USS Phoenix
Logo
USS Phoenix forum / Star Trek XI / USS Kelvin
 Strona:  ««  1  2  3  4  5  6  7  »» 
Autor Wiadomość
EnterpriseJ
Użytkownik
#91 - Wysłana: 18 Lis 2008 08:54:12
Odpowiedz 
NA EAS przeczytałem (ale wiadomo,że nie należy tego traktować jako pewniak),że Kelvin ma około 200 m długości.
biter
Użytkownik
#92 - Wysłana: 18 Lis 2008 10:42:26
Odpowiedz 
EnterpriseJ

Średniak taki ale w sumie przy jego budowie zrobienie większego było by karykaturą. wyobraź sobie jakie musiały by być gondole wielkie wtedy. znaczy proporcje by zachowali ale w stosunku to innych gondol te były by hmmm
EnterpriseJ
Użytkownik
#93 - Wysłana: 19 Lis 2008 13:43:19
Odpowiedz 
biter
poza tym generalnie im wcześniejsza epoka tym mniejsze statki budowali.
IcemanMC
Użytkownik
#94 - Wysłana: 19 Lis 2008 23:03:59
Odpowiedz 
poza tym generalnie im wcześniejsza epoka tym mniejsze statki budowali.

1912 Titanic
EnterpriseJ
Użytkownik
#95 - Wysłana: 20 Lis 2008 16:39:43
Odpowiedz 
IcemanMC

chodzi mi o kosmiczne
kordian
Użytkownik
#96 - Wysłana: 21 Lis 2008 09:10:58
Odpowiedz 
Tak na niego patrzę i sie pytam, te okienka na mostku to nie za duże są? Bo jęsli mostek ma wysokość 4-5 m to ten statek nei ma więcej niz 3-4 pokłady
DominikWojcik
Użytkownik
#97 - Wysłana: 23 Lis 2008 20:21:45
Odpowiedz 
USS Kelvin - niby fajny, niby taki trekowy, ale wolałbym, aby nie wprowadzano nowych konstrukcji. Niechby tak było, że Kelvin, to okręt klasy Enterprise. Byłoby już kanonicznie.
Sam Kelvin jest niekanoniczny. Dwa powody:

1.
Gondola wyprowadzona jest ze spodka. Od rdzenia idą cewki, które jak już tu wspomniano, muszą iść przez spodek. Zaprzecza to jakiejkolwiek ekonomii i myśli o bezpieczeństwie załogi na wypadek jakiegoś wycieku lyb innej awarii.

2.
Gondole muszą być dwie (względnie iloraz dwóch) - po myśli twórcy ncc1701, który w jakimś materiale filmowym wypowiadał się na ten temat. Mówił tu o zasadzie parzystości, bo to ma jakieś poparcie w fizyce. Cytat: "My z Geen'em zawsze staraliśmy się, aby wszystko miało swoje poparcie w nauce". O gondolach mówił także, że muszą być od siebie daleko, bo tak jest bezpieczniej.
EnterpriseJ
Użytkownik
#98 - Wysłana: 23 Lis 2008 20:32:15
Odpowiedz 
DominikWojcik

To są czasy pre TOSowe więc okręt nie wygląda "kanonicznie" co nie oznacza,że kanoniczny nie jest.
DominikWojcik
Użytkownik
#99 - Wysłana: 23 Lis 2008 22:33:37
Odpowiedz 
EnterpriseJ
Widzisz, chodziło mi o mały obszar czasowy pomiędzy czasami ENT, a czasami TOS. Gdzie tu jakiś postęp? To raczej skok - Kelvin jak rozumiem miał swoje "momenty" w dzieciństwie Kirk'a, więc co najmniej paręnaście lat wcześniej. Okręt oczywiście swoje musiał odsłużyć, więc zakładam około piętnastu, co daje już około lat trzydziestu. Enterprise NX-01 jak rozumiem pozwiedzał kwadrant alpha jeszcze dwadzieścia, więc różnica pięćdziesiąt lat. Nawet jesli coś budowano w międzyczasie, to to i tak mało czasu na taki postęp. Kelvin, to duży okręt, NX-01 już nieco mniejszy.
Nadal także trzymam się ilości gondol.
EnterpriseJ
Użytkownik
#100 - Wysłana: 29 Lis 2008 07:44:23
Odpowiedz 
Garść nowych wiadomości o USS Kelvin
captain_root
Użytkownik
#101 - Wysłana: 29 Lis 2008 22:39:30
Odpowiedz 
Hmm, kapitan Robau ma NIEBIESKI uniform? Czują, że moja teoria z pierwszej strony tej dyskusji może być bardziej niż "prawdopodobna."
DominikWojcik
Użytkownik
#102 - Wysłana: 30 Lis 2008 00:24:37
Odpowiedz 
Z opisu jakby wynika, że gondola zawiera tak naprawdę dwie sub-gondole. Nie jestem pewien, bo korzystałem z tłumacza Google.
Sh1eldeR
Użytkownik
#103 - Wysłana: 30 Lis 2008 02:02:59
Odpowiedz 
DominikWojcik
Piszą o "dwóch rzędach cewek warp" w jednej (jedynej) gondoli. To już od jakiegoś czasu kanonicznie zdaje się mieć jako-taki sens, bo w podobny sposób tłumaczono nieparzystą liczbę gondoli na zmodyfikowanym Enterprise-D z przyszłości stworzonej przez Q (TNG: All Good Things).

Generalnie zalecenia odnośnie konstrukcji okrętów w ST mówią o parzystej liczbie gondoli, a w serialach -- o ile sobie przypominam -- mówiono kiedyś, że związane jest to ze skręcaniem w warp (może w TNG? ew. w VOY-u). Z drugiej strony kiedyś też chyba mówiono, że w warp leci się po prostej, co raczej wygląda na buraka (jeśli ktoś kojarzy odcinki z tym co mówię, to byłbym wdzięczny za ich podanie, bo sam teraz nie pamiętam i nie jestem pewien, czy nie wygaduję głupot).

Tak czy inaczej, jak dla mnie ta pojedyncza gondola zdaje się być OK. Istnienie okrętów w takiej konfiguracji można właściwie uznać za kanonicznie potwierdzone. Poza wystąpieniami w Manualach (niekanonicznych), widzieliśmy tego typu okręt w TNG: Best of Both Worlds (cz. II, na cmentarzysku okrętów). DITL uznaje ten okręt za należący do klasy Freedom, choć wątpię, by ta nazwa padła kiedyś na ekranie. Sam wrak okrętu z pojedynczą gondolą był jednak widoczny.

USS Kelvin kanoniczny na tę chwilę nie jest, jednak będzie -- i nie widzę w tym nic złego.
EnterpriseJ
Użytkownik
#104 - Wysłana: 30 Lis 2008 07:58:10
Odpowiedz 
Dwa rzędy cewek w przypadku jednej gondoli Kelvina ma sens bo im więcej cewek tym stabilniejsze i silniejsze pole warp.
DominikWojcik
Użytkownik
#105 - Wysłana: 30 Lis 2008 14:14:49 - Edytowany przez: DominikWojcik
Odpowiedz 
Tak jednak myślę i myślę, i mnie siekło: po co to okienko w sekcji mostka? Czy ma to oznaczać, że przed czasami TOS technika była tak prymitywna, że nie było ekranów? Jak rozumiem, to okienko jest na przodzie. A w NX-01 mieli ekran... O co tu może chodzić?
EnterpriseJ
Użytkownik
#106 - Wysłana: 30 Lis 2008 14:26:13
Odpowiedz 
DominikWojcik

chodzi o to ,że wedłuh kanonu TOSu okrety przed tosowe były znacznie prymitywniejsze.weźmy np. wojne z Romulanami.WG TOSu okrety Ziemskie nie miały ekranów to też nie wiedzieli jak Romulanie wyglądają.Więc możliwe,że właśnie Kelvin jest takim okretem.
biter
Użytkownik
#107 - Wysłana: 30 Lis 2008 15:05:12
Odpowiedz 
WG TOSu okrety Ziemskie nie miały ekranów to też nie wiedzieli jak Romulanie wyglądają.

Nareszcie. Ktoś powiedział to co mówię. Nie miały EKRANÓW. ENT to jeden wielki BURAK pod tym względem. PRzed wojenne okręty mają videofony, sorry ekranofony a te wojenne już nie mają?? oszczędność czasu przy montowaniu czy jak??

po co to okienko w sekcji mostka? Czy ma to oznaczać, że przed czasami TOS technika była tak prymitywna, że nie było ekranów?

To nie przed czasami TOS 1701 też to miał. i nie jestem pewien czy i E-D nie miał ale mogę się mylić. Kanonicznego wyjaśnienia nie ma. ja bym obstawiał że za ekranem jest jakiś korytarz techniczny czy coś i jak im się zepsuje ekran to go podnoszą czy opuszczają i mają okienko.

USS Kelvin kanoniczny na tę chwilę nie jest, jednak będzie -- i nie widzę w tym nic złego

Też nie widzę. wolę skanonizowanie Kelvina niż nowego 1701.
Delta
Użytkownik
#108 - Wysłana: 30 Lis 2008 15:11:28
Odpowiedz 
EnterpriseJ
TOSu okrety przed tosowe były znacznie prymitywniejsze.weźmy np. wojne z Romulanami.WG TOSu okrety Ziemskie nie miały ekranów to też nie wiedzieli jak Romulanie wyglądają.

Tak nie było. Wg. TOS w czasie wojny nie nawiązywano wizualnej łączności z Romulanami i w czasach Kirka nie wiedziano jak obecnie (tj. w XXIII wieku) wyglądają romulańskie okręty. W czasie wojny ziemsko-romulańskiej jednak je widziano, bo TOS podaje, że miały namalowane jakieś ptaszyska na kadłubach.
biter
Użytkownik
#109 - Wysłana: 30 Lis 2008 15:15:01
Odpowiedz 
Delta

Nie chce mi się grzebać w odcinkach ale w jednym kirk mówi jak krowie na miedzy za przeproszeniem: "technika stosowana w czasie wojny z Romulanami nie pozwalała na zobaczenie jak wyglądają" Ptaki to mogli przez okna zobaczyć wielki mi problem
Eviva
Użytkownik
#110 - Wysłana: 30 Lis 2008 15:21:49
Odpowiedz 
biter

To był odcinek "Balance of Terror" i rzeczywiście stoi tam jak byk, że nawet traktat zawarto przez radio podprzestrzenne, tak że nikt nikogo nie zobaczył.
biter
Użytkownik
#111 - Wysłana: 30 Lis 2008 15:23:49
Odpowiedz 
To był odcinek "Balance of Terror"

Specjalistce uwierzę na słowo.
Delta
Użytkownik
#112 - Wysłana: 30 Lis 2008 15:43:56
Odpowiedz 
biter
Ptaki to mogli przez okna zobaczyć wielki mi problem

Nie bardzo. Odległości między okrętami mogą sięgać dziesiątek tysięcy km (i więcej). Nie da się stanąć w oknie i oglądać innych okrętów z detalami, zwłaszcza, że nie czas na to.

Eviva
To był odcinek "Balance of Terror" i rzeczywiście stoi tam jak byk, że nawet traktat zawarto przez radio podprzestrzenne, tak że nikt nikogo nie zobaczył.

Zgadza się. Tylko, że zdaje się, że to co powiedział Spock wskazuje, że obie strony nie wiedziały jak wygląda przeciwnik. To daje pole do manewru, bo możliwe jest, że technikę już posiadano, ale to Romulanie nie byli zainteresowani pokazywaniem siebie poprzez łączność audio-video.
biter
Użytkownik
#113 - Wysłana: 30 Lis 2008 15:46:31
Odpowiedz 
Odległości między okrętami mogą sięgać dziesiątek tysięcy km (i więcej)

ale mogło się zdarzać i mniej. ponadto ja nie mówię o nie posiadaniu ekranu z podłączoną kameą tylko łączności ship to ship. w właściwie enemy ship
Delta
Użytkownik
#114 - Wysłana: 30 Lis 2008 15:52:50 - Edytowany przez: Delta
Odpowiedz 
biter
ale mogło się zdarzać i mniej.

Oczywiście, że mogło. Tylko kto ma w czasie bitwy czas podziwiać widoki za oknem?

ponadto ja nie mówię o nie posiadaniu ekranu z podłączoną kameą tylko łączności ship to ship.

Taka łączność to przecież nic trudnego i w czasach gdy TOS powstawał. W końcu przecież pojawiały się pierwsze przekazy satelitarne. Nadano nawet lądowanie na księżycu. Wystarczałaby więc nawet tak prymitywna technologia do łączności audiowizualnej.

w właściwie enemy ship

I dlatego wydaje mi się, że to Romulanie celowo nie chcieli nawiązywać takiej łączności a nie, że nie była ona w zasięgu ziemskich czy romulańskich możliwości technologicznych. Stąd wniosek, że buraka w ENT z tego powodu nie ma. TOS zostawił furtkę do manewru.
biter
Użytkownik
#115 - Wysłana: 30 Lis 2008 15:56:08
Odpowiedz 
I dlatego wydaje mi się, że to Romulanie ceelowo nie chcieli nawiązywać takiej łączności a nie, że nie była ona w zasięgu ziemskich czy romulańskich możliwości technologicznych.
Kwestia podstawowa. zakładamy że wszystkie rasy miały takie same systemy łaczności, bo tak pokazały nam filmy. a czy nie mogło się zdarzyć tak że nasi gadali na ekranie a Romki mieli hologramy jak w SW i już się nie dogadają. ciągle pozostajemy w swerze domysłów.
EnterpriseJ
Użytkownik
#116 - Wysłana: 30 Lis 2008 15:56:10
Odpowiedz 
Delta

po tym jak przeczytałem twoje argumenty zgodzam się z tobą.tylko co te okna na mostku Kelvina w takim razie robią???
biter
Użytkownik
#117 - Wysłana: 30 Lis 2008 15:57:49
Odpowiedz 
co te okna na mostku Kelvina w takim razie robią???

Dobrze się prezentują
Delta
Użytkownik
#118 - Wysłana: 30 Lis 2008 16:12:38
Odpowiedz 
biter
Kwestia podstawowa. zakładamy że wszystkie rasy miały takie same systemy łaczności, bo tak pokazały nam filmy

Tak by było najprościej. Możliwe jest też posiadanie różnych rodzajów łączności.

Przy okazji. Kanon nic nie mówi o tym by hologramy wykorzystywali TOS-owi Romulanie, ale wykorzystywali Klingoni w ST VI (scena w której prezydent UFP rozmawia z klingońską kanclerz -on ją widzi na ekranie, ona widzi hologram jego głowy).
http://movies.trekcore.com/gallery/albums/tuc/ch5/ tuc0281.jpg

EnterpriseJ
tylko co te okna na mostku Kelvina w takim razie robią???

Wypada powtórzyć z biterem: dobrze się prezentują. Na Constitution Refit też było. Nie przychodzi mi do głowy powód umieszczenia go tam.
biter
Użytkownik
#119 - Wysłana: 30 Lis 2008 16:22:40
Odpowiedz 
Wypada powtórzyć z biterem: dobrze się prezentują

Kanon nic nie mówi o tym by hologramy wykorzystywali TOS-owi Romulanie,

z tąd mój tryb przypuszczający.

ona widzi hologram jego głowy)

który poniekąd ciekawie się prezentuje.
Pah Wraith
Użytkownik
#120 - Wysłana: 28 Gru 2008 09:44:43
Odpowiedz 
 Strona:  ««  1  2  3  4  5  6  7  »» 
USS Phoenix forum / Star Trek XI / USS Kelvin

Twoja wypowiedź
Styl pogrubiony  Styl pochylony  Obraz Łącza  URL Łącza  :) ;) :-p :-( Więcej emotikon...  Wyłącz emotikony

» Login  » Hasło 
Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą tutaj pisać. Zaloguj się przed napisaniem wiadomości albo zarejstruj najpierw.

Wygenerowane przez miniBB®

© Copyright 2001-2009 by USS Phoenix Team.   Dołącz sidebar Mozilli.   Konfiguruj wygląd.
Część materiałów na tej stronie pochodzi z oryginalnego serwisu USS Solaris za wiedzą i zgodą autorów.
Star Trek, Star Trek The Next Generation, Deep Space Nine, Voyager oraz Enterprise to zastrzeżone znaki towarowe Paramount Pictures.

Pobierz Firefoksa!