkownik
#52 - Wysłana: 25 Kwi 2009 20:37:22
Odpowiedz 
Q__
UWAGA MEGASPOILER!!!

Pójdę na ten film do kina jedynie po to, by zobaczyć jak Abrams to wszystko wymiesza do kupy w jednym filmie. A potem zrobię kukłę Abramsa i będę wbijał w nią szpilki.
Eviva
Użytkownik
#53 - Wysłana: 25 Kwi 2009 20:39:26
Odpowiedz 
Delta

Kukłę zrobisz z wosku, czy z gałganków?
Picard
Użytkownik
#54 - Wysłana: 25 Kwi 2009 20:41:14
Odpowiedz 
Po tym co napisał Q__ ktoś ma jeszcze wątpliwości co do twego, że ten film będzie chodź odrobinę dobry?

Delta

Moim zdaniem szkoda pieniędzy i czasu na oglądanie recyklingowanych pomysłów -swoją drogą to też często ten zarzut stawiano ENT - lepiej włączyć sobie oryginalne filmy,z których Abramsa czerpał. Będzie taniej i nie przyłoży się ręki do psucia Treka. Ale to już tylko moja opinia...
Eviva
Użytkownik
#55 - Wysłana: 25 Kwi 2009 20:44:47 - Edytowany przez: Eviva
Odpowiedz 
Picard

Przesadzasz. Już w TNG były recyklingowane pomysły, w innych seriach też, ENT różnił sie od nich tylko tym, że przy tym wszystkim grzeszył brakiem logiki (choc i tak go lubię) Oryginalny był jedynie TOS.
Delta
Użytkownik
#56 - Wysłana: 25 Kwi 2009 20:45:51
Odpowiedz 
Eviva
Kukłę zrobisz z wosku, czy z gałganków?

Z tego co akurat pod ręką znajdę.

Picard
Moim zdaniem szkoda pieniędzy i czasu na oglądanie recyklingowanych pomysłów

Nie mam na tyle samozaparcia by nie zobaczyć ST w kinie.
Picard
Użytkownik
#57 - Wysłana: 25 Kwi 2009 21:03:36
Odpowiedz 
Eviva

Przesadzasz. Już w TNG były recyklingowane pomysły, w innych seriach też, ENT różnił sie od nich tylko tym, że przy tym wszystkim grzeszył brakiem logiki (choc i tak go lubię) Oryginalny był jedynie TOS.

Powtarzanie kilku pomysłów w serialu, który ma siedem sezonów, to jedna sprawa, opieranie całej fabuły jednego filmu na zużytych schematach to już coś całkiem innego. Poza tym pozwól się, że się Cię zapytam po co wogóle chodzisz do kina: po to by zobaczyć coś nowego i świeżego czy coś wtórnego i oklepanego?
Eviva
Użytkownik
#58 - Wysłana: 25 Kwi 2009 21:07:14
Odpowiedz 
Picard

Pozwól, że odpowiem: najbardziej lubie chodzić na to, co już znam . Poważka.
Q__
Moderator
#59 - Wysłana: 25 Kwi 2009 21:29:58 - Edytowany przez: Q__
Odpowiedz 
Picard
Eviva

Tak naprawdę to nowy film najbardziej przypomina mi (sądząc po zapowiedziach) FC nakręcone z większym budżetem.

Tu i tam skafandry, tu i tam temporalne zabawy, tu i tam mrok, tu i tam niezłe F/X (u Abramsa droższe), tu i tam wątek "superłotra".
Picard
Użytkownik
#60 - Wysłana: 25 Kwi 2009 22:20:19
Odpowiedz 
Eviva

Pozwól, że odpowiem: najbardziej lubie chodzić na to, co już znam . Poważka.

Nie rozumie takiego podejścia - śmiało podążać tam...gdzie się już było?

Q__

Tu i tam skafandry, tu i tam temporalne zabawy, tu i tam mrok, tu i tam niezłe F/X (u Abramsa droższe), tu i tam wątek "superłotra".

w FC nie było kolorowych skafandrów i kung fu uprawianego w skafandrach, a Borga trudno jednoznacznie nazwać super łotrem - ta rasa zwyczajnie ma taką a nie inną filozofie, jej postępowanie wynika z niej a nie z łotrowsko - komiksowej chęci do mszczenia się i niszczenia. Poza tym w FC bardzo podobało mi się jak pokazali jak Zefram Cochrane pod wpływem ludzi Rikera stał się lepszym człowiekiem i jak Lilly przekonała Picarda by ten się opamiętał i stał się znów starym, opanowanym i rozsądnym kapitanem jakiego wszyscy znamy i kochamy. Nie powiesz mi, że nie była to ładna prezentacja ideałów Treka, w dodatku ciekawie przedstawiona jako, iż Cochrane stał się lepszy dzięki ludziom z przyszłości, jeden z nich natomiast pozostał wierny swoim przekonaniom tylko dzięki kobiecie z przeszłości. Dobrzy ludzie zdarzają się w każdej epoce, tak samo w szaleństwo również można popaść w każdym czasie i nieraz jedyne co może nas z niego wyciągnąć to... cząstka przeszłości, od której czuliśmy się tak bardzo lepsi! Całkiem zgrabny morał. Ale po części zgadzam się z Tobą co do jednego: od czasu FC wszystkie trekowe produkcje kładą coraz większy nacisk na akcje. Nie bez podstaw więc uważam rok 1996 za datę graniczną, po której Trek zaczął się na psuć. FC więc - jak dla mnie - był dobrym filmem ale jego sukces paradoksalnie przyczynił się do obumierania tego co najważniejsze w ST i ostatecznie do śmierci sagi jaką znamy.
 Strona:  ««  1  2  3  »» 
USS Phoenix forum / Star Trek XI / Komiks opowiadający historię Nero. Star Trek: Countdown

Twoja wypowiedź
Styl pogrubiony  Styl pochylony  Obraz Łącza  URL Łącza  :) ;) :-p :-( Więcej emotikon...  Wyłącz emotikony

» Login  » Hasło 
Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą tutaj pisać. Zaloguj się przed napisaniem wiadomości albo zarejstruj najpierw.

Wygenerowane przez miniBB®

© Copyright 2001-2009 by USS Phoenix Team.   Dołącz sidebar Mozilli.   Konfiguruj wygląd.
Część materiałów na tej stronie pochodzi z oryginalnego serwisu USS Solaris za wiedzą i zgodą autorów.
Star Trek, Star Trek The Next Generation, Deep Space Nine, Voyager oraz Enterprise to zastrzeżone znaki towarowe Paramount Pictures.

Pobierz Firefoksa!