USS Phoenix
Logo
USS Phoenix forum / Star Trek XI / OFICJALNY TRAILER "ST XI" !!
 Strona:  ««  1  2  3  ...  14  15  16  17  18  19  20  »» 
Autor Wiadomość
biter
Użytkownik
#541 - Wysłana: 6 Mar 2009 12:18:15
Odpowiedz 
Tak jest Przy czym na porównania do komiksu nie liczcie, bo nie czytałem. (wiem, wstyd )

spokojnie, też nie czytałem, zwiastun przed Walkirią był moim pierwszym kontaktem, wkręciło mnie a jak coś mnie wkręci to wolę w kinie zobaczyć niż na komp.

Miasta jako takiego (plan ogólny) w przyszłości nie widzieliśmy...

Też fakt, ale mimo wszystko coś mi w nim nie gra, te pare ulic było "zielonych" a ja tu widzę normalne "city" z wieżowcami i czymś co - mogę się mylić - wygląda jak Smog? - Może to tylko taka kolorystyka przyjęta..
Domko
Użytkownik
#542 - Wysłana: 6 Mar 2009 19:37:58
Odpowiedz 
Przyznam, że nowy trailer zrobił na mnie lepsze wrażenie. W pewien sposób daje nadzieję na bardziej trekowy (w mojej definicji tego słowa) film.

Nie podobają mi się jednak dwie rzeczy - wspomniane San Francisco - zbyt mroczne jak na klimat treka - oraz ta super-hiper-broń Nero, która, wraz z koncepcją jej istnienia, przywodzi mi na myśl Nemesis - jeden z najgorszych trekowych filmów.

Ale ogólnie sprawia dobre wrażenie. Choć nadal nie mogę wybaczyć Abramsowi olewania kanonu. Nie wybaczałem tego w wielu przypadkach panom B&B, więc Abramsowi też nie daję tego zaszczytu.
Domko
Użytkownik
#543 - Wysłana: 6 Mar 2009 22:22:06
Odpowiedz 
Tak mnie jeszcze naszło - ten tekst "James T. Kirk was a great man", które ewidentnie wypowiada Nimoy jako stary Spock, a Nero mu odpowiada "That was in another life". Wynikałoby z tego, że coś musiało się zmienić już od początku życia Kirka. Wiemy, że ojciec Kirka walczył z Romulanami. Wiemy, że zginął podczas tej walki. Może to jest ta zmiana, która spowodowała, że mamy tyle zmian, m.in. Kirka jako buntownika, który nie może się odnaleźć. Może Kirk, którego znamy, miał ojca i to spowodowało, że radził sobie lepiej w życiu.

Takie dywagacje. Ale muszę przyznać, że skoro trailer skłonił mnie do nich, to jest dość zachęcający. Aczkolwiek dalej się boję co z tego wyjdzie.
Picard
Użytkownik
#544 - Wysłana: 7 Mar 2009 10:22:34
Odpowiedz 
Domko

Ale muszę przyznać, że skoro trailer skłonił mnie do nich, to jest dość zachęcający. Aczkolwiek dalej się boję co z tego wyjdzie.

Nadal nie widze w tym zwiastunie nic ciekawego co mogło by mnie skłonić do wyprawy w Amrams universe. No, efekty ładne, fakt, ale nowe Gwiezdne Wojny też je miały i co? Lipa nie filmy wyszły!Tak, apropo Star Wars - czy nikt z Was nie zwrócił uwagi na dialog między Pikem a Kirkiem: ,,Twój ojciec był wiekim Jedi... znaczy się kapitanem Gwiezdnej Floty."
Szykuje nam się kapitan Skywalker ale jak widać czym więcej pan Abrams efektów pokaże tym mniej to ludziom przeszkadza - smutne.
Domko
Użytkownik
#545 - Wysłana: 7 Mar 2009 10:25:58
Odpowiedz 
Nie miałem na myśli, że zachęcający w sensie, że ciekawy - źle to sformułowałem. Kwestia późnej pory.

Chodziło mi o to, że jest lepszy niż poprzednie. Ale jako trailer, nie jako trekowy film, który zapowiada.

Natomiast mam wiele uwag, o których pisałem wyżej.

No i naszło mnie jeszcze to, że znów mamy buntownika (Kirk) i mentora (Pike), który doprowadza go do bycia bohaterem. Kalka współczesnych filmów - wszystkie są na jedno kopyto teraz robione.
Darklighter
Użytkownik
#546 - Wysłana: 7 Mar 2009 11:01:52
Odpowiedz 
Trailer, po raz kolejny, skupia się na początku na postaci, nie na akcji, dlatego zastanawiam się czy nie będzie to film o Kirku i Spocku z akcją w tle, a nie z akcją na początku a z postaciami w tle jak to było do tej pory. Bo zestawiając ten trailer, np przykładowym tu typem drugom trailera, czyli z TWoK, to ten drugi mówi nam jedno: będą się gonić przez cały film, no i tak jest.

No, ale zobaczymy w filmie jak to wyszło.
Pah Wraith
Użytkownik
#547 - Wysłana: 7 Mar 2009 15:14:08
Odpowiedz 
Domko
ta super-hiper-broń Nero, która, wraz z koncepcją jej istnienia, przywodzi mi na myśl Nemesis - jeden z najgorszych trekowych filmów

O tak, przyznać należy jednak, że Nero ma powód by zniszczyć swoje cele. W Nemesis chce zniszczyć Ziemię zamiast Romulusa, co jest GŁUPIE. Tu zatem motywacja bohatera przynajmniej jest, no, może nie rozsądna, ale zrozumiała... Ba! W ogóle jest!

Może to jest ta zmiana, która spowodowała, że mamy tyle zmian, m.in. Kirka jako buntownika, który nie może się odnaleźć. Może Kirk, którego znamy, miał ojca i to spowodowało, że radził sobie lepiej w życiu.

Dokładnie o to chodzi. Przynajmniej z tego co do tej pory widać/słychać.
Picard
Użytkownik
#548 - Wysłana: 7 Mar 2009 17:41:51 - Edytowany przez: Picard
Odpowiedz 
Pah Wraith

O tak, przyznać należy jednak, że Nero ma powód by zniszczyć swoje cele. W Nemesis chce zniszczyć Ziemię zamiast Romulusa, co jest GŁUPIE. Tu zatem motywacja bohatera przynajmniej jest, no, może nie rozsądna, ale zrozumiała... Ba! W ogóle jest!

He? Shinzon miał niszczyć Romulusa w Nemesis kiedy był nominalnym i faktycznym władcą tej planety? Tak, logika...
twi
Użytkownik
#549 - Wysłana: 7 Mar 2009 17:58:42
Odpowiedz 
Nie tyle Nemesis co bardziej statek/bron z Insurrection ktore wcale najgorszym trekiem nie bylo : >
kordian
Użytkownik
#550 - Wysłana: 7 Mar 2009 20:52:57
Odpowiedz 
Nadal nie widze w tym zwiastunie nic ciekawego co mogło by mnie skłonić do wyprawy w Amrams universe.

To nie idź, będzie więcej miejsc dla innych
Eviva
Użytkownik
#551 - Wysłana: 7 Mar 2009 20:54:50
Odpowiedz 
kordian

Hehe - on mówi, że nie pójdzie, ale założyłabym się, że po cichu będzie pierwszy w kolejce do kasy. Ale nie przyzna się do tego za Chiny Ludowe.
kordian
Użytkownik
#552 - Wysłana: 7 Mar 2009 21:36:07
Odpowiedz 
ja też tak myślę
Domko
Użytkownik
#553 - Wysłana: 7 Mar 2009 22:34:09
Odpowiedz 
Picard
He? Shinzon miał niszczyć Romulusa w Nemesis kiedy był nominalnym i faktycznym władcą tej planety? Tak, logika...

Romulanie zrobili mu krzywdę, bo go zesłali do kopalni na Remusie, więc on zniszczy z tej okazji Ziemię, bo stamtąd jest jego DNA. Trochę nielogiczna ta logika.
Eviva
Użytkownik
#554 - Wysłana: 7 Mar 2009 22:37:22
Odpowiedz 
Domko
Trochę nielogiczna ta logika.

Trochę? Jest idiotyczna, kompletnie bezsensowna. Gdyby postanowił zniszczyć Romulusa i opanować Ziemię, no to byłoby rozsądne, ale na odwrót? Co mu Ziemianie zrobili? Albo nawet Picard, który nie miał pojęcia o jego istnieniu?
Domko
Użytkownik
#555 - Wysłana: 7 Mar 2009 22:43:11
Odpowiedz 
I o tym właśnie mówię. Picard mu zrobił to, że mu dał swoje DNA. A jakby mu nie dał, to by nie istniał. Logika, której na pewno daleko do Wolkan.
Picard
Użytkownik
#556 - Wysłana: 8 Mar 2009 12:31:37
Odpowiedz 
Eviva
kordian

Hehe - on mówi, że nie pójdzie, ale założyłabym się, że po cichu będzie pierwszy w kolejce do kasy. Ale nie przyzna się do tego za Chiny Ludowe.

Ja nie pójdę nawet gdybym dostał darmową wejściówkę. Sorry, ale taka prawda...

Domko

Nie bronie logiki Nemesis, która więcej ma wspólnego z logiką filmów o Bondzie niż z poprzednimi Trekami, ale Shinzon wystarczająco zemścił się na Romulanach zabijając ich rząd i wprowadzając w Imperium własne porządki, co z koleji pozwoliło mu zapisać się w historii donioślej niż to zrobił dawca jego DNA, Picard. Postępowanie Shinzona nie było logiczne - trudno spodziewać się takiego po człowieku niezrównoważonym. Inna sprawa, że taki schemat genialnego szaleńca nie jest niczym oryginalnym ani specjalnie ciekawym - szczególnie w kontekście filmu fantastyczno-naukowego.
Eviva
Użytkownik
#557 - Wysłana: 8 Mar 2009 12:38:01
Odpowiedz 
Picard
Shinzon wystarczająco zemścił się na Romulanach zabijając ich rząd

Gdyby tak zechciał się na nas tak zemścić...

Ja nie pójdę nawet gdybym dostał darmową wejściówkę.

Twoja strata, bracie.
valencia
Użytkownik
#558 - Wysłana: 8 Mar 2009 15:50:20
Odpowiedz 
Mam takie małe pytanko (czuję że zniknie w tłumie) ale i tak zapytam. Pytanie jest skierowane do wszystkich Użytkowników, administratora również. CZY PODOBA WAM SIE NAJNOWSZY ZWIASTUN ?????? (mnie tak)
Picard
Użytkownik
#559 - Wysłana: 8 Mar 2009 16:46:06
Odpowiedz 
Eviva

Twoja strata, bracie.

Nie sądze - raczej Abramsa film być może zobacze, ale na pewno za niego nie zapłacę, by nie dorabiać psuja J.J'a No, chyba, żeby stał się cud i film miał by być krańcowo różny niż to pokazują zwiastuny.
kordian
Użytkownik
#560 - Wysłana: 8 Mar 2009 17:41:58
Odpowiedz 
fajnie mieć cię tu na forum Pickard, wiesz wszystko, masz najlepszy gust, jesteś wyrocznią, wszyscy powinniśmy się na tobie wzorować

Kto idzie za Pickardem? Wszyscy zbojkotujmy ten film, nich JJA spłonie żywcem ze wstydu, że nikt tego nie ogląda !!!!
EnterpriseJ
Użytkownik
#561 - Wysłana: 8 Mar 2009 17:50:35
Odpowiedz 
valencia

CZY PODOBA WAM SIE NAJNOWSZY ZWIASTUN ??????

Owszem.Jak dla mnie najlepszy ze wszystkich dotychczasowych.
Domko
Użytkownik
#562 - Wysłana: 8 Mar 2009 17:50:36
Odpowiedz 
kordian

Wybacz, ale każdy chyba może wyrazić swoją opinię - Ty również wyrażasz swoją i nikt Cię za to nie atakuje. Nie doprowadzajmy do kolejnych niesnasek na punkcie ST XI.

Co do tematu to zgadzam się z Picardem, że średnio widzę ten film i nadal uważam, że będzie to typowy "popcorn movie", choć z udawanymi elementami psychologicznymi i bez ducha Star Treka. Jednak nie mogę się zgodzić, że należy oceniać ten trailer na podstawie kolorów mundurów czy koloru potwora - to o niczym nie świadczy. Poza tym wiele razy w Star Treku mieliśmy rasy, które w praktyce nie mogłyby istnieć - jeszcze jeden potwór tego nie zmieni.
Eviva
Użytkownik
#563 - Wysłana: 8 Mar 2009 18:07:46
Odpowiedz 
valencia
CZY PODOBA WAM SIE NAJNOWSZY ZWIASTUN ??????

Mnie się bardzo podoba, choć więcej w nim akcji niż treka - ale takie są właśnie zwiastuny.

kordian

Nie przejmuj się. Jeśli Picard uważa, ze na złość babci muszą mu zmarznąć uszy, to trudno. JJ Abrams obejdzie się bez jego kilkudziesięciu złotych, natomiast on sam będzie musiał obejść się bez udziału w naszych jakże ciekawych i pouczających dyskusjach po premierze. Zanim łaskawie obejrzy gdzieś w telewizji, wszystko będzie juz dawno omówione i jego opinia będzie musztarda po obiedzie. A co najciekawsze, sam będzie sobie winien.
Pah Wraith
Użytkownik
#564 - Wysłana: 8 Mar 2009 19:25:32
Odpowiedz 
Picard

Tak, byłoby to dużo bardziej logiczne, niż chęć niszczenia Ziemi. Ponadto Shinzon nie władał planetą tylko całym imperium. Gdybym był przywódcą istot, które nienawidzą Romulan i chciałbym pokazać kto jest szefem, a na dodatek w jakiś tam sposób chciał zapewnić sobie panowanie, to zniszczyłbym Romulusa. Pamietasz, co Weyoun mówił o Ziemi? Na wszelki wypadek przypomnę. Stwierdził, że to Ziemia jest kluczem do kwadrantu Alfa (i miał rację, Dominium poełniło straszną pomyłkę nie niszcząc jej) i że jej zniszcenie powinno być pierwszą rzeczą, gdyż to własnie tam narodziłby się ruch powstania przeciw Dominium (to samo, co prorokował Bashir). Na miejscu Shinzona, który z Romulanami też miał na pieńku, zniszczyłym Romulusa, a nie Ziemię i Ziemian, z którymi Shinzon w istocie miał tochę wspólnego...

Eviva
Trochę? Jest idiotyczna, kompletnie bezsensowna.

Znaczenie zniszcenia Ziemi jest w tym filmie symboliczne. Tak, moi drodzy, Nemesis wcale nie jest tak źle pomyślanym filmem. Shinzon chce w ten sposób zaznaczyć, że nie ma nic wspólnego z ludźmi, że jest już tylko Remaninem, a więc kimś bez prawdziwego domu. Ale mimo to "delenda Romulus", bez dwóch zdań

Picard
Nie sądze - raczej Abramsa film być może zobacze, ale na pewno za niego nie zapłacę, by nie dorabiać psuja J.J'a

Więc postanowiłeś go ukraść. Zachowanie godne Trekkera. Brawo.
Picard
Użytkownik
#565 - Wysłana: 8 Mar 2009 21:20:24
Odpowiedz 
Pah Wraith

Więc postanowiłeś go ukraść. Zachowanie godne Trekkera. Brawo.

Nie bądź dziecinny. Postanowiłem zwyczajnie nie dokładać się do decyzji Paraount o powierzeniu Abramsowi realizacji Star Trek XII. Za taką wizje nie chce płacić i nie chce przykładać do niej ręki ani portfela.
Eviva
Użytkownik
#566 - Wysłana: 8 Mar 2009 21:25:01
Odpowiedz 
Picard

Zatem, jeśli nie chcesz kraść, musisz czekać na premierę telewizyjna - ale nie łudź się, że dostaniesz ją darmo, bo z Twego abonamentu, z opłat na reklamy, które zobaczysz, spory strumyk gotówki popłynie do znienawidzonego Paramountu i paskudnego Abramsa. Chyba że wogóle sobie wszystko odpuścisz, by nie psuć swego błogiego obrazu wielkiej szmiry...
Pah Wraith
Użytkownik
#567 - Wysłana: 8 Mar 2009 21:25:57
Odpowiedz 
Picard
Nie bądź dziecinny.

No tak Słusznie
Madame Picard
Moderator
#568 - Wysłana: 8 Mar 2009 21:38:26
Odpowiedz 
Eviva

Chyba że wogóle sobie wszystko odpuścisz, by nie psuć swego błogiego obrazu wielkiej szmiry...
No pewnie, po co oglądać, jak się wie, że ten film to chała. Przecież to byłoby nielogiczne .
Eviva
Użytkownik
#569 - Wysłana: 8 Mar 2009 21:40:11
Odpowiedz 
Madame Picard
Przecież to byłoby nielogiczne

A logika to jednak podstawa, jak powiedziała Eviva, gładząc w zamyśleniu opuszkami palców swe spiczaste ucho...
Picard
Użytkownik
#570 - Wysłana: 8 Mar 2009 23:10:50
Odpowiedz 
Eviva

Zatem, jeśli nie chcesz kraść, musisz czekać na premierę telewizyjna - ale nie łudź się, że dostaniesz ją darmo, bo z Twego abonamentu, z opłat na reklamy, które zobaczysz, spory strumyk gotówki popłynie do znienawidzonego Paramountu i paskudnego Abramsa. Chyba że wogóle sobie wszystko odpuścisz, by nie psuć swego błogiego obrazu wielkiej szmiry...

Ja go co najwyżej pożyczę, bo wątpie czy będe chciał to profanum Abramsa długo przetrzymywać na moim dysku.
 Strona:  ««  1  2  3  ...  14  15  16  17  18  19  20  »» 
USS Phoenix forum / Star Trek XI / OFICJALNY TRAILER "ST XI" !!

Twoja wypowiedź
Styl pogrubiony  Styl pochylony  Obraz Łącza  URL Łącza  :) ;) :-p :-( Więcej emotikon...  Wyłącz emotikony

» Login  » Hasło 
Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą tutaj pisać. Zaloguj się przed napisaniem wiadomości albo zarejstruj najpierw.

Wygenerowane przez miniBB®

© Copyright 2001-2009 by USS Phoenix Team.   Dołącz sidebar Mozilli.   Konfiguruj wygląd.
Część materiałów na tej stronie pochodzi z oryginalnego serwisu USS Solaris za wiedzą i zgodą autorów.
Star Trek, Star Trek The Next Generation, Deep Space Nine, Voyager oraz Enterprise to zastrzeżone znaki towarowe Paramount Pictures.

Pobierz Firefoksa!