USS Phoenix
Logo
USS Phoenix forum / Star Trek XI / Komiks opowiadający historię Nero. Star Trek: Countdown
 Strona:  1  2  3  »» 
Autor Wiadomość
valencia
Użytkownik
#1 - Wysłana: 25 Lis 2008 18:30:02
Odpowiedz 
Mała ciekawostka, w Ameryce od stycznia będzie wydawany co miesiąc komiks (4 części każda z nich będzie miała 32 strony)który będzie opowiadał historię tajemniczego Romulanina. Fabuła będzie się ponoć kręcić w czasach pomiędzy First Contact a Nemesis, okładki jeszcze niema, ale została wydana promocyjna okładka, którą wszyscy mogą sobie zobaczyć na tej stronie:
http://downloads.scifinews.de/file_71387.html
widać na niej trzy Znajome Twarze + Nero bez tatuaży
Queerbot
Użytkownik
#2 - Wysłana: 25 Lis 2008 18:34:06
Odpowiedz 
???

Tak a propos - czy Romulanie żyją tak samo długo jak Wolkanie?
Doctor_Who
Użytkownik
#3 - Wysłana: 25 Lis 2008 19:29:10
Odpowiedz 
od stycznia będzie wydawany co miesiąc komiks (4 części każda z nich będzie miała 32 strony)który będzie opowiadał historię tajemniczego Romulanina. Fabuła będzie się ponoć kręcić w czasach pomiędzy First Contact a Nemesis

Czyli ST idzie w tym zakresie w kierunku SW, gdzie takie historyjki są na porządku dziennym (nawet u nas przed ROTS wydali).
Mi się nawet podoba (żeby była jasność - chodzi mi wyłącznie o merchandising, nie o gonienie SW w kwestii fabularnej )
Pytanie tylko czy zgodnie ze stosowaną dotychczas żelazną polityką będzie on jak inne komiksy niekanoniczny czy też na tle ostatnich pomysłów (np. kanonizacji STO) wydarzenia w tym swoistym prequelu mogą uchodzić za oficjalną część ST?
Delta
Użytkownik
#4 - Wysłana: 25 Lis 2008 20:01:20
Odpowiedz 
valencia
widać na niej trzy Znajome Twarze + Nero bez tatuaży

Muszę przyznać, że jestem ciekaw jak to wszystko powiążą w jedną całość.

Queerbot
Tak a propos - czy Romulanie żyją tak samo długo jak Wolkanie?

Nigdzie dokładnie tego nie podano, ale to jest możliwe skoro są blisko spokrewnieni.
Eviva
Użytkownik
#5 - Wysłana: 25 Lis 2008 20:52:46
Odpowiedz 
Ja wolałabym komiksy z serii TOS, wydane ładnie i grzecznie po polsku i dostępne w każdym kiosku. A jeszcze lepiej - oficjalne nowelizacje. Jednym słowem, chciałaby dusza do Raju, ale grzechy nie puszczają. Oj, nie puszczają...
Bashir
Moderator
#6 - Wysłana: 25 Lis 2008 21:13:42
Odpowiedz 
Eviva

Ja bym chciał aby jakiekolwiek komiksy były dostępne w każdym kiosku (z racji dużego popytu na nie oczywiście, a nie dla samego bycia)... a co tu mówić o komiksach ST... chociaż szczerze powiem że mi umiłowania tego gatunku trudno mi się przekonać do komiksowych przygód bohaterów filmów. Na odwrót to i owszem.
valencia
Użytkownik
#7 - Wysłana: 25 Lis 2008 21:16:54
Odpowiedz 
Te komiksy zostały napisane przez TRIO: Abrams\Kurtzman\Orci
Eviva
Użytkownik
#8 - Wysłana: 25 Lis 2008 21:27:06
Odpowiedz 
valencia
Być może, ale nie traktują o mej ukochanej nad wszystko załodze - i w tym sęk.
Q__
Moderator
#9 - Wysłana: 3 Sty 2009 20:16:54 - Edytowany przez: Q__
Odpowiedz 
Nowy newsik:
http://www.startrek.pl/article.php?sid=684

Eviva, jak widzisz umiemy współpracować bezkolizyjnie.

ps. a sama inicjatywa mie się podoba - taki ładny łącznik pomiędzy nowym filmem, a kanonem. Szkoda tylko, że nic nie wskazuje nato byśmy mieli zobaczyć w ST XI - choćby przez chwilę - Patricka Stewarta w roli kapitana Picarda (tak jak widzieliśmy Janeway w NEM),
Eviva
Użytkownik
#10 - Wysłana: 3 Sty 2009 20:21:13
Odpowiedz 
Q__
Eviva, jak widzisz umiemy współpracować bezkolizyjnie

Frank z Sokolim Okiem tez czasem umieli . Gdy w grę wchodzi dobro pacjenta (tzn u nas Phoenixa), to jasne, że zwieramy szeregi.
kordian
Użytkownik
#11 - Wysłana: 5 Sty 2009 14:37:34
Odpowiedz 
fajnie, mam nadzieję, że uda się tu u nas skombinować.
Ohh, jak aj się boję o tego treka !!!!
Eviva
Użytkownik
#12 - Wysłana: 5 Sty 2009 15:01:45
Odpowiedz 
kordian

Spoko, Trek sam się obroni.
Co do komiksów, to kiedyś zbierałam je z wielkim zamiłowaniem, ale potem moja namiętność do tej formy sztuki nieco ostygła. Jedynie Asterix, Kajko i Kokosz i ewentualnie Lucky Luke zostali u mnie na stałe i czasem do nich sięgam, gdy mam wyjątkowo podły nastrój. Czyli ostatnio dość często. Co wcale nie przeszkadza, że kupiłam na alegro kilka trekowych komiksów, no i sprowadziłam sobie TOSowa mangę.
Domko
Użytkownik
#13 - Wysłana: 5 Sty 2009 15:13:20
Odpowiedz 
Delta
Nigdzie dokładnie tego nie podano, ale to jest możliwe skoro są blisko spokrewnieni.

Można to wywnioskować choćby po Pardeku. Spock podobno poznał go na konferencji Khitomer, czyli jeszcze za czasów Kirka. Pardeka spotykamy w odcinku TNG: "Unification", czyli ok. 80 lat później. Należy założyć, że Pardek był już dorosły w okresie konferencji skoro był już wtedy senatorem i reprezentował delegację Romulan. Wynika więc z tego, że w "Unification" miał ok. 100 lat - a na tyle nie wyglądał.
Zakładam więc, że Romulanie są również wiekowi.
kordian
Użytkownik
#14 - Wysłana: 5 Sty 2009 15:36:30
Odpowiedz 
Trek się obroni, i to co już pokazali mi się podoba. Ja się boję o samego Abramsa tylko. Lostów nie lubię, a cloverfield to najbardziej przereklamowane G jakie widziałem...
Delta
Użytkownik
#15 - Wysłana: 5 Sty 2009 15:55:48
Odpowiedz 
Domko
Można to wywnioskować choćby po Pardeku.

Trafny przykład.

Eviva
Spoko, Trek sam się obroni.

Nic się samo nie obroni.

kordian
Trek się obroni, i to co już pokazali mi się podoba. Ja się boję o samego Abramsa tylko. Lostów nie lubię, a cloverfield to najbardziej przereklamowane G jakie widziałem...

Czy to nie jest ze sobą sprzeczne? Z jednej strony Ci się podoba, z drugiej obawiasz się, że Abrams to spartaczy, tak?

A wiesz, że to Abrams ma jedyny decydujący głos i władzę taką jaką miał Roddenberry, o ile nie większą? Więc skoro Ci się podoba to, co do tej pory pokazano, to nie powinieneś mieć obaw o Abramsa.
kordian
Użytkownik
#16 - Wysłana: 6 Sty 2009 12:12:59
Odpowiedz 
Pojedyncze sceny są fajne, statki są fajne, dekoracje są super, ale to nie znaczy, że film będzie dobry...

np takie kroniki riddica. efekty ok, aktorzy ok, dekoracje ok, niby wszystko ok a film bardzo zły, źle zmontowany itp
Q__
Moderator
#17 - Wysłana: 19 Sty 2009 01:09:41
Odpowiedz 
Gdyby udało się sprowadzić Countdown do Polski, kupicie?
http://www.startrek.pl/article.php?sid=703
Picard
Użytkownik
#18 - Wysłana: 19 Sty 2009 18:14:41
Odpowiedz 
Q__

Gdyby udało się sprowadzić Countdown do Polski, kupicie

Nie. Ja nie miałem komiku w ręce od nastu lat i jakoś za nimi nie tęsknie.
krisbaum
Użytkownik
#19 - Wysłana: 24 Sty 2009 01:25:05
Odpowiedz 
Ja z chęcią kupię ten komiks ale fajnie by było, gdyby dało się uniknąc przy tym udziału sklepu trekker.pl, dla mnie koleś który to prowadzi to zwykły ferengi. Sam siedzę w trekowym modelarstwie to mam niejakie rozeznanie. Dla przykładu oferta sklepu:
http://trekker.com.pl/index.php?p239,star-trek-adv ersary-3-piece-set-amt-38390
ten zestaw kupiłem na allegro za 70 zeta. Może miałem farta, nie wiem.
Do tego opis modeli że och ach! Nic tylko kupić. A dla kolesia obeznanego z modelartwem (za takiego się uważam, bo od lat siedzę w kartonie, do tego czasem dłubnę coś w plastiku) modele firmy AMT ERTL to droga przez mękę. Duże niedokładności umożliwiają uzyskanie jedynie efektu końcowego na poziomie zabawki, na pewno nie modelu.
Nie mniej jednak, zanim zaczęła się ta cała chryja z kryzysem gospodarczym i złotówka spadła, to bardziej opłacało się sprowadzać modele z angielskiego ebay'a niźli kupować je z tego sklepu.
Eviva
Użytkownik
#20 - Wysłana: 24 Sty 2009 08:12:16
Odpowiedz 
krisbaum

Szczęśliwie nie znam się na modelarstwie nic a nic i nie odróżniam uczciwego modelu od zwykłej zabawki. Sheridan jeszcze mnie nie naciął, co kupiłam, to przysłał i było w porządku, a że bierze forsę - no nie spotkałam jeszcze kogoś, kto handlowałby z chęci straty, więc uwaga o Ferengi była zupełnie nie na miejscu.
Pah Wraith
Użytkownik
#21 - Wysłana: 24 Sty 2009 09:23:01
Odpowiedz 
od lat siedzę w kartonie

Nie mniej jednak, zanim zaczęła się ta cała chryja z kryzysem gospodarczym i złotówka spadła, to bardziej opłacało się sprowadzać modele z angielskiego ebay'a niźli kupować je z tego sklepu.

Bo, bracie, Sheridan sprowadził większość tych towarów po starej cenie dolara, tak więc oczekiwanie, że obniży cenę jest po prostu... no, dziś będę łaskawy... naiwnością.
krisbaum
Użytkownik
#22 - Wysłana: 25 Sty 2009 23:08:52
Odpowiedz 
Ja nie żądam obniżki ceny, po prostu uważam, że skoro sprowadzenie modelu kosztuje 450 zeta a Sheridan oferuje go za 700 to jest to zwykłe zdzierstwo. A tak było gdy modele Bandaia były dostępne, teraz już nie są (przynajmniej nie szukałem ich tak bardzo) i koleś liczy sobie za nie chyba po tauzenie za sztukę. W większości przypadków gościu tylko pośredniczy między zagranicznym sklepem internetowym a klientem i pobiera za to niemałą kasę. Co widać np po terminach oczekiwania na zamówienie. Co to za termin wysyłki 4-6 tygodni jeżeli ma się towar w magazynie?
Jak np. tutaj http://trekker.com.pl/index.php?p384,tng-type-i-ph aser
Odpowiedź jest prosta, towaru się nie posiada, ten czas, to czas jaki Sheridan potrzebuje by kupić za pół ceny ten fazer np na amerykańskim ebayu
http://cgi.ebay.com/Star-Trek-TNG-Galoob-Toys-Phas er-Weapon-Toy-moc-1988_W0QQitemZ370148034200QQcmdZ ViewItemQQimsxZ20090121?IMSfp=TL090121159006r1581
dodać sobie drugie tyle do ceny i sprzedajemy. Koleś żeruje na fakcie nieznajomości języka przez niektórych trekkerów, na nieznajomości internetu a także na braku możliwości zakupu towaru za granicą przez trekkerów (np. brak karty kredytowej czy innego środka płatniczego umożliwiającego transfer gotówki za granicę). Widziałem wiele rzeczy które on oferuje, do nabycia za znacznie niższą cenę, wystarczyłą znajomość języki i posiadanie karty kredytowej. Zresztą teraz nawet debetówki umożliwiają zakup via paypal ale wielu ludzi o tym nie wie.

A sformułowanie "siedzę w kartonie" oznacza modelarstwo kartonowe.
kanna
Użytkownik
#23 - Wysłana: 25 Sty 2009 23:16:02 - Edytowany przez: kanna
Odpowiedz 
krisbaum
Koleś żeruje

Nie żeruje, tylko znalazł luke i ja wypełnia. Nie ma obowiązu kupowac u niego, prawda? Model fazera NIE jest artykułem pierwszej potrzeby. Zerowanie to jest wtedy, jak ktoś w czasie jakiejś katastrofy dowozi żywność i robi przebitke x 10. Nie kupi matka chleba dla dziecka za 25 zł? Kupi, bo musi.

Co jakis czas na Forum Gazety przetacza się dyskusja o cenach na Allegro w stylu :Kto to widział, żeby skarpetki z h@M za 12 złotych wystawiac za 29! zdzierstwo!

Uzywasz podobnych argumentów. jeżeli ktos zajmuje się sprzedażą,czy pośrednictwem to wiadomo, że dolicza marżę. Bo inaczej byłby albo filantropem, albo debilem.

Nie godzisz się na proponowane przez niego warunki - nie kupuj. O co ten cały harmider?
krisbaum
Użytkownik
#24 - Wysłana: 25 Sty 2009 23:27:54 - Edytowany przez: krisbaum
Odpowiedz 
O nic, ja u niego nie kupuję i wybaczysz, chyba mam prawo do własnego na jego temat zdania? Bo tylko je przedstawiam. Temat zaczął się od sprowadzenia komiksu do Polski i zadeklarowałem się na chętnego do zakupu o ile ten sklep nie będzie miał w tym udziału. Uzasadniłem dlaczego - podejżenia co do ceny.

A co do braku obowiązku kupowania u niego. Wybaczy pani ale trekker (jeżeli nie potrafi kupować w zagranicznych serwisach) raczej nie ma alternatywy. Nie ma obowiązku w ogóle być miłośnikiem treka. Ale jeżeli chce się nim być a przy okazji mieć jakiś ciekawy gadżet, to człowiek jest raczej na niego skazany. Bo drugiego takiego nie ma. Więc owszem, trekker.com.pl wypełnił lukę. Tylko czy za to mam być wobec tego sklepu bezkrytyczny?

"Uzywasz podobnych argumentów. jeżeli ktos zajmuje się sprzedażą,czy pośrednictwem to wiadomo, że dolicza marżę. Bo inaczej byłby albo filantropem, albo debilem."

A jak nazwiesz kogoś kto może mieć towar za 100 zeta a kupuje to za 170?
kanna
Użytkownik
#25 - Wysłana: 25 Sty 2009 23:40:10 - Edytowany przez: kanna
Odpowiedz 
Sam Pan wyżej pisze, że kupił jakiś zestaw na Allegro. Więc alternatywa jest.

A jak nazwiesz kogoś kto może mieć towar za 100 zeta a kupuje to za 170?

To zalezy. Moze nie potrafi szukać, może nie chce czekać, moze poczucie bezpieczewństwa, które ma (często wyśza cena =bardziej renomowany sklep) warte jest dla niego to 70 zł?
Jesteśmy dorosłymi ludżmi. Mamy prawo dokonywać wyborów.
fluor
Użytkownik
#26 - Wysłana: 26 Sty 2009 00:15:43 - Edytowany przez: fluor
Odpowiedz 
Ja mam takie pytanie, gdzie tu jest kalkulacja strasznej marży, którą tak się straszy. Pytam z ciekawości, bo i sam nie mam zamiaru przepłacać.
Preorder na Amazonie kosztuje 12,23$, po doliczeniu do tego 10-15$ za przesyłkę do Polski i później do zamawiającego wyjdzie jakieś 25$, co przeliczając przez dzisiejszy kurs dolara 3,4380 wynosi 85,95zł.
Rozumiem oburzenie, gdybyśmy zbierali po 100 złotych, po 150 zł, ale ja tu na razie nie widzę przysłowiowej ferengijskiej marży.

Żeby było jasne: mamy już 9 chętnych do nabycia tego komiksu, Sheridan powiedział, że nam go sprowadzi jak uzbieram około 10. Nie spodziewam się, że zrobi to wszystko za free, inaczej bym gitary nie zawracał, ale zdzierania też nie będzie.
krisbaum
Użytkownik
#27 - Wysłana: 26 Sty 2009 23:05:10
Odpowiedz 
Sam Pan wyżej pisze, że kupił jakiś zestaw na Allegro. Więc alternatywa jest.

Dobry dowcip, jeden zestaw raz na jakiś czas. Obecnie, o ilę się nie mylę, jest na allegro aż jeden model Kazon Torpedo. To rzeczywiście alternatywa

Rozumiem oburzenie, gdybyśmy zbierali po 100 złotych, po 150 zł, ale ja tu na razie nie widzę przysłowiowej ferengijskiej marży.
Ja do cen na sklepie śpiewałem. Nie mówiłem nic o zrzutce na komiksy.
Delta
Użytkownik
#28 - Wysłana: 27 Sty 2009 02:27:06 - Edytowany przez: Delta
Odpowiedz 
krisbaum
Ja do cen na sklepie śpiewałem.

Chyba nie masz racji.
Porównaj sobie.

Pierwszy sezon TNG na Amazon kosztuje 50 USD czyli jakieś 170 zł.
http://www.amazon.com/s/ref=nb_ss_gw?url=search-al ias%3Daps&field-keywords=star+trek&x=0&y=0
http://trekker.com.pl/index.php?k8,seriale-i-filmy
U Sheridana 300 zł. Ale dolicz koszty przesyłki, podatek, jeśli ma zarejestrowaną działalność gospodarczą to składki na ubezpieczenie i emerytalną, koszty utrzymania sklepiku, no i przecież wiadomo, że parę złotych musi zarobić. Wątpię by miał duże obroty na sprzedaży ST w Polsce.

Albo inny przykład cen.
http://www.amazon.com/Star-Trek-Next-Generation-Co mplete/dp/B000RZIGVS/ref=pd_bbs_sr_3?ie=UTF8&s=dvd &qid=1233019547&sr=8-3
Komplet 7 sezonów TNG Amazon sprzedaje po 326,99 USD, to jest nieco ponad 1100 zł. Sheridan sprzedaje go za 1300 zł. Niecałe 200 zł różnicy, to taka duża marża, zważywszy, że sam podatek od niej to kilkadziesiąt zł?

Następny przykład. Drugi sezon TNG. Amazon 49.99 USD, Sheridan za 280 zł, czyli dwadzieścia zł taniej niż pierwszy pomimo tej samej ceny obydwu na Amazonie.
http://www.amazon.com/Star-Trek-Next-Generation-Co mplete/dp/B000062XFG/ref=pd_bxgy_d_text_b
Q__
Moderator
#29 - Wysłana: 27 Sty 2009 09:34:05
Odpowiedz 
Trzy newsy, z czego jeden on topic:
http://www.startrek.pl/article.php?sid=706

ps. tak sie zastanawiam czy nie ogłosić podobnego konkursu na jakies trekowe fanfiction na forum. Dwa teksty jednej Autorki już mamy.
Dragon
Użytkownik
#30 - Wysłana: 29 Sty 2009 21:31:05
Odpowiedz 
Własnie zaczynam czytać część pierwszą tego komiksu, Let's see what's out there. Engage.
 Strona:  1  2  3  »» 
USS Phoenix forum / Star Trek XI / Komiks opowiadający historię Nero. Star Trek: Countdown

Twoja wypowiedź
Styl pogrubiony  Styl pochylony  Obraz Łącza  URL Łącza  :) ;) :-p :-( Więcej emotikon...  Wyłącz emotikony

» Login  » Hasło 
Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą tutaj pisać. Zaloguj się przed napisaniem wiadomości albo zarejstruj najpierw.

Wygenerowane przez miniBB®

© Copyright 2001-2009 by USS Phoenix Team.   Dołącz sidebar Mozilli.   Konfiguruj wygląd.
Część materiałów na tej stronie pochodzi z oryginalnego serwisu USS Solaris za wiedzą i zgodą autorów.
Star Trek, Star Trek The Next Generation, Deep Space Nine, Voyager oraz Enterprise to zastrzeżone znaki towarowe Paramount Pictures.

Pobierz Firefoksa!