USS Phoenix
Logo
USS Phoenix forum / Star Trek XI / nowy ncc1701
 Strona:  ««  1  2  3  4  5  6  7  8  »» 
Autor Wiadomość
szwagier
Użytkownik
#181 - Wysłana: 27 Gru 2008 02:25:28
Odpowiedz 
twi
Ktoś gdzieś tu powiedział kiedyś, że excelsior ma najbardziej idealne proporcje
Pah Wraith
Użytkownik
#182 - Wysłana: 28 Gru 2008 09:45:43
Odpowiedz 
I w sumie tutaj też sie nada (przewinąć do końca):
http://www.startrek.pl/article.php?sid=680
kordian
Użytkownik
#183 - Wysłana: 6 Sty 2009 12:14:18
Odpowiedz 
a uwidział ktoś może tapetę z nowym-starym entkiem? Bo ja same z Kelvinem widziałem
biter
Użytkownik
#184 - Wysłana: 6 Sty 2009 12:30:52
Odpowiedz 
kordian

Była gdzieś u nas na forum linkowana, trzeba by poszukać. popatrzę. Niedawno to było.
The_D
Użytkownik
#185 - Wysłana: 6 Sty 2009 13:02:53 - Edytowany przez: The_D
Odpowiedz 
a uwidział ktoś może tapetę z nowym-starym entkiem? Bo ja same z Kelvinem widziałem

Taety jako takiej nie widziałem, ale jakiś czas temu był news o udostępnieniu kilku obrazów w wysokiej rozdzielczości (m.in Entek z zewnątrz, mostek, Spock przy viewscreenie). Jak sobie z jednego tapetkę zrobiłem (po zeskalowaniu i przycięciu)
EnterpriseJ
Użytkownik
#186 - Wysłana: 1 Lut 2009 16:16:05
Odpowiedz 
Żeby nie robić off topica zadam w innym temacie zadam to pytanie tutaj:
Co sądzicie o fazerach Enterprise'a,które widać na nowym trailerze?
Pah Wraith
Użytkownik
#187 - Wysłana: 1 Lut 2009 20:00:51
Odpowiedz 
Są podobne jak w przypadku wczesnych filmów kinowych. Mi się podobowywują.
EnterpriseJ
Użytkownik
#188 - Wysłana: 1 Lut 2009 20:02:58
Odpowiedz 
Pah Wraith

Chociaż jedno Abrams zrobił zgodnie z kanonem.
Pah Wraith
Użytkownik
#189 - Wysłana: 14 Lut 2009 09:26:32
Odpowiedz 
No i dokładniejszy rzut oka na wnętrza Enterprise:
http://www.startrek.pl/article.php?sid=723
Q__
Moderator
#190 - Wysłana: 15 Lut 2009 08:45:18
Odpowiedz 
Pah Wraith

Dwa słowa: jest cudny!
Dragon
Użytkownik
#191 - Wysłana: 15 Lut 2009 09:10:00
Odpowiedz 
Był bym zadowolony gdyby był to inny film SF, no cóż, już przyzwyczaiłem się do tego że to jest inny świat alternatywny bo nikt G mi nie wciśnie że ma to coś wspólnego z tosem, ale co do wnętrza mam wrażenie że wzorowali się na I-podzie.
Eviva
Użytkownik
#192 - Wysłana: 15 Lut 2009 09:48:42
Odpowiedz 
Dragon

Wiesz, trudno, żeby wzięli dekoracje z TOSu. Po pierwsze, dawno się rozleciały, a po drugie, widzów filmu kręconego współcześnie tylko by rozśmieszyły i nastrój od razu diabli by wzięli.
Q__
Moderator
#193 - Wysłana: 15 Lut 2009 10:07:55
Odpowiedz 
Eviva

Z drugiej strony jest to pewne pogwałcenie continuity, ale przy czasach parę-lat-przed-TOSem i zmienionej linii czasu ujdzie. Zwłaszcza, że:
1. broni się pod względem estetycznym,
2. znamy już przypadki szybkiej zmiany designu wnętrz w ST.
Vashar
Użytkownik
#194 - Wysłana: 15 Lut 2009 11:17:06
Odpowiedz 
Jak dla mnie nowe wnętrza są ładne, zdecydowanie nawiązujące do TMP (biel, oświetlenie). Nowoczesność jest niejako też konsekwencją ENTka i wypada całkiem ok.
Eviva
Użytkownik
#195 - Wysłana: 15 Lut 2009 11:24:16
Odpowiedz 
Vashar

Bo to jest ładne i nie wygląda spoza tego karton ani styropian, co niestety w TOSie było normą. O ile tam nie przeszkadzało, bo ogladając to arcydzieło człowiek bierze poprawkę na lata sześćdziesiąte, o tyle teraz byłoby nie do przyjęcia, nawet ja to wiem.
Pah Wraith
Użytkownik
#196 - Wysłana: 15 Lut 2009 12:09:37
Odpowiedz 
Można spokojnie zaryzykować stwierdzenie, że wnętrza w ST jeszcze nigdy tak dobrze i wiarygodnie nie wyglądały - kanapowe obicia w TNG realizmem nie pachniały :]
Q__
Moderator
#197 - Wysłana: 15 Lut 2009 15:58:09
Odpowiedz 
Eviva

nie wygląda spoza tego karton ani styropian, co niestety w TOSie było normą

Inna rzecz, że dobry scenograf mógłby (IMO), przy obecnym poziomie możliwoci, stworzyć wierną imitacje wnętrz z TOS, która nie pachniała by jak "dikten und tekturen" mimo to.

Ale jak mówię: dla urody nowych wnętrz to wybaczę. I nawet jeśłi sam film wyda mi się słaby, wnętrza będą jego mocną stroną.

Pah Wraith

kanapowe obicia w TNG realizmem nie pachniały

Czy ja wiem. Jak dla mnie było to dość realistyczne. Tak jak i wnętrza w TMP i te teraz.

A nowe wnętrza najbardziej przypominaja mi korytarzez "Odysei Kosmicznej" - czyli realizm aż bije po oczach.

ps. realistyczna fizyka (sądząc po osobie Konsultantki Naukowej), realistyczne wnętrza - taki background aż się prosi o lepsza fabułę niż walka z kolejnym bad guy'em.
Eviva
Użytkownik
#198 - Wysłana: 15 Lut 2009 16:04:13
Odpowiedz 
Q__

Sama jestem ciekawa, jaki będzie film. Scenografia już wiemy, że będzie raczej wiarygodna, aktorów poznaliśmy - owszem niczego sobie - pozostaje czekać i mieć nadzieję, że wyjdziemy z kina podniesieni na duchu, a nie wdeptani w błoto.
Pah Wraith
Użytkownik
#199 - Wysłana: 24 Lut 2009 11:57:37
Odpowiedz 
Mnóstwo nowych renderków autorstwa p. Richtera

http://www.startrek.pl/article.php?sid=737
biter
Użytkownik
#200 - Wysłana: 25 Lut 2009 23:31:10
Odpowiedz 
Pah Wraith

Te gondole i halogen są okropne, reszta jest ok, uznam nawet odświeżoną linię nadwozia, znaczy kadłuba, ale Gondole to porażka one nijak nie pasują do reszty statku, ehhh
biter
Użytkownik
#201 - Wysłana: 28 Lut 2009 18:37:20
Odpowiedz 
Dragon
Użytkownik
#202 - Wysłana: 1 Mar 2009 17:03:36 - Edytowany przez: Dragon
Odpowiedz 
He he
Sakramentos
Użytkownik
#203 - Wysłana: 15 Mar 2009 11:58:43
Odpowiedz 
Dawno nie zaglądałem, ale temat nie za wiele się posunął do przodu; muszę powiedzieć że jeśli ta rekonstrukcja z linków powyżej jest prawdziwa, to lekko zmieniam zdanie o nowym NCC. Widać, że grafik skaszanił kilka elementów gdy "domyślał się" jak coś tam wygląda, ale jeśli ma rację z kształtem deflektora, to ja przyjmuje nowego Enterprise z otwartymi ramionami.
Pah Wraith
Użytkownik
#204 - Wysłana: 12 Maj 2009 13:20:13
Odpowiedz 
http://www.experience-the-enterprise.com/ww/

The ship's dossier on the official movie website identifies the Enterprise as a Constitution-class heavy cruiser, same as its prime universe counterpart, although this detail is not stated in the film. The website also notes that it is being "held in Beta Testing Ward 956 - approved for combat". The maximum speed of the Enterprise is given as warp 8.

Class: Constitution class ship.
Type: Heavy Cruiser.
Registry: NCC-1701.
Designer: W. Matt Jeffries [sic].
Construction Site: Starfleet Division, San Francisco Fleet Yards.
Overall Mass: 495,000 metric tonnes.
Length: 2500 feet.
Saucer Diameter: 1100 feet.
Ship Height: 625 feet

the bridge is located on A Deck and the sickbay on G Deck.
The stated crew size is 1100.
Sh1eldeR
Użytkownik
#205 - Wysłana: 12 Maj 2009 13:36:34
Odpowiedz 
Pah Wraith
Widziałem te wymiary już wcześniej. To odwraca do góry nogami kanoniczne klasy okrętów.

Okręt jest bardzo duży, 2.5k stóp to 762 metry. To więcej niż Galaxy, czy nawet Sovereign. Pozostałe wymiary również są potężne. Ale okręt jest bardzo lekki, znacznie lżejszy, niż wynika to z naszych przyzwyczajeń odnośnie wielkości/masy okrętów w Star Treku. Co więcej, zdaje się być bardzo lekki nawet jak na dzisiejsze standardy budowy statków morskich. Materiały użyte do budowy musiały by być bardzo lekkie, bo nie ma bata, żeby okręt był tak wielki i zbudowany z czegoś o gęstości stali i ważył jedynie pół miliona ton (o ile chodzi tu o jednostkę masy, a nie objętości).

Osobiście mam nadzieję, że pomiary wykonane na podstawie zrzutów ekranu dadzą mniejsze wartości wymiarów. Nie raz w manualach i innych niekanonicznych źródłach podawano dziwne dane; często okazywały się one nie mieć odzwierciedlenia na ekranie.

Jeśli jednak faktycznie Entek Abramsa jest w porównaniu z oryginanym dobre 8x większy (objętościowo) i 2x lżejszy, to wywraca to do góry nogami całą historię okrętów z uniwersum.
Pah Wraith
Użytkownik
#206 - Wysłana: 16 Maj 2009 17:56:33
Odpowiedz 
Sh1eldeR
Osobiście mam nadzieję, że pomiary wykonane na podstawie zrzutów ekranu dadzą mniejsze wartości wymiarów.

I rzeczywiście. Wg. pobieżnych obliczeń nowy Enterprise ma około 300 m długości, przy czym pojawiają się mocne problemy ze skalowaniem promów i inne tego typu przyjemności :]

A oto skrajnie nieprzychylny przegląd nowego E w wykonaniu Schneidera z Ex-Astris-Scientia.org
http://www.ex-astris-scientia.org/articles/new_ent erprise_comment.htm
Delta
Użytkownik
#207 - Wysłana: 16 Maj 2009 18:44:22
Odpowiedz 
Sh1eldeR
Okręt jest bardzo duży, 2.5k stóp to 762 metry. To więcej niż Galaxy, czy nawet Sovereign. Pozostałe wymiary również są potężne. Ale okręt jest bardzo lekki, znacznie lżejszy, niż wynika to z naszych przyzwyczajeń odnośnie wielkości/masy okrętów w Star Treku. Co więcej, zdaje się być bardzo lekki nawet jak na dzisiejsze standardy budowy statków morskich. Materiały użyte do budowy musiały by być bardzo lekkie, bo nie ma bata, żeby okręt był tak wielki i zbudowany z czegoś o gęstości stali i ważył jedynie pół miliona ton (o ile chodzi tu o jednostkę masy, a nie objętości).

A co Ci to tak przeszkadza? Budowa na powierzchni planety, łamiąca dotychczasowy kanon Ci nie przeszkadzała bo Abrams tak zrobił i jest OK.

No więc Abrams wymyślił 800-metrowego super lekkiego Entka z załogą większą niż na Galaxy i już.
biter
Użytkownik
#208 - Wysłana: 16 Maj 2009 21:15:05
Odpowiedz 
Mam nieprzyjemne wrażenie że on ma 2.4 k. Właśnie sobie przejrzałem moment przelotu tych transportowców z ziemi na Entka no to one malutkie przy nim są. żeby było śmiesznie to one wielkością niewiele przekraczają wyrzutnie torped/działka fazerów na przodzie spodka. W porównaniu z gondolą jest bardzo mały ten transportowiec.
The_D
Użytkownik
#209 - Wysłana: 16 Maj 2009 21:56:05
Odpowiedz 
Ja tam bym wielkiej wagi do pomiarów robionych na oko na screenshotach wielkiej wagi nie przykładał, zwlłaszcza w kosmosie, gdzie punktów odniesienia jest mało i perspektywa płata figle. Słyszałem, że w oryginalnej trylogii SW, gdzie efekty robiono na rzeczywistych modelach statków, w niektórych scenach model Sokoła Milenium był wielkości Niszczyciela Gwiezdnego. Bo dopiero w takich proporcjach sfilmowane na taśmie wydawały się właściwe.
Slovaak
Użytkownik
#210 - Wysłana: 16 Maj 2009 22:10:28
Odpowiedz 
Ja tam bym wielkiej wagi do pomiarów robionych na oko na screenshotach wielkiej wagi nie przykładał

hehe, dokładnie. Stąd np. tyle wersji drapieżnego ptaka...
 Strona:  ««  1  2  3  4  5  6  7  8  »» 
USS Phoenix forum / Star Trek XI / nowy ncc1701

Twoja wypowiedź
Styl pogrubiony  Styl pochylony  Obraz Łącza  URL Łącza  :) ;) :-p :-( Więcej emotikon...  Wyłącz emotikony

» Login  » Hasło 
Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą tutaj pisać. Zaloguj się przed napisaniem wiadomości albo zarejstruj najpierw.

Wygenerowane przez miniBB®

© Copyright 2001-2009 by USS Phoenix Team.   Dołącz sidebar Mozilli.   Konfiguruj wygląd.
Część materiałów na tej stronie pochodzi z oryginalnego serwisu USS Solaris za wiedzą i zgodą autorów.
Star Trek, Star Trek The Next Generation, Deep Space Nine, Voyager oraz Enterprise to zastrzeżone znaki towarowe Paramount Pictures.

Pobierz Firefoksa!