USS Phoenix
Logo
USS Phoenix forum / Star Trek XI / USS Kelvin
 Strona:  1  2  3  4  5  6  7  »» 
Autor Wiadomość
Pah Wraith
Użytkownik
#1 - Wysłana: 14 Lis 2008 12:44:38 - Edytowany przez: Pah Wraith
Odpowiedz 
Na stronie internetowej https://boldlygo.intel.com/ znajdziemy dwie nowe tapety z USS Kelvin w roli głównej.:

Dla przypomnienia - wcześniejsze zdjęcie:

EnterpriseJ
Użytkownik
#2 - Wysłana: 14 Lis 2008 13:27:10
Odpowiedz 
Spójrzcie na zdjęcie Kelvina na tle planety i czerwonej mgławicy i przyjrzyjcie się deflektorowi-długi nie.
elbereth
Moderator
#3 - Wysłana: 14 Lis 2008 13:39:49 - Edytowany przez: elbereth
Odpowiedz 
rzeczywiscie dosyc długi...myślę, że w tyle jest nie tylko stuff od deflektora ale pewnie tez inne normalne sekcje

poza tym to generalnie mi sie podoba ;]
EnterpriseJ
Użytkownik
#4 - Wysłana: 14 Lis 2008 13:41:21
Odpowiedz 
elbereth

a może to jakiś specjalny deflektor.
Pah Wraith
Użytkownik
#5 - Wysłana: 14 Lis 2008 13:41:38
Odpowiedz 
przyjrzyjcie się deflektorowi-długi nie

Bo to, jak zgaduję, jest normalna sekcja inżynieryjna. Szkicowo tak jak tutaj:

kordian
Użytkownik
#6 - Wysłana: 14 Lis 2008 13:42:03
Odpowiedz 
a to nie jest napęd warp?
Do czego taki deflektor służy?
EnterpriseJ
Użytkownik
#7 - Wysłana: 14 Lis 2008 13:42:54
Odpowiedz 
Pah Wraith

na nowych zdjęciach ta sekcja jest dłuższa.
elbereth
Moderator
#8 - Wysłana: 14 Lis 2008 13:43:41
Odpowiedz 
niby pasi sekcja inzynieryjna ale zawsze to bylo jakos blizej do gondoli, w koncu w sekcji inzynieryjnej jest rdzen i z rdzenia musza isc cewki do gondoli,tutaj musza przechodzic przez czesc spodka, co w sumie chyba nie przeszkadza ale jakos tak dziwnie brzmi ;]
EnterpriseJ
Użytkownik
#9 - Wysłana: 14 Lis 2008 13:48:18
Odpowiedz 
sądze,że sekcja inżynieryjna jest za mostkiem w tylnej części spodka tam gdzie zaczyna się pylon na górze okretu.
Sh1eldeR
Użytkownik
#10 - Wysłana: 14 Lis 2008 14:13:24 - Edytowany przez: Sh1eldeR
Odpowiedz 
Też byłem przekonany, że to po prostu sekcja inżynieryjna. Faktycznie jest dość długa.

kordian
Do czego taki deflektor służy?
Podstawową funkcją systemu deflektora nawigacyjnego jest przeczesywanie obszaru przed okrętem i wymiatanie z niego mniejszych i większych drobin materii (nawet niewielkich skał/mini-asteroid). Lecąc pełną impulsową, czyli 0.25c (c = prędkość światła), albo w warp -- wielokrotnie więcej niż wynosi c --nie chciałbyś oberwać żadną skałą . Jeden z wahadłowców dostał kiedyś fragmentem o średnicy rzędu milimetra prosto w wielowarstwową, "pancerną" szybę -- i wytrzymała, ale była miejscowo dosyć mocno uszkodzona.

Energia kinetyczna odłamków rośnie proprocjonalnie do kwadratu jej prędkości, więc jeśli federacyjny okręt leciałby 1000x szybciej niż nasz prom kosmiczny (a potrafi lecieć znacznie, znacznie szybciej), to oberwanie takim odłamkiem bolałoby go nie 1000, tylko 1000 000 razy bardziej.

Stąd potrzeba stosowania deflektorów nawigacyjnych, które generują pole wymiatające takie odłamki z drogi.

Cały system deflektora jest bardzo złożony i składa się nie tylko z głównej, dobrze widocznej dyszy/anteny, generującej silne pole w kształcie lejka odchodzącego od okrętu. System generuje też pole dookoła całego okrętu, które przynajmniej w XXIV wieku jest dość silne, by oprzeć się każdemu atakowi laserowemu (więc nawet z wyłączonymi osłonami nie da się zniszczyć federacyjnego okrętu laserem). Czytałem też, choć nie widziałem tego na ekranie, że do systemu ochronnego podpięte jest nawet uzbrojenie okrętowe. Jeśli na drodze stanie zbyt duży fragment (np. asteroida), fazery mogą zostać odpalone automatycznie.

Sama dysza deflektora jest też często najsilniejszym emiterem na okręcie i można przez nią przesłać nawet większą moc, niż przez główne fazery. Przy odpowiedniej konfiguracji i modyfikacjach, można z tego skorzystać jak z broni, choć ma to ograniczone zastosowanie (TNG: Best of Both Worlds). Często używa się głównej anteny deflektora do utworzenia silnej wiązki promieniowania, w zależności od potrzeb.

Deflektor w wielu odcinkach był magicznym i nadużywanym elementem, takie deus ex machina. Nie możemy sobie poradzić? To skonfigurujmy deflektor tak, by [tu solidna dawka technobełkotu]. I po problemie!

Aha, praktycznie każdy okręt ma deflektor, ale to w tych federacyjnych jest on tak wyraźnie widoczny. W okrętach innych ras deflektory zdają się nie mieć głównej anteny, co może nieco ograniczać ich możliwości, ale podstawowa funkcja -- osłona cząsteczkowa -- pozostaje taka sama.
EnterpriseJ
Użytkownik
#11 - Wysłana: 14 Lis 2008 14:15:23
Odpowiedz 
Sh1eldeR

Gondola warp jest u góry, nad spodkiem. My mówimy o tym, co jest pod nim.

Gondola jest na dole a na górze jest deflektor.
kordian
Użytkownik
#12 - Wysłana: 14 Lis 2008 14:23:39
Odpowiedz 
a ok, już pani maju

Aczkolwiek w Warp nie powinno być żadnych drobin, samo strzelanie do siebie okrętów w warp traktuję jako buraka
EnterpriseJ
Użytkownik
#13 - Wysłana: 14 Lis 2008 14:26:25
Odpowiedz 
kordian

warp to podprzestrzeń a kto ci poza tym powiedział,że w warp nie można strzelać,czyżby w podprzestrzeni nie mają prawa poruszać się cząstki???
Sh1eldeR
Użytkownik
#14 - Wysłana: 14 Lis 2008 14:28:48
Odpowiedz 
EnterpriseJ
Racja, edited.
EnterpriseJ
Użytkownik
#15 - Wysłana: 14 Lis 2008 14:32:04
Odpowiedz 
od razu gdyby powstał off topic o podprzestrzeni i innymi z nią związane to dobrze by było pisać tutaj:URL
Sh1eldeR
Użytkownik
#16 - Wysłana: 14 Lis 2008 14:36:22 - Edytowany przez: Sh1eldeR
Odpowiedz 
kordian
EnterpriseJ
To, co napisał kordian budzi akurat sporo kontrowersji. O ile się orientuję, na ekranie było mówione, że fazery w warp nie działają, a z drugiej strony widzieliśmy ostrzał fazerowy w warp (nie przypadkiem w VOY: Message in a bottle? a w TMP nie byli jeszcze w warp jak chcieli strzelać do asteroidy z fazerów?).

Jeśli w warp nie dałoby się z niczym zderzyć, to można by przelatywać przez gwiazdy i planety... Chyba że niemożność takich przelotów tłumaczylibyśmy ich studniami grawitacyjnymi.

Co do podpięcia uzbrojenia do systemu deflektora to słyszałem tylko konkretnie o fazerach, nie słyszałem czegoś takiego torpedach. Więc jeśli w warp nie można strzelać fazerami, to działałoby to tylko podczas lotu z prędkością impulsową -- ale chociaż wtedy by się przydawało.

edit:
EnterpriseJ
Racja. Skoncentrujmy się na Kelvinie.

Mi się podoba, choć sam projekt okrętu z jedną gondolą przeczy jednej z zasad tworzenia okrętów federacyjnych (liczba gondoli musi być parzysta). Ale ta zasada była łamana już wcześniej i zwykle była poparta jakimś technobełkotliwym tłumaczeniem (w stylu: dwie cewki warp w jednej gondoli).
EnterpriseJ
Użytkownik
#17 - Wysłana: 14 Lis 2008 14:39:40 - Edytowany przez: EnterpriseJ
Odpowiedz 
Sh1eldeR

w jednym z odc ENT Reed mówi,że nie mogą strzelać do Mazarytów w warp ale tylko dlatego że są oni za nimi.strzał bowiem spowodowałby fruktuacje pola warp.

dobra koniec off topica.
biter
Użytkownik
#18 - Wysłana: 14 Lis 2008 14:45:35
Odpowiedz 
A według mnie cały Kelvin wygląda dużo lepiej od nowego 1701. i w Kelvinie zrobili normalną sekscję spodka normalną gondolę normalną sekscję za deflektorem a w 1701 musieli coś nakombinować. moim zdaniem przesada, a Kelvine jest naprawde sympatyczny, jak dla mnie 7/10
EnterpriseJ
Użytkownik
#19 - Wysłana: 14 Lis 2008 14:48:06
Odpowiedz 
biter

trochę przekombinowali ale i tak jest dobry.ale o 1701 nie tutaj.
Pah Wraith
Użytkownik
#20 - Wysłana: 14 Lis 2008 15:17:48
Odpowiedz 
Space, the final frontier. These are the voyages of the starship USS Kelvin...
EnterpriseJ
Użytkownik
#21 - Wysłana: 14 Lis 2008 15:20:47 - Edytowany przez: EnterpriseJ
Odpowiedz 
Space, the final frontier. These are the voyages of the starship USS Kelvin...

...to boldly go where no enterprise has gone before.
captain_root
Użytkownik
#22 - Wysłana: 14 Lis 2008 15:34:46 - Edytowany przez: captain_root
Odpowiedz 
Według ostatnich doniesień (http://www.trektoday.com/news/131108_03.shtml) uniformy na Kelvinie są NIEBIESKIE. Jeżeli oznacza to, że NIE MA innych kolorów, to nasuwa się jeden wniosek: czyżby nawiązanie do poprzedniej epoki...

...epoki ENTka?
EnterpriseJ
Użytkownik
#23 - Wysłana: 14 Lis 2008 15:36:15
Odpowiedz 
wnuk Archera na Kelvinie?
captain_root
Użytkownik
#24 - Wysłana: 14 Lis 2008 15:38:00
Odpowiedz 
EnterpriseJ

wnuk Archera na Kelvinie?

Bez przesady. Aż takim fanboyem to nie jestem.
EnterpriseJ
Użytkownik
#25 - Wysłana: 14 Lis 2008 15:40:43
Odpowiedz 
captain_root

tylko żartowałem.a właściwie czemu nie (nazwisko)
Eviva
Użytkownik
#26 - Wysłana: 14 Lis 2008 15:41:10
Odpowiedz 
captain_root
Aż takim fanboyem to nie jestem.

Dlaczego? Co wy wszyscy macie do Archera? Bardzo miłe zwierzątko.
captain_root
Użytkownik
#27 - Wysłana: 14 Lis 2008 15:44:29 - Edytowany przez: captain_root
Odpowiedz 
EnterpriseJ

tylko żartowałem.a właściwie czemu nie (nazwisko)

Oops. Chyba powiedziałem to zbyt agresywnie. Przepraszam. Wracając do sprawy: grunt, że miło byłoby zobaczyć takie nawiązanie, choć mogłoby to nadać uniformom ENTka status "wiecznych" jak tym z TOSowych filmów, których GW nie zmieniła przez, bagatelka, 70 lat (wariacja z "Yesterday's Enterprise" to za mało, aby uznać ją za inny uniform.)
EnterpriseJ
Użytkownik
#28 - Wysłana: 14 Lis 2008 15:46:31
Odpowiedz 
captain_root

wcale takie nawiązanie głupie by nie było tylko co by się tu na forum działo no bo kanon.
biter
Użytkownik
#29 - Wysłana: 14 Lis 2008 15:48:50
Odpowiedz 
...to boldly go where no enterprise has gone before.

10/10
EnterpriseJ
Użytkownik
#30 - Wysłana: 14 Lis 2008 16:23:57
Odpowiedz 
Pytanie:jak sądzicie ile Kelvin może mieć pokładów?
 Strona:  1  2  3  4  5  6  7  »» 
USS Phoenix forum / Star Trek XI / USS Kelvin

Twoja wypowiedź
Styl pogrubiony  Styl pochylony  Obraz Łącza  URL Łącza  :) ;) :-p :-( Więcej emotikon...  Wyłącz emotikony

» Login  » Hasło 
Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą tutaj pisać. Zaloguj się przed napisaniem wiadomości albo zarejstruj najpierw.

Wygenerowane przez miniBB®

© Copyright 2001-2009 by USS Phoenix Team.   Dołącz sidebar Mozilli.   Konfiguruj wygląd.
Część materiałów na tej stronie pochodzi z oryginalnego serwisu USS Solaris za wiedzą i zgodą autorów.
Star Trek, Star Trek The Next Generation, Deep Space Nine, Voyager oraz Enterprise to zastrzeżone znaki towarowe Paramount Pictures.

Pobierz Firefoksa!