USS Phoenix
Logo
USS Phoenix forum / Star Trek XI / OFICJALNY TRAILER "ST XI" !!
 Strona:  ««  1  2  3  ...  14  15  16  17  18  19  20 
Autor Wiadomość
Delta
Użytkownik
#571 - Wysłana: 9 Mar 2009 03:42:29
Odpowiedz 
Pah Wraith
Tak, byłoby to dużo bardziej logiczne, niż chęć niszczenia Ziemi. Ponadto Shinzon nie władał planetą tylko całym imperium. Gdybym był przywódcą istot, które nienawidzą Romulan i chciałbym pokazać kto jest szefem, a na dodatek w jakiś tam sposób chciał zapewnić sobie panowanie, to zniszczyłbym Romulusa. Pamietasz, co Weyoun mówił o Ziemi?

Nie wiem czy logicznym jest niszczenie własnych zasobów -a tym przecież była dla Shinzona planeta taka jak Romulus. Zresztą wszystko zależy od tego co uważamy za zniszczenie. Ja bym się pozbył Romulan, samą planetę zostawiłbym nietkniętą. Tyle, że Romki dla Shinzona to również pewnego rodzaju zasoby. No i pozostaje pytanie czy nie wkurzyłoby to Romulan w całej reszcie Imperium, którzy w odwecie mogliby dla Shinzona okazać się bardzo nieprzyjemni. Różnica pomiędzy Federacją a Imperium jest taka, że Federacja to, pomimo wszystko, zlepek różnych ras, a Imperium, nie licząc terytoriów podbitych, zamieszkane jest przez jedną rasę.

Zresztą IMHO Weyoun się mylił. Zniszczenie Ziemi tylko zwiększyłoby opór i podsyciło nienawiść mieszkańców Federacji. To raczej Dukat miał rację -korzystniejszym jest by wróg uznał przewagę, spokorniał, i stał się posłusznym.
Pah Wraith
Użytkownik
#572 - Wysłana: 9 Mar 2009 07:26:25
Odpowiedz 
Delta
Nie wiem czy logicznym jest niszczenie własnych zasobów

Delta... Masz do dyspozycji całe RIS a przejmujesz się JEDNĄ planetą?

Zresztą wszystko zależy od tego co uważamy za zniszczenie. Ja bym się pozbył Romulan, samą planetę zostawiłbym nietkniętą.

Nooo o to właśnie chodziło w NEM?

No i pozostaje pytanie czy nie wkurzyłoby to Romulan w całej reszcie Imperium, którzy w odwecie mogliby dla Shinzona okazać się bardzo nieprzyjemni.

Za to wykasowanie Senatu i przejęcie nad nimi władzy przez Reman łyknęli bez problemu...

a Imperium, nie licząc terytoriów podbitych, zamieszkane jest przez jedną rasę.

A skąd Pan to wie?

Zresztą IMHO Weyoun się mylił. Zniszczenie Ziemi tylko zwiększyłoby opór i podsyciło nienawiść mieszkańców Federacji.

... której nie odczuwaliby jako naród podbity?

To raczej Dukat miał rację -korzystniejszym jest by wróg uznał przewagę, spokorniał, i stał się posłusznym.

I jak widać po historii jego władzy nad Bajoranami (a także ze wszystkich okupacji w naszej historii) plan ten działa wyśmienicie
Delta
Użytkownik
#573 - Wysłana: 9 Mar 2009 08:07:55 - Edytowany przez: Delta
Odpowiedz 
Pah Wraith
Delta... Masz do dyspozycji całe RIS a przejmujesz się JEDNĄ planetą?

1. To stolica Imperium.
2. Liczy się prestiż Imperium nawet gdyby to było jakieś zadupie.
3. Nie ma nieważnych terytoriów, państwo ma obowiązek dbać o swoje zasoby i bronić obywateli.
4. Eliminacja Shinzona zapobiega podobnym wydarzeniom z jego strony w przyszłości.
5. Zemsta jest czynnikiem motywującym co wielokrotnie udowadniała historia.

Nooo o to właśnie chodziło w NEM?

Zgoda, ale Shinzon tego nie zrobił. Ani nie wybił populacji Romulusa, ani nie doprowadziłby do jej zniszczenia przez toczoną z Federacją wojnę gdyby Romulanie dzięki jego Scimitarowi, własnej flocie i pomocy Reman pokonali Federację.

Za to wykasowanie Senatu i przejęcie nad nimi władzy przez Reman łyknęli bez problemu...

Przewrót to trochę co innego. Po pierwsze, mieszkańcy RSE są do przyzwyczajeni do tego, że od czasu do czasu mają one miejsce. Po drugie, wiele zależy od tego jakimi argumentami Shinzon przekonał przynajmniej część Romulan do siebie. Zwróć uwagę, że on przekonał do siebie przede wszystkim Flotę Imperialną, która zawsze tradycyjnie stała po stronie pretora. A jednak uzyskał ich poparcie, musiał więc mieć dobre argumenty, które trafiły na podatny grunt. Może Flota i później część społeczeństwa uznały, że robi to dla dobra Imperium?

A skąd Pan to wie?

To jest tajne przez poufne.
A przesłanki są takie. Imperium traktuje inne rasy mieszkające poza jego granicami z wyższością graniczącą z pogardą. Traktuje podobnie także rasy zamieszkujące RSE takie jak np. Remanie. Romulanie rozbudować swoje Imperium mogli na trzy sposoby: albo podbijali innych, albo kolonizowali inne światy, albo, co wydaje się najbardziej logiczne, połączyli obydwie metody (pamiętasz TOS: Balance of Terror? -"Our gift to the homeland – another war." -"If we are the stronger, is this not the signal for war?"", a wojny toczy się o konkretne korzyści, w tym o terytoria). Jeśli połączyli obie metody, to muszą żyć poza macierzystym systemem i to licznie, jeśli mają skutecznie trzymać za pysk podbite rasy, które raczej płakać po nich nie będą. A jeśli ograniczyli się do kolonizacji a nie do podboju, to zamieszkują większość systemów. Tak czy inaczej zniszczenie Romulusa jeszcze nie wybije wszystkich Romulan. No i zostaje Flota Imperialna. Sądzisz, że będą się bezczynnie przyglądać z boku?

... której nie odczuwaliby jako naród podbity?

Jest pewna różnica. Podbój i kontrolowanie danego terytorium, to nie to samo co masowa eksterminacja. To podobnie jak różnica w przypadku zaborów przez Rosję, Prusy i Austrię a okupacją w czasie II wojny światowej -skala nienawiści trochę inna. Poza tym skoro reszta UFP jako podbity naród i tak nienawidziłaby Dominium, to czy niszczenie Ziemi przyniosłoby inny skutek niż większa nienawiść?

I jak widać po historii jego władzy nad Bajoranami (a także ze wszystkich okupacji w naszej historii) plan ten działa wyśmienicie

Taaa.
Ale przynajmniej w teorii jest to najlepsze wyjście. Zresztą po części zostało to sprawdzone w praktyce -np. stosunek Japończyków do Amerykanów bardzo się zmienił tuż po drugiej wojnie światowej.
Sh1eldeR
Użytkownik
#574 - Wysłana: 9 Mar 2009 12:34:34
Odpowiedz 
Dopiero co widziałem najnowszy trailer (byłem parę dni na nartach) i mogę powiedzieć jedno, choć trzy razy: epicki, Epicki, EPICKI!

Bardzo mi się podoba. Mnóstwo nowych scen, całość przedstawiona w bardziej zrównoważonym tempie -- jakoś odnoszę wrażenie, że tym razem nie ma pokazanej samej napieprzanki na maksymalnych obrotach. Choć może to dzięki muzyce, która... też jest super!

Oni mogą naprawdę ciekawie i fajnie pokazać historię młodego Kirka i reszty załogi (ten trailer skupia się na Kirku). Efekty specjalne mogą wreszcie przebić te z najnowszych Star Wars, na co nie mam zamiaru narzekać.

"Your father was captain of a starship... for twelve minutes" -- Pike opowiadający łobuzowi Kirkowi, jak jego ojciec uratował 800 żyć -- czy można sobie wyobrazić coś bardziej EPICKIEGO niż ta scena?! Chyba nie!

"Fire everything!" -- mała rzecz, a cieszy. Zawsze lubiłem alpha-strike'i.

Byłem pozytywnie nastawiony do tego filmu. Na początku nawet na siłę, żeby pójść do kina z radością i nadzieją, a nie obawą i perspektywa marudzenia. Potem było jednak coraz lepiej i lepiej, a po tym trailerze po prostu nie mogę się doczekać.

Trailer jest super, super i jeszcze raz super. To sceny wzięte z filmu, tworzonego przez tych samych ludzi. Więc i film może być super, naprawdę sporo o tym świadczy. Jeśli będzie tak dobry -- nie jako odgrzewanie tego, co było w poprzednich 10 filmach spod znaku Star Trek, ale dobry i przejmujący po prostu jako film (traktujący przy okazji o Treku) -- to bez najmniejszych problemów wybaczę jakieś niezbyt ogromne, czy niezbyt istotne niezgodności z oryginałem. Może i Trek potrzebuje trochę świeżości. Cholera, jestem przekonany, że tak właśnie jest -- tylko w ten sposób może ponownie dotrzeć do tylu ludzi, na ilu zasługuje. Można oczywiście zerwać z przeszłością i zrobić kiepski film. Na to nie byłoby usprawiedliwień. Ale wprowadzić trochę zmian i zrobić bardzo dobry film? Ja nawet jestem za!

Jest naprawdę dobrze i jeśli chodzi o trailer, to muszę przyznać, że -- realistycznie patrząc -- lepiej być nie mogło.

Okay, włączę sobie go ósmy raz
Madame Picard
Moderator
#575 - Wysłana: 9 Mar 2009 12:45:18
Odpowiedz 
Sh1eldeR

mogę powiedzieć jedno, choć trzy razy: epicki, Epicki, EPICKI!
Jam to, nie chwaląc się, pierwsza tego słowa użyła na określenie nowego trailera
kordian
Użytkownik
#576 - Wysłana: 9 Mar 2009 13:15:49
Odpowiedz 
A ja użyje mojego ulubionego określanie zajebisty
Madame Picard
Moderator
#577 - Wysłana: 9 Mar 2009 13:39:29 - Edytowany przez: Madame Picard
Odpowiedz 
kordian

Cóż, każdy posługuje się takim zasobem słownictwa, jaki posiada .
Picard
Użytkownik
#578 - Wysłana: 9 Mar 2009 14:09:23
Odpowiedz 
Pah Wraith

Tak, byłoby to dużo bardziej logiczne, niż chęć niszczenia Ziemi. Ponadto Shinzon nie władał planetą tylko całym imperium. Gdybym był przywódcą istot, które nienawidzą Romulan i chciałbym pokazać kto jest szefem, a na dodatek w jakiś tam sposób chciał zapewnić sobie panowanie, to zniszczyłbym Romulusa. Pamietasz, co Weyoun mówił o Ziemi?

Ach, pamiętam gdy po raz pierwszy zaglądałem na to forum nie wiedziałem jeszcze zbyt wiele na temat DS9 - star dobre czasy kiedy to jeszcze Abramsa nie było na horyzoncie. Dziś znacznie lepiej znam ten serial i musze powiedzieć, że jeśli Trek miał by ewoluwać to własnie w tym kierunku - bardziej mroczne, bardziej złożone, a jednocześnie nie pozbawione pewnego wdzięku i poczucia humoru ujęcie uniwersum Roddenberryego. Szkoda, że zamiast tego Paramunt wybrał Kirka-bis w wykonaniu speca od marketingu. Ale wracając do Weyoun'a i Shinzona - obaj panowie, prócz swych zbrodniczych planów nie mieli ze sobą wiele wspólnego i także całkowicie różne było ich położenie. Weyoun i jego zwierzchnicy nie rządzili Federacją - mogli wydrzeć jej parę systemów gwiezdnych ale daleko było im do stania się fatycznymi władcami UFP. Zniszczenie Ziemi było by w tym przypadku dobrym krokiem w stronę osiągnięcia tego celu. Shinzon natomiast miał już nominalną i faktyczną władze nad Romulusem - opozycji praktycznie nie było bo cała ją uśmiercił w zamachu - więc w jakim celu miał by niszczyć stolice własnego Imperium? To tak jak gdyby Piłsudski po dokonaniu zamachu majowego zrównał z ziemią Warszawe, albo jakgdyby Napoleon po obieleniu dyrektoriatu zburzył Paryż... Nie wydaje mi się by taki rozwój wypadków wogóle był możliwy.
EnterpriseJ
Użytkownik
#579 - Wysłana: 10 Mar 2009 15:09:08
Odpowiedz 
Picard
Użytkownik
#580 - Wysłana: 10 Mar 2009 15:20:36
Odpowiedz 
EnterpriseJ

Ha, wygląda, z tej analizy wynika, że naszego potworka zjada jeszcze większy stwór - znowu zrzynka z Gwiezdnych wojen, tym razem z Epizodu I - dowodzi to tezy, że jednak nie dobrze jest być czerwoną istotą na białym śniegu. Nie zdziwił bym się gdyby ten gatunek był na wyginięciu...
Pah Wraith
Użytkownik
#581 - Wysłana: 10 Mar 2009 15:51:58
Odpowiedz 
Picard
opozycji praktycznie nie było bo cała ją uśmiercił w zamachu

Rozumiem, że w senacie Shinzon zebrał wszystkich swoich wrogów przed dokonaniem zamachu?

więc w jakim celu miał by niszczyć stolice własnego Imperium

Z zemsty?
Q__
Moderator
#582 - Wysłana: 3 Lut 2010 13:14:58 - Edytowany przez: Q__
Odpowiedz 
Na stronie ósmej tego wątku pisałem o udanych (i reprezentatywnych dla nie mniej udanych filmów) trailerach, na dziesiątej zaś dodałem, że pozory jednak mogą mylić.

Oto kolejny przykład tej drugiej sytuacji: trailer EP II i EP III SW wyglądają poważniej, rozsądniej i - mimo epickich scen, stworzonych komputerowo lokacji i mnóstwa F/X - mniej rozrywkowo niż trailer "jedenastki", a jednak to ona - z dwojga złego - była lepsza, co przyznaje nawet sporo fanów SW...

Zresztą, zobaczcie sami te trailery:
http://www.youtube.com/watch?v=tAKU24354Tc
http://www.youtube.com/watch?v=9kdEsZH5ohc
Więcej statycznych scen przeplatanych akcją, wiecej mówią, a wyszło jak wyszło...
Q__
Moderator
#583 - Wysłana: 16 Gru 2012 23:58:10 - Edytowany przez: Q__
Odpowiedz 
Sławetny trailer "jedenastki" w TOSowym wydaniu:
http://www.youtube.com/watch?v=GIhLQnProkk
(Jedno Wam przyznam, Abramsozercy... Oderwane od swojego naturalnego wizualnego podloza wypadaja te "jedenastkowe" teksty strasznie tandetnie.)
 Strona:  ««  1  2  3  ...  14  15  16  17  18  19  20 
USS Phoenix forum / Star Trek XI / OFICJALNY TRAILER "ST XI" !!

Twoja wypowiedź
Styl pogrubiony  Styl pochylony  Obraz Łącza  URL Łącza  :) ;) :-p :-( Więcej emotikon...  Wyłącz emotikony

» Login  » Hasło 
Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą tutaj pisać. Zaloguj się przed napisaniem wiadomości albo zarejstruj najpierw.

Wygenerowane przez miniBB®

© Copyright 2001-2009 by USS Phoenix Team.   Dołącz sidebar Mozilli.   Konfiguruj wygląd.
Część materiałów na tej stronie pochodzi z oryginalnego serwisu USS Solaris za wiedzą i zgodą autorów.
Star Trek, Star Trek The Next Generation, Deep Space Nine, Voyager oraz Enterprise to zastrzeżone znaki towarowe Paramount Pictures.

Pobierz Firefoksa!